• VMilan

  Zdravím všechny a prosím o názor, které kolo vybrat.

  Mám silniční kolo a chtěl bych si pořídit horské. Vybírám z těchto kol, protože kromě CANYONu bych mohl koupit kola z nějakou slevou.

  1. Focus RAVEN 8.8 2020

  https://www.focus-bikes.com/…44-raven-8-8

  2. SCOTT Scale 910

  https://www.scott-sports.com/…ale-910-bike

  3. Ghost Lector Advanced

  https://www.ghost-bikes.cz/…t-black/5102

  4.CANYON Exceed CF SL 6.0

  https://www.canyon.com/….0/2426.html?…

  Díky za rady

  • Gwaihir  

   Co od kola čekáš a kolik měříš a vážíš?

   • VMilan  

    Velikost kola bych měl mít S, měřím 166 cm, váha 80. Nebudu jezdit závody. Pohodlné ježdění hlavně po lesních cestách a cyklostezkách.

    • Pán z Dubu  

     S touhle tělesnou výškou jsi mimo konfekční průměr 29Rů. Pro ergonomii bys měl dost vybírat podle geometrie rámu. Co nejkratší chainstay – ať se nepereš s nadzvednutím předního kola na schůdek, obrubník, kámen, kořen… Vykašlat se na nekonkrétní pojem „velikost S“ (Odkazovaný Canyon má v S effective top tube 568 mm a Ghost 617 mm). Představu bys měl mít i o BBDrop a hlavovém úhlu. Délka klik by Ti asi byla lépe 165 mm než 175 mm.

  • Gwaihir  

   Koukám, že jsi vybral všechny kola s Shimanem 1×12, které váží cca 10.7kg :) Na normální hobby ježdění je asi všechno v pohodě. Akurát s tvým rozpočtem můžeš zvážit i Luxe:

   https://www.canyon.com/….0/2434.html?…

   Akurát se na něj dost čeká…

   Já mám pouze zkušenost s Exceedem ve velikosti M, ale loni byl pod 40k a nejsem tak velký cyklista.....

   • novas752  

    Neni ten Lux tak trochu o 30 000 dražší než Exceed? :) Na ty ostatní by měl slevu, takže by stály asi přibližně podobně.

    I za těch cca 60 000 by šel nějaký celkem slušný full sehnat, ale na ježdění po zpevněných cestách to nemá smysl, to je lepší hardtail a obout to na nějaké tlusté rychlé pláště.

    Ten Exceed je dobrá volba, super řazení a brzdy, dobrá vidlice, trochu těžká ale kvalitní odolná tuhá kola, co víc si přát. Ale s žádnym z těch kol chybu neudělá, akorát ten Ghost je škaredej až běda a je otázkou jestli by využil teleskop + co servis, tyhle integrované teleskopy jsou docela ojedinělá záležitost.

    • Gwaihir  

     Jo, ten Lux je dražší.

     BTW co jsou pro tebe tlusté rychlé pláště?

     A co znamená trochu těžká kola:

     https://www.kupkolo.cz/…22-5_z94926/?…

     Mají dohromady necelé 2kg.

     A toto:

     https://www.kupkolo.cz/…one_z105266/

     už jsou rychlá a lehká?

     Dík.

     • Aussig  

      Víc by mi vadilo že mají jen 22,5mm. Dnes bych bral aspon 25mm vnitřní šířku, Canyon také osazuje 25mm verze.

      Jestli chceš nový kola na své kolo, tak bych si je nechal zaplést, vyjde to lépe.

     • novas752  

      Tlusté = okolo 2,3" (vzhledem k XC kolu).

      Rychlé = například Specialized Fast Trak, Schwalbe Thunder Burt, G-One apod.

      Neříkám že jsou špatná a že se na tom nedá jezdit, záplety na obyčejných kolech jsou ještě o dost těžší a tyhle kola jsou dost odolná a pro normální ježdění jedou naprosto v pohodě, ale…

      Lehké mtb výplety jsou třeba tyhle :) :)

      Ne, zas až tak gramařit fakt neni třeba, ale 1900g je na dobrý xc výplet furt docela dost, i moje nový kola na enduro za asi 17 000 budou o něco lehčí a žádná gramařina to neni (2× Nextie po 460g, 350 Classic 6 děr náboje, 32 drátů, mosaz niple, celkem to bude okolo 1800–1850g).

      Třeba o třídu lepší X1700 Spline mají o zhruba 200g méně a to už je dost znát. Na Nextie Premium a Straightpull nábách by se daly zaplést okolo 20–25 000 kola 1550–1350g, to už je super hmotnost za docela dobrou cenu (na poměry dobrých xc výpletů).

      • Gwaihir  

       Ty lehké výplety dražší jako moje kolo :D

       Ty rocket ron v základu performance mají asi 710g (v rozměru 2,25, což je asi ok), ale kdyby tam jen dali speed, tak je to dalších 100g váhy dolů na každý plášť, ale je to daň za výrazně lepší cenu.

       Např. ty thunder Burty mají (ve stejné šířce) 575g, takže Výměnou plášťů ušetřím 270g, výměnou x1900 (1885g) za x1500 (1715g) dalších 170g a to už se asi projeví, ale je to asi za 21k, u těch plášťů jsou to dva tisíce. To si asi pořádně rozmyslím.

       X1700 jsem nenašel :( a navíc je těch kol mraky typů – one, two, pak nějaké písmenka – nevyznám se.

       Pak asi chápu, že je lepší si kola nechat zaplést.

       • Aussig  

        710g je dost no. U těch TB počítej že je sjedeš před očima.

        Pohledej Conti Raceking + Crossking, blackchili protection verze 2,2 nebo 2,3. Dají se sehnat za dobré peníze, váha jde, jsou odolný, vydrží relativně dlouho a odvalují se taky dobře. Minulej rok sem OEM kombo sehnal za cca 1350.

       • roman 3D  

        TB dají u mě v pohodě vzadu +2200 km, předek jednou tolik

    • bobo17  

     Taky si myslím, že LUX je mimo mísu, s ohledem na popisovaný účel užití kola a cenu.

     Podle mě by se s vybranými kandidáty se mohl klidně zúčastňovat hobby závodů ala KPŽ

     Jinak o toho Exceeda 6 se taky zajímám, až mi to změnili na termín dodání „již brzy“ :-)

     S lehkými koly to bude možná trochu problém, pokud bude chtít ořech Shimano, neb to povede na omezenější počet výrobců, kterým Shimano uvolnilo/prodalo licenci.

     • novas752  

      Ono už jich je docela dost.

      • bobo17  

       A mohu Tě prosím v rámci tohoto vlákna požádat o názor na záplety:

       https://www.amulet.cz/…-sram-p4000/

       (v porovnání s těmi DT Swiss X1900)

       Ty záplety jsou co dává Amulet na svá kola co staví na zakázku.

       Asi by to vedlo na XD ořech a pak by se to muselo řešit Sunrace kazetou.

       (váhám zda si kolo nechat postavit, když je Exceed 6 vyprodán)

  • Mr.Dawe  

   A co Trek Procaliber 9.7?

  • Davidakta  

   Jestli je scale za rozumnou cenu, tak je to jasná volba ;)

  • MartinRHC  

   Ahoj. Já jsem vybíral něco podobného. Ve hře byl Trek procaliber, ale tam se mi hodně nelíbilo vedení hadičky po rámové trubce, to bych nedal. Exceed se mi líbil hodně, ale nešel jsem do něho z důvodu posílání poštou. A rozhodoval jsem se mezi ravenem 8.8 a 8.7. A nakonec na doporučení prodejce jsem se rozhodl pro 8.7. Říkal, že těch 20000kč navíc není adekvátní a pro hobíka rozdíl prakticky žádný.

   • Gwaihir  

    Mě exceed přišel poštou a žádný problém. Namontovat řídítka, vlastní pedály a přední kolo by měl zvládnout každý.

    • MartinRHC  

     Ano, to by měl určitě zvládnout každý, kdo si kupuje takové kolo. To hlavní, co mě odradilo je případné řešení nějakého problému, reklamace a posílání výrobci. Po mojí zkušenosti, kdy jsem měl na kole šest reklamací a vozil ho do prodejny jsem do Canyonu z tohoto důvodu nešel, i když patřil k favoritům.

     • novas752  

      Na druhou stranu neslyšel jsem o žádném Canyonu který by byl 6× reklamován. Pár nešťastníků reklamovalo 2× prasklou zadní stavbu na Spectralu ale to je tak vše.

     • Boby83  

      Taky jsem z případných reklamací a jiných problémů z Canyonu měl trochu strach, ale ve finále je to sranda – stačí kontaktovat podporu, ta pošle auto a kolo nebo vadný díl pouze předáš dopravci a je hotovo :) Je sice fakt, že jsem vyloženě nic nereklamoval, ale s podporou jsem řešil hromadu drobností, doplňků, součástek, vrácení kola, výměnu špatně objednaných dílů… Kluci, i přes to, že jsem je bombardoval denně několikrát, tak vždy reagovali pohotově, rychle a k mé spokojenosti. Takže za mě se opravdu není čeho bát.

      • MartinRHC  

       Je super, když jim to takhle funguje a zákazník je spokojený. A navíc na toho ravena jsem dostal celkem zajímavou cenu, takže bylo rozhodnuto.

       • Boby83  

        Jo jo… nemyslel jsem tím něco na způsob, že si udělal chybu, pouze jsem chtěl vyjádřit svojí zkušenost s tím, jak to u nich funguje. To zejména pro ty, kteří třeba o Canyonu uvažují a bojí se právě koupě přes net ze zahraničí. Focusy jsou podle mě super kola, tak samozřejmě proč ne..

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.