zapletená silniční kola na cca.100kg

58 nepřečtených
  • Honzaaa

    Potřeboval bych na stavbu silničky doporučit nějaké záplety, nejlépe dle vlastních zkušeností. Pročetl jsem tady toho dosti, ovšem všechna doporučení byla pro lehčí závodníky :-) Pro mne by bylo potřeba, aby kola vydržely cca.100kg, moc se nekroutily a dobře jely do kopců. Roční nájezd tak 2000km. Z rozpočtu na ně zbývá tak 8000,– Co nejmíň barevné, ideálně matné černé :-) Děkuji za každý tip.

    0 0
    • Prtko.cz  

      Campagnola mají váhovej limit 130 kg.

      0 0
    • Cavendish  

      Tyhle Ksyria by ti mohli slušně posloužit http://www.kupkolo.cz/…hite_z90536/ .Většina hliníkových kol má váhový limit někde u 120kg (viz moje shimana),takže by si měl být v pohodě.

      0 0
      • Cavendish  

        Samozřejmě jsou i v černé,jen sem nahodil alternativu konkrétního modelu.

        0 0
        • Honzaaa  

          Díky, díky. Váhový limit je jedna věc, ale aby se to taky pod metrákem nevlnilo jak užovka, když do toho člověk šlápne. Z fotky to není moc patrný, ale to má placatý dráty jako model 2012?

          http://www.kupkolo.cz/…-2012_z4213/

          0 0
          • Člověk a jeho svět  

            Hodil jsi odkaz na Ksyrium Elite, kolega výš na Equipe, trochu rozdíl :). Jinak model Mavic Ksyrium Equipe se vlnit trochu bude, pod 120 kg určitě. Skoro bych řekl, ber Fulcrumy 3, ale tam je cena trochu přes limit.

            0 0
    • Honzaaa  

      A už jen tedy poslední věc. Co duše? Vím, že nejlepší jsou bezduše, ale na silnici zatím budu fungovat s dušemi :-) Ráfky píšou vysoké 25mm, ale stejně nevím, jestli bude stačit duše s ventilkem 36mm nebo vzít raději 40, 48, 50, 52mm? Nějaké doporučení na duše? Děkuji.

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        A jsou opravdu bezduše na silnici nejlepší?

        0 0
        • kubad  

          to testni bezdusove kola máš. kup pláště a tmel a uvidíš

          0 0
          • Honzaaa  

            Ty tlaky asi NoTubes nepobere, co? Co se tam leje?

            0 0
            • kubad  

              NoTubes a spedl pláště, ty dělá třeba Hutchinson

              už se to tu resili mrkni v historii

              0 0
        • Honzaaa  

          Na silnici nevím, ale jak se tu někdo ptá na duše, tak mu je ihned odpovězeno, že nejlepší duše jsou bezduše :-) Na MTB nemám duše a je to paráda, na silnici nevím, zatím nemám zkušenost a ani jsem se tím nápadem nezabýval.

          0 0
        • jecnak  

          Tady mas nejake zkusenosti: http://www.bajk.cz/data/clanek.asp…

          0 0
          • Honzaaa  

            Díky. Přesně tohle jsem teď akorát dočetl :-) Zatím jsem teda ale nehledal v shopech pláště.

            0 0
            • jecnak  

              Pockej mesic, pak budou dostupne UST Ultrema.

              0 0
              • Honzaaa  

                Měsíc samozřejmě vydržím, zatím je na čem jezdit. Co jsem tak koukal, tak výběr moc velký není. Tyhle jsou UST? Z popisku je poznat prd, z fotky taky, kupkolo na dotaz tvrdí že jsou, ale stejně nevím :-)

                0 0
                • kubad  

                  ty v odkaze ne, ale UST verze se dělá

                  0 0
                  • Honzaaa  

                    No právě jsem psal dotaz na KK a bylo mi odpovězeno, že to jsou UST. Podle fotky, váhy a ani ceny teda nejsou :-)

                    0 0
                • jecnak  

                  Budme mit doma Ultrema UST, tak ti muzu dat vedet, jak jsou na tom proti Fusionum.

                  0 0
                  • Honzaaa  

                    Jestli budeš objednávat, tak bych se připojil a dva kousky vzal. Co jsem četl, tak by měly být na trhu od září, aspoň to teda Schwalbe v nějaký zprávě psalo, ale nikde jsem je zatím nenašel … na našich webech.

                    0 0
    • Honzaaa  

      Tak už jsou doma :-) Bezduše vyzkouším později, všude mi říkají, že Ultrema Tubeless budou až na přelomu roku. Celkově to vyšlo na 10.754,– s komplet příslušenstvím.

      0 0
      • Člověk a jeho svět  

        A v origo krabici?

        0 0
        • Honzaaa  

          Tak tak. Všechno v krabicích a krabičkách. Akorát jsem ***** vzal ventilky 60mm a vypadá to pěkně debilně :-( Nechce někdo vyměnit za kratší? :-)

          btw. : dává se do tubeless ráfků páska pod duši, když nemají díry na niple ani žádný ostrý hrany?

          0 0
          • Honzaaa  

            … to je něco tam dostat tu duši. Jsem se s duší nepral ani nepamatuju :-)

            0 0
          • kubad  

            ne nedává se páska když je vnitřek hladký

            0 0
          • Honzaaa  

            Tak duše mi vyměnili za stejný ale s 36mm ventilkem, takže mnohem lepší. Je možný, že musím dát pod kazetu 2 podložky? Když tam dám 105tkový desetikolo s podložkou, co byla ke kolům, tak kazeta nejde dotáhnout a vaklá na ořechu :-(

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.