• 2. Bóďa

    Nejel by někdo omrknout trasu v pátek 17.11.?

    0 0
    • jezura  

      Asi to nepojedu(WTB),ale projet bych si to možná chtěl.Musí to být v pátek?Hodila by se mi spíše sobota.

      0 0
      • 2. Bóďa  

        V sobotu už má být hnus a hlavně so-ne jsem s dětmi na závodech. :(

        0 0
        • jezura  

          Jestli pojedeš v pátek, dej vědět kdy a kde, možná se připojím. Přijede mi dcera s vnučkou, tak nevím.

          0 0
          • 2. Bóďa  

            Minule jsme jeli od zámku v Dobřichovicích, ale klidně můžeme odjinud. Jel bych třeba kolem poledního.

            0 0
      • jatichy1  

        Pro info, byl jsem tam v neděli

        • bláto jak by člověk čekal ale pořád lepší než letos na jaře, louže jsou nejhlubší hned na začátku u Berounky (ten úsek co se normálně jede pouze na konci)
        • padlých stromů přes cestu uz méně než před týdnem ale pořád cca 30, nejhorší to je ten úsek před Soudným, tam se to prochází dost těžce
        • nevím jak bude fungovat ten restart po podjezdu tratě tim tunelem, 300 jezdcu to pojede po jednom podle mě tak 15 minut
        0 0
        • jiriga  

          hmm, to teda nic moc, ani nema chut si to jit projet, rozhodne nechi nekde tahat kolo:-) n jare jsem to jel, si rikam,z e horsi to snad uz byt nemuze..ale trvalo mi to pres 3.5hodky..

          0 0
    • McBlacky  

      Letos to nedam :/ antibiotika do pulky pristiho tydne, to za to nestoji. Mrknu pak kdo me zastoupi na bedne :)

      0 0
      • 2. Bóďa  

        100 km za 2 měsíce, taky se jedu jen ušpinit. :)

        Za 2 roky v M40 už to tam stopro pokosíš ( poKošíš ). :D

        0 0
        • McBlacky  

          to kosim co jezdim ne -pána co myslíš občas taky, ale on trenuje, to je cheating :)

          važne uvažuju co pristi rok, „zavodit“ v 39–49 už je fakt trapny, na dedky neni nikdo zvedavej, akorat zdrzujou vyhlasovani

          0 0
          • 2. Bóďa  

            :D Jj, Sparta. :) O zbytku nepochybuji.

            Nejsou starší až nakonec? A co teprve nad 50? :D

            0 0
          • šimlos  

            Za dědka souhlas :-)

            0 0
          • snas89  

            :)))

            0 0
          • DaD  

            Tak to ti nezbude nic jiného než zahodit waťák a jen se tak pro srandu vozit, když už budeš důchodce a nemá cenu závodit :)

            Když jsem byl před pár lety první rok ve 40+ tak jsem zajel párkrát na KPŽ celkově v první desítce. Schválně to můžeš zkusit. Taky budeš ve 40+ závodit s klukama jako je David Klap, Karban a spol. A ty pojezdit není až taková sranda. Že je člověku přes 40 nic neznamená. Tahaly jsme za držku o 20let mladší borce. Jinak Košík na biku zas taková extra třída není. Na silnici je neskutečný, ale v terénu ne.

            S vyhlašováním souhlas. Stejně takové kraviny, co já už dostal, nevymyslíš a už vůbec nechceš…

            0 0
    • 2. Bóďa  

      Nakonec počasí na zítřek bída, tak se necháme překvapit až příští sobotu.

      0 0
      • MiKED  

        Snad nenasněží. :-D

        0 0
      • Schuminier  

        Trasu jsem si byl projet v sobotu (18. 11.). Pokud jde o padlé stromy, tak na hřebeni kousek za vrchařskou prémií jsou 2 spadlý stromy. Dále jsou 3 místa spadlých stromů (z toho 2 se dají objet, už tam začíná být vyježděná stopa) na kořenatém sektoru na hřebeni asi 2 kiláky před občerstvovačkou. Další jeden padlý strom je pak dole pod hřebenem kousek před stoupáním na Vrážky (Doupovská cesta). A další 2 stromy pak ve sjezdu z Vrážek. Ostatní stromy již byly odstraněny, takže to není nic zásadního. Co mě však mrzí mnohem víc, že loni ze zhruba jedné třetiny pozměněná trasa se pojede takto modifikovaná i letos a také v dalších ročnících. Na trase tím ubylo oproti trase, která se jezdila do roku 2015, tak 50 % technických úseků, které k tomuto závodu vždycky patřily. Ale i tak se na závod těším, je to fajnovej zavírák sezony. Mimochodem taky moc nechápu pořadatele, proč nás na start povede těma srajdama u Berounky a tím tunýlkem. Přesně tak, jak tu někdo už poznamenal… než tím projede 300 lidí, to bude vopruz. Dalo by se to vyřešit elegantněji, tak doufám, že s nějakým lepším řešením pořadatel ještě přijde… pořád na to má pár dní čas.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ideální je ten klasickej start TB – široká cesta do kopce, kde se to vždycky krásně roztřídí…

          0 0
          • Schuminier  

            Seržo, na tom se nic nemění, do tohoto kopce se zahne hned po zhruba 300 metrech. Spíš jde o ten nepříjemný přesun z náměstí z Let na druhou stranu Berounky kvůli stavebním pracím na tom hlavním železničním podjezdu těsně před úvodním stoupáním. Právě kvůli tomu se tento úsek bude objíždět jinudy.

            0 0
            • Smazaný účet  

              aha, to jsem nevěděl…a to to nemůžou na tu chvíli zavřít a poslat vrchem přes přejezd a pak doleva? kdyby se to načasovalo správně, tak jim závory nepadnou…

              0 0
              • jatichy1  

                Na ty závory se spolehnout nedá, jsou v půlce nádraží tak se tam docela čeká. Za mě bych viděl dvě možnosti.

                • projet tou stavbou, neni to ideální ale lepší a rychlejší než ten tunylek
                • přesunout start tam kde chtějí dělat ten restart, nebo do té silnice k tomu uzavřenému podjezdu
                0 0
                • Butschweck  

                  S tím souhlasím :). Ta cesta na začátku před tím tunýlkem bude očistec. Ten start na té asfaltce,kde teď nikdo jezdit nemůže, by nebyl špatný.

                  0 0
                • McBlacky  

                  neutrální start a ostrej start je jediný řešení. Tunýlek sám o sobě není krize, krize je co se bude dít na příjezdu k němu :/

                  0 0
                  • 2. Bóďa  

                    Naivně doufám, že WTB jezdí víc skalní a nenastane tam něco po vzoru A-cupů- všichni se narvou dopředu a zhasnou v prvním kopci… :/

                    0 0
                    • McBlacky  

                      poslední dva roky to taky byla docela rychta až do třetiny kopce. Ne jako jarní přebor vesmíru, ale do klidný pohody to mělo už daleko. O ten mostek tam min. dvacet kousků pojede ostře :) což na tý rozjebaný cestě plný kaluží co maj i 20cm bude zážitek, zajebat se hned z kraje :/

                      0 0
                      • 2. Bóďa  

                        I kdyby 50, tak pohoda. Nemám na to žaludek ( nebo ostré lokty ), se tam s někým zbytečně přetlačovat před tunelem.

                        Na druhou stranu výletně bych si vybral jiný den a hezčí trasu, že. :)

                        V nejhorším si zapředjíždíme.

                        0 0
                      • Schuminier  

                        To je tak, když si tam Škarnitzl rozjede na něho příjemný tréninkový tempíčko a chrti jako ty se ho snaží držet, respektive Koš chvátá za Škarnitzlem, ty za Košem a ostatní za tebou :-D Loni to bylo vyostřený ještě tím, že Škarnitzl se hnal za elektrokolem.

                        0 0
                • Honzas  

                  Stavbou se ted projet neda, musi se to prenaset a i to jde dost blbe.

                  0 0
        • jiriga  

          Ty a ten tvuj partak, jste mi akorat vzali chut si ten zavirak sezony jeste zajet:-))) se tam plouzim v prvnim kopci a najednou frnk frnk…:-) sem si vybavil to martyrium na jare a nevim, jestli ted mam vubec moral to „po sezone“ jet zase znovu…

          0 0
          • Schuminier  

            Hehe :-D Když Blacky nestartuje, tak jsem vycítil šanci a v sobotu jsem vyslal úvodní stoupání v závodním režimu. Neboj, v závodě tam taky poletíš, až Škarna rozjede tempíčko. Psychologický efekt a chuť trochu se zmáčknout jistě zafunguje.

            0 0
            • jiriga  

              Vy jste někde jinde, ale nevadí:-) jen mám problém, že mám vytrženy závit v botě…nicméně by měl zajímalo, jak dlouho byste tu trať asi jeli.ma nějakých 38km, ale vy jste měli delší švih..odhadem

              0 0
        • 2. Bóďa  

          Díky. ;)

          Jsem zvědav na report z čela. :)

          0 0
    • straky  

      Pojede nekdo na zavody od liberce? Muzu nabrat.

      0 0
    • Lachtis  

      Prosím, místní, co to o víkednu projeli, jak je to tam s bahínkem? Loni mě nejvíc štval ten konečný úsek u Berounky, kde se jelo asi 1 km vyloženě v kalužích… Pochopil jsem správně, že letos se to pojede jako úvod až k tomu tunýlku, takže přes ty sr.čky? Nebo je to zatím bez většího bláta…? a zbylá část trati? Zatím jsou předpovědi od středy celkem fajn, tedy bez deště a docela i vysoké teploty, takže by to mohlo i někde trochu vyschnout.

      0 0
      • jatichy1  

        Ano u té Berounky jsou kaluze jako vždy, ale beru to tak že když se to pojede před restartem tak se pojede pomalu, no a cestou zpět už je to jedno..

        Zbytek trati byl v neděli ráno blátivý, v okolí na hřebenu bylo i trochu sněhu ale nic co by člověk nečekal v listopadu v lese. Nestalo se mi že bych kvůli blátu něco nevyjel nebo nesjel a obecně ta trasa je spíš technicky jednoduchá, ale spinavej a mokrej jsem byl slušně. Pořád to bylo ale o dost lepší než na jaře, kdy jsem neviděl téměř nikodo kdo dokázal sjet bez pádu ci šlápnutí tu louku před druhým občerstvením..

        0 0
        • Lachtis  

          Díky moc za info! Trať ± znám, jezdím to každý rok, už asi po páté a technicky to je v pohodě. Mne zajímá to bahno z toho důvodu, že jsem si obě „závodní“ kola již odservisoval a moc mě netěší, když dám ložiskům zase za uši, jinak mi je bláto fuk :-).

          Na jaře to byl asi očistec, letos jsem jej nejel a to ne kvůli tomu blátu, ale protože se to krylo s Velotestem ve Slaném, kde jsem byl kvůli testování, neb jsem letos kupoval nového fulla.

          No nic, vytáhnu HTčko, full by bylo škoda trápit, stejně nejedu na bednu, tak co :-)

          0 0
        • jiriga  

          Jo, na jaře jsem se tam vymachal asi 3×…:-)

          0 0
    • crom  

      co tu ctu tak ztoho je chrtackej závod:(kde jsou ty casy kdy na obcerstvovacku rychle a zpatky na mol

      mělo by vam napadnout alespoň 20 cisel snehu:)

      0 0
    • jatichy1  

      Tak nakonec ten restart nebyl až tak velkej problém, pouze 10 minut zpoždění.

      Jinak závod byl super musim všem doporucitr, škoda že jelo jenom cca 200 cyklistů. I počasí se vydařilo, bláta méně než na jaře. Sice začalo pak pršet ale až ke konci a to už to bylo jedno..

      0 0
      • jesperx  

        Restart za tunýlkem byl v pohodě, nakonec se čekalo na celý „peloton“ a pak ostrý start – i ta polňačka předtím zase nebyla taková katastrofa.

        Pro mně osobně to ale dopadlo mizerně – jel jsem +/- kolem 45. místa ale kolem 16–17 km, krátce před rozcestím Na Soudném jsem defektil, pak se lopotil s lepením a po pár metrech už jel zase na ráfku (přitom jsem žádný trn v plášti nikde nenašel – ani pak doma..),takže chodecká vložka do Haloun a pak mně pořadatel svezl do Řevnic na vlak.-/. Takže ani nevím jak to vypadalo ve druhé půlce trati vs. loňský ročník..

        Jinak to, že v ofiko výsledcích figurují e-biky pohromadě s ostatními a ještě navíc na bedně mi přijde jako naprostá absurdita, doufám, že alespoň při vyhlašování to bylo nějak zohledněno.. To, že někdo sviští v prvním kopci kolem ostatních s rádobyvtipnými slovy „jéé, takhle rychle jsem ten kopec ještě nejela“ taky raději nekomentuju…

        0 0
    • straky  

      JJ závod byl super, škoda že jsem měl naražený žebra a že někdo ztrhnu na rozcestí fáborky. Chleba ze škvarkami bodl!

      Vtipné bylo, jak pan hasič všem pečlivě vymýval středy :-)

      2 E-biky kolem prosvištěly kolem nás v prvním kopci a pak už jsem je neviděl…zajímavé by bylo udělat závot pro E-biky na delší trasu, aby „závodníci“ museli šetřit baterku a trochu si mákli.

      0 0
      • 2. Bóďa  

        Já bloudil 3× :/, jsem to tam měl jet před týdnem projet…

        Hasič dobrej, hlavně v těch polobotkách. :)) To si nejspíš odmarodí.

        Že ten čahoun v prvním kopci jel na E-biku, jsem se dozvěděl bohužel až v cíli. Bylo to dost demotivující. :D

        Ale vyválel se s tím v tom první kopci ukázkově!

        By mě zajímalo, jak rychle na tom dokážou jet z kopce.

        0 0
      • GrumpySmurf  

        A nebo si koupej druhou baterku :D Ver ze na elektrikare si jen tak neprijdes..

        0 0
        • 2. Bóďa  

          No zrovna tenhle měl tak obrovskou ledvinku, že jí tam možná měl. :))

          0 0
          • McBlacky  

            Byly roky kdy by to dal na bednu i bez motoru. A z kopce vubec neuvazul ze bys ho dal ;) bemit defekt byl by za Skarnou

            0 0
            • 2. Bóďa  

              Já určitě ne. :)

              Myslel jsem na ty vepředu. Že na tom jde letět z kopce nepochybuju, ale vypadalo to zvláštně, upadnout do kopce… Prostě moc kW. :))

              Jestli tedy myslíme vítěze elektrokol.

              0 0
              • 2. Bóďa  

                Tak podle fotek to vítěz nebyl. Měl černožlutý Rocky Mountain a v ledvince snad Plzeň v plechu. :D

                Jestli to dojel, tak frajer, protože při pádu mu tam někdo přejel ruku… :(

                0 0
    • Lachtis  

      Taky zavod hodnotim jako povedeny a ten restart nakonec usel. Blata jsem rovnez cekal vic… jako zavirak sezony je to super. Vysledek sice nic moc, ale jel jsem to na pohodu a hlavne jsem nemel sve kolo, ale pujceneho 14 kg bandita 290 a docela jsem si do kopcu maknul.

      Krom ebiku bylo i dost fatbiku, coz chapu. Jednoho jsem se asi od 10 km do cile drzel a jelo mu to neskutecne. Nedalo mi to a hodil jsem s nim rec. Povidam mu, ze mu to fakt leti a ze mam co delat ho uviset a kolik mu to vazi? Kdyz mi povida, ze 10,5kg, tak to jsem fakt necekal, to nema kdejake xc ht …

      Jinak akce super a tesim se zase za rok

      0 0
      • jatichy1  

        Nejlepší fatbike byl tuším na 29 místě, což je dost dobrý…

        0 0
      • McBlacky  

        V dresu rajec ne?

        0 0
        • Lachtis  

          Ten nejlepší na Fatu bych taky tipoval, že byl z týmu Rajec… Ale s ním jsem já do cíle nejel, to byl jiný fetař :-)

          0 0
          • McBlacky  

            Ja tam letos vyjimecne nejel. Jen tipuju, znam ho a je rychlej :) normalne jezdi cd ht

            0 0
            • 01carbon  

              Byl jsem se podívat na dojezd. 1. na fatu dojel David. Potom začalo pršet tak jsem se sebral a jel het.

              Bylo docela úsměvné jak kdo odjel zablácený. Škarna sem tam čmouha, dalších x dojelo jak divočáci po bahenní lázni. Honza Šťastný dojel jak švihák lázeňský po blátě ani stopa, úsměv :-)

              0 0
              • McBlacky  

                já taky myslel Davida :)

                kdo ví kudy kdo jel :) se nedivím, že byl Gorgov vysmátej když jel na elektru. Akorát je trochu zvláštní, že ten co to vyhrál v EB měl kolo odblokovaný a Honza ho měl jen do 25km/h, a stejně kdyby neměl defekt tak by vyhrál.

                Vůbec to je zajímavá kategorie, v létě jsem potkal týpka co mu homemade EB jel 45km/h a do kopce mi v klidu ujel (já 550w). Kdyby jel takovej pacient, dal by i Škárnovi půl hodiny nejméně, tzn trochu postrádám pointu.

                0 0
                • Melvin  

                  Mě připadá uhozené, že lidi na EB jedou současně s lidma co musí šlapat, i přesto, že mají svojí kategorii. Si představ situaci, že se domluvíš s týpkem co má homemade EB. Na kopci na Tebe bude čekat, případně Tě ještě potlačí a rovině Ti pojede špic 45km/h. :-D

                  0 0
                  • nzg  

                    +1

                    Nejak nam ty EB nacpat musi…

                    0 0
                  • McBlacky  

                    ono to myslím má svý důvody díky napojení na Progress cycle, ale sem to psát nebudu.

                    0 0
                  • 2. Bóďa  

                    No tak se za něj pověsíš taky. :D

                    To už je myslím přehnané. Teď by také na kopci mohl někdo čekat s EB a ani nemusí být přihlášený.

                    Brdy alespoň mají na začátku kopec s širokou cestou. Ale jinde by to proplétání EB mohlo být fakt o hubu…

                    0 0
        • 2. Bóďa  

          To byl určitě on. Pláchnul mi za půlkou ve sjezdu, ten se toho nebál. :) Ale hezky se na to koukalo.

          0 0
          • jatichy1  

            Jojo Rájec, je vidět na fotkach z cíle…

            0 0
          • Kacko  

            S fatbikem se není čeho bát:) Letos jsem si říkal že ho prodám, ale první vyjížďa napodzim mě přesvědčila, nedám:)

            0 0
    • Schuminier  

      Ahoj. Kdyby se chtěl někdo mrknout na videjko a na report z mého pohledu v boji o celkové 5. – 10. místo, tak je to tady:

      https://schumiho.wordpress.com/…s-brdy-2017/

      Zároveň by mě zajímal váš názor na trasu, která je již od loňska modifikovaná, tj. po technické stránce výrazně zjednodušená, na hřebeni Brd se objíždí kořenaté úseky a zároveň vypadly 2 nádherné sjezdy na původním nejzazším místě trasy, dále vypadl technický úsek u Haloun. Místo něho se jede až na Vrážky a pak po šotolině dolů. Na druhou stranu nově je přidán výšlap až téměř na Babku a z něho technický sjezd k brodu.. Nikomu rozhodně nic nevnucuju, ale ta tradiční (původní) trasa byla zábavnější. Mně osobně baví hrát si s technikou, s kořínky apod. Jak jste na tom vy? Co si myslíte o nové trase?

      0 0
      • DaD  

        Moc pěkný report.

        0 0
      • Smazaný účet  

        jsem to už dlouho nejel, ale podle toho, jak to popisuješ, to začíná být ideál na HT s pevnou vidlí, nebo CX :-)

        0 0
      • jatichy1  

        Diky za zajímavý report

        Mě osobně se trasa líbila, pár poznámek

        • mám radši delší ne tak prudké stoupání, na wtb není nic kde by se kolo muselo tlačit, například B KPŽ Karlštejn se běžně v půlce pole tlačí na 5 mistech
        • ten kořenový úsek na hřebenu bych tam ale.klidně dal, trochu by to rozbilo tu dlouhou rychlou pasáž po hřebenu
        • jinak na konec sezóny je to tak akorát, kdyby se na konci stoupalo znovu až na hřeben jako na jaře, tak by to asi dost lidí odradilo
        0 0
        • Schuminier  

          Díky za reakci. Souhlasím s tím, že na závěr sezony je tam těch výškových metrů docela dost a bylo by zbytečné tam ještě nějaké další přidávat. Trasa jarních Brd na úvod sezónu je v tomto ohledu extrémní, dost možná nejtěžší „Béčková“ trasa v seriálu.

          A přesně jak ty píšeš, ten dlouhý rovinatější z mého pohledu nudnější přejezd po hřebeni by chtělo oživit přidáním aspoň nějakých kořenů. Letos oproti loňsku byl vynechán ten jediný kořenatý sektor na hřebeni Brd, co zbyl v té modifikované trase. Nejel se z toho důvodu, že v něm byly na 3 místech popadané stromy, takže bylo správné rozhodnutí od pořadatele ten úsek objet.

          0 0
          • jatichy1  

            Ano rozhodně, letos to rozhodli správně, přelézat ty spadle stromy pred Soudnym by pěkné nebylo …

            V každém případě se už těším na jarní Brdy, uvidíme jestli to budou nějak měnit, nebo se pojede to co letos. Nebylo by špatné kdyby vyšlo počasí …;)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Jo, to mě zaskočilo. Myslel jsem, že změny se týkají jenom úvodního viaduktu a restartu. Byl jsem z toho celkem rozmrzelej a myslím, že tím letošní trať utrpěla víc než restartem. Ale vzhledem k lesním polomům to chápu. Stejně tak rozumím tomu, že už s tím nijak nečarovali. Ono sehnat povolení od majitelů pro nějaké alternativní kopce není úplně jednoduché.

            0 0
    • Kacko  

      Jak to tam teď vypadá, už je sníh? Mám vytáhnout fatbike?

      0 0
      • jatichy1  

        Na hřebenu jsem dneska nebyl, ale když koukám od Berounky tak nic bílého nahoře nevidím. Možná tam byl ráno nějaký poprasek ale spíš jenom bláto..

        0 0
        • snas89  

          Do blata mi prijde fat idealni :)

          Ja bych ho kupoval jako druhej baik na traily a blato. V zime spis nejezdim

          0 0
        • Kacko  

          diky

          0 0
      • onuce  

        Na Toku je sněhu dost.

        0 0
      • Kacko  

        Tak zrovna včera jsem vyrazil na krásných 60km do Brd na tlusťochovi, v půlce mě chytla luxusní 30 minutová vánice po které zůstalo 3 – 5 cm čerstvého prašanu! Maximální orgie :)

        0 0
        • snas89  

          hodně pěkný:)

          jak už se pomalu odvaluje móda tlustejch…tak mě lákají čím dál víc:)

          0 0
        • GrumpySmurf  

          Tak zrovna vcera jsem vyrazil na krasnych 60km smer Jilove na ziletce, a v pulce me chytla luxusni 30minutova vanice po ktere … :D

          Orgie to teda byla urcite, o tom zadna. A i organi me staveli, aby se optali co ze to delam :D.. Jen fotku nemam, protoze jak slapnes se speedplay do snehu, tak si v …

          0 0
        • jatichy1  

          Moc pěkné, když začalo sněžit tak jsem si vzpomněl jak.jsem tady tvrdil že na hřebenu žádnej snih není …

          0 0
    • volyn  

      Zdar, budou i letos wtb?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.