Zadna brzda M486 - sucha a nejde nastavit

14 nepřečtených
  • Tommy_O2

Zdravim, od vcera mam problem so zadnou brzdou. Bol som zajazdit v bike parku na Malino Brde a postupne mi zacala zadna brzda suchat. Je pravda, ze tam dostali celkom dost zabrat, ale nechapem suvislosti – skusal som ju totiz nastavit, ale po povoleni srobov som zistil, ze tam kam treba, sa uz neda posunut. Proste je to nadoraz a vonkajsia platnicka stale sucha. Do druhej strany by isla samozrejme posunut v pohode. Stretol sa uz niekto s podobnym problemom?

Dakujem.

• Tommy_O2  

Prosim znalci, skuste poradit ;-)

• JayDee  

taky jsem mel ten samej problem, kdyz jsem daval novy desky, na kterejch bylo vic matrose nez na starejch uz z vyroby. potreboval jsem oddalit desku o cca 0,5mm, tak jsem vzal kulatej jehlovej pilnik a kousek ubrousil.

• Tommy_O2  

No lenze tu bolo vsetko v pohode, platnicky maju najazdene tak 400 km a zmenilo sa to v priebehu jedneho dna. Strmen je proste nadoraz vlavo a aj tak to o vonkajsiu sucha. Je mozne, ze sa teplom cely zvlnil? Inak si to totiz neviem vysvetlit.

• jIrI___  

Možná zbytečná otázka, ale přeci. Pístky ve třmenu ti chodí na obou stranách stejně?

• Tommy_O2  

Ano, tie chodia rovnako. Tam problem nevidim, proste za jeden den jazdenia (casto s intenzivnym brzdenim) sa dostal kotuc blizsie k vonkajsej platnicke a rozsah nastavenia strmena nestaci na to, aby som to vystredil.

• parduba  

A co nába?Osa -ložiska?

• Vilém  

…pripadne se mohla vmacknout trochu naba do zadni patky.

• Tommy_O2  

No ak sa take nieco stalo, da sa to riesit?

• Vilém  

Vsechno se da resit:) Bud propilovat ovalne diry v trmeni, nebo nechat ofrezovat vnejsi stranu adapteru, pripadne nechat trochu ztocit dosedaci plochu pro kotouc na nabe (pokud je 6 der).

• pepek  

Jestli tam máš průmyslový ložiska, tak se mohly pohnout. Mají v nábě trochu ax. vůli na vnějším kroužku, možná se trochu posunuly. Mně se to stalo u předního kola.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.