• sportovni_biker

    Chtěl by jsem si objednat Meridu Matts Sport 300 Disc přes internet, ale nevím jestli budu potřebovat rám 20" nebo 22". Nemůžu si to nikde vyzkoušet. Takže bych potřeboval poradit. Měřím okolo 188 cm.

    0 0
    • wlk  

      ups, tak takovej dotaz tady snad ještě nebyl :-))) mno, myslím, že nejlepší bude zjistit si někde poblíž nějakou prodejnu, kde mají meridu-neříkej mi, že je tam nikde nemaj a vyzkouše si ji. Apropo myslím, že na 188 ti bude bohatě stačit ta 20ka. mám 187 a jsem s 20kou spokojenej.

      0 0
    • Vojtas  

      ja mam 190, ram 20" sice to je starej rocnik (02 ?) ale je mi to maly, sedlovka 400 mm na max

      0 0
    • Andrzej  

      zkus si sehnat geometrii meridy a premer si blackhwka at mas srovnani…

      0 0
      • sportovni_biker  

        Blackhawk má jinou geometrii to už jde na první pohled vidět. Merida má… mno jak bych to řekl, prostě má tu vrchní trubku zdvihnutou do většího úhlu než Blackhawk

        0 0
        • Andrzej  

          no to jo, ale muzes si aspon porovnat delku sedlove trubky (to nejdulezitejsi) abys vedel, jestli ti bude stacit bezna (350mm) sedlovka. pak muzes treba porovnat delku horni ramove trubky (to uz bude ale nepresne, prakticky pak zalezi delka posedu i na sklonu sedlovky) a aspon priblizne tim zjistis, jestli bude treba 20" merida delsi, nebo kratsi nez 21" blackhwk…

          0 0
    • wbiker  

      Měřím 180 a mám 20. Sice je to Special Edition, ale geometrie by měla být stejná. Mám tam ale jen 110 představec, s delším by mi to už asi bylo velký. Jinak délka mi sedne, zkoušel jsem 18 a musel bych mít představec hodně dlouhej. Ale je to asi subjektivní, mám raději delší posed.

      0 0
    • Meesha  

      najdi si nejakej shop pobliz a zkus to vyzkouset. A kdyz to kupujes pres net, tak mas pak lhutu pro vraceni zbozi, ne? ;-)

      BTW. neni ta Merida z blata do louze?!

      0 0
      • Stancek  

        // BTW. neni ta Merida z blata do louze?! // Nejak moc casto tu ctu dost nelichotivy nazory na meridu, muzete to nekdo upresnit? Co je na nich spatny? Rozpocet neni neomezeny, tak napred jsem shanel nejaky jety ram, pak me par lidi presvedcilo ze novy je novy a jeden z favoritu jsem mel meridu spec.edition. Kdyz se zeptam at mi nejaky hardtail na XC do maximalne 5 litru doporucite, tak se tu sejde kompletni prehled vyrabenych kol… a zas v tom budu mit gulas :-(

        0 0
        • jecnak  

          No oni Meridy vseobecne hodne praskaji. Otazka je jestli to neni dany jejich mnozstvim na trhu. Ja osobne bych se do Superioru z U6 duralu. Je to ale spis preference znacky, vahy a geometrie a v tom ti asi nikdo neporadi. Nejlepsi je si par kol poradne projet a osahat.

          0 0
        • Pebe  

          To taky nechápu :-( mám Meridu Sport 500, rok 2004, vel.20", měřím 180, je mi se 120mm představcem akorát. Vážim 95kg, vozím vidlici na 145mm zdvihu a rám drží v pohodě.

          0 0
    • Jarda  

      Mrknete na cyklobazar.cz.Ten inzerat je opet perla. Hlavne je dobry – „Důvod prodeje: přecházím na silniční kolo“ :o

      0 0
      • sportovni_biker  

        NO, ale kolo je za 5000 Kč, dal jsem na vaše rady, tak co už chcete.

        0 0
        • wbiker  

          Helmy bych se nezbavoval.:-)

          0 0
          • JSt  

            ortodoxni silnicari helmu nevozi

            0 0
          • sportovni_biker  

            Mám novou, ale fakt je mi líto, že si ze mě neustále děláte prdel. Já vás poslechnu cenu dám podle vás. A vy stejně prostě musíte jít proti mně.

            0 0
            • Jarda  

              No a ty prechazis na silnicni kolo? To ti to na ty Meride moc nepojede…

              0 0
            • JSt  

              to si tak nesmis brat. tak to ani neni zamysleny. nerikej, ze by ses nesmal, kdyby sis to precetl a znal pravdu… p.s.: at rychle prodas a dobre koupis.

              0 0
            • wbiker  

              Neber to tak vážně.:-)Víš, třeba by bylo lepší napsat pravdu, než vymýšlet nějaké fígle, jak to líp prodat a tak. Jinak, jak ses rozhodl s tou velikostí?

              0 0
    • Thapsus  

      Mám hodně podobný problém.Pro ženu chci koupit stejné kolo,má 171 cm.Váhám mezi 16kou a 18kou.Nemáte někdo při stejné výšce Meridu? Kterou doporučíte?

      0 0
      • Siddha  

        16" sem jezdil se 40cm sedlovkou se svyma 180cm :) vypadal sem kapku smesne, ale na 170cm nejspis akorat… ale vyzkouset!!!

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.