Uchycení hydr. hadičky na rám.

29 nepřečtených
 • nyqi

  Zdravím,potřeboval bych poradit jak nejlépe uchytit hydraulickou hadičku na rám. Brzdy jsem koupil již smontované, naplněné a odvzdušněné , takže protahování hadičky čímkoliv nepřipadá v úvahu.

  Budu vděčný například za nějaké fotografie jak to máte vyřešené na svém biku… Dík moc za pomoc.

  • yoggi  

   jednoducho: prednu uchytis: na vidlici mas vystupok na prichytenie hadice.

   Zadna: vystupky na uchytenie su na hornej ramovej trubke a na vrchnej trubke zadnej stavby.

   ak ti to nestaci pozri sa u mna v profile na bajk a uvidis.

  • Evilcleaner  

   hodně často bývají na rámech otvory pro vedení hydrauliky o něco větší.. takže se potom dá nacvaknout na hadici plastová „redukce“ a posléze zasunout do „zdířky“. nebo lze v lepších cykloobchodech koupit plastové udělátko podobné právě takovému uchycení… tady se opět nacvakne hadička, zajistí stahovací páskou, která je přiložena a přilepí na rám. funguje to výborně, mám to na kole už přes tři roky- potřeboval jsem fixovat hadici uprostřed horní rámové trubky. kdyby bylo třeba můžu dodat fotky.

  • kubad  

   ram neni uzpusobeny na prichyceni hadic???

   • nyqi  

    bohužel není… ani vidlice ale tu stejně po zimě koupím novou takže to mi takové starosti nedělá. Horší je to u té hadice od zadní brzdy… Tam je třeba víc úchytů.. A u té " klasické zubaté pásky " nehrozí přiškrcení, nebo nějaké jiné poškození hadice ?? Jinak dík za odpovědi, jsem ani nečekal že to bude tak rychlé !! :)

  • juli  

   Pokud nemáš otevřená vodítka pro vedení hadice na rámu, tak nejlevnější řešení je uchycení zubatou stahovací páskou. Náročnější aplikace jsou vidět na obrázcích.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.