• khonza

    Registrace spuštěna!!!

    https://www.ivelo.cz/test-fest-2019/

    Pište připomínky – co otestovat, na co si dát majzla… atd.

    0 0
    • Slash  

      Vybírá se nějaká kauce na kola, nebo stačí jen vstrupné na TestFest a 2 doklady?

      0 0
      • vpa007  

        Kauce na kole, minimálně na moravským TestFestu, nebyla co pamatuju… ;-)

        0 0
    • krabica  

      Tohle mně stálo dost peněz, už tam nejedu… :-D

      0 0
    • vpa007  

      Jasan že zas jedu… oproti loňsku, kdy sem si vzpomněl na poslední chvíli, jsem už dokonce přihlášenej :D

      0 0
    • Salomon  

      Dotaz pro zkušené. Kde jsou tratě přívětivější pro začátečníky?? Jedovnice nebo Moninec? Je jedna nebo druhá lokalita v něčem o hodně lepší.

      0 0
    • vt  

      Jaka je tam realita se silnicnima kolama? Stoji za to tam zajet? Jak je to s pedalama? spd?

      0 0
      • vpa007  

        Pedály jsou takový, jaký si dovezeš, když si vemeš silniční, tak i na horák můžeš se svejma TourDeFrance tretrama… a taky naopak. K silnicím je otázka, na kterej TestFest svůj dotaz směřuješ… jestlí východ nebo západ (tam to neznám ;-))

        0 0
      • vt  

        Komunikoval jsem z Velem – znacky budou zname az v dubnu.

        V Giantu mi rekli, za tam budou, silnicni kola zadny letos na testovani vsak nemaji, bude tam Deffy.

        0 0
        • TheJD  

          Tomu nerozumim. Napises, ze Giant tam zadne silnicky mit nebude, ale bude tam Defy, coz je silnicka. Jak teda?

          0 0
          • vt  

            Sorry Defy beru jako polo-gravel :-)… tak presneji receno letos nema Giant zadna testovaci TCR a pod.

            0 0
        • Namtos  

          A gravel?

          0 0
    • Martin  

      Jedovnice! :)

      0 0
      • TeryPV  

        Akorát to zase bude e-test fest jako loni… A po obědě už nebudou baterky :D

        0 0
        • Martin  

          Já si zas pučím grejvla, abych se ujistil, že jednoplacka není pro mě, nějaké endurko, a odpoledne možná silničku.

          Éčko jsem si pučil loni a těžce mě to nebavilo. Letos to ani nebudu zkoušet.

          0 0
          • vpa007  

            Souhlas… pravda je, že bych si možná i toho štěrkoleta půjčil… budu muset napsat PH jestli dovezou letošní verzi RX na otestování, že bych jim na statickou stojánku na oplátku možná dovez obě miniRBa :D

            0 0
            • Martin  

              Kudla doufám, že tou dobou už budu mít vlastní RX :)

              Trvá jim to jak hladovému…

              0 0
          • TeryPV  

            Já se letos těším zase na 27,5+ to mě baví. No a asi i nějakého grejvla, ale já si na beranech určitě rozbiju ústa :D

            0 0
            • Martin  

              Na stoupacím trailu si zvykneš a na flowtrailu budeš zařiť :)

              0 0
              • TeryPV  

                Za řiť a padat na řiť :)

                0 0
                • Martin  

                  Kdo nepadá, jezdí pod svoje možnosti. To akorát já se mimo flow pasáže bojím :)

                  0 0
        • vpa007  

          Hele, s tím já ne-elektrikář nemám problém… naopak.. ono po obědě odpadně většina populace, traily jsou volnější a kola dostupnější… nemám problém za ten den namotat 65km. Takže mě to nechává celkem v klidu… jezdím hlavně trail č.2 a tam stejně elektrikáři v naprosté většině případů ani nedojedou :-)

          0 0
          • Martin  

            Na dvojku s láskou vzpomínám, jak jsem tam nahoru táhl endurko 160/160 a nadával jsem jak špaček :D

            Ale dolů to jelo božsky.

            0 0
            • krabica  

              Taky jsem vytáhl Whyte G170 na 2. a byla to fakt chyba, tam nikde terén na enduro není. :-)

              0 0
          • khonza  

            Jo. Měli jsme to stejně. A č.2 jsme loni lítali na gravelech a byla to parádní zábava.

            0 0
    •  

      „a stále více a více elektrokol“

      letos se pojedu podívat abych se svezl a utvrdil se ve správném výběru

      0 0
    • JudyN15  

      Máte zkušenosti, že by tam mohl být Trek (Slash / Remedy), popř. Canyon (Strive / Spectral) ?

      Díky

      0 0
      • wilda81  

        V minulosti tam byli. Jen ne ve všech velikostech. Navíc, min. v Jedovnicich, není moc kde podobné kolo prověřit.

        0 0
    • Tehu  

      Co třeba Transition, Kona, či Kamil s Commencal-em ? Bývají??? Bych zkusil nějakou vysokozdvihovou 29er ;)

      0 0
      • krabica  

        Kona byla loni v Jedovnici, ale ten jejich nízkozdvihový 29er Satori? byl asi nejhorší bike, co jsem tam jezdil.

        0 0
    • pavlik.adam  

      Nevíte jaká je v Jedovnicích doporučená trasa pro silnice? Resp. jestli vystavovatelé jsou v pohodě, když by někdo na jejich kole otočil Macochu a zpátky.

      0 0
      • TeryPV  

        Pro silnice dle mě značené trasy vyloženě nejsou. Jinak záleží na každém vystavovateli. Většinou půjčují na určitou dobu. Někdo na půl hodiny (což se moc dodržet nedá) někdo na hodinu. Za hoďku se Macocha samo otočit dá.

        0 0
        • Martin  

          Já měl loni všechna kola na hodinu… Spešla, RB i Kelyšku. Akorát Kelyšku jsem vracel dřív bo vybitá baterka :)

          0 0
          • TeryPV  

            To jsi se trefil zrovna do těch, co půjčují na hodinu :) Mívali s tím problém u SUPa, RM, Scott, pak hlavně Mojekolo, tedy Ghost a Lap svého času i Hibike. Spešl, RB, Kellys, Merida co moje paměť sahá, vždy na hodinu.

            0 0
    • ddd - andy  

      Hele kdo nebyl, tak bacha je to fakt extrémní akce – viz report z minulýho roku:

      http://720.cz/?…

      Muhahahaaaa…

      0 0
      • TeryPV  

        Koncentrace blbců je více méně všude stejná…

        0 0
      • LM  

        Když se otevřely traily v Jedovnici, tak tam taky každou chvíli jezdila sanitka…

        0 0
    • gregorus  

      Tak Monínec je zrušený kvůli nedostatku účastníků…

      0 0
      • vpa007  

        Nonekeke! Jako fakt? Koukám na web a tam už fakt není… takže se část lidu přehne do Jedovnic(e)? ;-)

        0 0
        • plzakj  

          Je to tak :-( Dneska sel mail…

          0 0
          • well  

            To je velká škoda. Přitom dva roky zpátky byl test fest

            ve Slaném s minimem vystavovatelů a akce byla. Já menší počet testovačů jako problém nevidím :-).

            0 0
            • koko0925  

              Z toho mejlu právě není jasný, jestli je nedostatek vystavovatelů, nebo testerů. Tipuju to první. Jen napsali, že za to můžou Velikonoce.

              0 0
              • plzakj  

                “Co k dispozici není, je dostatečný počet účastníků.” mi prijde celkem jasny.

                0 0
                • volyn  

                  Vsichni uz maj doma elektrokola, tak nač ztracet cas

                  0 0
                • Boby83  

                  Chtěli jsme se akorát registrovat, byli bychom 4. Myslím si, že by účastníků ještě hodně přibylo.

                  0 0
        • TeryPV  

          Těžko přeběhne, když jsou registrace pozastaveny. Ale teda je to jen další důkaz toho, že to jde od desíti k pěti.

          0 0
          • vpa007  

            Hele možná jo, ale já to furt beru jako šanci vyrazit do Jedovnic na celej den s kámošema s argumentem, že moje bohyně moc nebrblá, takže tomu furt dávám šanci ;-)

            0 0
            • TeryPV  

              Souhlas s tím výletem. Taky to tak beru, co jsou traily, je to o něčem jiném a jedu tam rád. Ale ta organizace mě prostě prudí. I přístup vystavovatelů byl dříve lepší, dnes jsou prudérní, protože musí v sobotu do práce atd.

              0 0
            • theedge  

              Není lepší si jet užít traily jindy nežkdyž se tam motá mraky lidí ?

              0 0
              • vpa007  

                No sám se tam občas dostanu, ale sem na kole, takže dám jeden/dva okruhy a musím jet, abych dojel dom, i tak to bývá cca 60–70km. Taky sem tam byl s rodinkou, ale to si moc nezajezdím… takže ano, i v téhle masovce je to pro mě nejlepší šance, jak si Jedovnice dát, zvlášť když s kámošem jezdíme zadní okruh, kam moc lidí moc nejezdí ;-)

                0 0
    • khonza  

      Právě jsem obdržel email kde bylo mimo jiné:

      "Dobrý den,

      V letošním roce Testfest vynecháme, v Jedovnici tedy nebudeme.

      S pozdravem

      Petr Heiník

      Zákaznické centrum RB"

      0 0
      • vpa007  

        Tak tohle mě ale celkem mrzí… chtěl jsem omrknout/projet štěrkolet MkII… no škoda, co ale nadělám(e), že?

        0 0
        • Martin  

          Ten štěrkolet, který (krom testovacího kusu) nikdo nikdy neviděl? :)

          0 0
    • TeryPV  

      Tak dnešní mail od Blechové je opravdu vtipný :D 350 lidí na 150 kol… a ty kecy kolem, že není zájem vystavovatelů. Dávám tomu rok, maximálně dva.

      0 0
      • vpa007  

        Já ti nevím, co řešíš… tak buď chcu jet a neřeším to, nebo nechcu jet, tak nejedu, ne? Já to neřeším, můj cíl je půjčit si cokoliv a užít si den na trailech, i kdybych to měl brousit na kole z Decathlonu (který si mimochodem jen tak pro referenci fakt chcu pučit ;-))

        0 0
        • TeryPV  

          To bylo spíš takové povzdechnutí, či jak to říct.

          Chci vidět tu bitku o kola, pochybuji, že bude v jednu chvíli 200 lidí sedět a odpočívat :)

          0 0
          • vpa007  

            Tak to jo. To bude v klidu… jako jo, ráno bude panika, ale hlavní je se z toho neposrat, žejo… navíc, mám takový tušení, že dost lidí pude na Spešl a elektrokola, takže začnu někde z jinýho konce… trochu mě mrzí, že do toho hodili vidle z RB, tam jsem měl dycky dopředu zamluvený na ráno kolo, tak byl klid ;-)

            0 0
            • TeryPV  

              Taky to vidím ráno na pohodičku a odpoledne zajezdit. Blbé je, že když jsem to tak párkrát zkusil, tak stánky balily o hodinu až hodinu a půl dříve. No uvidíme, ale jde to opravdu do kopru…

              0 0
              • vpa007  

                Jasně. Až to bude úplně v háji, tak se na to vybodnu taky ;-)

                0 0
      • plzakj  

        Meli jste se prihlasit do Monince sulini. Nemuseli by nam to rusit.

        0 0
      • obda  

        Loni bylo 350 lidi na 250 kol:

        https://www.bike-forum.cz/…st-fest-2018#…

        Viditelně rok od roku lepší ;)

        0 0
        • Martin  

          Doufám, že lidi budou toužit po elektrokolech a bruntálních endurech a gravely/endurance silničky budou volnější :)

          0 0
          • obda  

            Já prošvihl registraci, takže to už řešit nemusím ;) Ale chtěl jsem si zkusit Rockrider 900 z Dekáče.

            0 0
          • TeryPV  

            Tak ty většinou nikdo nechce, toho bych se nebál :)

            0 0
        • TeryPV  

          to bylo 250 + Kellys. Takže to loni bylo tak na hraně. Většinou byly stánky vybrané, ale dalo se si sem tam něco půjčit. Pokud to opravdu bude letos 150/350 tak to bude masakr.

          0 0
          • Martin  

            Kamarád si tam chce projet elektrokola, bojím se, že bude dost zklamán. V jeho neprospěch mluví i fakt, že má postavu na kola v emku, takže nejžádanější velikost.

            0 0
            • TeryPV  

              Blbé spíš je, že elektrokola tak dopoledne. Odpoledne už není šťáva a většina vystavovatelů nikdy neměla baterky, aby to točili…

              Je škoda, že kdysi super akce jde takto do kytek…

              0 0
              • Martin  

                To on si právě slibuje, že vystavovatelé budou mít 2 aku a ty točit… což je docela optimistické, když zvážíme, kolik elektrokol tam bude každý z vystavovate­lů mít.

                0 0
                • jeniiiik  

                  Tohle prostě pri cene baterek a využití párkrát do roka nejde realizovat ani omylem.

                  Nejezdete furt na boost, vidíme to pak na diagnostice. :) Pak by se dostalo na všechny. ;)

                  0 0
                  • jeniiiik  

                    Tak jo, jednu baterku mám navíc. :-) A kol dovezeme o něco více, než máme v seznamu. Zítra nabalit do auta a přívěsu a tradá.

                    PS: Na fotce jsou i osobní kola od nás, kdyby někdo řešil blatníky a tak. :-)

                    0 0
                    • Martin  

                      ten modrý cruiser je moc pěkný :)

                      0 0
                    • TeryPV  

                      Vidím Ghost ? Stále to spadá pod MojeKolo ?

                      0 0
                      • jeniiiik  

                        Vidíš správně. Ano spada, jen Mojekolo je maloobchod a Schindler velkoobchod.

                        0 0
                    • khonza  

                      Já bych moc chtěl zkusit „Fire Road Rage“

                      Tak snad se k němu němu dostanu.

                      0 0
                    • jirpl  

                      Než jsem se dostal k registraci, bylo plno :-( Tak pokud budete mít víc kol než je uváděno, že bych se přece jen přes protekci z BF zastavil? :-)

                      0 0
                • grafik  

                  Mám pocit, že z některých kol ta baterie jednoduše vyndat nejde? Nebo se pletu? Byl jsem se podívat na toho Kellys Tygon a vypadá teda setsakra dobře, jen nic pro gramaře : )

                  0 0
                • TeryPV  

                  Jak píše jenik, jim se to nevyplatí a navíc díky tomu, jak se skoro na každém novém modelu mění tvar a umístění baterky, tak jim dle mě ani ze starých kol nezůstávají. Loni to bylo opravdu vtipné, kola píchlé na nabíječce a nikdo nejezdil. Pak bylo vtipné jak odpoledne lidi dřeli a e-bikách, protože jim došla šťáva. Ale úplně nejlepší byl borec, co prorval obě kola na e-biku a jak to tlačil :D

                  0 0
                  • Martin  

                    A proto si půjčím Diverže, zanadávám si na jednoplacku a SRAM, projedu si kousek flowtrailu a bude mi dobře :)

                    0 0
                    • TeryPV  

                      Já doufám jen ve dvě věci, že nevyjde předpověď, kterou hlásí a že opravdu nebude na kola taková tlačenice.

                      0 0
                      • Martin  

                        podle yr.no to vypadá, že sprchne ráno a pak by to mělo být OK. akorát asi bude mokro…

                        snad se na mě u Spešlu nebudou zlobit, když jim zas vrátím zaprasené kolo. loni jsem jim vracel Diverže zaprášeného, protože jsem ho protáhl po polních cestách a po louce, a čuměli na mě, jako kdybych prděl v kostele :)

                        edit: ale tohle bych si moc rád zkusil… https://www.specialized.com/…rge/p/154308?…

                        0 0
                    • Smazaný účet  

                      To vypadá na hezkou sobotu :-D

                      0 0
                  • Namtos  

                    Když píšeš o těch defektech – bere se to jako součást testu nebo ti to dá vystavovatel k náhradě? A děláte si nějakou pojistku na test a i mimo tuhle akci pokud si půjčujete kolo. Většinou mají k půjčení v test centrech vyšší modely a to už je pak ranec…

                    0 0
                    • Davidakta  

                      Když je někdo ochotný mi něco půjčit, tak to nespustim z očí a když se to rozláme, tak je to ostuda vystavovatele.

                      0 0
                      • jeniiiik  

                        Kdyz rozlames kolo o strom, urves paku, rozsekas zadni kolo protoze neumis jezdit, je to chyba tva… ;) Za to kolo, výrobce ani vystavovatel nemůže.

                        0 0
                        • Namtos  

                          Přesně to se může stát, ikdyž umí jezdit a proto jsem se ptal, jestli si někdo dělá třeba jednodenní pojistku ?(někdo má takovou už v nějakém pojištění)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            No zrovna jsem jednu takovou uzavřel :-)

                            0 0
                          • jeniiiik  

                            Tak pojištění škody v občanském životě na dnešní dobu beru jako samozřejmost. Bud samostatne a nebo to mas k většině pojistek co můžeš uzavrit, k bytu, k zivotku atd. Těch pár stovek za rok navíc za ten pocit jistoty a bezpečí stojí. A u nových pojistek bývá často toto pojištění uz součástí.

                            0 0
                            • Namtos  

                              Dík. Pokud tohle stačí, tak to v pojistce bytu mám. Ale dneska je možnost na konkrétní den uzavřít určitou pojistku, třeba, když jedu do Německa (většinou do bazénu) , tak si na ten den za pár korun cca. 20 na člena uděláme jednodenní pojištění. Mám známého a ten chodí na tůry i na Německou stranu a připojištění neřeší, přitom v Německu a Rakousku zásah vrtulníku bez pojištění zaplatí …

                              0 0
                          • felix.org  

                            Tady pozor, tzv. pojistka na blbost se (alespoň u některých pojišťoven) nevztahuje na škodu vzniklou na věcech, které má pojištěný zapůjčeny nebo z jiného důvodu u sebe…

                            0 0
                            • embi  

                              jop, tak jsem na to jednou dojel u pujcenho kola:)

                              0 0
    • Martin  

      Tak co, jak jste si zajezdili? Málo kol a hromada lidí… trochu jsem si připadal jako Sputnik, jak jsem mto tam furt obíhal :)

      0 0
      • Hadato  

        Ráno děs, kolem oběda lépe, pak zase děs a poslední 2,5 h to bylo OK. Ty delší čekačky mi ani tak ale nevadily. Vzhledem k cestě na biku z Brna a zpět a 14 výjezdům nahoru na traily se mi podařilo zničit i tak.

        Když člověk bral co bylo (chtěl jsem vyloženě otestovat Giant Trance 29 a Whyte 120/130), nebyla to zase taková tragédie.

        Co mě ale zarazilo byl přístup Ghost/Lap, lidi tam měli, ale že by se nějak přetrhli s ochotou nastavit cokoli na kole, to teda ne. Když jsem chtěl vlastní pedály, tak byli dost otrávení. Už kvůli jejich přístupu bych u nich kolo nekoupil. Nejlepší pak jednoznačně u Whytu (ke Spešlu jsem se nedostal, takže tam nevím).

        0 0
        • TeryPV  

          no jo no, proto jsem se ptal v tomhle vlákně, zda to furt dělá Shindler. Jejich přístup katastrofa od dob co na akci jezdím. I ta kola mají fakt v top stavu…

          0 0
          • Hadato  

            Kola docela fungovala, ale po zkušenostech s pedály jsem si tlumení řešil sám – upouštěl jsem tlaky po cestě.

            0 0
        • o.unca  

          14× hore stoupací a důle 1/2/3?! A na biku Brno, tam a zpět?! To je tak 170+ km? Velkej respekt…

          0 0
          • Hadato  

            Ne, tolik to rozhodně nebylo. Brno a zpět je podle Mapy.cz nějakých 60 km, stoupací trail jsem dal asi 4×, zbytek pak byl po asfaltu nahoru – ten stoupací mě moc nebral – tam jsem testoval jenom kola, co mě opravdu zaujala a chtěl jsem zjistit manévrování v nižších rychlostech. Většinou jsem pak jezdil asfalt nahoru a 3 „černý“ dolů, takže okruh pod 5 km. Dvojku jsem dal jednou a jedničku jedno po cestě z Brna a jednou během testu. Celkově tak 130 km. Na celý den to není taková darda.

            0 0
            • vpa007  

              No i tak respekt… sem namotal 55 / 870 výškovejch a měl sem toho tak akorát ;-)

              0 0
            • o.unca  

              No i tak je to mimo moje měřítka…-D

              0 0
        • jeniiiik  

          To jsi byl ty?

          Ja: Nemohl bych nechat naše pedály? Z jedné strany je SPD, z druhé ohradka?

          Nekdo: To jako proč?

          …atd.

          Slušně jsem všem vysvětloval, proč se snažíme nechávat naše pedály. Jen mými rukami prošly dvoje dojebane platformy které nesly ani nasroubovat do klik a hned na kraji zavitu rvaly z kliky šponu. Měnit oboustrane SPD/obyc pedály za SPD mi přijde celkem zbytečné. Nicmene krome tech dvou jsem kazdemu kdo na svych trval vyhovel. A nemuset celý den šroubovat pedály, tak by bylo daleko více času na ostatní věci. Věř že přetrhnout jsme se vzhledem k tomu kolik bylo celkově kol a jak moc bylo testujicich jsme se teda přetrhli. Začátek byl třeba takový, že od deváté za náma chodili lidi, ještě jsme dodelavali kola, stánek, přívěs. Pořád se ptali už můžeme, už pujcujete. ;) A pak jsme 27 testovacích kol půjčili během patnácti minut. Na oběd jsem šel v sedm večer…

          Tolik pohled z druhé strany. ;)

          0 0
          • Pijer  

            +1

            0 0
          • TeryPV  

            Tak to se na mě nezlob, ale sundat jedny pedály a nasadit druhé je otázkou, když to přeženu, dvou minut. A s nastavováním posedu jste měli taky problém? A co nafoukání tlumiče a vidlice? Taky problém? A co pneu? Taky univerzální tlak tři a půl atmosféry, aby se nemuselo upravovat? Jo, tohle je přesně ten přístup, který od vaší firmy znám.

            0 0
            • Martin  

              Jsi zlý :)

              0 0
            • jeniiiik  

              Vzhledem k tomu že testovací akce mám pod sebou asi týden víš o přístupu leda prd. Tak se taky nezlob. ;)

              0 0
              • TeryPV  

                No ale očividně na to vybrali nástupce hodného těch předešlých, co to měli pod sebou :)

                0 0
            • RomanH  

              Co se tyce nastaveni posedu + nafoukani vidlic souhlas, ale vymena pedalu, pokud jsou s kufry kliosa kompatibilni ? Proboha proc ? Je to sice otazka dvou minut, ale proc porad ojizdet zavit…

              0 0
              • TeryPV  

                Tak zrovna ojetý závit bych na testovacích kolech viděl jako ten nejmenší problém :)

                0 0
                • theedge  

                  No ty mozna jo. Vsimnul jsi si kolik stoji kliky?

                  0 0
                  • jeniiiik  

                    Prudici budou prudit vždycky…víc k tomu asi psát nebudu. Tenhle nad tebou by to zas prekroutil naopak. ;) A prostě bajkforu. Klasika.

                    0 0
          • Kalic  

            Otevřel si hospodu, ale chodili mu do ní lidi. A ještě držkovali, ku*vy.

            0 0
            • jeniiiik  

              Kdyz to v tom vidis, dobre no. Fakt marne ty diskuze tady.

              0 0
              • theedge  

                Jit s kuzi na trh zrovna na BF forum je o zdravej rozum :-)

                0 0
              • MatS  

                Bohužel to zákazníci vnímají pouze ze svého pohledu. Sice dělám v jiném oboru, ale taky zákazníkům půjčujeme aparáty (zvukové). A co se pak vrací za humus, to by z toho jeden blil. A nedej bože aby jim to někdo vytknul. To pak najednou začnou o konkurenci a že půjdou jinam. Jenže pak zjistíš, že na tom přes víkend holili akci a kasírovali pěkných pár tisíc a ještě se na diskuzích chlubí, jakou že zmákli kapelu a akci.

                Stejně to vidím i s těmi koly. Přijdou si půjčit kolo, prasí to jak to jde, vždyť to není jejich a ve výsledku si to nekoupí, protože jim to tatínek nekoupí, páč to stojí jak Fabie. Ty s tím máš práci, lidi na tebe jsou nasraní a ještě máš spoustu kol na B-stock (ojetých), který koupí někdo tak za nákupku.

                Ono když mám o něco zájem, chci si to vyzkoušet a pravděpodobně i koupit, není problém kontaktovat prodejce a domluvit test. A nemusíte se mačkat ve frontě.

                0 0
                • Kalic  

                  To nechápu, když bys z těch humusáckých zákazníků blil, tak přece musíš být rád když se spakují ke konkurenci, ne?

                  Já bych všechny ty zákazníky zrušil, dělají jen problémy. Oni si snad myslí, že ty obchody jsou tady pro ně nebo co.

                  0 0
                • wilda81  

                  Ale to je furt jako s tou hospodou. Nutí tě někdo jezdit na tyhle akce vystavovat resp. půjčovat aparáty? My třeba svého času půjčovali displeje. Po pár akcích jsme vyhodnotili, že na to sereme. Buď tu službu chceš zákazníkům poskytovat nebo ne.

                  0 0
                  • jeniiiik  

                    Hele ono vždycky jde slyšet víc o těch nespokojenych než spokojených. Nemám problém půjčit kolo komukoli, kdo na Test fest přijde. Ale kazdy, co dělá s lidma pochopí, že to není vždycky jednoduché a i když se můžeš po tak nevyhovís všem. ;)

                    X lidi si kolo vybralo, jsou a nebo budou objednávky, ti kteří chtěli vyzkoušet konkrétní věc kvůli nákupu si ji vyzkoušeli. Viz třeba i chlapík kterému jsme krisili vybite elektro. Přijel jen a jen za tímhle konkrétním modelem. Bohužel až odpoledne.

                    0 0
                  • MatS  

                    Ono u aparátů je to jednoduché. Většinou co nepůjčíš, tak si to zákazník bez vyzkoušení v reálných podmínkách nekoupí. Navíc se bavíme o aparátech za statisíce a miliony :-)

                    Samozřejmě teď po letech ze zkušenosti půjčujeme opatrněji. Navíc ten náš rybník je celkem malý a „známé firmy“ už musíš posílat k šípku.

                    0 0
            • wilda81  

              taky mě to hned napadlo :)

              0 0
          • Hadato  

            No, tu konverzaci nepoznávám, mě bylo nakonec vyhověno. Změnu pedálů jsem chtěl z prostého důvodu – a to, abych z těch konfekčních náhodou nevytrhl kufr – měl jsem podobou zkušenost minulý týden na půjčeném kole.

            Možná jsem se s komentářem trochu unáhlil, ale z jiných stánků jsem měl prostě lepší zkušenost. Chápu ale dobře, že montovat 200+ pedálů není žádná zábava jak pro mechaniky, tak pro kliky. Možná jsem tam taky byl pozdě a únava byla znát (byl jsem tam po 3. hodině). Každopádně, nepřišlo mi, že byste se nějak s klienty bavili a snažili se jim třeba něco říci o kolech nebo alespoň se tvářit trochu nadšeně a ne zpruzeně, popřípadě, že byste měli trochu proaktivní přístup. Rozhodně to nevypadalo, že se snažíte kola prodat, ale spíše jenom přežít TestFest

            Myslím, že třeba správně nastavený tlak hodně ovlivní pocity z jízdy, stejně tak pozitivní a proaktivní přístup k lidem udělá hodně, a tedy může rozhodnou o koupi daného kola. Domnívám se, že přístup typu: „Proč je tady tolik lidí a proč pořád něco chtějí!“, není tím správným . Nejsem ale obchoďák a vystavovatel, možná se pletu, nevím…

            Tak to vidím já. Rád bych ale věřil, že to byla jenom souhra špatných okolností a že to někdo vnímal jinak.

            0 0
            • TeryPV  

              " Rád bych ale věřil, že to byla jenom souhra špatných okolností a že to někdo vnímal jinak." – Nebyla

              +1

              0 0
            • Martin  

              S tím přežitím testfestu… my jsme aspon jezdili a hýbali se, zatímco zástupci značek v té kose stáli a mrzli, to taky nebylo moc příjemné, na jedné straně je chápu.

              0 0
              • Hadato  

                No, zase taková kosa nebyla, předpověď byla navíc mnohem horší, než to ve výsledku bylo – čekal bych, že když člověk ví, že bude stát na stánku, tak se na to připraví. Chápu ale, že to člověk může podcenit – o tom žádná, to se stane každému.

                0 0
              • TeryPV  

                Vždyť měli takové fofry, že nestíhali měnit pedály, to jim nemohla být zima :)

                0 0
            • Hadato  

              Ještě pro úplnost dodám, že nevím, zda jsem mluvil přímo s jeniiiikem – nechtěl bych, aby to vyznělo jako útok na jeho osobu.

              0 0
          • wilda81  

            .

            0 0
        • jeniiiik  

          A koukám, že jsi z Opavy. Ozvi se mi do zprav, co jsi chtěl od nás trestnout. Domluvíme se a budeš to mít bez fronty…

          0 0
      • H8me  

        byls u nas u Kellysu? :)

        0 0
        • Martin  

          Chtěl jsem zkusit Soot, ale furt jste měli prázdné věšáky a decentní frontu :)

          0 0
          • H8me  

            Skoda, ze si nezkusil … byl teda jen v M a S velikosti … neni spatnej.

            0 0
            • Martin  

              V emku jsem měl Orbeu, nějak jsem se na to poskládal, ale komfortní to nebylo :)

              0 0
      • Dixo  

        Muj prvni test fest, spise na cumendu. Lidi hodne, fronty dlouhe, to vas celkem obdivuji.

        Idealne bych vyzkousel whyta s150 protoze jsem se rozhodoval mezi nim a mou Jeffsy ale nemeli velikost.

        Quairon (nebo jak) v realu neni tak osklive kolo, Orbea super a nic moc vic me nezaujalo. Tak jsem objel dvojku, dal kavu a jel do tepla.

        0 0
    • jeniiiik  

      Díky všem kteří přišli , byli jste fajn… GH+LP

      0 0
    • motacek  

      Na co si dát majzla jsou určitě kyber cyklisti (ebajkeři). Kdejaké sádlo vás v kopci předjede, na stoupacích částech trailů tlačí a ve sjezdu zase naopak tlačíte vy je…

      Dodnes jsem zastával neutrální názor, nyní už je spíše negativní.

      Byly nějaké vážné úrazy? V zachránce jsem někoho zahlédl jednou …

      0 0
    • orm  

      Byl jsem na prvni rocniku v roce 2009. To bylo super. Byl jsem na druhem rocniku 2010 na farme. Horsi, ale porad fajn. Pak jsem to ignoroval a kdyz to tak ctu, tak vidim, ze o nic neprichazim :-).

      0 0
      • TeryPV  

        Není to tak úplně pravda. Co to je v Jedovnicích a jsou traily, tak letos to prvně stálo vyloženě za houno a na kola se čekalo.

        0 0
        • vpa007  

          No, jako je to jak píšeš… pomalu, ale jistě to jde do kopru… fakt chyběly kola a byly všude fronty a vybrakovaný stánky.. jako všude! Ale zase jako benefit byl, že lidi jezdili až do pěti a taky že nebyly tělama zarvaný traily. Takže za mě ještě furt OK, kolo nesháním, jel jsem se prostě jen povozit.

          Nicméně kámoši jsou potenciální kupci, tak mě mrzelo, že se třeba nedostali k Orbei… Zase sme tam ale byli celkem brzo, takže jsme si vystáli frontu u Spešlu hned z rána a pak jsme na dopoledne měli program zajištěnej ;-)

          0 0
          • Martin  

            Ta fronta u Spešlu byla boží :D

            Sice jsme se u spešlího stánku byli podívat hned po registraci, ale pak jsme dostali blbý nápad obejít si areál a vrátit se. A když už jsme se vrátili, tak jsme stáli jak kosočtverce. Jediné pozitivum bylo, že jsem dostal kolo na první dobrou, byť ne plánovaného Diverže, ale mopéda. Kamarád, co stál za mnou a brousil si zuby na Levo v emku, ostrouhal a kolo dostal až na 13. hodinu. A pak zas jak vocas stál frontu od jedné až do půl druhé, kdy to kolo reálně dostal.

            0 0
          • TeryPV  

            Vtipné bylo, že spešl až kolem oběda usoudil, že jedna fronta je fakt málo :D

            Tak jako já si zkusil co jsem chtěl. Chtěl jsem hlavně Qayron, což se mi podařilo. Pak jsme testnuli hned ze začátku Rockridera. Ten carbon něco900, hledat to nebudu. Je pravda, že ono i to počasí bylo takové na prd na to čekání ve frontách, být tepleji, asi bychom vydrželi i déle. Co mě ale zaujalo, ale nepřekvapilo, že se e-biky blíží padesáti procentům zúčastněných kol. Což se i projevilo na složení osazenstva, kdy jsem registroval opravdu velké množství starších lidí, kteří jako cyklisté opravdu nevypadali.

            0 0
            • vpa007  

              No ona tam byla vůbec povedená směsice „lidí“… sem 1/2h čekal na Stupma v XL aby jej vysmátej týpek v civil hadrech s libanonským šátkem dovezl o 15min po termínu, kdy sem jej měl mít já… s tím, že pučit si kolo na 1,5h je prostě málo… a to byla hodina na půjčení a 30min na předání… kkt… lidi sou fakt kkti!

              0 0
              • TeryPV  

                Tak víš co, čekal na kámoše, než si půjčí kolo, aby mohli spolu :)

                0 0
                • vpa007  

                  Hele ne… tohle byla partička tak 5–6 borců, mladý klucí a fotřík… prostě si za pusu půjčili kola „f topu“ a jeli na vejlet, ***** na ostatní… sranda byla, že po obědě jsem čekal ve frontě na Diverge a oni došli za mnou a začali držkovat, že musí čekat, tak jsem je „klidnil“, že já takhle 1/2h čekal na ně.. si měl vidět ty reakce :D :D

                  0 0
                  • Martin  

                    Povídej, přeháněj :)

                    0 0
                  • TeryPV  

                    To mě zajímá :D

                    0 0
                    • vpa007  

                      No to právě borec vyvalil oči jak přejetá žaba a mlel něco o tom, že to museli pořádně votestovat a že 90min bylo málo… když sem mu řekl, že na to měl 60min a pak to měl vrátit, aby to během 30m nachystali jinýmu (mě), tak zaraženej pohled do země, trapný úsměvy a nějaký blekotání… prostě klasický kecůvky :D

                      0 0
                      • Martin  

                        Každý máme jinou povahu já čuměl na hodinky, jestli stíhám, abych nebyl za zmrda…

                        0 0
                        • vpa007  

                          No právě… taky to tak mám. Ale sou lidi, kterejm je slušnost u zadnice. Sem se bavil s jedním, co byl na stánku Orbei, páč jej leta znám, a říkal, že Test Fest ok, ale jinak že kola nepučuje, jen na společný vyjížďky od shopu. Že když kola půjčoval na víkend, tak je lidi děsně prasili, že si na tom třeba v klidu dali závod, nebo že když měl být deštivej víkend a nechtěli si ničit svoje kola, tak si je prostě pučili… mno jo, vychcanost je našemu národu dost vlastní ;-)

                          0 0
                      • TeryPV  

                        No jo no, co se dá dělat, na blbce narazí člověk všude no …

                        0 0
                        • vpa007  

                          Jasně… proto mě to už nechává chladným, z front jsem se nehroutil, nemělo to cenu… ale celkem mě bavilo si toho borce vychutnat :P

                          0 0
                      • H8me  

                        u nas jsme meli na pujceni cca 30 minut, nekteri borci se vratili po hodine a pul a kdyz jsme je zjebli, tak se jeste citili dotceni .....

                        0 0
                        • obda  

                          Do priste dat jednotne penale (formou zalohy) u vsech znacek, rekneme 1000. za vraceni vic nez 10 minut po terminu, a bude ;)

                          0 0
                          • Hadato  

                            No, to by mohlo pomoci, ale bohužel, když si někde vystoupíš a jsi z toho trochu otřesený, tak 10 minut není moc. Podobně pak defekt nebo tak. Stát se to může a dostat za tu, často nešťastnou náhodu, ještě pokutu, mi nepřijde jako dobré řešení.

                            Myslím, že by to zpravila správná výchova, ale na to je bohužel už trochu pozdě v daných případech. Stačilo by, kdyby lidi nemysleli jenom na sebe a snažili se nechovat jako kkti.

                            0 0
                            • H8me  

                              Myslim, ze defekt a nejake technicke problemy by se tolerovaly. My tam meli uvedeno nad hodinu pokuta litr, ale vis co … nikomu jsme ji nedali, jen jsme je zjebali. Vydelali bychom tak 8000Kč za ten den :D

                              0 0
                              • Hadato  

                                Ok, záleží pak na přístupu vystavovatele, jak se k tomu postaví. Už ale vidím plno lidí, jak si vymýšlí technické problémy, aby měli legitimně doloženo pozdní vrácení…

                                0 0
                            • obda  

                              Tak je jasné, že by to bylo na zvážení a normální vystavovatel nebude pokutovat defekt. Nicméně ta motivační složka tam je. V Jedovnicích jsem nebyl, ale kolo vždy vracím nejpozději v určený čas (raději dříve, ani o vteřinu později), a na oplátku očekávám, že ho přesně v slíbený čas (nebo i dříve) budu mít k dispozici.

                              0 0
                        • TeryPV  

                          Tak jako nezlob se, ale zde nesouhlasím. půl hodina je prostě málo, zvlášť, když vystavovatelé vědí, že jsou v trail centru. Za mě je hodina akorát na to, kolo pořádně vyzkoušet, omrknout a vše okolo. Takže i když se snažím dodržovat časy, na půl hodinu bych se vyprdl. Navíc, chci-li jako vystavovatel kolo i prodat, tak bych tomu měl něco obětovat.

                          0 0
                          • Martin  

                            45 minut mi přijde jako „nezbytné“ minimum. Za půl hodiny člověk tak možná zjistí, jak se na tom šlape :)

                            0 0
                          • jeniiiik  

                            Hele a co zkusit nadávat a nebo dát podnět nějak rozumně. 1h plus nějaký servis kola znamená, že by si kolo, když by bylo hodně dobře, projelo šest lidí.

                            Já osobně bych byl pro lidne pro víkendovou akci, zájemci by se rozmelnili do dvou dnů a vystavovatelé by neměli zas tak o moc vyšší náklady. Začínat by se mohlo klidně i o něco později aby se dalo vyjet do Jedovnic až v sobotu ráno a ušetřila by se noc pa/so. Ti co vezou pět kol, tam je to asi fuk. Ale jen vybalit cirkus trvá dvě hodiny.

                            0 0
                          • obda  

                            Pokud je půl hodina málo a nejsem schopný se domluvit, tak si buď si kolo nepůjčím vůbec, nebo ho (byť nespokojený) vrátím v určený čas. Ale určitě neporuším výpůjční dobu, ke které jsem se zavázal :-/

                            0 0
                            • TeryPV  

                              To nerozporuji, mi šlo spíš poukázat na to, že vystavovatel zvolil špatně dobu půjčení. Navíc, když to neznáš, jedeš na trail, kde jsi nikdy nebyl, tak nemáš odhad, jak rychle to odjedeš a asi ze, když zjistíš, že máš už jen 5 minut, se neteleportuješ…

                              Tím nechci nikoho omlouvat, ale nějaké pochopení by mělo fungovat na obou stranách.

                              0 0
                      • khonza  

                        Jo. Někteří to měli na háku. Bral jsem si právě u Whytů Gisburna(cca 11,30) když přijel borec co si v první varce(10hodin) půjčil fulla a divil se že ho drbou… a to mu volali a nebral telefon.

                        0 0
                        • jeniiiik  

                          U nás byl rekord dvě hodiny kdy se nám bajk nevracel. Těžko s některými.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Já teda nevím, ale podle mě se z nás stávaj lehce zmasírovatelné ovce, umělý traily, přelidněný testfesty, komu to vlastně přináší radost?

                            0 0
                            • theedge  

                              nikdo tě nenutí tam chodit :-)

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                Já taky netestuji, hned cáluji :)

                                0 0
                                • jeniiiik  

                                  Zajímalo by mě jaké je procento lidi, kteří reálné testují pred koupi a těch kteří se přijedou za pár stovek povozit. ;) Skoda akorat, ze ti druzi se pak vic ozyvaji, jak to je vsechno nahovno, jak musi cekat atd.

                                  PS: Jedovnice na Testfest vidím jako ideálni místo. Dříve třeba S delalo testovacky v Koutech, týden obchodníci, týden zákazníci. Nechtěl bych po téhle testovacce dávat kola dokupy. :-D

                                  0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Nevím, proč bych jezdil na něčem, co si nekoupím, navíc musím mít 100% nastavený posed.

                                    0 0
                                    • Hadato  

                                      Ne každý najede x desítek tisíc km ročně a má přesně zmapováno, co potřebuje za kolo. Myslím, že pro lidi, co se třeba vracejí k cyklistice/za­čínají nebo lidi, co nesledují módní trendy, je Test Fest ideální akce. Navíc, ne každý si může dovolit vypláznout za kolo 50 kKč a když kolo nevyhovuje, tak ho prodat a koupit něco jiného. Ono i s ne úplně 100% posedem si člověk udělá obrázek, jak kole jeden do kopce, jak se chová na trailu, atd.

                                      Jinak ale souhlas s tím, že spousta lidí se jede jenom projet na kolech, co si nikdy pořídit nemůžou/nepořídí. Nevidím to ale jako velký problém.

                                      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.