• Babec

    Česká bikerka Kateřina Nash vstoupila skvěle do letošního světového poháru! V anglickém Dalby Forest vybojovala třetí místo a po třetí ve své kariéře vystoupila na stupně vítězů.

    1. Irina Kalentieva (RUS, Topeak Ergon) čas 1:54:57 hod.
    2. Willow Koerber (USA, Subaru Gary Fisher) + 0:11 sek.
    3. Kateřina Nash (CZE, Luna Pro Team) + 0:28 sek.
    4. Georgia Gould (USA, Luna Pro Team) + 0:29 sek.
    5. Julie Bresset (FRA, BH Suntour) + 0:53 sek.
    6. Tereza Huříková (CZE, Trek Lorca Taller del Tiempo) +11:29 min.
    7. Lucie Veselá (CZE, GT Czech Team) + 20:56 min.

    A v dobrých zprávách z anglického Dalby Forest pokračujeme i po závodě mužů. Jaroslav Kulhavý (Rubena Birell Specialized) dokončil zahajovací závod světového poháru ve svém nejlepším výkonu kariéry čtvrtý. Vyrovnal tím šestnáct let starý rekord českých bikerů. Pavel Elsnic obsadil rovněž čtvrtou příčku v Cairns v roce 1994.

    O vítězi rozhodl až samotný sprint mezi Julienem Absalonem a Nino Schurterem. Historie se tedy opakovala, protože podobně jako na MS v Canbeře ho lépe zvládnul Švýcar. Třetí příčku obsadil Jihoafričan Burry Stander.

    1. Nino Schurter (SUI, Scott Swisspower) 1:54:52 hod.
    2. Julien Absalon (FRA, Orbea) +0:01 vt.
    3. Burry Stander (JAR, Specialized) +0:14
    4. Jaroslav Kulhavý (Rubena Birell Specialized) +0:28
    5. Ralph Näf (SUI, Multivan Merida) +0:41
    6. Manuel Fumic (GER, Cannondale) +0:52
    7. Ruben Ruzafa (ESP, Orbea) +0:55
    8. Lukas Flückiger (SUI, Trek World) +1:19
    9. Jose Antonio Hermida (ESP, Multivan Merida +1:37

    No začalo nám to krásně, nemyslíte? Řekl bych že Jarda letos pěkně potahá světovou špičku, moc mu to (i Katce) přeju!!

    0 0
    • Babec  

      Akorát teda Tereza Huříková byla 45. a Lucie Veselá 72.

      Nevím proč to B-F přepsalo

      0 0
      • Prtko.cz  

        Zase nějakej chytrák.

        0 0
      • McBlacky  

        jsem si říkal, že mezera mezi 5 a 6 je trochu mimo :)

        0 0
    • pižmoň  

      Nechapu proc tady musis kopirovat mtbs…koho to zajima tak ten si to urcite najde:D

      0 0
      • Babec  

        Jo je to z MTBS.

        Tak podle mě je to docela velkej úspěch, takže sem si myslel, že na BIKE FORU o to bude třeba zájem, ale jak vidím, nejvíc se tu chytý téma: Poraďte bike do 20.000,–

        Zájem o sport minimální.

        0 0
        • Ruprt2  

          teďka foru křivdíš.

          nákup takových lowendových bajků je tu neoblíbený.

          To kdyby jsi dal nějaké off téma třeba jestli desítku nebo dvanáctku nebo bílé či červené. To by byl zájem hned :-/

          já jsem za tvé vlákno rád, díky.

          0 0
          • Babec  

            Je to jak říkáš, bohužel.

            0 0
      • martin_bakov  

        Myslim ze je to k tematu, na mtbs se kazdy nemusi divat tak casto aby tuhle zpravu chytil pokud neni skalni fanousek…

        0 0
    • beeker  

      A Nash dojela tuším ještě 3. v pátečním sprintu.

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Na začátku sezóny (na Kypru) Jardovi každý hodně křivdil, i já, že ať si počkáme až vyjede někam na opravdové závody. Nikdy by mě nenapadlo, že zajede na svěťáku tady tohle. A Katka byla vždycky dobrá. :) Prostě… Bře oni!

      0 0
      • Babec  

        Doufám že tak budou oba pokračovat a zlepšovat to.

        No ale Terezka se nám nějak ztratila :) Snad si vybrala dobře (tým) a nastane výkonostní vzestup, první rok v elitě nemůže dělat zázraky, není každý jako Sagan ;)

        0 0
        • jonti  

          NO jo, ale v roce 2008 na tom byli stejne, KN se zlepsila, TH nejak zaspala. Ten prvni rok v elite bych vazne nebral, jezdi elitu od osmnacti, na mtb se na „do 23“ moc nehraje.

          0 0
        • karliner  

          Huříková asi pokračuje v trendu posledních sezon. Nejdříve hromada plánů a pak další zhoršení. Kéž bych se letos mýlil.

          0 0
          • Babec  

            To jo no, tak uvidíme.

            Určitě taky vidí, že už se zčína víc vzhlížet ke K. Nash než k ní :)

            0 0
            • jonti  

              Nash bude jezdit jeste nekolik malo sezon a TH je teprve na zacatku kariery, je jeste mlada a nekolik sezon mimo si muze dovolit.

              0 0
              • McBlacky  

                to je otázka, 3 zpackaný sezony a už od ní daj sponzoři ruce pryč.

                0 0
                • karliner  

                  Pak přijde „chyba v antikoncepci“ a po mateřské TH začne vládnout českým hobbymaratónům…

                  0 0
                  • jezura  

                    Jestli začne vládnout českým hobbymaratonům to nevím,ale kdyby na maratonech nebyla elita,tak takový McBlacky by měl perfektní výsledky,ne že by je teď neměl,ale měl by je celkově a ne jen ve své kategorii.Já ho sice neznám,ale jeho výsledky jsou hodně podobné kategorii Elite.Já se k těmto výsledkům ani nepřiblížím,protože nemám techniku(jen na Houšteckém).

                    0 0
    • Zdeno Micio  

      Je zajímavé se podívat na ráfky J. Kulhavého, že třetina drátů je bílá. To je nějaká novinka o které nevím?

      0 0
      • duk  

        ty rovaly co se montujou na nový spešly to tak mají standartně. Je to čistě designová záležitost.

        0 0
        • Zdeno Micio  

          tak to jo, ale na té fotce to příliš esteticky nevypadá

          0 0
          • karliner  

            Jestli on ten pacholek nedává přednost tomu jak jezdí, než tomu jak vypadá to, na čem jezdí.

            0 0
            • Zdeno Micio  

              no já nevím, myslím, že není důležité dobře jezdit, ale dobře vypadat.

              0 0
    • Babec  

      Druhý závod světového poháru v X-Country, který hostilo belgické Houffalize, vyhrál po neuvěřitelné stíhací jízdě, José Antonio Hermida (Multivan Merida) před Manuelem Fumicem (Cannondale Factory Racing) a Wolframem Kurschatem (Topeak Ergon). Super výsledek zajel opět i nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý (Rubena Birel Specialized), který obsadil vynikající čtvrtou příčku, celkově se Jára posunul na páté místo, na lídra seriálu Hermidu ztrácí 50 bodů. „Jsem spokojenej, bedna je krásná, ale myslel jsem na ten bronz, dneska byl ještě blíž než minulý týden. Škoda toho startu, kde jsem spadnul a rázem jsem se propadl…,“ okomentoval svůj další vynikající výsledek.

      „Houfallize patří k mým oblíbeným tratím a všechno mi tu vyšlo. Nohy mi jely, cítil jsem se dobře a nechtěl jsem to zbytečně uspěchat. Počkal jsem si, v posledních dvou kolech za to vzal a vyhrál. Jsem opravdu šťastný“ řekl s ůsměvem na tváři vítězný Antonio Hermida v cíli. – MTBS.cz

      A stejně to Jardovi letos vyjde!!

      0 0
      • karliner  

        A Terezce to asi zase drncalo.

        0 0
      • beeker  

        Ale pěkně tam sebou švihnul na zem! :-))))))))

        0 0
    • kassar007  

      Sice to neni z XC, ale dnesni 4× v Mariboru byl naprosto luxusni. Z peti lidi na bedne jsou 3 Cesi. Michal Marosi prvni, Tomas slavik 4 (bohuzel po padu) a Kamil Tatarkovic vyhral male finale tzn. paty :-) … superrrr.

      0 0
      • kassar007  
        1. Michal Maroši (CZE, RSP Racing)
        2. Jared Graves (AUS, Yeti Fox)
        3. Joost Wichman (NED, RSP Racing)
        4. Tomáš Slavík (CZE, RSP Racing)
        5. Kamil Tatarkovič (CZE, Scott)

        presne zarazeni :-)

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce