Výběr horského kola do 5 000 Kč

23 nepřečtených
  • suprtomo

    Ahoj,

    uvažuji o koupi horského kola na rekreační ježdění po cyklostezkách nebo lesních cestách. Nic náročného,

    projížďka 2× týdně na hodinku.

    Dá se vybrat něco nového do 5000 Kč? Pokud ano, máte nějaký tip?

    Nebráním se ani použitému z bazaru, ale více peněz na to uvolnit nemohu.

    Je lepší odpružená vidlice, rám, nebo celodpružené?

    Neznáte tuto značku, nebo je to nějaké neznačkové? Vypadá skvěle.

    https://www.sbazar.cz/…zite-3-barvy

    Díky moc za rady, jsem úplný začátečník :)

    Tom

    0 0
    • -b-n-x-  

      Za 5000 jedine snad nejaky bazar. O novem za tyhle penize vubec neuvazuj.

      0 0
    • novas752  

      5000Kč je fakt hodně hodně hodně hodně málo.

      Abys mohl uvažovat o novém, potřeboval bys 3, spíš 4× tolik. (Nová „kola“ za tu cenu jsou, ale je nebezpečný na tom jezdit, má to spoustu plastových dílů a nejde to seřídit = za 500km zralý do šrotu).

      Možná seženeš nějaký bazar, co se hned nerozpadne. Hledej něco na 26" kolech a s V-brzdama. Obojí je morálně zastaralé = bude to mít lepší cenu, ale i tak to buď bude střep, nebo dost olítané.

      Ten inzerát je hodně směšnej. Vůbec to nevypadá jako horské kolo, nejsou tam rozepsaný komponenty a když se dívám, co ten prodejce dále inzeruje… :)

      0 0
    • plysovykozisek  

      Za 10 000 Kč by se už dalo něco vybral i nové.

      0 0
    • suprtomo  

      Reklamu si tu opravdu nedělám, viděl jsem to kolo Taurus i použité jinde za 4tis, jen k němu nemůžu dohledat žádné informace. Zaujal mě jen vzhled a kotoučové brzdy, jinak o něm nic nevím.

      novas752: díky za tipy, ale s nájezdem 20km měsíčně investovat víc nechci a ani nemůžu :) budu navíc jezdit s přítelkyní, která má pár let starý kolo s pořizovačkou 5tis, takže nic luxusního nepotřebuju :)

      Mám 182cm, doporučuješ 26"?

      plysovykozisek: také díky za info, máš nějaký tip za desítku? Mohl bych se na ty modely koukat po bazarech, třeba bych je

      kolem pěti koupil :)

      0 0
      • novas752  

        29" nebo 27,5" těžko seženeš za tu cenu. Jedná se o rozměr (průměr) kol, ne rámu – ten se řídí velikostí člověka.

        Za 10 už by se na bazaru dalo najít něco slušnějšího. Nějaká 26" s původní cenou 20, možná víc.

        Ale tip na model ti těžko někdo dá, výrobců a natož různých modelů z různých let je hrozně moc.

        Hledej a co se ti bude zamlouvat hoď sem ke „schválení“.

        0 0
      • vt  

        No na 20km mesicne snad nema smysl to resit ne? Vezmi prvni pouzitelny kolo a jezdi. I do prace najedu vic na vraku co jsem dostal zadarmo.

        0 0
        • vylizplech  

          To je pravda, při ročním nájezdu 100 až 150 km asi nemá smysl řešit, že se mu po 500 km rozešteluje hazka a nebo urve klika :-)

          0 0
    • tigermoth  

      Za 5 klacků jsem na bazaru pořídil „silničku“ z profilu, akorát jiné sedlo, pedály a pláště. Takže dá se, ale chce to hledat a čekat.

      0 0
    • suprtomo  

      Nemáte někdo zkušenosti s tímto? MTB Kilimanjaro Big Ben 29, koupeno 2015, jeté 1 sezónu. Cena 4900. Foto v příloze.

      0 0
      • novas752  

        Obchodní značka Sportisima, nic moc kolo, ale jestli najedeš jen tak málo a neplánuješ jezdit víc…

        0 0
      • petyn  

        Čím to je osazené? Víc info nemáš? Hele jestli se Ti líbí tak ho vem , na to Tvé ježdění Ti bude stačit.

        0 0
        • suprtomo  

          Našel jsem někde toto info – prodávalo se kolem 15tis v hervisu cca rok zpět. KILIMANJARO BIG BEN PRO 29" Pánské MTB kolo I velikosti rámu: 17 / 19 / 21" rám: Alu 6061, vidlice: Suntour SF14-XCM HLO, přehazovačka: Shimano Deore RDM 592 ( 3×8 ), brzdy: kotoučové pláště: Kenda K-1080, 29 × 2.0 Odní­matelná kola, odrazky, uzamykatelná vidlice. Nastavení tuhosti vidlice

          Pokud by bylo za 4tis, tak vypadá pěkně a asi bych do něj šel s tím, že pokud mě to bude bavit, časem koupím lepší.

          Jen musím zjistit velikost rámu :)

          0 0
    • t29  

      Ber 26" kola a véčkové brzdy, aby se do tvého limitu vešlo aspoň trochu použitelné vybavení. Jeden e-shop má z loňska tohle:

      http://www.mojekolo.cz/…r-entry-2015

      Je to velikost rámu 21" která by ti mohla sedět. Akorát pořád přes limit, třeba ostatní najdou něco lepšího.

      EDIT: no teď čučím na to Kilimanjaro, to je lepší, snad bude v dobrém stavu.

      0 0
    • suprtomo  

      novas752: Zatím ne, pokud by mě to chytlo, tak bych ho střelil a koupil lepší třeba za rok :)

      Je možný, že to Kilimanjaro bude stát ještě míň, je v aukci od 3500. Takže počítám kolem 4tis cenu.

      t29: díky za tip – těch 900 navíc bych ještě přežil, pokud by to byl dobrý kup. Vypadá skvěle.

      0 0
    • C.M  

      co Decathlon … nestačil by?

      http://www.decathlon.cz/…-horska-kola

      0 0
    • suprtomo  

      Tak to kolo Kilimanjaro Big Ben 29 jsem vyhrál v aukci za 3650kč a bude po servisu. :) Budu ho vyzvedávat cca na týden. Díky všem za rady!

      0 0
      • Bruca  

        Tak si dej bacha hlavně na ty odnímatelná kola, ať je to co je to :)))

        0 0
    • radek.dome  

      tohle je úplně v pohodě kolo

      http://www.decathlon.cz/…e-cerne.html

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.