• GaGy

    Ahoj přítelkyně si vybrala todle kolo

    http://www.kupkolo.cz/…eore_z91766/

    a ted nevím jakou velikost rámu při její výšce 163 cm … 14 – 16 ?

    0 0
    • jIrI___  

      Hlasuju pro 16".

      0 0
    • mr.antik  

      Chce to geošku, záleží na délce.

      0 0
        • mr.antik  

          tak nevim no… záleží jestli má ženský proprce, tak spíš 14ku. Ale pokud má spiš kratší nohy a delší tělo, tak bych volil radši jiný rám (pánský)

          0 0
          • Lenka.05  

            No těžko radit, chtělo by to znát další údaje (délka nohou, rukou..), já měřím stejně a na toho polygona ve 14" už bych se skládala jen dost obtížně, přijde mi už hodně malý.

            0 0
    • Tina  

      ja by som doporučovala 14ku. Vrchná rámová trubka má u 14ky 540mm a u 16ku už 560mm. U 16ky bude mať vytiahnutú sedlovku tak 15cm.

      0 0
    • Dálkoplaz  

      Taky bych spíš doporučila tu 14".

      Sama mám 164cm – na jednom mém kole je horní trubka 555mm+60mm představec, na druhém cca540+110mm.

      Nejlíp ale zkusit něco s podobnou délkou někde na prodejně.

      0 0
    • siafu  

      na 165 cm mám 16" /délka 552 mm/ a dal by se i 15.5", jinak záleží, jak má dlouhý nohy – ideální by byl asi něco mezi :)

      jinak na to, že se jedná o poměrně malé rámy, tak mají delší hlav. trubku, ale pokud chce mít takový posed jako na obrázku, tak to ničemu vadit nebude…

      0 0
      • GaGy  

        z kup kola mi borec psal že mám koupit 16tku ,tak nevím … ta 14 mi připadá upe pro děcko :D

        0 0
        • siafu  

          ta 16" by mohla být OK, pokud nemá nějak výrazně krátké nohy – já dlouhé nohy nemám /třeba rifle beru ve zkrácené délce/ a i tak mám sedlovku vysunutou asi 20 cm /měřeno po lyžiny sedla/, ale spíš jde o horní rámovou trubku, aby tam měla rezervu, mít ještě o něco kratší nohy než mám, tak už určitě beru rám pod 16" :)

          na délku s kratším představcem + pohodlnější posed to vypadá OK

          0 0
          • mr.antik  

            záleží, jestli na tom bude sedět jak pantáta na cestě do hospody nebo chtít nějaký natažený posed. Tohle ale od klávesnice nevykoumáme, protože rozhodující je délka nohou, trupu a rukou.

            Víc možností bude s tím delším – kratší představec tam půjde vždy. Mám 166 (ale holky mívaj delší nohy/kratší tělo než já) a ta 16ka by mi vyhovovala v pohodě s nějakým 90mm představcem. Maximálně dokoupíš nějaký 6cm představec.

            Kdežto tak 14ka, pokud by nesedla, tak je to v háji :-)

            0 0
        • mirage  

          To máš pravdu,pro děcko.

          0 0
    • unavix  

      Polygon má rámy pocitově nižší a kratší než ostatní výrobci.Mají jinou geo.Takže u nich můžeš vzít i o číslo vetší.Osobní zkušenost. (to zas budou keci že ho mam velký). :-))

      0 0
      • mr.antik  

        16palců a délka 560 je tak akorát

        0 0
        • unavix  

          Neříkám že ne.Jen říkám že jejich geo není standardně tabulková.Lepší je to vyzkoušet pokud ta možnost je.

          0 0
      • siafu  

        no hlavně, jestli chce sportovnější posed, tak ten rám kvůli 135 mm dlouhé hlavě moc vhodný není, už u Meridy mi přišlo 125 mm jako zbytečně dost a teď mám 110 mm a je to ohledně možnosti snížení posedu a sklonu představce zkrátka lepší

        třeba Alma 16" nebo i Scale 15.5" je ještě o trochu kratší než Polygon 16" /552 mm, 555 mm/

        0 0
        • GaGy  

          Je to její první takové lepší kolo ,protože ted má olpran spider :D a to je hrozný shit ,ale včera ujela 45Km na něm po stezce :D a hlavně to kolo musí být „růžové“ to víte :DDD … Takže vemu tu 16tku … A jak říkáte kdyžtak vyměním představec… Tak děkuji za rady… Stejně za rok bude jiná vidlice ,vidím to na Epicon atd :D Už vidím upgrady a ještě ani nemám kolo :DDD

          0 0
      • mirage  

        Je dnes hodně trend,brát dost krátké rámy.Pak se to honí 130-kovým představcem.Pak vidíš jak má ten rám krátký,a když točí,tak si není moc jistý a kolenma kope do řidítek,ale nechci nikoho urazit ani naštvat,je to jen muj postřeh.

        0 0
        • unavix  

          Proto sem si taky vybral 20,5ů místo 18,5ů protože mi ta 18,5" přišla krátká.Ale už sem to dostal sežrat že sem si vybral kobylu :-))

          0 0
          • Lenka.05  

            Na dýlku ti asi bude OK, jen to kolo vypadá zbytečně vysoký no. Mně by to třeba vadilo :) Ale jestli jsi spokojený, tak není co řešit, jezdíš na něm ty.

            0 0
          • mr.antik  

            nojo, protože kolo se primárně vybírá podle délky. K tomu odpovídající výška ovšem taky hraje dost důležitou roli, hlavně v terénu :-)

            0 0
    • Lance  

      neni nic horsiho nez maly ram

      0 0
    • mantiska  

      Ja mam tiez 163cm a jazdim ram 16,5 bez problemov, chrbat ma neboli ani nemlatim kolenami do riditek :) Radsej vacsi ako malicky.

      Pozrite sa aj na stranky Canyonu, tam maju taku milu aplikacku na spocitanie velkosti ramu. Napriklad tu: http://www.canyon.com/…es/bike.html?… treba poklikat na „Calculate Framesize“ ;)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.