• Excel

    Zdravím, mám problém, letos byla vidlice na servise, měnil se olej a komplet venkovní i vnitřní stíráky, v pátek jsem si při vyjížďce všiml, že se nějak blbě vrací páčka poplocku, resp. páčka se vrátit chtěla, ale kolečko na noze ne. Až při nárazu se otevřela-což je docela u Reb normální, ale pak jsem si všiml, že je to celý nějaký zadělaný od oleje, no a po několika kilometrech se vidlice odmítla zamknout (kolečko na noze jde asi jen o půl otáčky a pak nic) a prosakovalo víc oleje. Odemklá vidlice chodí, zatím bez problémů, ale dnes jak jsem se na ni díval tak už byla od oleje i celá pravá noha. olej neprosakuje přes stírák, ale přes ten horní bazmek na noze. Viz. přiložené foto. Tak se chci zeptat, co tam asi odešlo a kolik mě to tak může stát?

    0 0
    • siskin  

      kolem toho modrýho kolečka MC mě olej tekl(nijak dramaticky) u NOVÉ reby sl 08, vyřešil to gumový kroužek vložený pod kolečko MC, cena asi 2kč, od té doby cca 700km a je klid zatím..

       
      0 0
    • Excel  

      takže tlumič v noze se komplet měnil, cena 1800,–

      0 0
      • siskin  

        A v čem byl problém?

        0 0
        • Excel  

          nevím, řekl že tlumič špatně těsní a že se to nedá rozebrat že se to jen mění komplet :-/

          0 0
          • siskin  

            nj sou to měniči, opravářu je málo… :-(

            0 0
            • Splinter  

              hm jenže ono to rozdělat opravdu nejde ;-)

              0 0
              • Bulda  

                to je zajímavý, přesně tohle mi to dělalo a rozebrat to šlo do poslední součástky, naprosto v poho, žádný extra náčiní nebylo potřeba, stačilo to jen vyčistit a vrátit zpátky, práce cca na pul hodky, čim to bylo nevim, nic jsem neobjevil, hádám že se mohl při větší ráně překroutit ten těsnící kroužek pod kolečkem locku v zátce nohy (není to O-kroužek totiž) a tím pádem dřel a zároven propouštěl olej

                jestli ale měnili vratnej tlumič, tak to nevím, jestli jde rozebrat, to mě teprve čeká :)) ale problém byl v kompresním, jestli to bobře chápu a ten rozebrat jde!!

                0 0
    • Excel  

      Rok se s rokem sešel a opět ten samej problém. Vidlice se odmítá zamknout a prosakuje olej pod tím modrým kolečkem zamykání. Nechci mít doma ve skříni už druhej vnitřek nohy a bejt chudší o 18 kil, takže někdo tvrdí, že to rozebrat jde, záležitost těsnění za pár korun a  někdo tvrdí že ne, a že celej vnitřek nohy celej. Kde je pravda?.  Já se na to..já nebudu, nebudu to dělat!

      0 0
      • Darius  

        rozebrat to jde…

        0 0
      • garretx  

        Taky mám ten samej problém, byl jsem s tím u Velohanáka v Brně a bylo mi řečeno že se taky musí vyměnit celý kus vnitřku nohy, cena cca 2000 kč, takže jsem se na to vybodl. Takže pokud se ti to podaří vyřešit nějak jinak tajk bych uvítal info. :-)

        0 0
        • Excel  

          Jo U Hanáka mi to „opravili“ takhle loni. :-/

          0 0
          • Darius  

            samozrejme ze servis se s tim parat nebude, vymeni kus za kus behem chvilky, neznaly zakaznik to zaplati a jedeme dal…

            jo a pri rozebirani MoCo bacha je tam obraceny zavit

            0 0
      • Paja  

        Jak to tady tak sleduju, tak se zacinam desit chvile, kdy si budu muset koupit novou vidlu…

        0 0
        • mastihuba  

          Moje další vidle bude pevná karbonka od pellse :)

          0 0
          • Pijer  

            jak to má velkej zdvih, hodí se to na fulla?

            :-D

             
            0 0
            • kyl  

              Lepší pevná nebo nějakej šunt s minimem blbinek ve vnitř co se můžou srat,polovinu z ceny zaplatíš značku a každej druhej s tím má nějaké problémy.

              0 0
            • mastihuba  

              moje další kolo rozhodně nebude full :)

              0 0
              • Blade  

                Když né full, tak furt(šlap)? :)

                0 0
                • mastihuba  

                  babeta :)

                  0 0
                  • acidb  

                    mám jednu nepoužívanou v garáži, najeto 21 kkm, tak se rozhodni, až pojedu k bratrovi, můžu ti ji vzít:-))

                    0 0
                    • mastihuba  

                      mně ji stačí vytáhnout z garáže. Je s loukotěma a s blinkrama, tehdá vyšla asi na 18kk je jako nová :)

                      a od tebe bych ji stejně nechtěl :)

                      0 0
                      • acidb  

                        kdepak, stará ruční práce (kola) a ukazovat musíš rukama:-))

                        pročpak bys ji ode mě nechtěl?

                        0 0
    • pižmoň  

      to s tim oteviranim red a sidu az pri prvnim narazu od otevreni je normalka,to dela karda reba a kazdy sid…na me prvni rebe mi to teklo porad sem to utiral,na druhe rebe to neteklo a ted na sidu to za 2 dny drzi,uvidime:-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.