Magazín

Články v kategorii Horská cyklistika

Tipy na drobné podzimní doplňky

 02.11.2021    20

Podzimní ježdění má své nepopiratelné kouzlo. Nemusí to být jen slunečné dny s příjemnými teplotami, které vybízely k toulkám barevnými lesy, kdy listí křupalo pod koly a paprsky nízkého slunce čarovaly v korunách stromů. I nadcházející mlžná a sychravá rána a večery přinesou zas jinou romantiku.

Tip na výlet: Krásami Novohradských hor

 29.10.2021    9

Dnes s námi zavítáte do jižních Čech a konkrétně do Novohradských hor. Pokud toužíte po lesích, kde nikoho nepotkáte a počet restauračních zařízení i turistů zde napočítáte na prstech jedné ruky, tak jsou Novohradky přesně pro vás.

Představení: Giant Trance X 2022 - návrat 27.5”

 28.10.2021    13

Před pár dny se ke mně dostala zpráva, že Giant přijde pro rok 2022 s něčím starým. Čtete dobře, starým. Co tím myslím? Jsou to výplety 27.5”!

Video: Na defekt s knoty a bombou

 27.10.2021    24

Defekt může potkat každého a nejinak tomu bylo v průběhu jedné vyjížďky. Používáte-li ale bezdušové pláště, máte výhodu i v poměrně rychlé opravě pomocí knotů.

Test: Dilema cyklistovo - batoh, nebo ledvinka?

 26.10.2021    27

Každý cyklista se občas dostane do situace, kdy si s sebou na kolo potřebuje vzít více či méně drobností. Ať už se jedná o náhradní oblečení, či pouze o telefon, peněženku a pár tyčinek k zakousnutí. Ještě nedávno byl pro tento účel jasnou volbou menší či větší batoh, ale poslední dobou čím dál více výrobců zařazuje do své nabídky i ledvinky.

Video: Kolo z druhé ruky - nekupujte zajíce v pytli

 24.10.2021    2

O tom, že je nedostatek kol, vědí snad všichni. Možností je kolo z druhé ruky a ve videu si řekneme pár tipů, na co si dát při jeho výběru pozor.

Začni jezdit sama

 22.10.2021    5

Tento text bych ráda věnovala všem slečnám i ženám, které jezdí na kole a chtějí své ježdění posunout zas o úroveň výše na delší vzdálenosti. Berte tento text jako takového malého průvodce pro dálkové ježdění.

Zhoršuje se počasí - jak neprochladnout?

 21.10.2021

Brzy to vypukne, rána a večery jsou stále chladnější, riziko deště stoupá a jediné, co klesá, jsou teploty. Na co musíme v těchto dnech myslet, když vyrazíme ven na kolo nebo za jiným sportem?

Video: Liv Pique 29 – full vytvořený pro holky

 20.10.2021    9

Nestává se často, aby se ve videu dostalo i na něžnější pohlaví. My to víme, a právě proto v tomhle videu dáme slovo Terce Korvasové. Dvojnásobná mistryně republiky v časovce vám představí hliníkový univerzál, celoodpružený dámský model Liv Pique 29.

Test: Svítilna Gaciron V9M-1000 - velký výkon v malém těle

 19.10.2021    11

Rok se s rokem sešel a máme tu znovu podzim. Období, kdy se vracíme z práce za tmy a až pak vyrážíme na vyjížďky. Svítilna se tedy stává nedílnou součástí vybavení našeho kola. Na trhu se za uplynulý rok objevilo několik novinek a jednou z nich je i model V9M-1000 známého a mezi cyklisty poměrně oblíbeného výrobce Gaciron.

Tip na výlet: Saalbach - srdce Rakouska a ráj milovníků nejen horských kol

 17.10.2021    7

Dnes si projedeme ráj cyklistů jménem Saalbach a okolí Zell am See. Zavítáme spolu na místní traily a ukážeme si místa, která byste určitě neměli minout při návštěvě tohoto kouzelného místa. S oblastí kolem Zell am See se budete loučit určitě neradi.

Test: Superior X-Road Team Comp GR – gravel, který podrží

 15.10.2021    10

Superior jen pár dnů před největším gravelovým svátkem v České republice představil světu svůj nový lehký gravel bike a my jsme ho hned mohli krátce otestovat v tvrdých podmínkách, které na Gravel Blinduru letos panovaly.