• admxx

Chci si koupit nejakou kotoucovku. Ale nevim jestli mechanickou nebo hydraulickou. U te hydraulicke mam trochu strach z udrzby..slo­zitejsi system=>zdrejme vic problemu. A co rikate treba na Shimano deore mechaniku ve srovnani s Hayes HMX-1 XC 6" nebo Hayes HMX-2 XC 6"????

• Dumbo  

ja zvazujem presne to iste bud shimano deore mach. alebo hayes mx2 mech.

• Dumbo  

co myslite ktore mam zobrat?

• admxx  

Jo jo zadna sranda vybirat komponenty. A co máš za kolo?…chcu kopovat neco noveho tak kolm 20 000Kc…nejspis Kellys nebo meridu (mozna GT) nemas nejake zkusenosti s temahle znackama?

• Dumbo  

ja jazdim celopero checker pig taka nemecka menej znama znacka… mam doma aj kellis magic 17000sk alivio vybava vidla rst gila aet vzduchova na XC celkom dobry bajk chodi hladko a ticho brzdy ma nejake tektro V-cka ja potrebujem na svoj bajk kotuc do zadu bo vcko sa neda namontovat nema navarky pretoze zad.stavba je karbon

• Volf  

To šachovnicový / nebo / kostkovaný prase se dá koupit u nás?

• BB  

urcite hydry, pokud to budou Hayesy, tak udrzba zadna

• Sethi  

souhlas, hayes 9 hydry a naprosta spokojenost, a kdyz jsem se ptal na udrzbu v servisu, tak mi rekli – zadna

• Nego  

No ja naopak doporucuju hydry. Jednou poradne nainstalujes, poradne odvzdusnis a uz se o to temer nemusis starat. Mechaniky jsou hodne zavisly na provedeni, pouzitem bovdenu i brzdove pace, takze ve vysledku si troufam rict ze ty cenovy rozdily nejsou az tak dramaticky ;) Osobne jsem pred vanocema resil Avidy a Hayesy a nakonec sem vzal Hayesy protoze me to stalo asi o 3 kila navic (za par)

• jeniik  

AVID CPS. Jednoducha, levna a funkcni. Nebo Gustava, ten brzdi lip, ale zase je tezky a drahy ;-)

• Pá-dlista1  

Tezky? Me teda vahou prijemne prekvapil. Vypada jako hroznej macek, ale je lehci nez treba Promax/Diatech a mozna spousta dalsich levnych hyder a temer urcite nez vsechny mechaniky. S dlouhou hadickou bez kotouce ma 350g.

• admxx  

Nevite nahodou nekdo neco o kotoucovkach Diatech Anchor Hydraulic Disc dual piston??? Sou na Kellys Magnus DSC, mozna do toho pujdu.. Nekde sem zaslechl ze to sou vlastne Hayesy…a cenu kola zvysuji o 6 000Kč..

• Pá-dlista1  

Jsou stejny jako Promax ⇒ kopie Hayes. Promaxy brzdi vyborne, takze by taky mohly.

• RapMan  

a co mechanicky promaxy?

• Mox  

Tož brzdí úplně stejně.

• Pá-dlista1  

A porad je to malo, vid. :) Po tom co vidim kolem sebe, bych do HFX9 uz nesel. Je to hrozna mrdka. Nechapu, ze tem firmam (Marzocchi(elas­tomerky), Hayes(mechaniky a HFX9), RS(skoro vsecko od roku 2001:) atd.) se vyplati zkurvit si povest takovejma smejdama. No asi holt vyplati :(

• X-biker  

Kup si hydra deore. Po zajeti sou super a nebo mech avid ale ty sou fest drahy ale brzdej.

• Milann  

Cau. Letos jsem poridil hydry Deore a jsem nadsenej! Je fakt, ze nemam s cim srovnavat, ale uz to, ze se ti nezasiraj bovdeny a neprestavaj brzdit ani kdyz jezdis v sajrajtu nebo ve snehu me proste presvedcilo… Montoval jsem je sam (a poprvy) a vubec zadnej problem! Jednou nainstalujes a uz neresis…

• dYvY  

Mam mechaniky Deore. Asi ten starsi typ (nevim oznaceni). Koupil jsem ji za necelou 1000,–. Pry je to jedna z nejtezsich brzd. Vaha i s kotoucem je podle katalogu 495g. Nastaveni bez problemu a brzdi. Zastavim s ni jak potrebuji ale ostra neni vubec. Vetsi vykon bych uvital. Kdyz chci brzdit intenzivne, tak musim zabrat.

• Lada1  

mam XTR a mam stejne pocity. Spise je to o principu hydraulik, nez nejakem levnejsim typu. Vcka brzdi ostreji a na kratsi draze packy.

Je to jako v aute, kdyz se seslapne pedal, tak auto zpomaluje. Pokud chces rychle/prudce zabrzdit tak na to musis proste dupnout.

• Pavlos  

Posledne sem takhle dupnul a …:)

• fousac  

tak tady je zakopanej pes… :) sem nechtel stourat do vosiho hnizda, ale co sem mel moznost zatim vyzkoust kotoucovky, taxem zatim velmi zklaman jejich disfunkci… jediny jakztakz slusny se mi jevi gianty mph, dva exemplare a oba docela v klidu… mechaniky a promax a avid nebrzdi… hayesy na nic, shimana sou jenom ozdoba… no jeste formule brzdi, ale na muj metrak stejne nestaci… nevim jak moc je to ovlivneno uzivatelskym nastavenim a nenastavenim, ale proste velke zklamani… a to nepocitam ty zvuky, co to vsechno vyluzuje…

• Lada1  

Proc jit do kotoucovek to poznas hlavne v zime a pri sjizdeni delsiho kopce a taky pri jizde v bahnu. Zvuky to vyluzuje , to ano.

• fousac  

bahno a voda, to uznavam, to se s veckama nema rado… v zime no problem.. delsi sjezdy, hm alpy mozna ale tam se nechystam, tady v cechach taky v pohode… ale kdyz vidim co ty brzdy delaj s vidlicema… desny… kdyby takovou manitou six udelali rovnou celou z gumy, byla by lehci a spolehlivejsi, maratonka se svijela jako had a skareb taky neni zrovna pevnost sama..

• Lada1  

pri delsim sjezdu mam na mysli to, ze se kotoucovky neprobrzduji. Proste se nemusi furt zvysovat sila na packy jako u Vcek. S temi vidlicemi tomu nejak nerozumim. Ten trmen nejak tu vidlici ohyba?

• fousac  

ma tendenci ji kroutit doprava… a nekdy je to uz dost okaty..

• Pá-dlista1  

:) jako nic. Zkrouti ji do vrtule ani nemrknes. Jen se na ni zkus podivat, kdyz brzdis predni brzdou treba na asfaltu.

• blue  

teda nevim, jestli si nekdy jel nejakej fakt dlouhej poradnej sjezd, ale i kotucovka na kole ti v pohode zvadne, uplne stejne jako kdyz pojedes autem nejakej alpskej prusmyk az dolu neustale s nohou na brzde

• vlk  

Taky stále uvažuji o kotoučích.No právě u sjizdění delšího kopce se těch kotoučů bojím.Mě V-breaky brzdily furt stejně i při kopci co trvá 8 km i s přibržďová­ním.Ale dost lidí tu tvrdí, že je u kotoučů při sjezdu dlouhých kopců problém s přehříváním.Tak tady bych viděl nevýhodu.v bahně mi v-breake brzdí jako za sucha.Jen ta zima a právě kvůli ní uvažuji o kotoučích.Ale toho přehřívání při sjezdech se fakt bojím.

• Pá-dlista1  

Jenze kdyz s Veckama brzdis tak dlouho, tak ti upadnou ruce. Nesmis furt pribrzdovat (je to jako v aute).

• vlk  

no já používám páky u v breake s od kloubu uchycení po uchycení lanka 24 mm.Tedy velice jemné dávkování a z takovýmto nastavením mě ruce ještě nikdy neboleli, brzdím 1 nebo 2 prsty.Samozřejmě s v breake nastavenýma na tvrdost bych to tak dlouho nevydržel brzdit.Tak to má brácha a nechápu jak s tím může brzdit.

• Pá-dlista1  

To musis zkouset poradny brzdy. Zkus si treba HOPE M4 a lepsi nebo Gustavy taky nejsou k zahozeni co se brzdneho ucinku tyka. Na tom jak se o brzdy staras (nebo jakou maj zrovna naladu?) zalezi docela dost. Jestli jsou zajety atd.

• lubos  

Mel jsem parkrat v ruce XTR hydry (2004, ne dualy, dvoupist). Flekovalo to dost fest. Stacilo jemne pritahnout packu. Videl bych problem nekde jinde. Spatne nebo zaolejovane desticky/koutouc.

• Lada1  

ony jsou XTR brzdy i ne-dualy ?

• lubos  

Muzes misto dual-controlu XTR nahodit treba lonske XT packy, nebo treba Deore packy. Je to jedno. je sice pravda, ze pak nejsou XTR :), ale … :)

• Karlos009  

Osobně bych spíš volil ty shimana, mám na kole už přes 4 roky vpředu Shi.XT a vzadu Hayes. Ty shimana jsem namontoval a už na ni nasáhnul, žádné odvzdušñování, seřizování, nic. Víčko expanzky jsem vživotě neoddělal, jenom měním destičky. Hayesky si jednou nebo dvakrat do roka nějakou údržbu žádají. Obě jsem je měl na RB Banditovi (přední s kotoučem 200mm), jezdil s nima sjezdy (párkrát i ČP), přežily všechno. Pak jsem si to rozdal čelně se škodovkou a když mě dali felčaři trochu dohromady :-), přesedlal jesm (i s kotoučovkama) na XC fulla od Mongoose, dal menší kotouč a brzdí krásně dál. Jedovaté jsou dost (s 200mm kotoučem až moc) a ani v Dolomitech nejevily ve sjezdech známky únavy (narozdíl ode mne ve výjezdech – mám skoro metrák). Tak se nenech odradit, kup nějaký slušný hydrauliky a budeš nadšen. K.

• Gatier  

Myslim, ze to vyrobcovia trochu posrali. Silou mocou sa chceli priblizit hmotnostou Vckam a takto to vyzera… Myslim ze to prehrievanie sa da vyriesit vetcim kotucom. Vsetko je to len o vahe. Ja chcem dat kotuce na zimaka, prehrievanie nebudem musiet riesit a na pevnu vidlu. Krutit sa to snad nebude :-)

• PanJaz  

Džez nade vše!

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse