• mar_tin1

    uz je nekdo vozite? s jakym kotoucem? jak brzdi?

    0 0
    • K2  

      Taxi myslím, že na první zkušenosti se bude muset ještě počkat. Mě tyhle kotouče taky zaujaly a zajímalo by mě jejich srovnání (metalické desky) s Avid Juicy 5 – Jako předběžného vítěze tipuju Avida.

      0 0
    • Mofo  

      od posledního příspěvku uběhly víc než dva měsíce, takže už je někdo má? Cena vypadá velmi sympaticky… Sou lepsi nez 525? A co treba ve srovnani s Hayesem HFX 9?

      0 0
      • Jogador  

        Já ji vozím, vepředu, kotouč 185 a brzdí, nemůžu srovnávat, pouze s mechanikama a Včkama a nad obouma zvýtězila,a to s přehledem. Když je od bahna,tak trochu brzdí hůř,ale ted v zimě brzdí pořád,sníh nesníh, uvažuji ji koupit i dozadu…

        0 0
        • Mofo  

          uz si mi odpovidal v threadu „úprava kotoučovky LX 05“, takže vím, ze máš neoriginál kotouč a pak si neco psal, ze to nebrzdi po cele plose?!?

          0 0
          • Vilém  

            nebrzdi po cele plose,protoze ta plocha je sirsi nez oblozeni,takze se nic nedeje,krom toho ze vozis par gramu materialu navic.

            0 0
      • Mofo  

        Zkuste ještě někdo další, proím… :-)

        0 0
      • Mofo  

        to je škoda, potřeboval bych zkušenoti od někoho, kdo má LX kotouč na centerlock… (ale jinak dík)

        0 0
    • vlk  

      zkus použít vyhledávání.Už se tu toho napsalo docela dost.Já už na toto odpovídal minimálně 10×.

      0 0
      • Mofo  

        jo, uz sem si ty tvoje odpovedi precetl, takze soudim, ze ti vyhovuji :-) Mam jeste jeden dotaz, mas originalni kotouc s centerlock nabojem nebo klasiku na 6 dir? Slysel sem, ze ty original kotouce nicmoc, mozna je to jenom kec, tak se chcu presvedcit…

        0 0
        • TinkTink  

          Ja ja jaa ci odpovedet – klikni na jeho jmeno, vyjede ti tabulka…tam klikni na jeho bajky…tam ti vyjede jeho bajk…tam klikni na ten bajk a uvidis popis :)…a ma tam napsany kotouc 755 :)

          0 0
        • vlk  

          abych to upřesnil mám ta kotouč z xt na 6 dir.Konkrétně je to model SM-RT75 od shimana.

          0 0
          • vlk  

            přidal jsem nějaké fotky do profilu ke svému kolu.Na jedné ten kotouč je docela slušně vidět.PS:omluvte kvalitu fotek

            0 0
            • tomaasz  

              Máš hustý výplety

              0 0
              • vlk  

                to aby to něco vydrželo.Než jsem je měl tak jsem měnil ráfek každé 2 měsíce.Teď na to nemusím šáhnout.Dokud se neprobrzdí apod.A mají úžasný odpich.

                0 0
                • Vilém  

                  Tenhle vyplet jsem mel v zadnim kole s Jumbem,akorat jsem to netocil dokola,ale jen 1/2 otacky.Vydrzel vsechno,akorat to pri jizde do kopce nekdy skripalo v miste omotani.Akorat se mi na nem nelibi ze blbe sedi niple v kaliscich.

                  0 0
                  • vlk  

                    to že ti ti skřípalo je tím, že jsi to měl málo utáhlý.To právě nemá.Musí to být natolik utáhlé, aby se to do sebe zakleslo a pak to nemůže vrzat.Když s tím jezdíš a zároveň Ti to vrže, tak se trochu zbrousí ty špice a už to nesedne.Navíc když to není dotáhlé tak to postrádá funkčnost.

                    V kalíškách mi to sedí dobře.Také dost záleží kterým směrem vzhledem k otáčení kola jsou ty dráty obtáčeny a kterým směrem jsou špice z příruby náboje vyvedeny.Chce to kvalitní pevné ráfky a špice doporučuji DT.

                    0 0
                • Mamut  

                  Ako tomu vypocitat dlzku spic pri vypletani? A ako sa da vymenit jedna spica, ked praskne? Nie je problem, ze potom nemusia byt symetricky zatocene okolo seba, ale iba jedna okolo druhej (ta druha, teda bude vedena skoro priamo)?

                  0 0
                  • Vilém  

                    Kdyz jsem to zapletal,tak jsem pridal 3mm ke kazdemu dratu.Jinak draty spocitas podle SPOCALCu.

                    0 0
                  • vlk  

                    Já to mám spíše praxí.Ráfek jse měl vypletený firmou a tak jsem vzal dráty nové stejné délky jako staré.Když 1 praskne, ještě se mi to nestalo, tak bych vyměnil oba dráty.

                    0 0
    • Mofo  

      to je škoda, potřeboval bych zkušenosti od někoho, kdo má přímo LX kotouč na centerlock… (ale jinak dík)

      0 0
      • Vilém  

        Fakt nechapu jak Ti nekdo popise zkusenosti s centerlockem­.Prosim Te uz si ji kup at je klid:)Centerlock se tu taky probiral staci jen hledat a ne se ptat furt dokola.

        0 0
        • Vilém  

          Jeste dodatek.Hlavne zalezi co mas za nabu.Pokud se chces 100% upsat Shimanu tak kup centr.

          0 0
          • Mofo  

            jo, koupim si ju, jenom me docela rozhodila ta hlaska, ze to s neoriginalnim kotoucem nebrzdi po cele plose, byl sem rozhodnuty koupit standartni naboj a kotouc od a2z, ale ted budu asi kupovat original s centerlockem, nechtel bych met z te brzdy hybrida, ktery nebrzdi uplne na 100%, jestli se mylim, tak me opravte…

            0 0
            • Jogador  

              Jsi to nepochopil, bezdí to po celé ploše brzdy, ale ne po celé ploše kotouče, takže na funkčnosti brzdy to nevadí…

              0 0
            • Vilém  

              Jak uz jsem psal vcera.Tim ze A2Z nebrzdi po cele plose je mysleno,ze plocha kotouce je VETSI nez plocha desticek.Tys to pravdepodobne pochopil naopak.To ze brzda zcela nevyuziva plochu kotouce je normalni i se standartnim.Pokud das treba neoriginal desky,ty taky maji ne vzdy stejnou plochu jak originaly,tak to taky neznamena ze brzdi hur.Ba naopak co mam zkusenost s 525 tak original desky jsou naho… a neoriginal s mensi plochou taky brzdi vic.

              0 0
              • Mofo  

                tak to je v poho, jenom mi to furt neni jasne :-), kdyz maji oba kotouce stejny prumer 160mm… Jedine ze by to bylo tema dirama na odvetrani…

                0 0
                • goofy  

                  do boha… podivej se prosim te na nejaky kotouc. tak a co vidish, nejaky krouzek, ve kterem je plno direk… ten vnejshi okraj toho krouzku je ten prumer 160 mm a ten vnitrni zalezi na shirce brzdne plocha (to je ta cast s tema dirkama). tu ma kazdy vyrobce jinou a nezalezi na vnejshim prumeru, ale na vnitrnim… ta brzdna plocha by mela byt tak shiroka, jak jsou shiroke desticky, ale treba ja na originalnim hayes kotouci a hayes brzde ji mam mirne menshi… tim padem kdyz je vetshi to vubec neni na shkodu a vubec to taky nevadi… teda nevim jestli sem to tu nakonec nejak srozumitelne sesmolil, ale uz se mi to nechce cist… :o)

                  0 0
                  • Vilém  

                    To je asi marna snaha,uz jsem to zkousel 2×,bez uspechu:(

                    0 0
                    • Mofo  

                      tak sorry, ze vas tak prudim, ja sem si to myslel, ale chtel sem se presvedcit… :-) Akorat si myslim, ze ciste ze zakona hydrauliky by mela znamenat vetsi plocha vetsi silu, ale nevim… Pokud je tam jiny tvar otvoru a deska nedoseda na kotouc po cele plose, brzdny ucinek se podle me musi o neco zhorsit, co vy na to?

                      0 0
                      • cabbage  

                        sem netusil ze se znenou plochy kotouce meni i plocha pistu v brzde.:)

                        0 0
                        • Mofo  

                          A ja sem neco snad takoveho psal?

                          0 0
                          • cabbage  

                            „Akorat si myslim, ze ciste ze zakona hydrauliky by mela znamenat vetsi plocha vetsi sil“

                            0 0
                            • Mofo  

                              Ja si myslim, ze deti od dvanacti let zvladaji porozumeni psanemu textu, ale jeste jednou, psal sem, ze kdyz deska nedoseda na neoriginal kotouc po cele plose, tzn. ze dosedaci plocha se asi zmensi, takze si myslim, ze by se mela zmenit i brzdna sila, tot vse

                              0 0
                              • Jogador  

                                Tak si přečti znova, co sme se ti dole snažili naznačit, protože desky samozřejmě dopadaj celou plochou…

                                0 0
                                • Mofo  

                                  ok, uz nic nepisu, jenom tolik, asi teda pujdu do klasicke naby a kotouce od a2z, kdyz pisete, ze to na brzdny ucinek nebude mit vliv… Jsem stastny, konecene mam jasno :-)

                                  0 0
                              • Pá-dlista1  

                                Asi dost zalezi na tom kdo ten text pise :-D

                                0 0
              • K2  

                Co máš prosím za A2Z kotouč? TY-160? Je opravdu tak lehký jak píšou? Nebo nějakou tu jejich pilu? Pokud máš pilu, tak napiš, jak to brzdí. Vypadá hezky, ale někdo tady psal, že to při brždění cuká.

                0 0
                • Jogador  

                  Já mám od nich toho Tepana ve 185, brzdí, v porovnání s originálem 160 určitě líp, ale už bych ho nebral, kotouč je chycen jen třemi vzpěry a rád se rozkmitává…

                  0 0
                • Vilém  

                  Mam ten nejobycejnejsi 180mm,mozna TY-180.Ohledne vahy bych si radsi zavolal do Cykloprofi,protoze v katalogu maj nejaky zmatky.

                  0 0
    • Mofo  

      tak co? nejake nove zkuenosti? nejak se furt pro ne nemuzu rozhodnout (teda spis, jestli original kotouc nebo nejaky jiny, treba a2z)…

      0 0
      • rhuman  

        ja bych je vzal: vyhody: jsou v jednom kuse … jsou maly, takze vypadaj pekne, lehky. a2z kotouc je naprost vpohode sam mam, trmen saint, paka 525, kotouc a2z a chodi naprosto suprove

        0 0
        • Mofo  

          tak jo, uz sem slysel od vic lidi, ze a2z kotouc je v pohode a pro bezne hobby jezdeni naprosto staci, ale furt si rikam, prece jenom to neni original…

          0 0
          • K2  

            Nechci ti do toho kecat, ale pokud vezmeš nerez ocel cca 2mm (materiál mají všichni skoro stejný) a vykroužíš z toho kolečko (jednou Shimano, jednou A2Z, jednou Avid a jednou sport Horáček Čína) a pokud budeš mít stejný venkovní průměr a stejnou šířku brzdné plochy – tak jak tady někteří už psali) tak nepoznáš rozdíl (pokud je nezamastíš) Pokud si nevezmeš nějaký kotouč, který je uchcen třeba jen třemi paprsky, nebo nemá tvar teňonké pily – TAK JE TO ÚPLNĚ JEDNO.. a pokud se ti to nezdá, tak si kup Shimanoxshima­noxshimano :)))

            0 0
          • Rolei  

            Co máš pořád s tím originálem? Kotouč není obraz a jestli ti tu pár lidí, které to jezdí řekne, že kotouč a2z je v pohodě, nebo lepší jak kotouč Sh. tak nechápu co chceš slyšet víc.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.