• Nodar

    asi se mně vysmějete, ale stejně se zeptám :-) Jedu na 14 dnů na sever Norska a balím krabičku první pomoci (pro bajka) a poprvé nechávám doma náhradní brzdové špalky a lanko … a červíček pochybností hlodá. Když poškodím u svých „bezúdržbových“ hyder hadičku, budu asi v pr…? Nebo s sebou vozíte nějaké spojky a olej? Mám je teprve 2. měsíc, takže nemám vůbec ponětí, jestli a jak je to poruchová součástka kola.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Idelni je mit sebou aspon jednu nahradni brzdu (pokud mozno zadni), ktera jde pouzit i jako predni, nahradni desticky a kotouc… cela kola se taky neztrati.

      0 0
    • BH  

      to nema reseni,az to nastane, tak to budes resit na miste, nebot jak zde spravne nekteri uvadi, to by jsi sebou zrovna mohl vest cele nahradni kolo. K oprave brzdy potrebujes dost klicu, pumpicku na odvzduseneni a td.Pravdepodobnost, ze si ti pokazi brzdy je hodne mala.Jinak Norsko je civilizovana zeme, radi Ti pripadne brzdu opravi v nejakem bike shopu treba i za polarnim kruhem. Jen si nezapomen sebou vzit tvoji zlatou kreditku…

      0 0
    • -b-n-x-  

      taky si myslim, ze je zbytecne se bat. Jinak by me v souvislosti s tim zajimalo, komu zde se jiz podarilo prethnout hadici od hydraulik. Pripadne jina zavada na hydrach.

      0 0
    • Nodar  

      díky všem, nebudu to teď řešit a po návratu začnu skenovat jestli se někdo nezbavuje levně mechanické kotoučovky. Jako rezerva by stačil nějaký shit za pár korun .. to bude asi fakt nejlepší řešení :-)

      0 0
    • Palo TT  

      Ja som pri prechode na kotuce nechal rafky klasicke Vckove, aby som pri problemoch mohol rychle nahodit naspat Vecka.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Rafky jsou jedna vec…

        0 0
        • rock  

          … a čepy na vidlici nebo rámu druhá … pokud je všechno, tak náhradní páčka, čelist, lanko a bovden se do kufříku s nářadím vleze …

          0 0
        • Palo TT  

          Co si tym chcel povedat? Capy som nechal tiez :) Takze ked znicim hadicku a budem cakat, kym mi dorucia novu, mozem jazdit Vcka. Teoreticky aj ked v nejakej divocine v zahranici znicis hydrauliku, tak aj pripadna kupa lacneho Vcka na nudzove brzdenie bude lacnejsia ako oprava. Nehovoriac o dostupnosti – hydru a nahradne diely nebudu mat v kazdej dedine. Ale je pravda, ze pokial ma diskove rafky, tak mu to moc nepomoze. Niekedy treba mysliet dopredu :)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            No hlavne treba cepy na V. Ted mame doma sest kol, ktere nemaji cepy na V ani vpredu ani vzadu, takze je nejlepsi reseni vozit jednu kompletni zadni brzdu.

            0 0
            • Palo TT  

              Vyreklamuj to. Urcite to budu vyrobne nepodarky. Moj bike capy ma. :)

              0 0
    • RomanH  

      Proto mam mechanicke Avidy. Nicmene si nemyslim, ze se Ti poserou obe brzdy zaraz a zadni muzes ve vetsine pripadu prehodit na predek. navic, asi nejcastejsi „zavada“ (mimo sjete desticky) bude zavzdusneni, takze Ti staci odvzdusnovaci sada (strikacka s hadickou) a kapalina, pripadne nejake O-krouzky. Na kratkou cestu do „civilizovanych“ zemi bych to netahal, ale treba na 14 dni po Alpach ci nekam do Skandinavie urcite jo.

      0 0
      • Radek Broz  

        „Prehodit na redek“? Ackoliv je vepredu brzda mnohem ucinnejsi,da se podle me lip jezdit bez zadni nez bez predni.

        0 0
        • RomanH  

          No vzdyt to rikam, radeji budu mit brzdu na predku, nez v zadu

          0 0
        • Radek Broz  

          Ehmmm, napsal jsem to blbe:o) Melo to byt, ze predni je sice ucinnejsi, ale ze se bez ni jezdi lip nez bez zadni. Zkousel jsi jezdit nekdy jen na predni?

          0 0
          • RomanH  

            Jo, asi dve vyjizdky (po cca 50-ti) km jsem zkousel na zadni nesahnout, navic me zajimal ubytek desticek. Bylo to prave z toho duvodu, ze jsem to chtel vyzkouset. Pak jsem zkousel jezdit jen se zadni, ale toho jsem brzo nechal, protoze jsem kazdou chvili nedobrzdil :)

            0 0
    • kungpao  

      Myslím že vobec nemusíš rieši? najaké náhradné súčiastky. Olej DOT4 alebo minerálny olej majú v každej autoopravovni, tam ti to aj odvzdušnia, keď sa ti ostatné poserie tak by som to dal opravi? do špeciálky (v Norsku drahá), pravdepodobnos? toho je asi 0,01 %. Nezabudni na náhradné brzdové doštičky, zicher je zicher ako hovorila moja babička…

      0 0
    • JirkaT  

      Jako malí kluci jsme brzdili taky botou mezi pláš? a přední vidlici. :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.