Škrábnuté vnitřní nohy vidle

23 nepřečtených
  • king

    Zdravím!Máte někdo zkušenosti se škrábnutou vnitřní nohou odpruž.vidle?Asi neexistuje žádná možnost jak daný vryp zarovnat,co?Olej mi neuniká,takže v tomto směru pohoda,ale nemůže se časem něco stát?Např.zničit těsnění apod.?Ten škrábanec je shora dolů cca 15mm a je trošku znatelný po přejetí nehtem…Asi to chce nejspíš jen dobře mazat zvenku,co?Díky za každý nápad a postřeh.

    0 0
    • McBlacky  

      mám na obou nohách vidle několik škrábanců a pohoda, jestli to je moc znatelné tak to trochu sraž smirkem. Těsnění to nevydírá nijak znatelně (po 4500km to nebylo znatelné)

      0 0
    • homat  

      takhle jsem vymódil Duka při první vyjížďce, rejha je asi v polovině zdvihu nad těsněním. Od té doby má duke najeto pár tisíc km a vše ok. Bál jsem se aby při delším zdvihu rejha nestrhla hranu vnitřních těsnění, ale olej ani vzduch neutíká, a kdyby si mi to nepřipoměl, tak už ani nevím že je škráblá.

      0 0
    • Richie  

      Pokud je to neco vetsiho tak se to zarovnaca velmi jemnym smirkovym papirem, ale to co mas na vidli ty bych nechal byt a dale bych jezdil s uuusmevem na tvari.. :-)

      0 0
      • sann  

        Asi stim nic nenadelas. Neznam nikoho, kdo by to byl schopen opravit. Osobne bych ti nicim nebrousil. Tim to jeste zhorsis.Pokud je to mala dirka, tak to az tak nevadi. Mel jsem pod rukama vidle, ktere mely velke vrypy. Po case se stalo, ze odeslo gufero+ stiraci krouzek a vidle tekla. Jezdi dal, dokud nezacne teci a pak vymenis guferos+ krouzek. A zase muzes litat

        0 0
        • hanz  

          odeslo gufero+ stiraci krouzek.....co je gufero a co stírací kroužek na vidli?

          0 0
        • Pekáček  

          Co nějaký lepidlo – „zakytovat“ a přebrousit?

          0 0
        • Richie  

          No ja nevim ale pan S mel na Junioru T velke skrabance ated to ma nejakym zpusobem zahlazene.

          0 0
          • sann  

            Gufero je to cerny gumvy, co stira prach z nohy a stiraci krouyek neni videt, je pod tim

            0 0
            • vlk  

              no pokud vím Gufero na vidlici žádné není-to je ve strojích-a většinou těsní otáčející se hřídelů atd..Je tam prachové a olejové těsnění-např v marzocchi.Např u rockshox tzv.xxx kroužek(Těsně­ní)vymysleli a patentovali si jen jeden specifický který má obojí funkci.

              0 0
    • wilda81  

      Přišla mi pod ruku takto vykuněná vidlice. Nějaké rady co s tím? Neřešit-jezdit, obrousit ostré hrany nebo vyhodit? Když po tom škrábanci přejíždím prstem, tak je to cítit.

      0 0
      • xshreck  

        jemně, ale opravdu jemně bych zabrousil ostrou hranu, pokud je. Případně vyměnil stírací gufero, nebo dal dvojité.

        Pokud by byla na vyhození, klidně se jí ujmu :)

        0 0
      • Janouch  

        zkus to vylestit videnským vapnem velejemnej pudr

        0 0
      • worlusho  

        Vem vosk a přetáhni to, jako když se opravuje lak. Nevypadá to tak široce, aby to nefungovalo (po nějakém čase zase opravit stejným způsobem).

        0 0
      • jIrI___  

        Nevyhazovat! I na tomhle šlo jezdit… :)

        Pod vodou bych jemným šmirglem srazil hrany a pokud si to nevytahuje olej, tak bych to neřešil.

        0 0
      • honhav  

        velmi jemny smirek, opatrne srazit hranu a neresit…

        0 0
      • vysmátej bajker  

        Něčím ostrým rovným velmi opatrně odstranit jen přečnívající materiál.pak možná trochu přeleštit.

        0 0
      • wilda81  

        Díky za rady. Začnu od těch nejméně drastických metod :)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.