Vakl v silnicnich pedalech Force - servis?

10 nepřečtených
 • Assphalt_lover

  Zdar, po 10k km jsem u tohoto pravého pedálu

  https://www.alza.cz/…d4615278.htm

  objevil lehký vakl, na levo je pedál bez vůle. Netušíte někdo, jestli tam jsou průmyslová ložiska nebo kuličky? Pojmem kuličková ložiska dost často obchody rozumí i klasiku konusy. Dá se to servisovat?

  Dík

  • novas752  

   Tady budou konusy podle mě. Kuličková ložiska = není tam jen kluzné pouzdro.

   ten Inbus je jen krytka, uvnitř podle mě bude dvojice kontramatek, je na to potřeba speciální klíč, jakoby 2 trubkové klíče v sobě.

   A nebo druhá možnost, je pod tim jen jediná matice jištěná nejspíš tou nylonovou vložkou.

   Každopádněě v obou případech rozdělat, vyčistit, namazat, seřídit a závit zalepit loctitem.

   • Assphalt_lover  

    Dík. Docela me prekvapilo, ze to odnes jen pravý, doufám, že se tam něco nevys*alo :)

    • Assphalt_lover  

     Tak jsi měl pravdu, vidím uzkou matici a za ní širší, předpokládám, že mezi nima bude ten bazmek s hranatým vnitřkem (neotáčející se). Mám vzít rovnou v obchodě nový kuličky, nebo by to mělo stačit vymezit?

     • novas752  

      Jestli se to točí hladce tak by mělo stačit vymezit. Ale ten bazmek bych kvůli tomu rozhodně nekupoval, to bych si radši koupil základní Shimano pedály, kde jde tělo pedálu z osy krásně stáhnout a na seřízení pak stačí 2 obyčejné malé ploché klíče.

      • jecnak  

       Jeste bych nacpal vazelinou do plna a krytku na inbus nasledne pouzil jako maznici a protlacil pedalem vazelinu az na druhou stranu dokud nepoleze cista.

       • novas752  

        U tohohle pedálu už mi to přijde lepší rozebrat to celé, kuličky vyčistit, vazelínou nalepit zpátky do ložiskových drah, sestavit, seřídit, zavřít.

        Ale jak píšu výše, mám radši ty osy jak je má Shimano, to se čistí, seřizuje i maže krásně, samotná sestava ložisek se nemusí rozebírat, jen se vyndá, vystříká, tělo pedálu se naplní vazelínou a ta se při montáži prolisuje do ložisek.

  • milan.v  

   Za ty peníze bych koupil nové a neřešil bych…

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.