• fx

    ahoj, mam problem, ze pri nakejch vetsich a hodne terenich sjezdech udrzet riditka, jak posilovat predni cast rukou (loket, zapesti a prsty (u nich se da pouzit gumovy kolecko)), ale zbytek nevim. diky

    0 0
    • Jogador  

      Zkus fitko, ale ještě lepší podle mně jsou na to kliky, a to né ty u dveří, ale ty na zemi. Dej si lokty k tělu, zápěstí na šířku ramen,a jak posilovat. Spus? se dolu, a až budeš těsně nad zemí, tak polož lokty na zem, docílíš toho tak, že se posuneš tělem dozadu, buď zvedej zadek, nebo posouvej nohy. a pak zase dopředu a nahoru. Poprví uděláš tak max. 2 až 3, ale po delší době se to rozjede, můj rekord je 21, ale to jsem ještě trénoval:( Spevníš si tim určitě zápěstí, loket ale prsty moc ne. Na prsty je nejlepšé kytara, to si posílíš, ani nevíš jak:)

      0 0
      • fx  

        zkousel jsem to, ale nak nechapu jak se mam zvedat, jinak pri tomhle strasne cejtim tricepsy …

        0 0
        • Beeda  

          Tak sedni do gauce, otevri lahvace a mackej ovladani, posilis prsty. Holt to boli no, pri kliku bys mel mit spevneny brisni svaly, telo rovne, nevlnit – ani vystrceny zadek ani prolomena bedra. Pokud jedes lokty u tela tak prave cvicis ty tricaky. Jinak jsou dobre i pritahy na hrazde, az jich udelas 25 tak to bude dobre…B.

          0 0
    • honzarb  

      Zkus si vzit nakou tlustsi trubku nebo kolík, na ni/nej na pevno upevni spagat, na konec spagatu (musi byt alespon dlouhy jako ty) upevni zavazi (treba pomoci horolezecke skoby, at se da menit zavazi) a navijej. Jde to dvema zpusoby, bud jako plyn na motorce nebo na opak. Pri navijeni musis mit ruce predpazeny, napnuty. Nevim jestli ti to pomuze, protoze timhle posilis hl. oblast predlokti, ale tam je takovych vrstev svalu, ohybacu/pritahovacu zapesti, ktery smerujou k ruce, ze by jsi mohl posilit i tebou zmineny partie.

      0 0
    • Manas  

      Zacni provozovat bouldering. Nejen ze posilis prsty, zada a obratnost ale jeste objevis super sport :-)

      0 0
      • Manas  

        A nebo si dej brzdove packy bliz k riditkum. Ja jsem si takhle rozhodil packy pred DH v Bystrici a po dvou jizdach jsem neudrzel riditka.

        0 0
        • Seppy  

          to ja si davam brzdove packy primo na riditka, kde je mas teda ty? na predstavci?:))) to musis vyfotit!!

          0 0
      • Keli  

        ja take hlasuju pro booulder

        0 0
        • Radek Broz  

          Blby je, ze s rukama, jako mam ja, bych na tom neposilil nic, jelikoz bych porad stal na zemi a krecovite se drzel;-)

          0 0
          • Manas  

            Taky nemusis hned na nejakou brutalni cestu, v indoor bouldrech je spousta veci pro zacinajici, nekdy prijedu do Prahy a vezmu te na boulder. Samozrejme se bavim o umelych stenach, venku je to trosku o necem jinem :-)

            0 0
    • rock  

      Sedni si, polož si loket na koleno, předloktí vodorovně … vezmi do ruky činku a zvedej a spouštěj ji pouze pohybem zápěstí, zbytek předloktí zůstává nehybný … můžeš střídat uchopení podhmatem nebo nadhmatem (hřbetem ruky dolů nebo nahoru) … mělo by Ti to zpevnit předloktí a zápěstí …

      0 0
      • marhi  

        Nebo si denně přeskládej 300 až 400 cihel a uvidíš. I pepek námořník by měl radost. A teď vážně To s tou činkou je dobrý anebo použiješ jen tyč do velké činky. Chytneš ji obouuruč a jenom ji zvedáš a pokládáš zápěstím. Takový rotační pohyb v zápěstí. Ale trvá to dost dlouho než se to nějak projeví. Do jara to snad stihneš. I když klasické poctivé kliky udělají také své. Spíš to je problém rukou celkově. Posilovat kompletně celé paže.

        0 0
    • Lada1  

      asi nejprirozenejsi pohyb na tyto svalove partie je masturbovani – takze nejvhodnejsi bude pro tebe zrejme obourucny uchop, serie bys mel delat tak po 100 opakovanich, cviceni dle tvych moznosti – alespon 10× denne opakovat.

      0 0
    • forest  

      modrý gumový posilovací kolečka (nejlépe série do mrtva – obě ruce současně) – pokud to budeš dělat poctivě, tak si na další den nezavážeš tkaničky… má to výhodu, že můžeš posilovat všude (cestou do roboty,…)

      0 0
      • Jogador  

        A co robíš, že pak nepotřebuješ prsty?:)

        0 0
        • forest  

          student… (staci prece jen davat pozor, zapisy si vzdycky sezenu od hodnych kamaradek…)

          0 0
      • Radek Broz  

        Jsou nejaky jeste tvrdsi, nez modry? Myslis, ze serie „do mrtva“ a nasledne vyrazeni rukou z provozu je nejefektivnejsi?

        0 0
        • Manas  

          Tak, muzes to trenovat pokazdy jinak. Serky kratkejch ostrejch mackani kombinovat a max. vydrzi. Ale ruka se pomerne rychle vzpamatuje, nemel bych z toho strach. Pro porovnani, kdyz jsem vic lezl tak jsem modry kolecko udrzel zmacknuty pres 7 minut.

          0 0
        • forest  

          mam pocit, že jiný asi nejsou (alespoň ty klasiky). V porovnání s lezením na stěně jsi v pohodě za relativně krátkou dobu (po treninku na stene potrebujes alespon 24 hodin na regeneraci, protoze to fakt „citis“)

          0 0
    • dekel  

      moja rec aj u mna to funguje!!!

      0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.