• MaroshCZ

  Ahoj, přemýšlím o koupi nového kola. Prosím neukamenujte mě :D že je toho tady spoustu a kdyby jste někdo věděli o smysluplné diskuzi klidně hoďte odkaz.

  Podle toho co jezdím bych spíše bral horáka než treka. Už jsem hledal na netu ale problém je v tom že mezi kolem za 11k a 18k nepoznám rozdíl. Vůbec se nevyznám v kvalitě dílů ani prodejců. Další věcí je, že ani nevím jestli 27,5 nebo 29. Co se týče rámu tak asi L. Měřím takových 186cm a oproti tělu mám delší nohy. Sehnat si díly a nechat si kolo složit pro mě asi nepřipadá v úvahu vzhledem k tomu jak v tom plavu a nechci zase bezhlavě koupit první kolo co mi příjde dobré když ani nevím jestli je dobré.

  díky za pomoc Honza

  Anketa: Jaký průměr kola byste mi doporučili?

  1x
  11%
  29
  8x
  89%
  • novas752  

   Stavba na zakázku spočívá v tom že ti všechny díly sežene a seskládá stavitel. :) On má díly za velkoobchodní cenu a nepřihodí si k tomu tak velkej vejvar jako výrobci sériovek (který maj díly často ještě o dost levněji).

   Nepíšeš jaký máš rozpočet – hlavně jaký strop. :)

  • adam1  

   určitě 29 ,horák je univerzálnější oproti treku.Jako základ vzduchová vidlice ,shimano deore ,vyšší je slx ,xt,xtr (čím vyšší /tím dražší servis).

   https://www.canyon.com/…-al-5-0.html

   mají tam nyní nějakou slevu ,za ty peníze ok + canyon má v čr zastoupení (Kobeřice u Opavy).

   Jak tě to chytne a začneš „přemýšlet“ tak si klidně koupíš lepší „dělo“ :)

   biku zdar

  • MaroshCZ  

   Tak to se omlouvám.. při upravování textu jsem to smazal ale chtěl bych se vejít do 20k.

   Co se týče řazení tak to je asi jediné co vim :D chtěl jsem aspoň deore a nemám tucha co jsou další řady takže díkec :)

   Koukám, že převažuje 29 kola. Jakou mají výhodu? Lepší setrvačnost? Nic jiného mě nenapadá..

   • novas752  

    Za 20 se dá postavit už slušně osazený kolo. Sériový kola jsou horší, typicky mizerný brzdy a v drtivé většině případů mizerná vidlice.

    Z těch sériovek je pravděpodobně nejlepší Kellys Gate 30 – vzduchová vidlice, slušný řazení, kvalitní náboje na pevných osách místo obyč. rychloupínáků. Akorát ty brzdy jsou takovou výraznou slabinou, na nenáročné „cykloturistické“ ježdění asi stačí, ale jsou prostě o dost slabší než lepší brzdy a v terénu je to nejspíš to první, co nebude stačit.

    • MaroshCZ  

     Co jsem zkoušel na heurece hledat podle filtrů, tak mě to vyjelo GT Karakoram a Avalanche 2017. Mají deoréčko a pěknou hmotnost ale předpokládám že asi šetřili jinde, že?

    • pavelxy  

     Ty brzdy bych zase tak hrozně neviděl, měl sem M396 a teď mám M7000 a na běžný ježdění i ty 396ky stačily…

     • novas752  

      Vždyť to píšu že na běžný ježdění stačí. Pro lehčí lidi.

  • MaroshCZ  

   Ještě pro zasmání.. nyní mám starého treka a musel jsem kupovat delší sedlovku, protože mám ty delší nohy. Po zkoumání kola jsem zjistil, že z důvodu jak jí mám hodně vysoko mě zezadu nakřupla trubka rámu kola.

  • koldas  

   Já si chtěl původně nechat taky složit kolo, ale nakonec jsem koupil hotový kolo z továrny. Vyšlo mě na stejno,možná trochu levněji, než jsem měl nabídky od skládačů a má 100% lepší výbavu. Takže mě to nepřesvědčilo. Ale nic proti skládání.

   Ten Kellys Gate 30 bych taky doporučil. Já mám 70 ku a krom brzd nic měnit nebudu. A za cenu 26tis.

   Koupil jsem ho na doporučení místních borců.

  • fatihin  
   Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.