• admxx

    Chci si koupit nejakou kotoucovku. Ale nevim jestli mechanickou nebo hydraulickou. U te hydraulicke mam trochu strach z udrzby..slo­zitejsi system=>zdrejme vic problemu. A co rikate treba na Shimano deore mechaniku ve srovnani s Hayes HMX-1 XC 6" nebo Hayes HMX-2 XC 6"????

    0 0
    • Dumbo  

      ja zvazujem presne to iste bud shimano deore mach. alebo hayes mx2 mech.

      0 0
    • BB  

      urcite hydry, pokud to budou Hayesy, tak udrzba zadna

      0 0
      • Sethi  

        souhlas, hayes 9 hydry a naprosta spokojenost, a kdyz jsem se ptal na udrzbu v servisu, tak mi rekli – zadna

        0 0
    • Nego  

      No ja naopak doporucuju hydry. Jednou poradne nainstalujes, poradne odvzdusnis a uz se o to temer nemusis starat. Mechaniky jsou hodne zavisly na provedeni, pouzitem bovdenu i brzdove pace, takze ve vysledku si troufam rict ze ty cenovy rozdily nejsou az tak dramaticky ;) Osobne jsem pred vanocema resil Avidy a Hayesy a nakonec sem vzal Hayesy protoze me to stalo asi o 3 kila navic (za par)

      0 0
    • jeniik  

      AVID CPS. Jednoducha, levna a funkcni. Nebo Gustava, ten brzdi lip, ale zase je tezky a drahy ;-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Tezky? Me teda vahou prijemne prekvapil. Vypada jako hroznej macek, ale je lehci nez treba Promax/Diatech a mozna spousta dalsich levnych hyder a temer urcite nez vsechny mechaniky. S dlouhou hadickou bez kotouce ma 350g.

        0 0
    • admxx  

      Nevite nahodou nekdo neco o kotoucovkach Diatech Anchor Hydraulic Disc dual piston??? Sou na Kellys Magnus DSC, mozna do toho pujdu.. Nekde sem zaslechl ze to sou vlastne Hayesy…a cenu kola zvysuji o 6 000Kč..

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsou stejny jako Promax ⇒ kopie Hayes. Promaxy brzdi vyborne, takze by taky mohly.

        0 0
        • RapMan  

          a co mechanicky promaxy?

          0 0
        • Mox  

          Tož brzdí úplně stejně.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A porad je to malo, vid. :) Po tom co vidim kolem sebe, bych do HFX9 uz nesel. Je to hrozna *****. Nechapu, ze tem firmam (Marzocchi(elas­tomerky), Hayes(mechaniky a HFX9), RS(skoro vsecko od roku 2001:) atd.) se vyplati ******* si povest takovejma smejdama. No asi holt vyplati :(

            0 0
    • X-biker  

      Kup si hydra deore. Po zajeti sou super a nebo mech avid ale ty sou fest drahy ale brzdej.

      0 0
    • Milann  

      Cau. Letos jsem poridil hydry Deore a jsem nadsenej! Je fakt, ze nemam s cim srovnavat, ale uz to, ze se ti nezasiraj bovdeny a neprestavaj brzdit ani kdyz jezdis v sajrajtu nebo ve snehu me proste presvedcilo… Montoval jsem je sam (a poprvy) a vubec zadnej problem! Jednou nainstalujes a uz neresis…

      0 0
    • dYvY  

      Mam mechaniky Deore. Asi ten starsi typ (nevim oznaceni). Koupil jsem ji za necelou 1000,–. Pry je to jedna z nejtezsich brzd. Vaha i s kotoucem je podle katalogu 495g. Nastaveni bez problemu a brzdi. Zastavim s ni jak potrebuji ale ostra neni vubec. Vetsi vykon bych uvital. Kdyz chci brzdit intenzivne, tak musim zabrat.

      0 0
      •  

        hm to bych viděl na m475

        0 0
      • Lada1  

        mam XTR a mam stejne pocity. Spise je to o principu hydraulik, nez nejakem levnejsim typu. Vcka brzdi ostreji a na kratsi draze packy.

        Je to jako v aute, kdyz se seslapne pedal, tak auto zpomaluje. Pokud chces rychle/prudce zabrzdit tak na to musis proste dupnout.

        0 0
        • Pavlos  

          Posledne sem takhle dupnul a …:)

          0 0
        • fousac  

          tak tady je zakopanej pes… :) sem nechtel stourat do vosiho hnizda, ale co sem mel moznost zatim vyzkoust kotoucovky, taxem zatim velmi zklaman jejich disfunkci… jediny jakztakz slusny se mi jevi gianty mph, dva exemplare a oba docela v klidu… mechaniky a promax a avid nebrzdi… hayesy na nic, shimana sou jenom ozdoba… no jeste formule brzdi, ale na muj metrak stejne nestaci… nevim jak moc je to ovlivneno uzivatelskym nastavenim a nenastavenim, ale proste velke zklamani… a to nepocitam ty zvuky, co to vsechno vyluzuje…

          0 0
          • Lada1  

            Proc jit do kotoucovek to poznas hlavne v zime a pri sjizdeni delsiho kopce a taky pri jizde v bahnu. Zvuky to vyluzuje , to ano.

            0 0
            • fousac  

              bahno a voda, to uznavam, to se s veckama nema rado… v zime no problem.. delsi sjezdy, hm alpy mozna ale tam se nechystam, tady v cechach taky v pohode… ale kdyz vidim co ty brzdy delaj s vidlicema… desny… kdyby takovou manitou six udelali rovnou celou z gumy, byla by lehci a spolehlivejsi, maratonka se svijela jako had a skareb taky neni zrovna pevnost sama..

              0 0
              • Lada1  

                pri delsim sjezdu mam na mysli to, ze se kotoucovky neprobrzduji. Proste se nemusi furt zvysovat sila na packy jako u Vcek. S temi vidlicemi tomu nejak nerozumim. Ten trmen nejak tu vidlici ohyba?

                0 0
                • fousac  

                  ma tendenci ji kroutit doprava… a nekdy je to uz dost okaty..

                  0 0
                • Pá-dlista1  

                  :) jako nic. Zkrouti ji do vrtule ani nemrknes. Jen se na ni zkus podivat, kdyz brzdis predni brzdou treba na asfaltu.

                  0 0
                • blue  

                  teda nevim, jestli si nekdy jel nejakej fakt dlouhej poradnej sjezd, ale i kotucovka na kole ti v pohode zvadne, uplne stejne jako kdyz pojedes autem nejakej alpskej prusmyk az dolu neustale s nohou na brzde

                  0 0
            • vlk  

              Taky stále uvažuji o kotoučích.No právě u sjizdění delšího kopce se těch kotoučů bojím.Mě V-breaky brzdily furt stejně i při kopci co trvá 8 km i s přibržďová­ním.Ale dost lidí tu tvrdí, že je u kotoučů při sjezdu dlouhých kopců problém s přehříváním.Tak tady bych viděl nevýhodu.v bahně mi v-breake brzdí jako za sucha.Jen ta zima a právě kvůli ní uvažuji o kotoučích.Ale toho přehřívání při sjezdech se fakt bojím.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jenze kdyz s Veckama brzdis tak dlouho, tak ti upadnou ruce. Nesmis furt pribrzdovat (je to jako v aute).

                0 0
                • vlk  

                  no já používám páky u v breake s od kloubu uchycení po uchycení lanka 24 mm.Tedy velice jemné dávkování a z takovýmto nastavením mě ruce ještě nikdy neboleli, brzdím 1 nebo 2 prsty.Samozřejmě s v breake nastavenýma na tvrdost bych to tak dlouho nevydržel brzdit.Tak to má brácha a nechápu jak s tím může brzdit.

                  0 0
          • Pá-dlista1  

            To musis zkouset poradny brzdy. Zkus si treba HOPE M4 a lepsi nebo Gustavy taky nejsou k zahozeni co se brzdneho ucinku tyka. Na tom jak se o brzdy staras (nebo jakou maj zrovna naladu?) zalezi docela dost. Jestli jsou zajety atd.

            0 0
        • lubos  

          Mel jsem parkrat v ruce XTR hydry (2004, ne dualy, dvoupist). Flekovalo to dost fest. Stacilo jemne pritahnout packu. Videl bych problem nekde jinde. Spatne nebo zaolejovane desticky/koutouc.

          0 0
          • Lada1  

            ony jsou XTR brzdy i ne-dualy ?

            0 0
            • lubos  

              Muzes misto dual-controlu XTR nahodit treba lonske XT packy, nebo treba Deore packy. Je to jedno. je sice pravda, ze pak nejsou XTR :), ale … :)

              0 0
    • Karlos009  

      Osobně bych spíš volil ty shimana, mám na kole už přes 4 roky vpředu Shi.XT a vzadu Hayes. Ty shimana jsem namontoval a už na ni nasáhnul, žádné odvzdušñování, seřizování, nic. Víčko expanzky jsem vživotě neoddělal, jenom měním destičky. Hayesky si jednou nebo dvakrat do roka nějakou údržbu žádají. Obě jsem je měl na RB Banditovi (přední s kotoučem 200mm), jezdil s nima sjezdy (párkrát i ČP), přežily všechno. Pak jsem si to rozdal čelně se škodovkou a když mě dali felčaři trochu dohromady :-), přesedlal jesm (i s kotoučovkama) na XC fulla od Mongoose, dal menší kotouč a brzdí krásně dál. Jedovaté jsou dost (s 200mm kotoučem až moc) a ani v Dolomitech nejevily ve sjezdech známky únavy (narozdíl ode mne ve výjezdech – mám skoro metrák). Tak se nenech odradit, kup nějaký slušný hydrauliky a budeš nadšen. K.

      0 0
      • Gatier  

        Myslim, ze to vyrobcovia trochu posrali. Silou mocou sa chceli priblizit hmotnostou Vckam a takto to vyzera… Myslim ze to prehrievanie sa da vyriesit vetcim kotucom. Vsetko je to len o vahe. Ja chcem dat kotuce na zimaka, prehrievanie nebudem musiet riesit a na pevnu vidlu. Krutit sa to snad nebude :-)

        0 0
    •  

      Džez nade vše!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.