značení, délka a převýšení mtb závodů

6 nepřečtených
 • deda

  nevíte proč často organizátoři tají  do „poslední chvíle“ změny v trase závodu a proč často papírově zkracují nebo prodlužují trať nebo neuvádějí vždy správné převýšení? Už jen kvůli zbytečnému kufrování nebo jako prevence před zraněním by měla být trať známá včas a s přesnými údaji…myslim, že u etap. závodů je dokonce povinnosí závoďáka znát trať…

  0 0
  • Foose  

   co znám já, tak všude profily a trasy jsou

   0 0
  • Cryzyy  

   nektere otazky nechapu, tohle je jedna z nich… „u etap. zavodu je dokonce povinnosit zavodaka znat trat…“ :)))

   0 0
  • jonti  

   Zmeny v trase – do poslednej chvile to sami nevedia a papierove materialy sa tlacia  s velkym predstihom

   Prevysenie – nie kazdy organizator ma spolahlive zariadenie na odmeranie prevysenia, ak idete dvaja s polarom, alebo jeden s polarom a druhy s garminom, rozne dni a rozne pocasie, tak moze byt rozdiel na maratone az v stovkach metrov.

   Mapu a casto aj s profilom mas k dispozicii na takmer kazdom zavode.

   0 0
   • nemeto  

    Změny v trase – beru

    Převýšení – beru desítky, ne stovky metrů. Příčinu vidím v tom, že většina pořadatelů zadá prezentaci mapy a grafu převýšení Shockartu a ten sčítá převýšení na určitých úsecích trasy, bez ohledu na to, že se v daném úseku cesta třeba několikrát „zhoupne“. Navíc neregistruje drobná odbočení mimo v mapě vyznačenou cestu, zařazená pro zvýšení atraktivity a technické náročnosti tratě. Proto skutečně naměřené převýšení by mělo být vždy větší, než uvedené. Takový je můj názor.

    0 0
  •  

   Zdravíme Ječňáka!

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.