• juli

    Sice jsem chtěl tohle vlákno založit, až z příjezdem na základnu, ale učiním tak, už nyní.

    Shrnu tady všechny podstatné informace z původního příspěvku a nadále bude možno přispívat bez omezení do obou vláken.

    V původní přízpěvku všechno odblokuju, neboť ta cenzura, byť provedena v zájmu věci, je děsná.

    0 0
    • juli  

      Základní info.

      Naskytla se mi možnost zajistit volný termín na základně ve Smrčné v období velikonočních prázdnin. Je tedy možnost navázat na loňské jarní setkání na Hájence u Brtnice a zrušené podzimní setkání právě na Sázavě.

       

      Základna je zabukovaná na celý týden, tedy od pondělí 6.4. do neděle 12.4. s možností rozšíření podle zájmu i o Velikonoční pondělí.

       

      Základna leží na břehu Sázavy asi 5km západně od Světlé nad Sázavou.

       

      Přesný Loc: 49°39'27,805"N, 15°21'23,639"­E. 

       

      Kapacita základny je cca 35 lůžek. Ubytování je v dřevěných chatách a zděné budově po 4 lůžkách. Topí se elektrickými přímotopy. Doporučuji si vzít vlastní spacák.

       

      Sprchy a toalety jsou společné, pochopitelně oddělené ♀/♂

       

      Příjezd: autem přímo k základně, vlakem zastávka Smrčná.

       

      Stravování: tradičně bude formou vydatné snídaně, traťovky a teplé večeře včetně polévky.

       

      Cena: vychází mi za den pobytu včetně stravy do 300,–Kč na osobu.

         

      Další drobné info:

       
      • – ač je základna k dispozici celý týden, je možné pobýt jen den, dva, nebo víkend
      • – terén je mírně až velmi zvlněný, vhodný pro silnici, XC i FR. K dispozici je asfalt i těžký terén
      • – v okruhu 70 km je spousta zajímavých lokalit pro cykloturistiku ( Lipnice, Švihov, Číhošť, Stvořidla, Sluneční zátoka…)
      • – 9.4. je úplněk :-)
      0 0
      • juli  

        + další upřesnění

        „suche WC mimo budovu“ tedy kadibudky jsou romantikum k dispozici. Ostatni mohou pouzivat WC splachovaci, ktere je u jidelny.

        Sprchovani teplou vodou v klasickych sprchach je mozno rovnez uzivat, kdo ma radeji koupani v rece tak musi popojit  o 20m. Ted vazne, na pokojich a v chatach voda neni. U jidelny je postavena budova se sprchami a umyvarnami pro obe pohlavi oddelene. Tepla voda je samozdrejmosti. K dispozici je pradelna s prackou a hadice na myti kol. Toaleta splachovaci je rovnez u jidelny.

        0 0
      • juli  

        Doložka – děti.

        Ten rozpis funguje vlastne tak, abych pozdeji dokazal umistit v pokojich rodiny, bez namichani ostatnich ucastniku, obzvlaste k detem.

        Jak pisu v reakci k Hance: deti ubytovani zdarma a pokud pro ne nebudete narokovat stravu, tak se za ne neplati nic.

        0 0
    • juli  

      Reakce Lišáka a upřesnění od Evy.

      - ač je základna k dispozici celý týden, je možné pobýt jen den, dva, nebo víkend 

      Proč to? Nevím jak na víkend, ale nějaké dny v týdnu by jsme jistě zajezdili!

      No myslim ze Julimu tam chybi jen „i“ jen den,dva,…ja to chapu tak ze kazdy muze libovolne,po domluve predem tedy,prijet jak mu vyhovuje behem celeho tydne :-)

      Takze my se tez predbezne hlasime,pocet osob i dni upresnime pozdeji :-

      0 0
    • juli  

      Jídelníček.

      Dneska jsem stvoril jidelnicek na cely tyden pobytu. Treba to nekomu pomuze v rozhodovani, zda se zucastnit, ci radeji zustat doma :-)

      0 0
    • juli  

      Navrhované trasy.

      Pozvednu, aby se neztratil v propadlisti dejin :-)

      Navic jsem na cykloserver vložil několik cyklotras.

      Je mozne tam najit, jak par delsich a narocnejsich  1. 2. 3.

      tak neco, jen tak po okoli 4. 5. 6. 7.

      i neco nevsedniho se najde 8.

      Pro ty, co za sebou tahaji vozik s potomkem je zase neco tady: 9. 10. 11.

      K trasam je mozne si postahovat tracklogy v .gpx formatu, pokud nekdo uziva GPS.

      Jinak uvitam pripominky k uvedenym trasam, popripade je upravim podle aktualniho zajmu.

      0 0
    • juli  

      Navrhované trasy pavlar.

      Výživnej je sjezdík po žlutý z Melechova do Stvořidel (mapka). Rád jezdím po tur. značkách kolem v.n. Sedlice, Trnávka a Vřesník se zastávkou v hospodě na elektrárně, kde byl před pár lety Velocamp (mapka). A pak značené (červená TZ) a neznačené pěšinky kolem Sázavy mezi Havl. Brodem a Zručí n/S. Kdyžtak rád upřesním a tipy zakreslím do map.

       

      Přidal jsem na cykloserver tip na výlet do Brodu, jak jsem ho zhruba projel vloni - zde.

       

      Přidal jsem druhý zajímavý tip na výlet.

       

      Dotřetice zde.

      0 0
    • juli  

      Teepeex a jeho cesta z Prahy po vlastní ose + reakce. 

      mam chut se pripojit,

      chtel bych jet ve ctvrtek rano kolem devaty, ale na kole(pokud nebude lejt)

      z Prahy a priblizne tudy

      a v pondeli zas kolem devaty zpet, priblizne tudy

      zlehka s obcasnym obcerstvenim

      pokud by mel nekdo chut se pridat, budu jedine rad, itinerar a intenzitu prizpusobime

       

      tady je trasa tam

      da se pod zalozkou export pretahnout do google earth, nebo do gpsky je to pro mtb a cx

      Jecnak: Vymyslel jsem si trasu na pondeli. Pokud pojedu s vami ve CT, tak se pridam v Benesove.

      0 0
    • juli  

      Něco před usnutím + GPS

       

      Navrhuju sobotni nocni vyjezd na Melechov a nasledny sjezd. Tady je trasa. Dobra svetla jsou velmi nutna!

       

      Budu mit dve zapujcene GPS, tak pokud by nekdo chtel jezdit trasy podle vlastnich tracklogu a mel je s sebou na flash disku ve formatu .gpx, nebude problem je do GPS nahrat. Ty trasy, ktere jsou vypsany vys, uz v compu mam. Jeste musim poresit upevneni GPS na kolo.

      0 0
    • juli  

      Medunka: doprava z Prahy + reakce.

      Dorazím v pátek 13. večer.

      Jestli má někdo zájem o svezení z Prahy, tak ať napíše

      jedu po vlastni ose

      juli: Kdyby to se Simonou nějak nevyšlo, tak bych měl rovněž páteční odpoledně/večerní dopravu z Prahy do Smrčné.

      Twister: Ta pátečně odpolední doprava mě docela zaujala, nenašlo by se místo pro mě+kolo?

      juli:

      V první řadě, dík za upřesnění. A k té dopravě, jedná se o osobní auto, které pojede po dálnici z Plzně do Jihlavy, tak by nebyl velký problém do Smčné zajet, ovšem dát dvě kola do osobáku se třemi lidmi si myslím problém bude. Leda by Medunka vyřešila dopravu se Simonou. Pak by byla šance.

      Jinak v pátek z Prahy ohlásil příjezd ještě Zodiax, tak se třeba domluvit s ním?

      McBlacky:

      k S by jsi se vešel i s kolem, pokud pojede s M, tak tři lidi a dvě kola i věci se do auta dovnitř vejdou bez problémů.

       

      kolda:

      cau vsichni, nemel jsem moc cas detailne procitat, kdo s kym jede.

      budu vyjizdet z prahy v patek 10.4,snad rano, pokud me otrokar zamestnavatel nepovola do prace :)

      pokud by se chtel nekdo pridat, neni problem, jen bych to potreboval vedet dopredu, abych vedel, zda dat na strechu nosice.

      0 0
    • juli  

      Pokyny.

      Několik upřesnění a pokynů pro účastníky.

      Pokud uvedete příjezd v daný den ráno, či dopoledne, automaticky počítám se snídaní/traťovkou. Pokud bude uveden příjezd odpoledne, nebo večer, počítám s podáním večeře. Pokud nebude upřesněno počítám se stravou na celý den. Stejně tak u odjezdu ze základny. Pokud někdo bude chtít z jakéhokoliv důvodu jinak (myšleno například – přijedu večer, ale večeřet už nebudu), tak mi to oznamí a ja se tomu přizpůsobím.

      Z toho bude vyplývat také orientační čas podání dopolední stravy od 8 do 14 hodiny a odpolední od 16 do 24 hodiny.

      Ubytování – jak už většina z účastníků ví, tak jsem vás rozmístil do pokojů a chat. Klíčem k rozdělení bylo umístění párů společně a jednotlivce obou pohlaví rovněž. Nějak mi nepřišlo vhodné to namíchat bezhlavě. Neberte to prosím jako dogma. Pokud má kdokoliv, jakýkoliv jiný návrh, nebo mu moje rozdělení nevyhovuje, je zde stále prostor pro změnu.

      Neustále jsem připraven reagovat na vaše další návrhy stran organizace této akce. Tak mi tosměle nandejte :-)

      0 0
    • juli  

      Trasy příjezdů k základně + komplikace v HB

      D1 od Prahy

      • sjezd na Exitu 66 Loket
      • po silnici 150 směr Ledeč nad Sázavou
      • přes Brzotice, Bezděkov a Hněvkovice do Ledče nad Sázavou
      • v Ledči za mostem přes řeku odbočit doprava, neustále po silnici 150, přes Ostrov a Vilémovice do Obce Leštinka
      • v Leštince, za točnou autobusů, která je vlevo, odbočit vpravo na úzkou a velmi svažitou asfaltovou silničku
      • po asfaltu serpentinami přejet trať Posázavského pacifiku, na most a za ním doleva podél řeky. Ignorovat jedinou odbočku doprava a pokračovat neustále podél Sázavy až k základně
      • k základně nevjíždějte prosím v místě kde uvidíte bránu se značkou zákazu vjezdu, tam bude v tomto období louka podmáčená, ale pokračujte pořád rovně, až na konec cesty, tudy je možno se dostat bezpečně do areálu základny
       

      D1 od Brna

           
      • sjezd na Exitu 90 Humpolec
      • směr Humpolec po silnici 34 (E551), za železničním viaduktem v Hupolci, na kruhovém objezdu, využít druhou odbočku ve směru Světlá nad Sázavou a po 800m odbočit doprava na silnici 347 směr Světlá nad Sázavou
      • po 347, přes Čejov, Kejžlice, Dolní Město, Radostovice a Závidkovice do Světlé ad Sázavou
      • ve Světlé odbočit doleva, přes most a za ním opět doleva na silnici 150 směr Ledeč nad Sázavou
      • pokračovat přes Mrzkovice do obce Leštinka
      • v Leštince doporučuji pokračovat, až na točnu autobusů po pravé straně, na ní se otočit do protisměru a po několika desítkách metrů odbočit doprava na úzkou a velmi svažitou asfaltovou silničku.
      • po asfaltu serpentinami přejet trať Posázavského pacifiku, na most a za ním doleva podél řeky. Ignorovat jedinou odbočku doprava a pokračovat neustále podél Sázavy až k základně
      • k základně nevjíždějte prosím v místě kde uvidíte bránu se značkou zákazu vjezdu, tam bude v tomto období louka podmáčená, ale pokračujte pořád rovně, až na konec cesty, tudy je možno se dostat bezpečně do areálu základny
          

      Mimo dálnici

       

      Od Tábora, Pelhřimova

      • po silnici 34 (E551) do Humpolce
      • využít trasu popsanou  D1 od Brna
              

      Od Prahy, Jihlavy, Hradce Králové, Žďáru nad Sázavou, kde společným bodem je Havlíčkův Brod

       

      Od Prahy po silnici 38 v Havlíčkově Brodě, za křižovatkou ve směru Pardubice, Hradec Králové, pokračovat rovně, po svažující se ulici Masarykova. Po 1200m odbočit vpravo na silnici 150, směr Světlá nad Sázavou.

       

      Od Jihlavy po silnici 38, na první světelné křižovatce v Havlíčkově Brodě, pokračovat přímo, za mostem přes řeku se zařadit do levého pruhu pro odbočení na silnici 150, směr Světlá nad Sázavou.

       

      Od Hradce Králové a Žďáru nad Sázavou po silnici 34, využít obchvatu města, nenajíždět na kruhový objezd, držet se vpravo. Na křižovatce se silnicí 38, směr dálnice Praha/Brno a Čáslav/Kolín, odbočit doleva a ulici Masarykova a po 1200m odbočit vpravo na silnici 150 směr Světlá nad Sázavou.

       

      Společné pokyny pro silnici 150 z Havlíčkova Brodu do Světlé nad Sázavou a dál na základnu ve Smrčné.

      • od Havlíčkova Brodu po silnici 150, přes Perknov, Chlístov, Okrouhlici a Novou Ves u Světlé do Světlé nad Sázavou
      • ve Světlé na Sázavou odbočit vpravo, přes most a za ním vlevo po silnici 150 směr Ledeč nad Sázavou
      • přes Mrzkovice do obce Leštinka
      • v Leštince doporučuji pokračovat, až na točnu autobusů po pravé straně, na ní se otočit do protisměru a po několika desítkách metrů odbočit doprava na úzkou a velmi svažitou asfaltovou silničku
      • Po asfaltu serpentinami přejet trať Posázavského pacifiku, na most a za ním doleva podél řeky. Ignorovat jedinou odbočku doprava a pokračovat neustále podél Sázavy až k základně
      • k základně nevjíždějte prosím v místě kde uvidíte bránu se značkou zákazu vjezdu, tam bude v tomto období louka podmáčená, ale pokračujte pořád rovně, až na konec cesty, tudy je možno se dostat bezpečně do areálu základny
       

      Dnes jsem zjistil dopravní komplikaci v Havlíčkově Brodě. Je jednosměrně uzavřená část ulice Havlíčkova. Nemohu spoléhat na její otevření během příštích dnů, proto popíšu průjezd náhradní trasou, městem. (pokud jsem si dobře všimnul je značená jako objížďka)

      Dotýká se příjezdů mimo dálnici od Prahy, Hradce králové a Žďáru nad Sázavou.

      Od Prahy

      Na začátku města, těsně za čerpadlem OMV (světelná křižovatka), odbočit doleva na obchvat směr Hradec, Pardubice (silnice 34). Na kruhovém objezdu odbočit na první odbočce a pokračovat neustále po hlavní silnici, až na další kruhový objezd za centrem. Tam opět první odbočkou vpravo, zařadit se do pravého pruhu a na světelné křižovatce doprava (před křižovatkou je semafor na přechodu pro chodce), Po odbočení se zařadit do levého pruhu a na první světelné křižovatce odbočit vlevo na silnici 150 směr Světlá nad Sázavou.

       

      Od Hradce a Žďáru

      Na začátku města za nějakou no name pumpou, se zařadit do levého pruhu pro vjezd na kruhový objezd. Na něm druhou odbočkou ven a pokračovat neustále po hlavní silnici, až na další kruhový objezd za centrem. Tam první odbočkou vpravo, zařadit se do pravého pruhu a na světelné křižovatce doprava (před křižovatkou je semafor na přechodu pro chodce), Po odbočení se zařadit do levého pruhu a na první světelné křižovatce odbočit vlevo na silnici 150 směr Světlá nad Sázavou.

       

      Od Jihlavy zůstává průjezd nezměněn.

      Dneska jsem si užil průjez městem ve čtyři odpoledne. Od OMV po odbočku na silnici 150 mi to trvalo 38 minut. Proto doporučuji se obrnit trpělivostí.

      0 0
    • juli  

      Servis.

      Další organizačně technická, týkající se servisu.

      Nechci malovat čerta na zeď, ale sejde se nás docela dost, tak si myslím, že je na místě ošetřit i tuto oblast.

      Vezmu Na Sázavu základní servisní vybavení. Servisní stojan, velkou hustilku, hustilku na vidle, všechny běžné klíče-maticové, imbus i torx, speciální klíče na pedály, kazetu, CL, středové složení-všechny běžné typy, stahovák kliky, nýtovač, centrklíč, kónusové klíče, rovnač a měrku patky šaltru, sadu na odvzdušnení brzd,lepení.

      Z provozních kapalin, mazací olej, olej na vidle, mazání na řetěz, DOT i minerál do brzd, vazelínu.

      Díly: lanka řazení i brzd, bajkové duše AV i Presta, velovložku, plášť, řetěz, brzdové botky, bowden, náhradní bombičky CO₂.

      Pokud by někoho ještě napadlo něco dalšího, tak to sem nahoďte.

      0 0
    • juli  

      Finální obsazení + pokoje + legenda.

      Za týden se již začneme pomalu scházet ve Smrčné u Sázavy. Tímto příspěvkem bych chtěl uzavřít všechny předchozí změny a dát stop všem změnám následujícím. Byl jsem nucen udělat nějaké drobné změny v obsazení chat a pokojů.

      Jak to vypadá se stavem účastníků je zřejmé z prvního vloženého obrázku. Kdo, kde a s kým bude na pokoji čí v chatě, je na obrázku druhém.

      Nezbýva mi, než všem popřát příjemnou cestu na základnu a hezký pobyt a krásné počasí.

      Na všechny se moc těším.

      Legenda:

       

      Tmavě zelené buňky – účast v těchto dnech

      Světle zelené buňky – zatím nebylo upřesněno

      Údaj v buňce:

      S – snídaně

      V- večeře

      N- Nespecifikováno (předpokládám u příjezdu snídani, u odjezdu večeři)

      ne – bez stravy

      0 0
    • juli  

      Další sportovní aktivita – voda.

      Jedna čerstvá zpráva ze Sázavy.

      Vzhledem na aktuální stav vody bude možné bikování rozšířit i o vodáckou vložku. Na základně je k dispozici kánoe a do Světlé (cca 4 Km) proti proudu se dá momentálně jezdit bez vysedání. Na trase Základna – Světlá jsou 3 lehce složitější, ale zábavné úseky.

      Pokud tedy, bude mít někdo ambice takovouto aktivitu zařadit do plánu, doporučuji přibalit k cyklohadrám i neoprén.

      0 0
    • juli  

      Je mi moc líto, ale na základně se mi nepodařilo vybudovat připojení k síti, proto další komunikace se mnou bude možná pouze po telefonu.

      Přeji všem příjemnou cestu na Sázavu a těším se na setkání.

      0 0
    • Twister  

      Zdar, nejedete někdo na Sázavu v pátek večer z/přes Prahu. Scháním odvoz s kolem. Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.