odmaštění a mazání řetězu

73 nepřečtených
  • Mofo

    Zdravím, zajímalo by mě, co používáte na odmaštění řetězu a ptom na jeho namazání, já používám na mazání sprej MOTIP, doporučili mi ho v jednom shopu, ale zdá se mně, že docela lepí a nabaluje na sebe bordel…

    0 0
    • prema  

      cyklostar. a potom nejakej olej na retez. nevim jakej, nejakej normalni ;)

      1 0
    • Lance  

      Tech.benzin (je mi jedno,ze to neni vhodne,ale vycisti to) a pak TF2

      1 0
    • vas  

      arvu na odmasteni(da se ale aplikovat jen pri sundanem reteze jinak si tim zaseres cele kolo) a na namazani chainstar(ten sice lepi taky, ale tusim byl tady na foru pred neakym tim rokem nejdoporucovanejsi)

      0 0
      • wbiker  

        S tou Arvou plný souhlas, asi nejůčinnější, co jsem kdy používal. Jen ten řetěz nesundávám, přijde mi to zbytečný, kolo zasrané nemám.

        0 0
    • Lišák  

      Řetěz sundám a namočím do nafty, pak kartáčkem očistím a vyfouknu tlakovým vzduchem. Pak odmastím v hodně koncentrované jarové vodě, znovu vyfoukám a dám usušit. Nakonec mažu většinou TF 2.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Kdyz to tak ctu, tak jsem si vzpomnel, ze mi zacina nejak skripat retez na kole. No mam ho pul roku a ten konzervacni sajrajt se v tom pisku, snehu a bahnu nejspis trochu osolichal. Budu ho muset nejspis namazat… mozna to necham na leto, treba az bude prset a misto toho pujdu jezdit.

        1 0
    • Robo  

      Kdysi byl u nás ve firmě jeden pokoutný prodejce a vnucoval nějaké čistící a mazací prostředky. Měl i nějaké mazadlo na řetězové převody do prašného prostředí. Prý to mazalo ale nelepilo. Cena byla srovnatelná s WDčkem. A byl ochoten prodat i jen jednu pikslu za hotové. Jenže já ztratil vizitku a chlapa jsem už taky nikdy neviděl… :-(

      1 0
    • Daf  

      Nejlepe mazat retez necim co ho moc nezamasti treba GT85. Pak neni treba resit odmastovani a celkove je s tim min prace i smradu…

      0 0
      • hydrant  

        u GT85 jsem dojem, že řetěz opravdu moc nezamastí. Za pár dnů nějak zmizelo a řetěz už šustil nasucho, muselo se mazat mnohem častěji než s ostatníma „lepidlama“. Je fakt, že se tolik nelepil bordel, což jsem kvitoval. Aby však byl řetěz namazanej, používám ta „lepidla“. Dříve spray Shell Biochain pro motocykly, dnes asi lepší olej Rohloff.

        1 0
        • hydrant  

          a na důkladnější vyčištění: z pračky je bordel + špinavá polovina kola. Dnes jedu podle receptu kolegy z práce. Řetěz sundat, dát do PET lahve nebo nejlépe starého bidonu, zalít cca 2 dcl technického benzínu, zavřít a pořádně prošejkrovat. Pak vytáhnout řetěz a vyfoukat vzduchem. Doma tlakový vzduch nemám, tak ho pořádně vytřu hadrem a nechám třeba půl hoďky být, aby zbytky benzínu zmizly. Je to výborný a pračka je u ledu.

          1 0
          • Vrci  

            Jen tak ze zvědavosti zkoušel jsi takhle vyčištěný řetěz protočit v pračce?

            0 0
    • Vrci  

      Petrolej v pračce a RSP red oil

      1 0
    • RomanH  

      Pres leto mazu TF2, retez nechyta moc bordelu. Pri cisteni nejprve nastrikam TF2, poradne setru hadrem a pak jej znovu nastrikam TF2. Podobne cistim i retez od „zimniho maziva“ Yarroline Racin g Wax extrem. Pouze pokud je uvnitr clanku moc bordelu, prostarnu kazde ocko steteckem. Pracku nepouzivam, protoze z ni je na balkone velkej bordel.

      0 0
      • Lance  

        v dnesni dobe rychlospojek je pracka u me vyhozeni penez!je to na nic

        1 0
        • prema  

          no ja teda nevim. i kdyz bylo uz receno dost jestli pracku jo, nebo ne, tak ja ji pouzivam pravidelne a nemuzu rict, ze by to bylo nanic. uz jenom to, kdyz vidim, kolik bordelu vzdycky vylitne. hlavne ted v zime. cistim to sice na chodbe v baraku (jako cely kolo) a ani to tam moc nezasvinim, kupodivu. ale asi by bylo neco jinyho, pokud by bylo vic mista na udrzbu. ale v centru si proste nepomuzu ;). a stehovat se nehodlam :)

          0 0
          • wroum  

            a co delas s tim zaspinenym rozpoustedlem? me pracka prisla nahovno prave kvuli tomu. na to abych to pak nekda vylil nemam zaludek, palit to nechci a abych to odvez nekam kde to lze normalne zlikvidovat, na to nemam cas ani naladu.

            1 0
            • Vrci  

              Už přes rok používám jeden litr petroleje – nechám usadit a sleju.

              1 0
          • kovar  

            kromě toho, že vidíš kolik vylítne bordelu, vidíš nějaký přínos praní řetězu v pračce co se týká životnosti? U mě je (byl) vliv občasného praní na životnost MTB řetězu nulový, takže proč prát, že jo.

            1 0
            • Lister  

              Peru pravidelně. Pokud porovnám zkušenosti lidí tady tak mi řetez vydrží minimálně 2× až 3× dýl. Deore minimálně 3000km na řetěz, teď mám XT a ten pokud to tak bude i u něj budu jezdit ještě dva roky :-)

              1 0
          • Lance  

            Jeste tak: ja tu pracku mam,takze vim o cem mluvim, bylo to na hovno a vylivam to do kanalu,ta troska benzinu:)

            0 0
            • wroum  

              sorry ale se dobytek.

              0 0
              • Lance  

                chybi ti tam pismeno „m“ za tim slovickem „se“:)))),ale napadlo me to,bud v klidu:) nebudu Ti tu psat:doufam,ze to neberes osobne,vim,ze ne:)

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Myslim, ze od cloveka co kouri a do prace jezdi autem te to nemuze rozhazet :)

                  0 0
                  • Lance  

                    on kouri? fuuuuuuuuj a autem – to je hruza:))) cejtim se celej rozhazenej,ale dal jsi me dohromady:)

                    1 0
                • wroum  

                  melo tam byt „s“, ale tos urcite pochopil. sorry, ale lejt redidla a benziny do kanalu v jakemkoliv mnozstvi je prasarna nejvetsiho kalibru. vsechno to jde nakonec do reky. a vybirat z reky chciply ryby je opravdu fajn zazitek. este ted se mi dela blbe kdyz si na to vzpomenu.

                  jinak osobne si to urcite neberu, kdybych bral vsechno osobne, asi bych byl uz zavrenej v Bohnicich

                  0 0
                  • Lance  

                    Kdyz Ti slibim,ze uz to vickrat neudelam napises mi neco hezkeho?

                    1 0
                    • wroum  

                      mam te rad :-) a tytyty uz to vickrat nedelej, ktera ruka to byla?… plac

                      1 0
                      • Lance  

                        jejejejejej, hergot wroume vzlyk tys mi vzlyk dal ten vzlyk nejkrasnejsi darek vzlyk jsem dojaty vzlyk vzlyk:))

                        1 0
                      • kovar  

                        a ty zase slib, že už nebudeš píchat rybičky do huby háčkem s protihrotem:-)

                        0 0
                        • grafik  

                          to je jeste vetsi prasarna nez ten olej !

                          0 0
                        • wroum  

                          od roku 99 chytam na hacky bez protihrotu a systemem chyt a pust. hacky bez protihrotu jsou dokonce i v pravidlech nekterych soutezi. a mas pravdu ze protihroty sou prasarna. kdyz uz to nejde jinak (treba trojhacky na trpytkach bez protihrotu neexistujou) alespon je zamacknu klestema – pak to neni protihrot ale jen takove rozsireni na hacku a k rybe to je mnohem setrnejsi.

                          1 0
                          • grafik  

                            misto ‚vycerpavjici‘ odpovedi, sem cekal, ze po me ‚vyjedes‘ jak po uzenym :) V praci mame jednoho ‚rybare‘ , ktery chyta s protihrotem a nejradeji bych mu ho /hacek s protihrotem/ narval do krku … ‚lide myslete‘ :/

                            0 0
                            • Vrci  

                              Jo taky mi to přijde jako přijít do lesa, střelit po srnci, rychle k němu doběhnout, střelu vyoperovat, obvázat, zašít, pustit a střelit po dalším.

                              0 0
                            • wroum  

                              protihroty sou svinstvo – to je naprosto bez debat.

                              taky sem omezil rybareni na mistech kam chodi vic rybaru – nemam zaludek koukat na to, jak se nekteri lidi k rybam chovaj. nicmene pri setrnem zachazeni a pri pouziti hacku bez protihrotu je to k rybe setrne a nijak ji to nepoznamena. bohuzel je spousta blbcu co to nechapou.

                              0 0
                          • marapara  

                            Já nechytám ryby od Kuvajtu napadení :)

                            0 0
                  • RomanH  

                    Zrovna dneska budu menit olej ve vidlici. Kam jej lijes (nebo odvazis) Ty ? Priznam se, ze do kanalu jsem to lit nechtel, ale kam s tim ? Vzdy jsem to zatim uzavrel do pet flasky a hodil do kontejneru pred domem. Je to mozna jeste horsi nez ten kanal, ale namlouval jsem si, ze se s tim ve spalovne poperou.

                    0 0
                    • wroum  

                      ja davam pouzity olej do cykloservisu kde si nedovolej ho vylejt do kanalu (je mi ale jasny ze ne kazdej ma tu moznost), na nekterejch benzinkach je sber oleju a olejovych doz a urcite v kazdym solidnim servisu aut se da dohodnout. v servisech maji stejne predepsany zpusob, jak se maj oleje likvidovat a denne maj treba 100 litru oleje k likvidaci a tech tvych par decek se v tom ztrati. jinak mas pravdu, ze spalovna se s tim popere lip nez cisticka odpadnich vod.

                      1 0
                    • m.k.2  

                      já vozím použitý olej a podobný odpad do „eko dvora“ kde na to mají spec. kontejner

                      1 0
                      • Pá-dlista1  

                        Asi nejakej olejum odolnej.

                        0 0
                        • m.k.2  

                          Tak já na to teda skočím. Jistěže se ten olej neleje do speciálního olejům odolného kontejneru, ale v přinesené nádobě se ukládá do k tomu určeného kontejneru. V té sběrně kam to vozím je speciálním kontejnerem stará vykuchaná lednička, to aby jim ty jedy vydržely čerstvý, myslím.

                          0 0
    • wroum  

      neodmastuju. otru suchym hadrem a namazu bud olejem na sici stroje (nejlip namazany, ale spini) nebo chainstarem. odmastovat retez abych ho hned potom zase namazal mi prijde trochu zbytecny, zivotnost to podle me prodlouzi minimalne a nevidim duvod se s tim srat, kdyz novej retez stoji par korun.

      0 0
    • Mamut  

      Rozpojit spojku, hodit do flasky, naliat horucu koncentrovanu jarovu vodu, vyprat, vybrat, preplachnut horucou vodou, odstredit tocenim v ruke, utriet handrou, nechat na teple uschnut, namazat Atlantic Ketten flieBfett a mam zase na 1–2 mesiace pokoj. Mam 3 retaze a tocim ich, takze ked treba, tak za minutu mam cistu a namazanu retaz na biku. Ten Atlantic je zatial to najlepsi, co som mal. Vydrzi to 4–5 vyletov v snehu. Vazelina v rozpustadle asi 2, TF2 asi 0.2. Zvonka retaz poutieram, takze bordel chyta tak normalne. Retaz TF2 po prasnej ceste nevyzerala lepsie.

      1 0
      • jonti  

        ak jazdis v bordely co bol pred par tyzdnami na cestach, sol a to vsetko, tak mazes raz za 4–6 vyletov? ci vtedy ani ten zazrak nepomaha?

        0 0
        • Mamut  

          V solenych srackach nejazdim. Mal som na mysli fakt v snehu. Proste ked som v Kosiciach, tak na zaciatok lesa mam 1km (v kadecom, ale ak su to sracky, tak idem pomaly) a potom je to uz po snehu, cely bike obaleny snehom. Takze fakt v solenej kasi to ani nemam testovane. A ak berieme konkretne tuto zimu, tak som sa dostal na sneh iba raz. Najprv sneh nebol a potom mi praskol ram. Budem ho mat az o 2 tyzdne.

          1 0
    • Lahváč  

      Na odmaštění Cyklostar. Nejlepší je nejdřív řetěz vymáchat ve skleničce zředěnýho cyklostaru a pak kartáčkem na zuby namáčeným opět v Cyklostaru očistit jednotlivé články. Jinak na mazání používám nějaký řídký čirý olej od Zéfalu.

      0 0
    • vlk  

      když už se o tom bavíte.Podařilo se někomu někde sehnat ten olej v-lub, který kdysi vyhrál v testu ve velu a přitom ho nikde v obchodě neměli?M2 se doteď nepodařilo ho sehnat.

      0 0
      • Lister  

        Možná by ho sehnel M1, přece se nebudeš spolíhat až na druhéhé v řadě:-)

        Já jsem ho tedy zatím viděl jen na fotce ve Velu

        0 0
    • jonti  

      Po kazdej jazde v mokru: umyjem retaz mokrou handrou, necham vyschnut a namazem starym olejom z vidlice. Asi kazdy mesiac dam dole retaz, vymacam ju v jarovej vode, necham vyschnut, a naolejujem. Ked budu normalne podmienky na cestach zacnem mazat s TF2. Vseobecne podla mna nema zmysel kupovat drahe oleje a odmastovace, ved stoja viac ako nova retaz.

      0 0
    • Otto  

      Retěz rozpojím, dám do PET láhve (0,5l Nestea s širokým hrdlem), a techn. benzínem, proštěrchám(nejlepe nechat i odmočit přes noc), pak po osušení mažu Motipem s teflonem ve spreji-fialovostříbrná piksla – 400ml za 110kč. Když je blato, používám převodový olej, který se tak rychle nesmyje. Motip s teflonem používam na většinu mazání Výhody: výborná cena, nesmrdí(kolo je v bytě), dobře maže.

      1 0
      • náčelník  

        Je bezpečné lít benzín do plastové láhve ???

        0 0
        • Lance  

          Je,delam to uplne stejne!

          0 0
          • Daník  

            Jednou mě napadl geniální nápad nalít trochu benzínu do polystyrenového kelímku…zmizel dřív, než jsem zazátkoval kanystr :)))

            1 0
            • Lance  

              pouzivam petku od kofoly nebo neco takoveho,odrezal jsem vrch a v poho ani to nemekne. lzicky ale radeji nech na polarkovy dort:)

              1 0
              • náčelník  

                Já nemyslel měknutí nebo rozpuštění, ale vznícení benzínových par vlivem výboje statické elektřiny. Tohle platy dělají, kanystry na benzín jsou právě z tohoto důvodu z nějakého špecielního plastu, kde toto nebezpečí nehrozí. Jak je na tom PET nevím.

                1 0
        • kolombo  

          Taky mě to napadlo. A to takhle sklenice od utopenců? Hrdlo je dostatečně siroké, láhev je skleněná a opakovaně použitelná.

          1 0
          • prema  

            a jakej maj pak říz… Tak ty jezdíš na utopence? :))

            0 0
    • mike!1  

      na odmaštění cyklostar a na mazání jsem si zkušebně koupil valvoline. sice je trochu hustý, ale přesto se mi na řetěz bordel nechytá:-)

      1 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

      Odmaš?ovat řetěz saponátem (Jarem, Arwou apod) je dle myho blbost. I po otreni a ususeni tam zustanou zbytky- takze naolejujes retez, a pri prvnim desti ti zbytky qualitnijho saponatu retez pekne odmasti hned za jizdy na kole. Takze kdyz retez vypada ze je treba dukladne vycistit tak rozpoustedlem- petrolejem, naftou, benzinem. Nemusi se vylejvat, staci nechat usadit a pouzivat furt dokola, kdyz uz vypada hodne spinavej tak sfiltrovat pres trychtyr s trosku vaty uvnitr. Koneckoncu tam zbude maximalne trochu rozpustenyho voleje, kerej nevadij.

      1 0
      • Mamut  

        Ked to periem vo flaske, tak tu retaz mozem tak krasne na konci preplachnut, ze tam neostane nic

        0 0
    • Maara  

      Používam trojstrannej kartáč Finish Line na kterej nastříkam odmašťovač Ecotech 2 a protočim řetěz. Do sraček mažu zelenym Crosscountry od Finish Line, a do sucha voskem od Yarrow.

      1 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 1

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.