• MatyProkes

    Zdravím bajkeři,

    Chtěl bych se zeptat, když mám na vidlici 130mm zdvih a vzadu taky 130mm zdvih, jestli kdybych si koupil obojí 150mm zdvih jestli bych to v enduru poznal. Jo a ještě jedna věc, když mám rám přesně stavěný na 130mm, tak jestli to nenakopne geometrii a jestli by to vůbec šlo?

    Díky

    0 0
    • novas752  

      Při jízdě to znát bude, geometrii to trochu ovlivní, o cca stupeň to zmenší hlavový a sedlový úhel, o cca 1,5cm zvedne stack, malinko zkrátí reach, o necelý centimetr zvedne střed… Nějaký lehčí rám který s tim nepočítá to asi moc neocení. Ale mnoho rámů to ale zase pobere v pohodě.

      No a enduro z toho kola vidlicí neuděláš, to bych možná přemýšlel o prodeji a koupi endura.

      0 0
      • MatyProkes  

        Díky za rada, bohužel na nové endurko nemám a tak bych spíš ocenil toto. Já jen se bál abych třeba neškrtal podvozkem rámu. A já mám spíše těžší rám takže by to bylo asi vpoho?

        0 0
        • novas752  

          No to bys musel vidlici snížit abys středem oral v zemi. Takhle se to nqopqk trochu zvedne.

          0 0
          • MatyProkes  

            Jo, díky. Takže když malm all-mountain kolo a dal bych tam 150zdvihy tak by to bylo pořád all mountain?

            A když tam budu dávat tyhke zdvihy nevyplati se jeste vetsi?

            0 0
            • novas752  

              No víc už je blbost. Se zdvihem vzadu nehneš a kdyby to bylo 160/130 tak by to bylo už dost nevyvážený. Žravá vidlice s ne moc žravym zadkem, to by furt vytrestávalo. Nehledě na to že by se to rámu už tuplem nelíbilo.

              Z trailivého rámu enduro prostě neupleteš, chybí tam materiál, boční tuhost, chybí tam zdvih, enduro kola mají střed hodně nízko a s tim nic neuděláš.

              0 0
              • Mr.Duck  

                Hehe Honza Winter by k tomu mel co rict, s jeho 190/130 frankenbikem, a ze by na tom malo daval se rict neda :D

                Jinak ale samozrejme souhlasim, Honza je autista.

                0 0
    • skaj  

      Vse k vidlici presne napsal novas, jen prehlidnul, ze bys chtel “koupit” vice zvihu vzadu. Takze – nejde to. Ram ma konstrukcne dany zdvih a o 2cm s nim nehnes. A i kdyby, enduro z nej nebude.

      0 0
      • MatyProkes  

        Dobře, díky za radu. Takže je lepší radši prodat a koupit enduro?

        0 0
        • novas752  

          To by bylo nejlepší no.

          0 0
        • mirorek2  

          napiš co to vlstně máš doma

          0 0
        • skaj  

          No ja myslim ze je lepsi nejdriv zkusit si enduro. V cem je s tim Krosse problem? Kde nestiha?

          0 0
          • MatyProkes  

            Stiha vse jen jezdim vice enduro nez na co je to kolo postaveni

            0 0
        • kubad  

          vidlice se dá zvednout na 150mm výměnou pístku cca 8OOkč

          vyzkoušej a uvidíš jestli ti to bude stačit, nebo budeš chtít kolo s vyššíma zdvihama

          0 0
      • jeniiiik  

        Tohle úplně není pravda. Jsou značky, které mají universální rám a uděláš z něj trailbika, am a občas i enduro. Třeba Ghost Riot 130/150/160, starý Ghost Slamr 130/150, Rocky Mountain Instinct 130/150, Lapierre Zesty/Spicy, 140/160. Ale předpokládám, že to nebude situace z dotazu. Řeší se tlumič se stejnou délkou, ale jiným zdvihem.

        0 0
        • skaj  

          Tak pred komentarem se kouknu na kolo v jeho profilu abych jen neteoretizoval, ze jo;)

          0 0
          • theedge  

            Tak zase borec by to sem taky při dotazu mohl napsat ne ? Ten dotaz je napsanej tak že se tím nemá smysl zabývat. Popis geometrie při takovým dotazu taky není k zahození …

            1 0
            • MatyProkes  

              Rám: Aluminium Superlite, Revo Virtual Suspension, skok 130mm, Boost geometrie je na 130mm udělaná, takže aby to nenakoplo geometrii atd

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce