Zkušenosti s Biky ze supermarketu :-)

75 nepřečtených
  • TOLI

    Jaké zkušenosti máte vy?? Já sem protočil dvoje kliky,přetrhl pastorek,zlomil rám,a eště sem natahoval 7 centimetru dlouhé pružiny ve vidli a zohibal nesčetně ráfků

    0 0
    • Meesha  

      Ted maj v Makru najakyho v akci! Super design ramu, „kotoucovky“, svazkovy vyplaty a tusim ze dokonce i prehazka Altus! :-))

      Ja bych chtel takovyho toho fulla za 2499. Vzal bych ho treba na Krale a kam bych dojel… a pak bych ho zkusil reklamovat. Teda jestli by bylo co… :-)) Samozrejme testoval bych v patricne DH vyzbroji!

      0 0
      • CZiko  

        no však to je právě lepší jezdit na kole za 2 klacky, než za 100… Do krve se ti vyplaví více adrenalinu, nebo? jezdit v pernamentním strachu o život je opravdu vzrůšo:))))))

        0 0
        • Meesha  

          no jo, ale kdyz musis mit na kazdou vyjizdku novy, tak se to po roce pekne prodrazi! :-)

          0 0
          • CZiko  

            proč nový? ráfky vyklepeš kladivem, prasklý rám obmotáš izolačkou, nohama se dá taky brzdit a místo urvaného sedla narazíš na sedlovku bochník chleba… a je to jak nové…

            0 0
          • Darkson  

            holt přijedeš do Hypernovy s náklaďákem a odvezeš si 16 kol. Na bikovej tejden žádný nářadí, ale 4 „fully“ :-)

            0 0
          • jihra  

            Co by se ti prodražilo – koupíš jedno kolo a pak jen reklamuješ a měníš za nové. Super-hypermarkety s výměnou zboží za nové nedělají žádné problémy.

            0 0
            • Meesha  

              Nevim, kde bych travil vic casu?! Jestli na „kole“ nebo na reklamacnim oddeleni! :-)

              0 0
              • biker007  

                nebo v nemocnici..

                0 0
                • cabbage  

                  vetsinou se takovy kolo rozpadne driv nez dojedes nekam kde se ti muze neco stat:)

                  0 0
                  • biker007  

                    my sme je prave meli za ukol seridit aby na nich slo odject z kramu pres parkoviste k autu:)) takze do toho lesa mozna dojely taky:-D

                    0 0
      • biker007  

        Ja sem tenhle typ kol montoval skoro rok jako brigadu v supermarketech.. takze si nedelam iluze:) presne tohle kolo byl celkem prodavanej kousek.. skoro polovina kol se vracela na reklamace, pak uz sem nevedel co do tech protokolu psat jako duvod zamitnuti reklamace..po necelym roce sem na to uz nemel zaludek a nechal sem toho.. i kdyz penize tam vychazely celkem slusne, v prumeru tak kilo cistyho na hodinu..

        0 0
        • Meesha  

          Kde? Asi se pudu zdokonalovat v praci servismana… :-))

          0 0
          • biker007  

            je to firma co to zajistuje v globusech, carrefourech a intersparech po cely CR.. tusim ze se jmenuje Gamma Servis. ale sezenes to asi jen pres agenturu.

            0 0
          • biker007  

            joa a vetsinou stacily sikovky a palice:))

            0 0
        • Martyss  

          A na tyhle kola se používají nějaké výprodejové díly nebo se výrabí špešl pro tuhle kategorii kol?

          0 0
          • Richie  

            Ja si myslim ze jsou to dily vyrabene jenom na tady tydle smejdy. Diskove trmeny na pevno k vidlici a tak.

            0 0
      • tomaasz  

        No na tom Králi by si daleko nedojel. Můj kamarád si tenhle červenej full s kotoučema a dvoubrejlí vidlí koupil a mě ukecal, abych s ním vyrazil na projížďku a vrámci ní kolo seřídil. dali jsme si spicha v Unhošti, přehodil jsem pedály (bez nášlapů nedám ani ránu), nafoukal kola a po 25 metrech zadní uteklo, duši se prodřela o nyple, protože v ráfku nebyla páska. Při opravě použiji pumpu z makra a při 10 š?ouchu upadne rukoje?. Nafouknu tedy mojí pumpou a druhý pokus o odjezd. Nepřesmykuje to, převodník je typu biopace (prej už se dávno nedělá) a boční házivost velké pily je asi 6 mm. Pomocí heveru ho trochu vyrovnám a seřídím přesmyk, na potřetí vyrážíme přes Nouzov k Poteplí. V Poteplí chci zastavit u hospody, ale vysoká učinnost kotoučů mě zastaví až za mostem – vadou je určitě moje váha 95 kg. Po pivu a klobáse jedem po zelený podle chat do kopce a já mám dojem že táhnu vlek, ale žádnej nemám – jenom kolo je trochu těžší. U zříceniny Jinčov zjištuji vůli převodníku na čtyřhranu, problém je, že pod krytkou na klice je šestihran 14, kterej sebou nemám. Převodník nalisujeme s použivím velkého šutru a ručně dotáhnu šroub. Při sjezdu po červený k přehradě Klíčava trhám lanko přední brzdy (spadla koncovka), zadní mikrobrzda 140 mm to neubrzdí a tak házím pěknou držku – jsem slušně sedřenej, rukavice jdou do koše. Přední kolo hází 3 cm a nejde docentrovat. Po asi 300 m po červený směrem na Křivoklát jsem protočil levou kliku po čtyřhranu, kliky jsou v poloze třičtvrtě na dvanáct a já to vzdávám, kamarád volá SOS a manželka pro nás jede do Zbečna. Ani přední vidlice už nepéruje, pružiny jsou z bláta a těch 20 km je tak unavilo, že vidle chodí asi 2 cm.

        Kolo jsem už neopravoval, rám doteď leží na půdě a kámošovi jsem postavil ze starejch dílů a částí tohodle fulu (řidítka, řazení, přehazka, náboje) a starýho železnýho rámu fungující celoHT kolo.

        0 0
    • enjoy  

      uplne vazne ti muzu rict ze jsem jednou takovy kolo koupil,pro svoji byvalou(to jsem proti ni jeste nic nemel:-)).byl to nejaky attack z carrefouru za 11000,–.byl to mistni top model:-)).to kolo nebylo(mozna jeste funguje) tak spatny,az na priserny brzdy,protoze nesly poradne nastavit a vidlice,ktera ji ale absolutne nevadila,takze vlastne cely dobrej kauf:-).kupovali jsme to tam vlastne jenom proto,ze nabizeli nejlepsi splatkovy prodej,to v bikeshopu nedostanes.nebo aspon v tu dobu nedostal. ale jinak kdyz vidim v carrefouru nekoho jak si zalibne prohlizi mistni „fully“ tak to kolo zacnu nenapadne komentovat,tak aby to ten clovek zretelne slysel.uz jsem takhle zachranil nekolik zivotu a jsem na sebe za to opavdu pysny.

      0 0
      • mastihuba  

        sem vyhrabal z koše ten leták z Makra. Kolo je Dinamic Laser za 7138,81 včetně CD přehrávače.

        0 0
        • Robo  

          To kolo má zabudovaný CD přehrávač? Hmm, takovou výbavu jsem neměl ani v autě… jen za příplatek… :-)

          0 0
        • Meesha  

          jo, to je ono! :-))) Akorat sem myslel, ze stoji min – ale holt kultovka…

          0 0
        • Hanz_Zlin  

          jo a jeste mi rekni ze CD prehravac je napajenej z dynama .)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            To by bylo moc zbytecne elektroniky. Je primo zprevodovan od primarniho retezu :o

            0 0
    • iiki  

      Naštěstí žádné, jen mi vždy zatrnulo z odborný montáže – v Tescu v Jihlavě stál donedávna Dominátor colopéro? s krásně obrácenou vidlí a vůbec jim nebylo divný, že jsou véčka nacpaný pod rámem/ tímto zdůrazňuji zatím nikde nepublikovanou výhodu Vbrzd pro základní orientaci při montáži :)))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jesli myslis zespod horni vzpery zadni vidlice, tak to neni az tak neobvykla poloha. Tzn. jestli byl monter odbornik… no to uz moc fantaziruju :)

        0 0
      • Freestyle MTBer  

        U nas v karvine to same(obracena vidle)Sem si rikal ze je asi mechanik zvykly montovat jenom manitou :-) ale o tri kola vedle to same kolo melo vidli spravne.Asi jim zajdu prodat tu tvoji radu s veckama :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Hlupakum prodas vsechno, ale ja bych to asi nekoupil. I vidlice maji cepy na V vzadu (Pace).

          0 0
          • Freestyle MTBer  

            Jo no na to sem nepomyslel ale nez budou prodavat v Teccu Pace tak uz to mozna budou umet i bez mych rad :-) Ted me tak napada ze ja nemam zadne navarky na V tak abych to taky nemel naopak.Na ktere strane ma byt navarka na kotouc?? :-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Podle toho. Z1 ji mela na obou, aby sis mohl vybrat :)

              0 0
              • Freestyle MTBer  

                Tak to je na me moc to vidim na odvoz do servisu :-) Jeste ze na druhem kole mam lefty ta mi aspon nazvem napovida na ktere strane ma ta tycka byt.

                0 0
                • j-c  

                  Zalezi jestli vlevo beres z pohledu ze sedla nebo pri celnim pohledu na bajka:)

                  0 0
      • preacher  

        tak toto jsem viděl dokonce na závodech, konkrétně na posledním ročníku Moravského cyklomaratonu v Leštině u Šumperka. Chtěl jsem to vyfotit, ale než jsem přiběhnul s fo?ákem, tak se mi ztratil v davu.

        0 0
    • actus  

      ja len dobre. kamos mal raz bajk zo supermarketu, kupili mu ho rodicia. celoodpruzeni za 6000sk. zamkol som si svoj byvali bajk(dural ram, sram prehazky, ale s pevnou vidlou-no strelil som ho za 9000Sk, vrazil donho asi 15) a nejakou stastnou nahodou corkli iba jeho bajk. no proste stastie.

      0 0
      • hajtaj  

        to nebylo štěstí, ale jen profesionálně odvedená čorka

        0 0
        • actus  

          nojo, pravda ze ten jeho z baumaxu vyzeral atraktivnejsie. vivat biki zo supermarketu

          0 0
    • TOLI  

      TAky se mi podařilo díky trochu křivý pile prodřít rám řetězem

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Fíha. To si ani nedovedu predstavit jak moc musela byt kriva. V kterych mistech se to prodrelo? P.S. ja myslel, ze retez je z blata a ram z leseni :)

        0 0
        • TOLI  

          Prodřelo se to tam kde se většinou odře barva pod převodníkama na spodní trubce zadní stavby.Tak sem to nák tak svařil.Pak se eště ta stavba nějak celá zohybala.

          0 0
      • jizby  

        a teď refrén všici: Tenhle příběh je pravda, a? sním svý sedlo, jestli jsem Vám lhal..

        0 0
    • wroum  

      sem mel pucenyho „fulla“ na odpoledne jako dopravni prostredek na kratke vzdalenosti. znicit sem to nestihnul. chodil predek i zadek, samozrejme ze bez tlumeni a jen par cm. nicmene to bylo jako „pogo stick“ – za jizdy se dalo normalne skakat s celym kolem jak na trampoline. brzdy nebrzdily, saltr nesaltroval, smyk moc nesmykal…proste klasika. jo a vahu to melo jak malej tank.

      0 0
    • jihra  

      Já prodeji kol v super-hypermarketech fandím, jen a? to lidi kupujou – alespoň mám v cykloservisu furt co dělat. Ale teď vážně. Stejně těm lidem nevymluvíte, aby ta kola kupovali. Vykládat jim, že to jsou šmejdy, je naprosta ztráta času. Přijdou na to teprve tehdy, až si rozbijou držku. Jsou to lidi, kteří kolům nerozumí, nikdy na slušném kole nejeli a nedají si poradit. Je ale fakt, že spousta lidí na dražší kola nemá peníze a koupit nějaké trošku slušnější kolo z bazaru je riziko, když člověk kolům nerozumí. Takže super-hypermarkety mají odbyt dlouhodobě zaručen.

      0 0
    • micro  

      Taky zkusenost – kamik mel za 2000 HTcko .. melo to krivou hlavovku – takze vidle se vykvrdlala v hlavovym slozeni az prasknul sloupek – zved predni kolo a vidle upadla :-) jinak musel vymenit brzdy + paky + saltr + stred + dotahovat zadni naboj… skoncilo to tim, ze udelal osmu na zadnim kole, ze to neproslo ramem.. ted ma Authora za 8 tisic a zatim naposta spokojenost, i kdyz je to lowend, skok to byl dobrej :-))

      0 0
      • actus  

        no ked tak nadtym rozmyslam tak to neni az taka kravina. clovek kupi bajk za 2000,zisti ci ho to bavi a co ho bude bavit, trosku tomu porozumie a ked sa mu posere ten za 2000(a ten sa mu urcite posere) tak pojde kupit daco poradne. myslim ze pre zaciatok je to dobre, aj ked mne osobne by bolo luto tych 2000

        0 0
        • cabbage  

          myslim ze bike za 2000 muze akorat tak odradit:/

          0 0
          • jihra  

            To už raději koupím za 2000 nějakého trošku slušnějšího ojetého bika z bazaru, většinou je třeba vyměnit řetěz a pastorky, trošku seřídit, promazat, a zajezdím si daleko líp, než na tom vraku ze supermarketu. Akorát se v kolech člověk musí vyznat, aby v tom bazaru nekoupi nějaký šmejd, a nechat si vypsat doklad, kdyby to kolo bylo náhodou kradené a zabavili by ho poliši. Pak mi musí bazar (pokud mám doklad) vrátit prachy.

            0 0
            • actus  

              mno nemyslel som to tak. kamosa to chytilo, dostal na narodky bike zo supermarketu a za mesiac presvedcil rodicov na bajk za 15.

              0 0
              • misj  

                kolikrat si za ten mesic rozbil drzku?

                0 0
                • actus  

                  asi za dva dni mal taku osmu-vajco vzadu ze som to videl z 5 metrov. zaujimave ze sa mu nevilamali spice. brzdi boli tiez nahovno – teda nez tam mal osmicky. nastastie mu neprdli tie umelohmotne kluky a rajdi. najlepsi bol ten umelohmotny „rockring“. inak prehadzka ma prekvapila – za tu dobu co natom jazdil ju nerozdrbal

                  0 0
            • McBlacky  

              náhodou kradené :))) musí vrátit prachy :)))

              0 0
              • jizby  

                co víš, třeba je proti zabavení kradených věcí policií nějaký špešl pojištění. Tihle kluci z branže jsou hrozně fikaný :-))

                0 0
              • jihra  

                Co se týká kradených kol, tak v těch bazarech jich až tak moc není, Policajti chodí po zástavárnách a bazarech a kontrolujou kradené věci. Mám známěhé, co vlastní bazar, a u něho jsou poliši i 2× týdně. Takže to riziko, že kolo z bazaru bude kradené, není až tak velké. To už vidím větší problém nákup kola na inzerát nebo někde na burze apod. No a co se týká toho vrácení peněz – pokud koupím v bazaru (či někde jinde) kolo a mám na tento kup řádný doklad. tak v případě, že se ukáže, že kolo je kradené a poliši mi ho zabaví, tak bazar mi vrátí peníze. Každý právník toto potvrdí. Mám s tím i osobní zkušenost. A když se bazar bude cukat, tak spor jednoznačně prohraje. No a pokud máte strach někoho (bazar) žalovat, tak – jak už jsem tu párkrát doporučoval – si sjednejte u D.A.S. pojiš?ovny právní ochrany za 1200 Kč ročně pojištění právní ochrany rodiny a máte zdarma právní poradu a právníky v celé Evropě. A pak s každým (když jste v právu) v pohodě zatočíte. Mám s touto pojistkou ty nejlepší zkušenosti. Třeba na reklamace je to úžasná věc. I třeba takový Carrefour po jedné intervenci právníka sklapnul paty a vysolil, co jsem požadoval (i když předtím tvrili, že namám nárok)!

                0 0
                • BiSon  

                  O tom jsem taky slysel. Dvouhodinova hadka v Globusu a po tom, co jim dotycna prozdarila ze je soudkyni vrchniho soudu najednou mela pravdu… Asi zacnu studovat jeste prava :-)

                  0 0
    • Santus  

      Dnes jsem videl takovy vykrik techniky v Tescu s efektnim nazvem Newcoma Speed za 1699kc. S kolem to uz opravdu nemelo co delat, prehazka
      znacky Sunrun mela vakl minimalne 1cm, taky aby ne, kdyz nebyla k patce prisroubovana, ale prikolikovana a zajistena segrovkou.:-)
      Podotykam, ze nejsu prehnane narocnej, jelikoz jezdim na zimaku s Altusem (92) a funguje k me spokojenosti.

      0 0
      • Mamut  

        Pokial si pamatam, tak Altus z prvej polky 90. rokov bol nieco podstatne lespie ako Altus dnes. Takze mozno si narocny :-)

        0 0
    • zac  

      Nejvetsi sranda je, ze u toho kola mate ze ma byt pred 1. jizdou serizeno servisem a ve vsech servisech maji zase ceduli, ze kola ze supermarketu neprijimaj… :)

      0 0
      • misj  

        ja se jim nedivim, to by ten servis stal vic nez to „kolo“

        0 0
        • jihra  

          Jo je pravda, že za chvíli ty opravy stojí toho majitele víc, než dal za to kolo při koupi.

          0 0
      • jihra  

        Já je do opravy beru. Mám totiž záruku, že ten š?astný majitel kola ze super-hypermarketu bude mým pravidelným návštěvníkem a vždy u mně pár korun nechá.

        0 0
        • Martyss  

          Spíš máš záruku, že si u tebe časem koupít už opravdové kolo až pochopopí,jak se věci mají. Pokud tedy kola prodáváš.

          0 0
    • martt  

      asi mam stastie ale moja zena jazdi na supermarketovom biku denne do prace (aj dnes v minus 15). Pritom ten bike ma 12 rokov a nabehanych asi 50 tisic km. Velka nevyhoda je, ze vazi asi 20 kil ale je normalne pouzitelny na bezne jazdenie po meste.

      Suciastky ktore som menil pomerne skoro po kupe:

      • hlavove zlozenie (plus prefrezovanie trubky a vidle), teraz je tam campagnolo uz aspon 5 rokov bez problemov a nastavovania
      • stredove lozisko (kinex, dlhe roky bez problemov)

      Ostatna udrzba suciastok a ich vymena su uplne rovnake ako na normalnom biku:

      • pneumatiky tie najlacnejsie od Rubeny su neznicitelne a maju obrovsku zivotnost
      • retaze davam stare (pouzite) zo zavodneho biku
      • dvakrat bol prebrzdeny rafik, kupil som najlacnejsi pod 200,–SKK (jeden je Alex a druhy Araya, oba jednostenne)
      • gumicky na cantilever brzdy

      Kupodivu je tam originalne sestkoliecko Velamos, ktore je neznicitelne – ma 50,000 km a furt funguje a nepreskakuje.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To mas teda velke stesti, ze mas tak nenarocnou zenu :)

        0 0
        • martt  

          ked k tomu pripocitam aj jej zavodne biky, tak zase nie je az taka nenarocna :-)

          Na jazdenie do prace a po meste je ale ten stary kram optimalny

          0 0
      • Jester  

        Teda ja si nejsem jistej, ale mam dojem, ze v roce 1993 jeste zadny supermarkety nebyly. Teda aspon u nas v Brne. Jestli pojem „supermarketove kolo“ je synonymum pro „srackove kolo“ tak mas samozrejme pravdu.

        0 0
        • martt  

          Je to Velamos ATB vyrobeny v roku 1992. V podstate to iste co sa predava v supermarketoch. O kategoriu nizsie ako Shimano SIS.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.