• diesel2000

  Ahoj,

  Vybírám mezi třemi koly. Můj dřívější model byl 26# Scott Aspect na deore z roku 2011. Poslední roky jsem nejezdil, ale chci začít a to na novém stroji.

  Vybírám ze třech kusů. Jako laik jsem si nastudoval převodníky/počet zubů apod. 30 by mi rozhodně nevyhovovalo. Takže jsem rozhodl dvojprevodnik nebo 34+ zubů u jednoprevodniku. Jezdit budu hodně asfalt, vesničky, lesní cesty, i les. Ale často tam bude asfalt.

  Přítelkyni se koupil šup xc 889 a pro mě zvažují.

  https://superiorbikes.eu/…hrome-silver

  https://superiorbikes.eu/…-dark-silver

  https://superiorbikes.eu/…-dark-silver

  První dvou převodník jako lajkovi mě přijde výbava prakticky totožná s 909.

  Láká mě jedno-převodník je to velká změna oproti mému staremu modelů a věřím že rozsah převodu bude dostatečný když tam je tolik zubů i dle spočítání v aplikaci.

  A na závěr již výrazně dražší model v Carbonu, což bych odhadl že má nižší výbavu než levnější dva kousky. Otázka je zda tuto "horší " výbavu já vůbec poznám. Váha bude nejspíše nejnižší, stojí to za takový příplatek?

  Kolo budu kupovat na leták, takže vím že je to investice a tak budu rád co si myslíte na výběru, které kolo by pro mě mohlo být nejlepší a to na vyjížďku jednodenní i vícedenní po České přírodě. Děkuji

  • Tomas_82  

   Karboňák je vybavený nejlíp, takže jednoznačně ten.

   • MatS  

    Ale ten karbonak je z hliniku Alux6. Staci se poradne podivat do specifikace.

   • diesel2000  

    Dal jsem tam špatný odkaz, teď už je opraveny

    • MatS  

     Jasne, stane se. U toho karbonoveho je problem v pohonu a zapletech. Naboje Alivio a orech shimano HG a z toho plynouci Sunrace kazeta s rozsahem 11–51 a ne 10–51,kterou tam dat nepujde bez vymeny naboje.

     Brzdy taky slaby.

     Ten hlinik za 39t cos tam mel predtim daval vetsi smysl.

     Kolik je vlastne tvuj rozpocet?

   • Spyromkii1  

    .

  • skillzthatkillz  

   Od Supu radši XP 939

  • adam1  

   Jestli budeš hodně jezdit asfalt tak u jednopřevodníku klidně i 36 což tam je ,ale chtělo by to plnohodnotnou kazetu 10–51.Proč u toho karbonu nedají už taky vidli s Boost nabojem když vzadu je ,mi je záhadou ?V případě když budeš chtít lepší záplety tak komplikace .

  • Spyromkii1  

   ten karbonovej má lepší vidlice než ty dva první a stejnou přehazovačku jako ten druhej ten první má trochu lepší přehazovačku než ty dva posledni ale to skoro nepoznáš

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.