YT wicked 160 vs Canyon Strive ES 7.0

24 nepřečtených
  • matusisko

    Zdravim pani,

    hladam nejaky all mountain (enduro)a tieto 2 bicykle sa mi zdaju pomer cena/vykon dost dobre co vy na to (popripade nejaka ina konkurencia)?

    Viete poradit nejake pre a proti?

    1.na canyon sa da dat flasa :-)

    2.canyon je drahsi o 200 evri, ale ma teleskop. sedlovku (snad bude vydarenejsia 2012 ako min.rocna:)

    3.YT je dlhsi a asi aj pohodlnejsi

    http://www.yt-industries.com/…/wicked-160/

    http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    dakujem za nazory.

    0 0
    • logoman  

      Jezdil jsem 150mm wicked a na tom kole se mi nezdalo nic spatneho, chodilo pekne, ram vypadal kvalitne, geometrie taky asi v poho, bohuzel bylo to S :(. Osazeni krasny za ty prachy. Byl jsem spokojen.

      0 0
    • Jenda  

      tak vybaveni je asi trochu lepsi na YT, otazka je jan na tom bude se spolehlivosti DP ve vidli, zase predelavka na neco spolehlivyho neni takovy drama. Naproti tomu Talas 36 pry bude i po uprave tupej.

      Sram nebo shimano tot otazka, ja bych v 10 radsi shimano.

      Systemy – prepakovanej jednocep versus horstlink, tezko bez projeti soudit. Na canyon jde dat flaska co treba ja vitam. YT bych rekl ze ma lepsi kola, resp naby – jedna zkusenost s nabama Sun Ringle me stacila abych se jim vyhnul obloukem. Prijde mi ze je to prast jako uhod, rozhodnul bych se spis podle potrebny delky ramu.

      0 0
    • goofy  

      Nechapu proc u Canyonu presli na jednocep… Jinak YT je moc pekne osazeny, az na tu osekanou vidli, Canyon ma zase teleskop… Ber dle geometrie

      0 0
      • Jenda  

        oficialni duvod byl ze si bikeri zadali enduro ram kam lze dat flasku. Skoda ale ze zaroven nezachovali torque se 160 mm, to mi prislo jako fajnovy kolo – ted me par lidi sezere ale takova social edition LV :-)

        0 0
        • goofy  

          Tak to je teda pekna blbost :o) Kdo chce kam… Osobne nechapu na takovem typu kola vozit flasku

          Ale tak Torque na 170mm neni nikterak velky rozdil, a ja bych se priklonil urcite k nemu, ale je mi jasne, ze kazdy gram se pocita :o)

          0 0
          • Jenda  

            jaaaa ja flasku vozim, mam v ni iontak a v camelu jen vodu bo jsem linej ho vymejvat :-)

            Torque pokud me pamet nesali je uz 180 a tam je problem pak i v narustu hmotnosti u vidlice. V podstate jedinej Torque na brouzdani krajinou je Alpinist a tam uz zase ta cena je kolem 3 tis coz neni malo :-( (i kdyz je to slusne ostrojeny)

            0 0
            • Kubiczech  

              Já už po zkušenostech vymývám i Camel, ve kterém vozím jen vodu. Nechci mít zase mikrozoo.

              Já flášu taky vítám, protože na krátkou jízdu beru do batohu stejně místo vaku bidon.

              0 0
            • MirosPikos  

              Přesně podobnou kombinaci zamýšlím. Menší flašku (maltodextroza, taurin…) a a zádech vodu.

              0 0
            • goofy  

              Aha… Zadek 180, predek 170mm. Hmotnost i u toho nelevnejsiho s Hameshitama neni nijak hrozna. Udavaji 15,2, bez pedalu. To byl jenom takovy napad, no :o)

              Ad. flaska: vam nijak nepada, nebo tam nezavazi pri enduro jezdeni? Me prijde totiz docela zabavne hnat vahu kola na naproste minimum, a pak si tam dobrovolne narvat pulkila navic :o) Kdyz uz jontak zvlast, tak bych si ho dal do batohu (nekdy tak vozim plechovku Montera nebo podobnych sracek)

              0 0
              • Jenda  

                ja to s tou hmotnosti zas tak neresim a flaska nepada – mam klasickej Alu Author kosik a i 0.8 l flaska v nem drzi i v tech nejrozbitejsich pasazich.

                Jasne ze dat to do baglu je reseni ale ja treba piju hodne cestou do tahlejch stoupani, stejne neni co jinyho delat :-) Predstava ze musim zastavit, strachat v baglu pro piti tak se radsi nenapiju, resp budu pit jenom z toho camela.

                0 0
              • mr.antik  

                monstera, na kolo?

                0 0
                • goofy  

                  Neco spatne? Nerikam, ze to vozim porad (spis minimalne), ale obcas si nejake podobne svinstvo otevru po vystoupani na hreben

                  0 0
              • madcat  

                A není to jedno jestli máš půl kila navíc na rámu nebo v batohu? Vezeš to ssebou tak jako tak…

                0 0
                • goofy  

                  Prej ne (je rozdil dotat do vzduchu 15 a 16 kilo)… Me to je ale sumak. Ja mam tezkou mrchu a nejak me to netrapi ;o)

                  0 0
                  • Kubas.1  

                    zas tak těžký to nemáš… chtěl sem napsat „co já bych za takovou váhu dal“ ale vlastně nic, nejsem gramař :-)

                    0 0
                    • logoman  

                      Tak nizka vaha je + s lehkym kolem se lip zachazi nez s tezkou mrchou. Libilo by se mi mit treba 15 kg kolo, ale to by stalo takovou hromadu penez, ze se to nevyplati.

                      0 0
                      • Kubas.1  

                        to je jasný, mě by se to taky líbilo, ale nejsem takové povahy (a ani v takové finanční situaci), abych dal za nějakej komponent řádově troj až čtyřnásobek normální ceny jen kvůli ušetření doslova pár gramů

                        0 0
                  • Jenda  

                    no to vis ja se drzim pri zemi tak me je jedno jak to lita :-) A zase v hmotnosti jizdni soupravy je to zanedbatelny :-)

                    0 0
                    • goofy  

                      Tak ono to neni ani tak o litani, jak hlavne pracovani s kolem… Tam je treba poskocit, tam si pritahnout predni kolo, tam preskocit korinky.. ;o) To ja jenom jak jsem to s tou vahou myslel. Nebylo to primo na tebe

                      0 0
                      • Jenda  

                        nekdo si poskakuje, ja to vyresil naddimenzovanim kola na svoje potreby takze pres to proste jedu :-)

                        Ale tohle leto bych se konecne chtel zacit ucit bunnyhop :-o

                        0 0
    • kali222  

      posledni dobou nejak u tehle fr/en/hc-am kol postradam ram o kterym bych si myslel, ze vyrobce dava jezdci dost prostoru nad horni ramovkou. no nemuzu si pomoct…

      0 0
    • matusisko  

      este ma napadla takato alternativa

      http://www.specialized.com/…CBkModel.jsp?…

      co vy na to?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.