• kralovek

    Prosim poradte mi, mam tento problem: Nainstaloval jsem novou Rebu Race (verze bez U-Turn, 115mm). Natlakoval jsem negativni i pozitivni komoru na neco prez 130 psi … jak pisi v navode (mam kolem 80kg). Doma se vse zda normalni, ale jak vyjedu … po silnici … po jednom km zustane vydlice kompletne zasunuta. Kdyz kolo zaparkuju, trva pekne dlouho (radove hodiny) nez se zase vysune. Rebound mam nastaveny na rychly odskok. Zkousel jsem pridat tlak v pozitivni komore … chovani uplne stejne. Ted zrovna tlak nezmerim, ale pred tim natlakovanim pozitivni komory na vyssi tlak (cca 150 psi) se mi zdalo ze to tlak drzi.

    Nevite nekdo co to znamena? Je ta vydlice uplne v prdeli nebo je to problem nastaveni? Diky

    0 0
    • Pá-dlista1  

      No to to trvalo. Pak dej pro porovnani kolik jsi usetril na nakupni cene (nezaponmen na cestu:) a pricti co stala oprava a priloz maloobchodni cenik :-D

      0 0
      • kralovek  

        Dekuji za opravdu skvelou radu. Nekdo je tu nekdo kdo mi muze poradit inteligentne?

        0 0
        • vlk  

          to je jasně k reklamaci.Neštvi se s tím a dej to k reklamaci.Prostě jsi měl smůlu.Na pudla kašli, je to prostě špage?ák.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak tahle rada je o mnoho lepsi :-D

            0 0
            • vlk  

              že jo. Nebude ho to stát ani pětník a bude to mít vpořádku. :o)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                No nevim. Nebyl bych si tak jistej. Co na to kralovek? ;)

                0 0
                • kralovek  

                  kralovek je nasranej … no co, to je zivot, to se obcas stava. Tam jsem ji bohuzel nemel moznost vyzkouset … mozna se s nima zkusim dohodnout, ze bych ji tam poslal … ale to obnasi 2 tydny tam a 2 zpatky … to je holt riziko vyhodneho nakupu 10kkm daleko. Zkusim se nelprv zeptat v mistnim servisu, kolik by stala oprava, pak se uvidi.

                  0 0
                  • Seveřan  

                    No, moc povzbudivě to tady nevypadá a to jsem do ní chtěl jít, no ještě budu muset popřemýšlet.

                    0 0
          • Homer  

            Se nam tady nejak ten vyraz spagetak ujal… Jestli mi neco evokuje spagety, jsou to vnitrni nohy Pilota od hamburgraru.

            0 0
            • cabbage  

              neni lepsi nazev hranolky? hamburgrar zni divne a co sou vidle od pace? brikety? ale proc ne. kdyz uz tu mame zhulenyho indiana:)

              0 0
              • Homer  

                Myslis bramburky Svobody? Proc ne :) Pace – pokud zustaneme u gastronomie, tak snad fish´n´chips (=tfuj nechutny jidlo = skvely vidlice :))

                0 0
      • kandik psi zub  

        hovado ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To vypada, ze ty souvislosti vidim jenom ja. No tak nic. Tak tupe se stadem. Reklamuj to. Zajdi si do toho kramu cos to tam koupil, tam jim to hezky popis a za mesic si prijd pro opravenou..... , ale takhle podle me vypada rada, ktera je v tomhle pripade na hovno.

          0 0
          • kovar  

            třeba ne, třeba má rockshox celosvětovou záruku:-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Nevim jak ted, ale RS byl zrovna jeden z tech co ti neopravily vidlici ani koupenou u jinyho pultu.

              0 0
          • vlk  

            sem nemohl tušit, že není koupená u nás.Věštec ještě nejsem.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tak ja asi jo :)

              0 0
            • Vojtíšek  

              ani pravidelný čtenář tedy nejsi

              0 0
              • vlk  

                Nečtu vše, ty snad jo?To jsi teda machr.

                0 0
                • kralovek  

                  No ja jsem tady … http://www.bike-forum.cz/forum/forum.php?… … radosne hlasal, jak se mi libil vylet do cenoveho raje v Hong Kongu (odtamtud jsem si ji privezl) … a jak uz to byva … vsude se najde nekdo, komu neci radost lezi v zaludku. Prvni odpoved jednoho blba na muj dotaz to jasne dokazuje. Ach jo … v nejhorsim budu mit luxusni pevnou vidli zamikatelnou remoutem, aby byla jeste pevnejsi :o)))

                  0 0
                  • vlk  

                    myslím, že to bude nějaké těsnění.Snad ti to opraví v servise.Mě taky říkali u Kořínka v Olmiku, že servisují rockshox vidle, i když byly koupeny jinde.Navíc náhradní součástky do RS nejsou tak moc drahé.Jestli funguje tlumení, tak při nejhorším si tam strčíš pružiny.

                    Jinak v Pražských bikeshopech se moc nevyznám ,ale co jsem tam naposled byl tak prodávali náhradní součástky k dukům v bikeranch na palackého náměstí tak snad seženou i k rebě.

                    0 0
                    • kralovek  

                      Jo kez by to tak bylo. Tady v Nice je problem, ze je tu jediny obchod a vsechno je na objednani a na vsechno se musi cekat. Mam brzdy hayesky a predchozi vidle manitou, tj potrebuju adapter … to me taky nenapadlo ze to nebudou mit. ach jo

                      0 0
                      • vlk  

                        Jo tak už vím který ty jsi.A já zas koukal do profilu že jsi Pražák.

                        0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No ja urcite ti Rebu zavidim. Naopak ja mam radost… radost z toho ze nefunguje. Jako je smutny, kdyz biker nemuze jezdit. Ale smutny je to treba v Pekackove pripade… v tomhle mi to prijde k popukani :)

                    0 0
                • Vojtíšek  

                  já čtu tak 1/100 toho, co tady je, ale tohle jsem zrovna viděl. Tak nějak to zapadá, do okruhu mého zájmu, takže je logické, že zrovna tyhle dva příspěvky se v té setině sešly

                  0 0
    • Vilém  

      To vypada jako spatne tesneni mezi pozitivni a negativni komorou.

      0 0
      • McBlacky  

        no to že se mu zasune je tím že se vypustí pozitivka, ale to že se pak vysune znamená, že se do ní nějak zase dostane vzduch, anebo se vypustí i negativka :)

        to: kralovek – když to nafoukáš doma, tak to tlaky drží, třeba dva, tři dny?

        0 0
        • kralovek  

          Doma vypada uplne normalne … normalne peruje

          0 0
          • Vilém  

            Mozna by pomohlo kouknout do manualu.Mam ho doma a co jsem se dival,tak se tam vsude mozne leje olej aby to tesnilo,treba ho nekde pozapomneli a projevi se to az pro jizde,kdy je vidle jinak namahana nez pri statickem zkouseni.

            0 0
      • homat  

        nebo škráblý vnitřní nohy při sesazování vidle v továrně.

        0 0
    • Vojtíšek  

      Já jsem takhle podobně koupil Maguru Ronin z Německa.

      Ta vidle ovšem ze začátku chodila špatně. Tak když jsem měl cestu do praglu, zaběhl jsem za Herr Boubínem do Bikelivu, ten mi tam vyměnil jeden kroužek, kterej byl prasklej. Stálo to tuším 400,– bylo to na počkání a jsem pořád ještě hodně tisíc v plusu.

      Takže bych z toho nedělal zase takovou tragédii

      0 0
      • Vojtíšek  

        Ovšem to je návod na postup a né chvála na Boubína. Bratranec si tam dal k němu funkční Judy SL na běžný servis (vyčistit a vyměnit olej cca po 1 roce) a vidle mu pak začala chcát olej, jako zběsilá (tím teda nic proti Boubínovi, je to jen ukázka toho, že šlendrián se vyskytuje všude u nás, v Asii, v Americe prostě na celým světě)

        0 0
        • blue  

          ano, mel sem kdysi rozebranou nejakou Judy SL, ktera se vratila od Boubina z generalky… nebyla v ni ani kapka oleje a ty penovy „mazaci“ krouzky tam nekdo taky zapomnel dat ;-)

          0 0
      • Cllaude  

        napis jak ta vidle chodi dost o ni uvazuju dik C.

        0 0
        • kralovek  

          Myslis ta reba? No chodi to bezvadne, ale neseje to … coz neni az tak podstatna zavada, nebot to neni seci stroj :o))

          0 0
          • Seveřan  

            Chodí suprově. Doteď jsem nevěděl, jak vlastně má vidle fungovat :O) Překvapeníííí.

            0 0
    • kralovek  

      Tak uz vim cim to je :o))))))))))) Je to mezi sedlem a riditkama !!! Ono to totiz bylo trochu komplikovanejsi … co jsem to namontoval,tak jsem nejprve nafoukal negativni komoru. Ventil od pozitivni jsem nejak nemohl najit :o/ … nojo jen se smejte troubove ;o) … byl schovany pod sroubovaci zatkou a me se porad nechtelo verit, ze ta vidlice nevybouchne … dit rikam, klidne se smejte. Tj. v negativni byl vetsi tlak nez v pozitivni, tj. logicky se to zasouvalo. Pak jsem heureka objevil i tu pozitivni … nafoukal na tlak ale nenapadlo me uz zmerit ten v negativni, ktery … to trosku tlumi moji radost … byl strasne vysoky (nevim proc) … tj. stejny problem, zase se to zasouvalo. No a vcera jsem to tedy zmeril a konecne mi to doslo. Predtim jsem mel manitour tusim nejake RC z 2001 … pero/elastomer … vzivote jsem ji rozebranou nemel, jen jedou ji cistil servis takze do tech vidli fakt nevidim. Duezity je ze FUNGUJE a je to uzasny :o)))

      AT ZIJE HONG KONG !!!!!!

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Gratuluju (ne ze by mi na tom zalezelo, ale potrebuju si polepsit reputaci:)

        0 0
      • blue  

        tak tomu se rika skandalni odhaleni :-))))

        0 0
      • McBlacky  

        ty klawo, to je soda :)

        0 0
      • TinkTink  

        TY VOLE!

        0 0
      •  

        ROFL, dyk si k tomu musel mit manual, kerej je u US firem pro debily vsude obrazky a sipky… ne nemam te za ****** stat se to muze kazdymu :))

        0 0
        • blue  

          jako bys nevedel, ze manualy se zasadne ctou az jako posledni :-)

          0 0
          •  

            jezis nikomu to nerikej ale ja do nich koukam :X

            0 0
            • Seveřan  

              Tak zase taková tragédie ta réba není, už mě nebere takový zděšení, asi přece jenom do ní půjdu :-)

              0 0
        • kralovek  

          manual, manual … co to je? To je asi neco co se pouziva rukama, ne? Asi naradi, kterym se to montuje … hmmmm … ze by mi ho zapomeli dodat? Myslite ze je to je na reklamaci? … ty cinani jsou ale bordelari … :o/

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Nevim jak vyspely je obchodni zakonik v Cine, ale mely ti k tomu dat manual v Cinstine coz by ti vyrazne pomohlo…, kdyby byl dobre ilustrovany :)

            0 0
            • kralovek  

              Samozrejme ze mi ho dali ve vsech rozumnejch jazycich … na obrazku bylo uvedeno kde se ten ventil nachazi, ale proste se mi to zdalo divny. Navic ta zatka nesla moc povolit, tak jsem mel strach ze to vybouchne a moc jsem neveril, ze pod ni neco najdu. Navic ten manual je unyversalni na vsechhny reby vcetne u-turnovych

              0 0
      • cabbage  

        mi spad kamen ze srdce, uz sem mel strach ze jezdim problemovou vidli a hlavne tech padlistovejch reci:)))

        0 0
        • kralovek  

          jo jo … ne kazdy veslar je takovy machr do kol, za ktereho se vydava ;o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Ne kazdy veslar se vydava za takoveho machra do kol..... by bylo spravne cesky, ne? :) Ale ja te taky nehazim do jednoho pytle s bikerama, tak me nehazej k veslarum. Ale co mohu cekat od laika na obou frontach ;)

            0 0
            • cabbage  

              nojo, ty ses vlastne prokec ze nejses biker:) cestina ti jde dobre, ale ta semantika…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Mohl bys poslat nejake doporuceni moji cestinarce :) Nikdy jsem nebyl zastancem skatulkovani… hlavne proto, ze vsichni ostatni skatulkuji jinak nez ja :))

                0 0
            • kralovek  

              co to meles? co maj padla spolecnyho s veslama?

              … ehmmm … ze by … potrefena husa, se vdycky … hernajs jak je to dal, nejak si na to prislovy nemuzu vzpomenout :o)

              0 0
              • cabbage  

                vis jakej je rozdil mezi veslem a padlem? veslem se placa do vody a padlo placa na foru:)

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.