Univerzální pláště na podzim do 500

35 nepřečtených
  • tiarko

    Dobrý den

    Poradili by jste mi prosím nějaké univerzální 29 pláště které bych mohl jezdit na podzim? Mám poprvé horské kolo a na něj jsem si nechal na léto dát takové hladké. Jsou super ale jak najedu na mokrý tak nejsou moc dobře použitelný. Bylo by dobré abych se obutím vešel do 1000.

    Děkuji za radu

    0 0
    • sharkeeCZ  

      Dratove? Specialized Ground Control, nebo Schwalbe NobbyNic

      0 0
    • scota  

      Maxxis Ardent, ale za tyto peníze asi pouze s drátovou patkou. Doporučuji připlatit si za verzi Exo protection, která bude zároveň mít kevralové patky.

      0 0
    • Venca991  

      Schwalbe Smart Sam,kenda karma, Continental Mountain King II,SCHWALBE RACING RALPH

      0 0
    • Bokec  

      Maxxis Medusa nebo Beaver.

      0 0
      • scota  

        to jsou ale pláště čistě do bahna

        0 0
        • Bokec  

          Ano ano a na spadlé listí, mokré kořeny a tak, perfektně se čistí a trhají listí, takže nedochází k prohrabu,..

          Beaver jde použít i normálně na jízdu v lese v suchu a tak…¨

          Má o jednu řadu špuntů více.

          Medusa je jasná, to je bláťák .-)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Maxxis minion.

      0 0
    • abel  

      ardent

      0 0
      • Bokec  

        Ardenta na podzim? no asi by to šlo, ale zatím tazatel nenapsal kde a po čem bude jezdit :)

        Tedy si tu každý představuje to co jezdí on .

        Přikládám tabulku, na PŘEHLED MAXXISŮ.

        Ale za 500Kč toho moc nesežene, max drát či kevlar ne výprodeji…

        0 0
        • abel  

          ardent je univerzál na celej rok, dá se s ním jezdit jak na suchém asfaltu, tak i v bahnu. mám to vyzkoušeno vzadu i vpředu.

          tazatel píše že má kolo první rok, takže žádný bahenní lázně jezdit nebude a ani se honit v pelotonu.

          s cenou už je to horší, v drátu něco přes 500kč

          0 0
      • Bokec  

        No nejsem si jist zda je to plášť na bláto, lože, listí, mokré kamení, kořeny?

        Sem tam trochu sněhu .....

        0 0
      • Vilém  

        A co bys doporucil na leto? :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Chodit pesky:)

          0 0
        • Yann  

          Pise, ze na leto ma hladke.

          A o terenu nepise uz vubec nic.

          0 0
          • Vilém  

            Stejne tak nepise nic o tom, ze v terenu nejezdi.

            Proste osobne Pythona povazuju za dobrej plast, ale pouze na suchu a idealne tvrdy podklad, jakmile clovek vjede do neceho mekciho, nedejboze blata, ktere se na podzim muze vyskytnout, tak je to totalni adrenalin.

            0 0
    • vpa007  

      Rapid Rob nebo Racing Raplf by mohl být použitelýj i na podzimí ježdění… jsou ale jen s drátěnou patkou (těžký, ale levný)… vejdeš se luxusně pod 1000,– za oba

      Osobně bych ale šel do kevlarovýho (skládacího) Continental X-king Performance 29×2,2 … je na Kupkolo za luxusní cenu 349,– ..... mám jej odzkoušenej na svým kole (26") a na podzimí/jarní ježdění je to prostě můj ideál

      0 0
      • Bokec  

        Sakrys kde to jezdite ze vam na podzim staci tyto plaste? Samozrejme jsou to vyborne plaste na klasicke jezdeni .....

        0 0
        • Smazaný účet  

          Já na nich jezdím v pohodě Krkavec a Bílou horu. A co byl před 14 dny ten slejvák v Plzni tak cesta z Třemošné skrz les na Hořovice, samé bláto ale pohoda.

          0 0
        • vpa007  

          Pivni popojiždění po práci: Brno… okolo Prýglu, naučná v Soběšicích, Baba a tak… prostě lesem se nesem, semotámo nějaký to blatisko, který nazávěr spláchne pivisko ;-)

          0 0
      • tiarko  

        Ty Continental X-king Performance 29×2,2 vypadají solidně. Asi bych do nich šel. Máte s nimi někdo zkušenosti?

        0 0
        • vpa007  

          Jak říkám, já jej už sezónu vozím… pravda, zatím jen vepředu, kde parádně vede, podrží i zabrzdí. V zadu mám aktuálně WTB Wolverine 26 × 2.1, kterej teda super hrabe, ale děsně hučí (je to prostě traktor). Takže až jej slítám, tak přední X-King půjde dozadu a dopředu si koupím novej… samože X-King…

          Mimochodem dřív sem vozil WTB Motoraptor (podobnej vzorek), WTB Exiwolf, WTB Nanorapotor, Scott Ozone a i nějaký CSTčka (bohužel, neb jsem jej dostal)… X-King mě z těch všech nejvíc naplňuje pocitem bezpečí, sucha a jistoty :-D

          No a pokud by tě zajímala zkušenost na 29", tak zprostředkovaně ti řeknu, že X-Kingy vozí na 29tkách asi 80% mých kámošů jako „all season all mountain“ plášť… samože protection verzi na bezdušákách… jsou to šílenci a špatný pláště by nevozili ;-)

          0 0
          • tiarko  

            Já jsem nenáročný jezdec. Horský kolo jen jako doplňek a nebezpečné sjezdy nejezdím. Hlavně polní lesní cesty občas kámen nebo single track. Jeden nebo dva cross country závody. Takže pro mě ideální volba? :)

            0 0
            • vpa007  

              bych si odvažoval tvrdit, že jo… ;-)

              0 0
            • scota  

              Na nenáročné ježdění myslím super, akorát nesmí být moc vlhko. Protože mokrá hlína pak hustý vzorek brzdy zalepí.

              0 0
    • tiarko  

      Děkuji za odpovědi vybral jsem ty Continental X-king Performance když nebude mokro a něco levného od Force drátového kdyby bylo mokro. Za mokra stejně moc jezdit nebudu :)

      Měl bych ještě dotaz kvuli kterému jsem nechtěl zakládat nové vlákno. Na kupkolo.cz jsem vybral ještě další zboží jako držák na mobil a tak podobně. Chtěl bych se zeptat jaký máte názor nebo zkušenosti s tímto eshopem? Přeci jen je to nákup skoro za tří tisíce.

      Pak bych se chtěl ještě zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s tímto http://www.kupkolo.cz/…vlar_z97473/ pláštěm jako levný závodní pro místní mini závody :)

      Poslední dotaz je jestli je rozumné mít vzadu plášť šířky 2.1 a vepředu 2.25 ?

      Děkuji za odpovědi.

      0 0
      • Bokec  

        Kup kolo je jeden z nejlepsich e-shopu, 3000kc nic neni… Jejich obrat a dalsich 2 ci 3 schopu je dosti vysoky… Co si myslis ze se stane?

        Proc treba nepouzit hodnoceni na heurece? Hm .-)

        0 0
        • scota  

          Akorát komunikace občas vázne.

          0 0
        • tiarko  

          Třeba u altisport.cz nám poslali dvě budny a ani jedna neměla velikost kterou jsme objednali. Výměna trvala dva měsíce kdy už zima končila. Ale poslali zpátky dámskou místo pánské. Nechali jsme si ji s tím že tam už nikdy nic.

          0 0
      • Smazaný účet  

        Od kupkola mam nekolik veci. Maji obcas super akce a zatim jsem nic nereklamoval.

        0 0
      • Petr L2  

        Já mám přední 2,3 a zadní 2,1, bylo to tak už z fabriky :-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.