• Přemda

    Mam naivni otazku: Vyuzivate cyklostezky, ktere jsou znacene tema zlutyma cedulema? Kladnou odpoved ani neocekavam. Tak proc, se potom furt znaci? A pro koho jsou vlastne urcene? Jenom pro tech par lidi co si v lete(1× max 2× za rok) nalozi na svoje trekove kolo brasny a jedou s detma na vylet? Neni nas, kteri jezdi na kole do terenu jen tak na lehko a to jeste potrenovat daleko vic? Vzdyt se staci podivat na navstevovanost bike fora treba tady a na www.cykloturistika.cz… Neni lepsi ty penize vyuzit na neco lepsiho. Ale na co? Vytycovani treninkovych okruhu v okoli vetsich mest? Udrzovani oblibenych a casto jezdenych mtb tras? Nebo na co?

    0 0
    • MartinXC  

      Když jsem v cizím prostředí a mám dojem, že jsem zabloudil, tak ano.

      0 0
      • MartinXC  

        Jo ještě jeden případ: když jedeme na rodinný výlet s vozíkem, tak se takovým cestám nebráním – jsou zárukou, že projedeme bez demontáží, přenášení na 3krát, atp.

        0 0
        • RomanH  

          Presne, i ja jim letos zacinam byt vdecny. Jen mi chybi cyklostezky zkrz mesto na druhou stranu. Nez to clovek s vozikem objede, uz aby jel pomale zpet.

          0 0
    • marapara  

      No, moc často je pravda nevyužívám, spíš si zvolím v malě svou vlastní trasu a jedu si podle svého a když jedu zrovna po cyklostezce, tak je to spíš náhoda, že se mi připletla do mé trasy. Sem tam je využívám, ale spíš ne než jo. Osobně si myslím, že značené cyklostezky po různých silničkách a zpevněných cestách jsou určeny především pro rekreační cyklisty a třeba rodiny s dětma. Ale není jich ale zase tak málo jak píšeš, je jich docela dost. Kór v sezoně. Rozmach cykloturistiky je docela velký, řekl bych že je už větší než pěší turistiky. Myslím, že k tomuto svůj účel splní a nejsou zbytečné. Ale já osobně dávám přednost hezkým lesním cestám, sjezdíkům a trailům než asfaltovým cyklostezkám, kde se to mnohdy hemží rodinkama a staršíma cyklistama.

      0 0
    • Přemda  

      nasel jsem na strankach Cemby takovy dokument o tom, jak to delaji ve statech. Ne, ze bych chtel, aby to tady vypadalo jak tam, ale musim uznat, ze nektere veci tam maji fakt vychytane. Treba tohle: http://www.cemba.cz/files.html

      0 0
      • McBlacky  

        jenže zapomínáš že ve státech když vjedeš do zákazu nebo mimo trasy a načapá tě policajt nebo ochránce tak má právo po neuposlechnutí příkazu stát začít střílet. takhle vychytaný bych to fakt mít nechtěl :-) protože kolikrát se mi stalo že jsem někam vjel kde se nesmělo a cedule jsem neviděl protože jsem přijel po nějaké malinké cestičce. jinak k cyklostezkám v ČR: je dobře že tu jsou, občas je využiju, někdy mě i překvapí, ale tohle není případ PRahy a okolí, tam je to na pizzu, protože se všude motají pěšáci, kočárky, brulaři atd…

        0 0
        • blue  

          ono je ale treba asi rozlisovat cyklostezky ve mestech a cyklostezky mimo mesta… je jasny, ze v Praze budou jiny podminky provozu, nez nekde na asfaltce 3. tridy mezi dvouma vesnicema

          0 0
          • McBlacky  

            to je jasný… to já jenom že třeba kunratice, hostivař apod se ndá považovat za cyklostezku, protože na ní není možné souvisle jet :-) mě třeb před 14 dny překvapily cyklostezky okolo Kladna, jsme tam byli na MTBO a kousky jsme po nich jeli a paráda, super povrch i úprava…

            0 0
      • kolombo  

        Nojo, jenže tenhle zmiňovaný materiál, Building Better Trails, řeší něco jiného, než mi potřebujeme. V USA a podobných zemích mají ohromné rozlohy terénu, kde nejsou žádné cesty a přitom se nejedná o zcela unikátní přírodní rezervaci, kam by se nesmělo ani šlápnout. Takže si ty cesty musí postavit a k tomu slouží tnhle „manuál“. Sem to přitáhl Mifek, který je z Kanady a stále chtěl někde v Jizerkách stavět nějaké nové traily. Jenže, tady je taková spousta málo používaných cest, že není prakticky potřeba nic stavět. Ale je v tom zajímavé něco jiného, ty cesty se staví už tak, aby nebyly nebezpečné a aby je nebrala voda.

        0 0
        • Přemda  

          Kvuli tomu jsem to myslel. staci se projit po lese bez kola a najdete tolik starych a zarostlych cest ze si nebudete moc vybrat po ktere pak jet. Aspon u nas to tak je. Novy Jicin – podhuri Beskyd

          0 0
          • Přemda  

            resp. upravit a uklidit a pak az jet, protze predtim se to moc neda

            0 0
    • Volf  

      Já ty stezky taky nevyužívám, ale jak je vidět rozhodně běžnej uživatel stezek není standardním návštěvníkem Bikefora. No a tím pádem běžnej návštěvník Bikefora není většinovou částí kolařský populace, pro kterou jsou stezky určeny.

      0 0
      • Přemda  

        V cykloturistice se objevilo jedno takove rozdeleni lidi jezdicich na kole do 3 skupin: 1. Cyklodoprava, 2. Cykloturistika, 3. Sportovne-rekreacni cyklistika. No a koho je vic? Myslim, ze kdyz se postavim v sobotu na cyklostezku mezi … a k trati bikemeratonu, treba ze serialu Kolo pro zivot (ono je to vcelku jedno). Vezmu si papir a tuzku a budu si delat carky, tak nevim nevim koho je vic. Copak ty rodice s detma jezdi na kole jen diky cyklostezkam a kdyby tyto nebyli, tak sedi doma na pr..li.Ja nerikam, ze jsou ty cyklostezky spatne, ale myslim, ze by nebylo od veci prestat se soustredit jen na rodice s detmi a duchodce ale pocitat i s jinymi kategoriemi cyklistiky-jakozto volnocasove aktivity.

        0 0
    • jpl  
      1. Jak je psano vyse, vetsina navstevniku Bike-fora a pravoverni bikeri takto znacene cyklotrasy nevyuzivaji a spise si jedou podle sebe a podle chuti.
      2. Tyhle cyklotrasy jsou opravdu urcene predevsim cykloturistum, trekingum a rodinam, ktere jsou za to ohrome vdecni. I kdyz se jedna pouze o oznaceni jiz existujici cesty nebo silnice, jim to pomuze pri planovani vyletu hledani vhodne (doporucene) trasy mimo hlavni silnice. Navic toto znaceni je casto doplneno nejakymi mapkami nebo informacnimi materialy v informacnich centrech.
      3. Existence takovych tras vypovida o tom, ze v tom danym miste se da jezdit na kole a je kam. Casto je to jedina mozna podpora cykloturistiky v danym miste.
      4. Neco o tom vim, protoze krome jezdeni a zavodeni na biku pracuju na informacnim stredisku a aktivne se podilim na znaceni techto tras v mem regionu. Tudiz i vim, ze je o to zajem.
      5. Problem s cyklotrasami pro MTB narazi na nevhodnost cest, vlastniky pozemku atd.
      0 0
      • Přemda  

        bod 2: Kdyby to tak bylo vsude, tak je to super. Bohuzel mnohdy je realita zcela jina, nekdy ani ti co ty cyklostezky planuji na kole ani aktivne nejezdi…

        0 0
      • McBlacky  

        taky chybí povědomí o tom kde co je. chtělo by to nabízet v daném mikroregionu pro zájemce mapky s cyklotrasami a popisem zajímavostí, možností občerstvení atd. a to nejen v informačních střediscích. prostě zlepšit marketing :-) ale za státní peníze to nejde lehce, hlavně když přímý zisk jde někomu jinému :-(

        0 0
    • kolombo  

      Většinou ty cyklotrasy (o cyklostezky se zpravidle nejedná) značí nějaký regionální investor v turistickém ruchu a v terénu mu to zajiš?ují nějaké komerční organizace, přirozeně za peníze. V Libereckém kraji je na Ing.Moravcová, která má na starosti registr tras, komunikuje s KČT a nějak to kočíruje. Třeba Toulovcovi Maštale jsou značené sdružením obcí a zcela mimo KČT. Pokud máte někdo pocit, že se to dělá špatně, nic Vám nebrání se stavit na příslušném orgánu a požadovat a? něco taky dělají v tomto směru. Do krajských zastupitelstev jste urcite vsichni volit byli, tak tam máte čerstvé zástupce :-D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.