• BostonGeorge

    Zdarec, přemýšlim že bych si koupil tepovku. Nemám s ní ale žádný zkušenosti. Co vy na to? Díky

    0 0
    • Wizard  

      Zkus se kouknout na http://www.ambike.com/…ep_frekv.htm

      0 0
    • Daf  

      Jestli mas na mysli tepak tak to je dobry. Ale smysl to ma hlavne pokud se chystas zacit venovat treninku a taky pokud jses ochotnej 2× rocne dat pomerne dost penez za vysetreni u sportovniho lekare. Pro turistu, nebo svatecniho jezdce to zadnej prinos nema.

      0 0
      • markus  

        Jak to probíhá to vyšetření?

        0 0
        • ddd - andy  

          V lepsim pripade te mucej treba jenom 20minut..

          0 0
        • Daf  

          Jedes na trenazeru, kde ti postupne zvysujou zatez. V casovych intervalech se odebira kapka krve z ucha z cehoz se pak zjisti koncentrace laktatu pri urcite zatezi. Z tohe se sestavi laktatova krivka. No a pak jdes na pokec s lekarem. Tech testu muze byt vic druhu. Tenhle je ale zakladni a podle me nejdulezitejsi.

          0 0
          • markus  

            Kolik za to chtěj,?

            0 0
          • ddd - andy  

            Dyt to rikam – proste te mucej!! A pokud ses fajnsmekr a nechces zadnej zaklad, to aby sis pak objednal odvoz… ;-))

            0 0
          • markus  

            řekneti aj jak máš potom jezdit podle tepu aby ses zlepšoval?

            0 0
            • J.A.V.  

              u Martínka v Casri jo, jinde jsem nebyl

              0 0
              • markus  

                to je kde?

                0 0
                • J.A.V.  

                  V Praze, kousek od Julisky, je to nějaký externí pracoviště Dukly (teda ministrerstva obrany). Url máš dole od Dafa.

                  0 0
            • Daf  

              Koukni na stranky www.casri.cz ti poradi jak trenovat prave na zaklade tech vysledku. Je to ale docela narez zvlast kdyz tam jdes poprve a tu pocatecni zatez jen odhadujou :) Kdyz ti nalozej trochu vic nez zvladas tak si uzijes :))

              0 0
              • markus  

                nevíte o něčem na moravě?,nebo aspoň kde se dá najít

                0 0
                • Lister  

                  V Olomouci je celá klinika sporovního lékařství.

                  0 0
                • Máca  

                  V Brně jsou minimálně dvě FNSP v Bohunicích a Laboratoř sportovní medicíny – nebo tak nějak se to jmenovalo.

                  0 0
                • žahys  

                  V Mohelnici taky provádí testy Zbyněk Pozdíšek. Je to tam v pohodě…

                  0 0
      • zubus  

        Ja si naopak myslim, ze ma. A to z niekolkych dovodov. Snad najdolezitejsie je, ze clovek dokaza drzat tempo s nejakou tepovou frekvenciou. Daju sa uchovavat tepovky v kopcoch, kde sa pouziva rovnaky prevod. A porovnavat. Pouzivam tepak uz vyse dvoch rokov. Netvrdim, ze to vysetrenie nie je treba. Je treba, ak chce clovek naozaj trenovat s nejakym cielom ( maraton…). Ale ja ako turista si mozem drzat tepovku na 130–140, a bude to asi aerobne pasmo. A ked viem, ze mam maximalku 186, a po rocnych skusenostiach viem, ze ak mam na displayi viac ako 168–170, tak idem rychlo do kolien, da sa s tym pracovat ako s anaerobnym prahom. Inak tie hodnoty celkom sedia s tymi tabulkovymi. Tepak je velmi dobry aj na to, ak som plny elanu, aby som sa brzdil, lebo trenovat s tepom 160 by som nemal. A ked sa mi nechce, tak idem umriet, a tepak veselo ukazuje 116. Tak len tolko, hura ma odstrelit.....

        0 0
        • Rychlej turista  

          Dělám to taky tak. Nemám tepák proto, aby mi organizoval život, to bych ho velmi rychle zahodil, ale abych měl přehled o tom, jak jedu a co si můžu ještě dovolit. Takže víceméně pro kontrolu.

          0 0
        • MlokCZ  

          Já jsem na tom podobně. Jezdím s tepákem už hodně let, takže už velmi dobře znám chování svojeho těla a kromě toho co popisuješ mi ještě přináší následující. Okamžitě jak vyjedu poznám, jak na tom jsem a že je třeba občas raději velmi zkrátit vyjížďku, než abych pak musel několik dní vynechat. Dále mě to velmi pomohlo u delších výletů dojíždět celkem v pohodě a nebýt hned mrtvej na celý následující týden. Obzvlášť když je najeto málo kilometrů. Bez tepáku jsem vždy velmi často prudčím výjezdu chodil do vysokých tepů a pak byl v půlce vyjížďky vyřízenej (jenže na začátku vyjížďky jsem byl čerstvej a ani mi to nepřišlo, že jedu na tak vysokém tepu). Prostě mi tepák hrozně pomáhá se krotit. A následně díky tomu mi jde výkonnost s tepákem nahoru z jara mnohem rychleji, i když neprovozuju žádný cílený trénink ani najíždění km v základní vytrvalosti.

          No a když jsem měl před dvěma lety ještě k mojí nic moc výkonnosti zdravotní problémy, tak jsem díky tepáku vůbec mohl začít jezdit na kole (protože mě vyšší tepy po těch problémech dělaly hrozný problémy).

          0 0
    • Palba  

      Di rozhodne do polaru. Spolehlivost, dlouha zivotnost baterii a u drazsich modelu i soft na treningy. Navic plno lidi z tohohle fora ti podle me muze dat kod na slevu 20% u WWW.bikestore.cz na tyhle tepaky.

      0 0
      • Jirik123  

        ja bych mu spis doporucil na vyzkouseni koupit nejakej obycejnej tepak z lidlu, nescafe, plusu, hervisu.. obcas tam mivaji tepaky za 400–500kc.

        0 0
        • Pebe  

          Tchibo, ne Nescafe :-D

          0 0
        • Palba  

          to bych nedelal. S takovym tepakem z lidlu asi moc lidi spokojena nebude a pak hrozi, ze zanevrou na tepaky obecne.

          0 0
          • Al_Bunda  

            Myslim si, ze nemas pravdu mozna kdyby jsi pouzil vyhledavani tak by jsi byl prekvapeny kolik lidi ho pouziva www.bike-forum.cz/…7/forum.html#… www.bike-forum.cz/…7/forum.html#…

            0 0
            • Palba  

              To jo, ale pak tu kazdej mesic nekdo pise, problem s tepakama sigma, problem s tepakama ala lidl apod… To si raci priplatim 300kc a koupim si za 9 stovek bezproblemovej polar, byt s mala funkcema, ale aspon spolehlive funkci. Ono to taky neni jen o hodinkach, ale i o pasu jak dlouho vydrzi, jak dobre sedi a jestli nepada zejo. Jezdim kazdej den dve hodky a takovej pas me vydri cca 2 roky. Lidl jsem nikdy nemel, ale zrovna tohohle bych se bal.

              0 0
              • MlokCZ  

                300 stovky? Kde jsi viděl nějaký použitelný Polar za 800? Polary začínají tak cca na 2000tis. a když už se kupuje Polar, tak téměř každý investuje většinou minimálně spíš 3tis. a více. Pás u nižší Polaru (tam ješně nebývá wearlink) není lepší než u těch tepáků z Lidlu.

                Takže právě na vyzkoušení je tepák z Lidlu a pod. za 500 zcela ideální řešení. Pokud to dotyčného chytně, tak si drahý Polar může koupit vždycky později.

                Já bych si na dlouhodobé časté používání taky koupil Polar (a sám ho mám), ale určitě bych si ho nekoupil na vyzkoušení, když ještě netuším, že vůbec tepák budu pak používat (a to se stane u velkého množství lidí, že ho vemou párkrát a pak jen leží doma ve skříni).

                0 0
                • MlokCZ  
                  • na 2tis. – na 2000tis. naštěstí opravdu ne :-)
                  0 0
                • MlokCZ  

                  Tak jsem našel nejlevnější za 1400, který je ale dost příšerný (na vyzkoušení drahej, pokud už vim, že ho budu používat trvale, tak hroznej). Nejlevnější použitelny mi přijde S120 nebo na kolo spíš CS100 (což už je dobrá volba, pokud nemusí sloužit i na jiné sporty).

                  0 0
              • Volf  

                Nevíš o čem mluvíš, já na tepák z Lidlu nedám dopustit.

                0 0
              • Brzdič  

                Na vyzkoušení dávám hlas levným tepákům z … Kdo má jasno vybere něco připojitelnýho k PC. Co je mezi tím, jsou vyhozený peníze.

                Jinak tepák není jenom pro chrty, ale pro každýho kdo si chce zlepšit (udržet) kondičku. Společně s nášlapnýma pedálama považuju tepák za nejlepší investici „do kola“ za posledních 10 letech.

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Na vyzkoušení bych tepák nekupoval, na to bych si ho půjčil. Kdo s ním už jezdí dlouho, určitě se mu doma nějaký starý válí. A za ušetřený peníz bych pak mohl koupit lepší.

                  0 0
              • Al_Bunda  

                Tak se neboj a dej odkaz na stiznosti kazdy mesic. Vyhledavani snad umis pouzivat nebo snad ne? :-))))))))

                0 0
      • brantec  

        Ty jo, podivej se na datum:) rekl bych, ze uz ten tepak davno ma. To zas Rychlej turista vyhrabal stare dred:-)

        0 0
        • Rychlej turista  

          Vyhrabal, no :-D Ale zrovna tenhle je, řekl bych, trvale platný. Cyklisti se rodí pořád :-)

          0 0
    • Ice-goofy  

      JA pouzivam tez tepak a nekdy se hlidam a jezdim podle nej a nekdy je zas zajimave po dojeti sledovat jak jsem na tom byl … Jinak samozrejme v ramci treninku atd je to velmi uzitecna vec..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.