Rocky Mountain Altitude vs. Yeti 575 carbon

98 nepřečtených
  • scret

    Ahoj,

    premyslim ktery z nich,bude to na AM jezdeni. Nahradilo by to pravdepodobne nynejsi Reign…

    O Yetim tu bylo docela dost receno, ale co ten RM? Ma nekdo nejake zkusenosti, poznatky atd.? Jak je na tom zadni stavba? jsou tam prumysly? RM radi Altitude spis jako trail bike, nekde jdou dal a tvrdi ze je to dokonce XC full s vyssim zdvihem, jak to tedy je?:)

    Diky vsem za poznamky a prispevky..

    0 0
    • Kubiczech  

      K těm kategoriím – osobně mám mezi pojmy all-mountain (či trail) a vysokozdvihé XC rovnítko. Rockyho bych viděl přesně v téhle kategorii.

      Já bych se vůbec nerozhodoval a šel do Yeti. U Rockyho koupíš zašlou slávu a opravdu ošklivý rám. (:

      0 0
    • fousek  

      Z Reigna bych mozna vyzkousel Altitude, ale spis bych sel do SC Blur LT, Pivot Mach 5, Ellsworth Moment nebo Intense Tracer

      0 0
      • scret  

        Pivot mi do baraku nesmi, stejne jako Ellsworth – osobni nesymaptie…

        Na Tracera a Blura LT jsem taky koukal…

        0 0
    • Smazaný účet  

      100% Yeti. Ale neuvažoval jsi v téhle kategorii (myslím tím cenové) o Bluru LT, případně LTc?

      0 0
    • Forester  

      trochu mimo, jen se tě zeptám, kde chceš toho Yetiho koupit? Uvažuju o ASR-5 a ty český ceny jsou dle mého maličko mimo. Skoro se vyplatí si koupit letenku a do Států zajet a ve výsledku cena stejná.

      Zatím jsem se díval na nabídku na http://www.jensonusa.com/

      0 0
      • kubad  

        model 2011 je tam za 1900 dolarů, dovozce musí zaplatit dopravu clo a Dph takže zase tak strašné to není mají ho tam za 47t:kč

        ale když ojebeš stát tak to samo dotáhneš líp :-)

        0 0
        • gemini  

          Jen otázka – náš dovozce nakupuje v USA za MOC ??

          0 0
          • Forester  

            to je přesně ono.

            já jsem si samozřejmě vědom toho, že to všechno něco stojí, a každej musí vydělat, ale že by ty ceny musely být skoro dvojnásobný, to se mi fakt nezdá.

            A u carbonu je ten poměr ještě horší. uvidím, nakonec stejně vyměknu a vezmu to ze Svitav :-).

            pořád se nemůžu rozhodnout, co je lepší, jestli jen rám a nebo komplet bike. Ale protože to stejně nejsem schopen sestavit celý dokupy, tak nejspíš komplet bike.

            0 0
          • kubad  

            Nakup Ultrasportu bude asi fakt nizky, pri prodeji par desitek kusu v republice.

            Ale nechci se jich zastavat ceny maji napalene pekne :-(

            0 0
            • Forester  

              tak uvidíme, do léta času dost a třeba se ještě zahojím na burze :-).

              jinak clo 14% a k tomu dph 20%, to je teda taky pálka.

              0 0
              • camlost  

                nebylo to na sport. potřeby z USA jen necelá 3%? nebo se od dubna zvyšuje clo? (v souvislosti s těmi změnami od 1. 4.)

                0 0
                • Forester  

                  volal jsem kámošovi, co se tím zabývá a spočítal mi to takto, ale nechci se hádat. aještě to je prý tak, že dph se počítá z ceny, dopravy a cla, takže fakt maras.

                  0 0
              • drbo  

                kdyz jsem kupoval loni Blura tak vim ze clo bylo ruzne podle toho jestli jsem bral, v terminologii SC, Kit (vyssi clo) nebo rozlozene kolo s uzivatelsky vybranyma sadama (nizsi clo)

                0 0
            • borda  

              Ale tak zase jsem presvedcenej, ze s qetakem je celkem rozumna rec ;-)

              0 0
            • borda  

              Ale tak zase jsem presvedcenej, ze s qetakem je celkem rozumna rec ;-)

              0 0
      • Danikklotz  

        Ahoj,

        mam 2010 575 a jsem maximalne spokojenej. Zavody (ne moc dlouhe) bikepark (s rozumem), je to velmi rychly a univerzalni kolo…MOc moc spokojenost…

        Mam ted ram s vidlici k prodeji (sorry, ze to neresim na bazaru, ale prjde mi to vhodny). Inzerat visi na cyklobazaru.

        V praze moznost projizdky. velikost M :)Kolo v profilu…

        Jdu do noveho modelu…

        Dan

        0 0
    • scret  

      premyslel jsem nad timhle

      0 0
      • fousek  

        Tak to ja bych bral tohle

        prijde mi ze VPP je vetsinou tuzsi nez FSR a vetsinou lip jde za pedalem pri zachovani aktivity odpruzeni. Navic ten hranatej design se mi proste libi vic. Ja bych v tomhe mel jasno okamzite.

        0 0
        • jIrI___  

          Tracer vypadá super. Líbí se mi ty jejich průhledné laky, pod kterými jdou pěkně vidět svary.

          0 0
        • kassar007  

          Jooo … tohle je laska na EN jezdeni. Rikam si, ze az pujde norco do nebe, tak tohle by mohl byt nastupce :-)

          0 0
      • beavis  

        Tak to je ale Skritku ***** dobry!!!

        0 0
      • Pumsc  

        to bych bral bez váhání:))

        0 0
    • nox159  

      btw: kdybys prodaval nekdy v budoucnu toho reigna tak mi napis – pokud bych se na Lko poskladal tak bych mel mozna zajem ;-)

      0 0
      • scret  

        ok, porad to zvazuju, je to kolo ktery mi maximalne sedne, jen do kopcu by se mohl drapat lip a chtel bych neco trochu lehciho…

        0 0
        • nox159  

          ja to taky porad zvazuju, ukaze se po prvnich par zavodech – jestli z anthema udelam raketu tak budu potrebovat kolo do terenu… :)

          0 0
        • fousek  

          Ty toho Reigna mas docela poladenyho. Kazdopadne bych si nevsadil na to ze Altitude a uz vubec ne Yeti pojede lip.

          0 0
          • Danikklotz  

            Musim rict, ze jsem testoval REIGN 0, teda model 2010, a Yeti frci daleko lip…Teda ve firemnim osazeni(Giant) a prumernem osazeni na Yetim. Tot osobni svezeni. Proste mi ten jednocep prijde zivejsi, jak dopredu, tak dolu.

            0 0
          • scret  

            no, je to otazka, chtel bych urcite lepsi ram snad ve vsech vlastnostech – do kopce urcite, z kopce reigna prekona asi maloco, takze tam aby se mu to minimalne vyrovnalo, vahu urcite nizsi… O 575ce se tvrdi ze je to hodne jezdivy kolo… Altitude tu ma snad jen jeden uzivatel, uz jsem mu psal, ale zatim se neozval…:(

            0 0
            • Danikklotz  

              No ja Reignovi jel a ze byl Snehous nejak pomalejsi, to si nemyslim…Ale uz je to dyl, co jsem ho testoval…Giant je takova houpacka :)

              0 0
    • náčelník  

      Pokud Altitude, tak jedině toto:

      http://www.bike-forum.cz/…l-11587.html

      0 0
    • Luma  

      Podívej se tady na ty rámy http://www.bikerespect.com/… ten kluk má obchod u Zlína a dá se sním smlouvat o ceně.

      0 0
      • Danikklotz  

        Ceny zajimavy, jen to asi neni oficialni dovoz…Takze jak se zarukou. Ja na sve 575 musel pretesnovat tlumic (u dovozce) a nechtel bych to resit za svy…I kdyz to neni zas takova palka, ale prachy to jsou…

        0 0
    • Jenda  

      co ibis? myslim ze by mohl jit a pedalem lip nez yeti

      0 0
      • scret  

        Ibis je sen, stejne jako treba Liteville, cena je ale vysoka… momentalne budu kupovat i novyho RVL, zatim jeste nevim ktery model, mozna si udelam radost s RVL WC, ktery taky neni zrovna za hubicku:)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Chtěl jsem napsat, jestli nutně potřebuješ hydrolock, ale teď jsem si vzpomněl, že WC se od RLTti liší jenom karbonovou korunkou a krkem ne? :0)

          0 0
          • scret  

            jj a vahou… podle me nakonec skoncim u levnejsi varianty…tzn. RLTti

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jen aby nebyla WC míň tuhá, jako to bylo údajně u Reby WC kdysi :0)

              Já už jsem pevně rozhodnutej pro RLT Ti buď dual air (vadí mi ale bílá barva) nebo Dual Position Air (tam se bojím další věci, co se může rozbít) a 15 nebo lépe 20mm osu.

              0 0
              • scret  

                ja budu urcite brat 20mm osu a zkusim Dual Position jak jim to bude fungovat…:) a snad vsechny RVL by mely byt ve trech barvach ne? ..otazka jestli budou… ja chci cernou…

                0 0
                • Smazaný účet  

                  RVL se dělá vždy jen v jedné barvě u každého typu http://www.sram.com/…ation-rlt-ti

                  Dual Air je bílý, Dual Position Air je vždy černý.

                  Stejně je to se všema vidlema RS :0(

                  Takže jsem stavěnej před dilema: buď vzít jednodušší vidli DA a smířit se s bílou, nebo vzít složitější DPA a mít bike sladěný – k černé lesklé, černá lesklá. :0(

                  0 0
              • přišlapávač  

                hmmm to je teda objektivní informace- údajně, kdysi :-)

                0 0
        • kopečák1  

          Já budu prodávat ibise… ale má to trochu háček… kdyžtak napiš…

          0 0
    • Lister  

      Teda, co jsme to tady na skřeťáka vytáhl – a jak to dopadlo, že :-D

      0 0
    • MlokCZ  

      Co takhle Liteville 301, o tom jsi neuvažoval?

      0 0
      • scret  

        dalsi 301 uz nechci, ta jedna mi staci:))

        0 0
        • Lister  

          Nekecej, ještě jedna by se v rodině užila, ale kdo to má živit, co?

          0 0
        • Fujedas  

          To je furt řečí :-D

          0 0
          • scret  

            to Fujedas a Lister: ne, ne, ne a ne:D Potrebuju uz konecne resit dulezity veci jako je vlast.bydleni atd.

            0 0
            • MlokCZ  

              Budeš bydlet v ohrádce z třistajedniček?

              0 0
              • Lister  

                :-DDD

                ¨Pro screta: Když partnerce nějakým způsobem natáhneš nohy, tak by mohlo být i jedno stříbrné M a nalakovat si ho může dle libosti ;-)

                0 0
                • scret  

                  Mko je mooc velky… Ale uplne vidim, jak by ji sedlo cerny Sko s ruzovym eloxem… Viz. fotky v nasem UL vlakne, kdy obleceni ladime do cerno/ruzova…:)

                  ale ne, setrit se bude:))

                  0 0
                  • Lister  

                    Tohle bude nějaká ta deskremenacé, ne?

                    Jasně, šetřit se bude na nové kolo :-)

                    Nebo vybrakuj domácí sklady a hoď to na bazar – ono se to naskládá.

                    0 0
                • Fujedas  

                  Hele hele hele! Najdi si svojeho křena. Tohohle se snažím ulovit já :-D

                  0 0
                  • deekay  

                    Klidek, listr nema s Mkem sanci, zato ta cerna 301 v Sku s ruzovym eloxem hmmmmmmmmmm.

                    A nebo s fialovym (holky tomu tusim rikaj Lila :D), jako je tadle 901

                    http://fotos.mtb-news.de/p/1345037

                    0 0
                    • scret  

                      „holky tomu tusim rikaj Lila“ :D

                      vecer jsem nad tim premejslel a stejne to nepujde… Musel bych resit vidli, kola (ktery mame od Hnoje cca pul roku) atd.

                      0 0
                      • kubad  

                        vidle se dá vyřešit lehce, a kola taky, žádné výmluvy!!

                        0 0
                      • deekay  

                        co mate za kola, ze u toho nejdou vymenit koncovky na osy? To bylo nerozumne, neco takove kupovat teda …

                        S vidli je spatne co? Barva?

                        0 0
                        • scret  

                          vidle malej zdvih (120mm) a barva, kola Hope naby (koncovky dle libosti) ale blba barva nab, dratu, niplu i rafku:(

                          Takze to mi proste neprojde… Da se sice vsechno resit, neco naeloxovat atd. ale je s tim m..dacka a penize… To uz se vyplati vsechno prodat a zacit nanovo… a bazarove na skoro novejch vecech dost tratim…

                          0 0
                          • kubad  

                            no a co ji tu 301 udělat na 120mm? nebo chce víc?

                            0 0
                            • scret  

                              da se pomoci vahadel? jen mne to zajima, ne ze bych o tom uvazoval:)

                              0 0
                              • Lister  

                                Jasně není problém.

                                Když tě to JEN TAK zajímá :-)

                                0 0
                              • deekay  

                                jj akorat ty 120 vahadla jsou uz veeelmi nedostatkove zbozi, disponuje jima jen par stastlivcu, udajne se jeden exemplar naleza v bikovem muzeu nekde v Breclavi,ale tato informace je pouze kuloarni :D

                                0 0
                                • Lister  

                                  Kubad má všechno.

                                  Mimo jiné mi poslal ještě jeden spodní krouže na krk vidlice k hlavovému složení a díky tomu budu moct tento týden jezdit. protože DT se tento týden nevrátí a já blbec jsem si ten kroužek z krku nesejmul.

                                  LV na 120mm by byla hodně dobrá a rychlá varianta.

                                  Už to skoro dopadlo tak, že jsme koupil Jardovu MK8 a dal to na 120mm – to by byla stáj. Ale rám se prodal dřív než to šlo realizovat.

                                  0 0
                                • scret  

                                  jj, uz jsem mel telefonat:)) je to proste demon:D

                                  0 0
                          • deekay  

                            cernej LV ram se stribrnyma doplnkama taky fajn a aspon bude co kunit do budoucna…

                            A propos mam doma jeste od QIA designed kit kulickoveho loziska do vrchniho vahadla, dkyby nekdoc htel Mk9 spis jako zehlicku :) (na Mk10 uz to neptorebuju)

                            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.