• Martyxx

  Ahoj

  Rozhodl jsem si pořídit nové kolo. Nejsem žádný velký jezdec. Vetšinou jen o víkendu, neboť pracovní povinnosti víc nedovolí. Nájezd ročně kolem 2000 km. cca 70 % les a lesní cesty a zbytek silnice. Já 186 cm a 90 kg. Vybral jsem si tři kola. Cenová relace cca 20 000kč. Vás bych chtěl požádat jestli byste se na ně nemohli podívat a něco mi k nim říct, respektive dát tip , které by bylo asi nejlepší.

  Vím, že těchto dotazů je tu spousta. Ale nejsem tak znalý, tak si raději nechám poradit.

  Všem díky za rady a komentáře.

  https://www.cyklonemcik.cz/…-rst-air-top

  https://www.cyklonemcik.cz/…-ecco-raidon

  https://www.cyklonemcik.cz/…re-10-raidon

  • Bubaaak  

   Zase Němčik… Kup si to od něj, nejlíp všechny tři!

   Hlavně nepiš scalar(ovi) nebo maajkee(mu), mohli by ti za stejný peníze postavit kola s brzdama a zapletama co za něco stojí

   • Martyxx  

    Díky za reakci. Sic trochu zbytečně vyhrocenou, ale i to je odpověď na mé otázky. Díky zkusím jim napsat.

    • Bubaaak  

     Promiň, ale jak vidím Němčik, začnou se mi oči zalejvat krví a probouzí se ve mně, mě zle dvojče :))

     • Martyxx  

      V pohodě. Jsem v tomhle opravdu neznalý tak někdy mé otázky či příspěvky mohou být až naivní.

      • maros.77  

       Němčík nemá zas tak špatné ceny, pokud si vyměníš některé díly a pohlidaš si, že máš opravdu vše podle specifikace uvedené u daného kola!! Kdysi jsem tam objednával 2 kola a ani jedno nesouhlasilo s popisem, jiné řazení, jiná hazka… a odpověď p. Němčíka byla, „že to tak vždycky píšou“, což asi mluví za vše. Tak jsem mu napsal, ať si to na stránkách laskavě opraví a pošle mi finanční náhradu, jestli to nechce řešit jinak. Peníze zaslal, ale oprava myslím neproběhla, tak asi tak.

       Proto doporučuji oslovit někoho z výše jmenovaných a určitě člověk dostane za své peníze maximum.

       • Martyxx  

        To jsou informace, které jsem nikde nezaregistroval. Díky za ně.

  • milan.v  

   Za prvé už víš, že tu je spousty vláken k výběru kola, to je dobře…

   Co ale dobře není, že se v nich objevují dobré tipy a na ty kašleš…

   Jak už jsem zde psal dříve, laik si zadá kolo, cenovou hranici a Němčík hned vyskočí na Seznamu jako první, mají to dobře zmáknuto, přitáhnou spousty lidí, co tomu nerozumí a uvaří je…

  • Marekstrni  

   Já bych oslovil místní stavitele na fóru, určitě uděláš líp než koupit jakékoli kolo z těchto tří.

  • novas752  

   Taky bych stavěl, úplnej drobek nejsi a na ježdění v lese to chce trochu jiný rozložení komponentů než klasické sériově osazované supr řazení ale kola a brzdy odpad.

  • 3bike  

   mě ta kola v cenové relaci přijdou hodně dobrý, všechny tři..

   když koupíte kolo v obchodě za 20 tak bude obvykle v lepším případě na Aliviu 3×9 nebo v horším případě u značkových i Aceru

   • maros.77  

    Ano, máš pravdu, co jde „vidět“ je psáno SLX (možná bude i 7000?) a zbytek- ráfky černé, dráty pozink, náboje?, brzdy „asi občasi brzdí“…

   • Auditor  

    Nicmene porad dle meho nazoru plati, ze za stejne penize co seriovka dostanes od stavitele kolo s vyvazenejsim mixem komponentu… Nakonec treba Scalarova (ale i jinych) kola jsou tu v Nase biky k videni … O tom jak to ma Nemcik je tu par vlaken se zkušenostmi kupujících. Pohledej.

    Ale je to kazdeho vec.

  • scota  

   Je to levný, protože tam dávají nejlevnější komponenty např. pozink dráty a náboje Tourney hovoří za vše. Kliky a brzdy jsou také low-end atd.

  • boo-beek  

   K Němčíkovi… Jeden příklad za všechny, o vidlici u prvního kola (Aerial) tvrdí, že váží 2000g. Podle testů je realita 2630g, to je rozdíl v podstatě 30%.

   Za 20 občas koupíš lepší kolo i v Intersportu (třeba někdy během podzimu měli komplet Deore 600 a mt500 s Raidonem za 15k, lepší než všechny tři tyhle kola od N.)…

  • rockdestroyer  

   no podle mě je toto značně lepší

   https://www.cyklonemcik.cz/…eore-10-2017

   https://www.cyklonemcik.cz/…000-11s-2017

   za 22k ale rozdíl obrovský

   • Carpathia  

    Za tu cenu jsou to vyhozené peníze. Nejlevnější možné brzdy, kotouče i záplety. Pevná osa za tučný příplatek. Tomuto obchodu bych se vyhnul obloukem.

  • Mart7  

   Kross se ti nelíbí? Obě osy pevné, vidlice RS Recon, osazení Deore, jen brzdy jsou M396, ale za ty peníze zas. Na tvou výšku odpovídá rám cca 21" a ten mají mít skladem u výrobce.

   U Němčíka hledej spíš v sériových kolech, u kterých vyměnil jen pár věcí (brzdy, kotouče…). Na vlastních stavbách má skoro všude základní tourney náboje, pozinkované dráty a další ošizené komponenty.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse