• wroum

    protoze me uz vadi argument ze je u hyder problem se zavzdusnovanim, zajimalo by me jak ste na tom vy, co mate hydry.

    napiste jaky brzdy mate a jak casto je musite odvzdusnovat, popripade jaky servis je na ne potreba za rok (jiny casovy usek).

    zadny JPP.

    0 0
    • wroum  

      sem si to zalozil, tak zacnu

      hayes HFX 9 HD – za celou sezonu jedno odvzdusneni zadni brzdy (po zajeti), jinak zadna udrzba. zadnej problem. brzdej slusne.

      0 0
    • onegear  

      Kdyz si chces udelat predstavu o poruchovosti-neporuchsti hyder zabrus z naseho rybniku nekam do more

      mtbr forum brake time, recenze hyder, magura forum a rada dalsi

      ziskas prehlad od daleko vetsiho vzorku uzivatelu a poznas jake prispevky se nejvice opakuji

      0 0
      • wroum  

        me zajimaj lidi z B-F a obzvlaste ti co jezdej avidy a tvrdej ze s hydrama sou problemy.

        0 0
        • vlk  

          Každý a? se snaží být sebevíc nezávislí bude více chválit to co má na kole.Po psychologické stránce je také přípustná verze , že by brali dnes už raději nějaké hydry, ale nejsou schopni si to připustit-vysvětlení kamošky psycholožky.

          0 0
          • black.horse  

            A kámoška má hydry? a nebo je hydra?:-))))

            hehe, tak já poruším tradici a řeknu, že moje HFX9 sou nicmoc… takovej podprůměr a kdybych měl prachy, tak si koupím lepší:-)

            0 0
            • wroum  

              mels je na kole nebo si je kupoval samostatne?

              0 0
              • vlk  

                v tom je rozdíl?

                0 0
                • wroum  

                  je. pomerne pravidelne se stavalo ze hayesy montovany na kola ve fabrice se zavzdusnovaly a tekly. ty prodany samostatne v krabici (ne montazni verze) byly bez problemu. tyka se hlavne roku 2003, 04 nevim.

                  0 0
            • vlk  

              kamoška hydry nema, je to profesionální psycholožka a jen jsme se tak o daných rozepších a chování některých lidí bavily, netýkalo se to konkrétně brzd ale obecně nakupování a následných recenzí výrobků.

              Popravdě HFX9XC co jsem zkoušel se mi taky nezdály nic moc-vzhledem k ceně.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak ja jeste prihodim MX-2 na svem kole. Ty bych nikomu nedoporucil. Maximalne souperum :)

                0 0
    • Manas  

      Promax DSK-1

      Prvni mesic problem se zavzdusnenim, po doplneni na spravnou hladinu kapaliny rok a pul bez udrzby. Obcas akorat zkontroluju srouby, ale nikde nic.

      0 0
    • Lada1  

      XTR udrzba – cisteni kotoucu/desticek Power clean sprejem

      0 0
    • grafik  

      SH 525, zatim funguji problemu, bez udrzby, brzdny ucinek velmi dobry, desticky puvodni, najeto neco pres 1500 a 2 maratony, porizene v cervnu 04. Jsem spokojen – tecka

      0 0
    • BB  

      XTR od 2003 servis zadny, zavzdusneni zadne, pouze vymena desticek a to pomerne casto. Letos dvakrat nebo trikrat, najeto 8 Kkm za rok v pomerne tezkem terenu, asfalt nejezdim, pokud nemusim. Zpocatku trochu chytaly, tak jsem obcas vycistil prasatka. Pred tim dva roky Hayes, typ si nepamatuji a ty se rady zavzdusnovaly, tak 2 krat rocne.

      0 0
    •  

      M525 160 kotouč, model 04, po zajetí deskej jednou preventivně dotažené torx+třmenové šrouby, 2× odmaš?ovanej kotouč a jednou desky jinak bez údržby

      0 0
    • tradic  

      mám hayes HFX9. A začínají mě docela točit. Zavzdušní se tak 2× do měsíce. Je to asi tím, že mám poškozený to těsnění u páky, je to naštěstí zadní. Přední je úplně v pohodě. Jsou to první kotouče co mám, takže nemůžu posoudit, který jsou lepší.

      0 0
      • Roman  

        By mě zajímalo jak se ten vzduch dostane dovnitř? Bo je mám taky, tak a? jsem připraven. Mám je 1rok, zacházím s nima macešsky a krom toho, že žerou destičky jako chleba, letos 3× :-( tak OK. Umím si představit zavzdušnění, když se stane: vyvaření, nedotažené odvzdušňovací šroubky, destrukce, vzhůru nohama to vyteče z auta, ale velociped doma parkuju horebruchom a nic…

        Říkám si, že je v tom při brždění tlak jako hrom a ven se nikama nedostane ani kapka – leda by prdlo těsnění… Tak jak se tam ten potvorák vzduch dostane?

        No nic, dneska v rámci výcviku provedu preventivní výměnu DOT a mrknu inside.

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ne ze bych ti umel odpovedet na to proc, ale vsimnul sis nekdy jaky tvar ma tesneni u hydraulik? Pak ti musi byt jasny, proc to ven nevytece a dovnitr…

          0 0
          • Roman  

            Ano – laicky řečeno se to tím tlakem jakoby zatěsňuje ještě víc… Když jsem léta páně jezdil v žigulíku po rodičích, tak jsem na něm taky hydry odvzdušňoval, ale i tak mně to není úplně jasné :-)

            0 0
    • rasto  

      magura clara, model 2003, koupeno 2003. odvzdusneno (v pocatcich, detske problemy) asi 3×. ted (po 1,5 roce od posledniho zavzdusneni) – pohoda. rocne cca 3,5k km. servis obcas procistim kotouc motobenzinem, obcas vymenim desky. kotouce muzu jen doporucit!! ;-)

      0 0
    • BH  

      Formula B4 PRO najeto asi 2 tis. km. jeste se nezavzdusnily, ovsem po dele trvajicim intenzibvnim brzdeni se „natlakuji“ a nejakou dobu pribrzduji.la­boroval jsem s vyskou hladiny v nadrzce,ale bez vyrazneho efektu.dela to furt. ale tento problem jsem mel na jinych hydraulikach Formula.kde je chyba?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Ve zname nedostatecne velikosti expanzni nadobky :)

        0 0
      • wroum  

        ze by v ty formuli? kamos mel kdysy Grimeky a pri DH na Bozaku se mu najednou prestalo tocit predni kolo, brzda se ohrala az se kousla. pomohla vymena :-) (za jinou znacku)

        0 0
      • Pá-dlista1  

        Jinak jestli chces nejaky reseni, tak treba organicke desticky, vetsi kotouc, chladic, zmenit styl brzdeni. Mozna jeste lepsi kapalinu. Ale co celkem pomaha, jinou brzdu :)

        0 0
        • BH  

          nemam primo osobni zkusenost s jinama hydraulikama,je to fakt problem jenom brzd Formula?Co jsem tak pozoroval, pod kopcem skrkaly hydrauliky vsem, nezavisel na znacce, ale mozna nekde existuji nejake fakt vychytane-mozna od Shimana, chystam se jedny testoval (LX 05). Nez zkouset vymeny kotoucu, jine desky a pod. radeji vymenim cele kolo, nerad se v tom hrabu, kdyz to neni uplne nutne.

          0 0
          • Jenda  

            uprimne receno jezdil jsem B4 v ty standardni verzi asi rok a musim rict ze to je pouze imitace brzdy – SH 525 stoji o pulku min ale brzdy jsou to nesrovnatelne lepsi (az na tu hmotnost) Jinak B4 se nezavzdusnovala (do ty prtavy expanzky se proste vzduch snad ani nevejde:-))))) a SH525 jezdim tretim rokem (taze cca 10kkm) a bez jakehokoli zavzdusneni nebo nejakych dalsich problemu – obecne jsem moc stiznosti na tyhle brzdy neslysel)

            0 0
        • MartinXC  

          Třeba i noname véčka se budou chovat líp ;-)

          0 0
    • Santus  

      Magura Julie, duben 2004 koupeny s kolem.
      4000km se zadni lehce zavzdusnila, pravdepodobne kdyz mi synovec mackal paku a ja mel zadni kolo vydelany a uz hodne sjety desky.
      4200km vymena zadnich desticek.
      Celkem najeto 5250km, spokojenost.

      0 0
    • TinkTink  

      No…tak jo no :) Vemu to poporade…

      Grimeca S1 – tak jednou do mesice se zavzdusnila…obcas jednou za 14 dni…jak se ji chtelo…predni…

      Coda Expert – fakt vasniva brzda…clovek aby zastavil, tak musel rvat za paky, ale zavzdusnovala se fakt malo…asi jenom jednou za pul roku…no a pak se rozezralo tesneni :-))))))

      Hele..a pak tu jsou nekolikere Formule.

      To jsou panecku brzdy…od ty doby je nemuzu videt a ani jim nemuzu prijit na jmeno. Formula B4 Racing – 1000km v pohode…a pak to zacalo…zavzdus­novani, problemy, problemy, problemy. B4 – zlata – taky…hnus jeden zlatej…plus teda tato ani nebrzdi…

      A pak uz jenom vynatek tech, ktery me fakt sraly:

      Magura Louisa, Magura Julie (ta se nezavzdusnovala, ta jenom tvrdla v dlouhym sjezdu), 555

      Ty co me nestvaly: XTR/XT (po tolika km, kolik jsem s nima dal, mne snad ani nemohly zacit otravovat…)…Im­perial a Clarks…

      Toz tak.

      0 0
      • TinkTink  

        Jo…a vysledek je, ze jsem skoncil u 05tkovych Avidu BB7… :))

        0 0
        • Krutor  

          … chci do kola s Avidama BB5, asi tam funkčně nebude velkej rozdíl, ne?

          0 0
          • TinkTink  

            Reknu to takhle: budu je prodavat, ale nechtej abych je vozil.

            0 0
            • Krutor  

              Tak v čem je rozdíl? Váha, štelování …

              0 0
              • TinkTink  

                Hmotnost to nebude…ta muze byt u BB5 klidne mensi…

                Je to serizovani – proste brzdu pripravis o jednu z vyhod a imho to za to nestoji…

                Jiny desky – uplne jiny…

                Proste nic pro me…ja nemam rad tydle levnejsi odvary kvalitnich brzd.

                0 0
      • K2  

        Co tě sralo na 555?

        0 0
    • goofy  

      No tak ja mam Hayes HFX-9 HD 2004 (montazni baleni) a zatim fpoho… Namontoval jsem, zajel a od te doby brzdi bez problemu (az na pocatecni povolovani packy). Ale mam ji depro od konce 8 mesice, takze nemam dlouhodobe zkushenosti…

      0 0
    • Meesha  

      Hayes Hydro – za dva roky odvzdusnovyny 2× – poprvi to nejak nebrzdilo a podruhy sem je se svou nesikovnosti rozebral a vytekla z nich kapalina… :-) Jinak sem na nich menil jen desticky. Takze v pohode.

      0 0
      • pastikar  

        Hope M4,predná absolutne bezproblémová.Zadná sa mi 2× za sezónu zavzdušnila.Raz pri páde a raz pri preprave biku autom :-).Fakt neviem preco,ale pisali o tom aj na MTBreview,ze su nejake problemy so zavzdusnovanim M4 zadnej brzdy..

        0 0
    • kankrlicek  

      Hope Mini, 8000 km, po 8h jizde v bordelu skrtaly, stacilo vyndat desticky, vycistit. Po 6000 km vymena desticek. Jinak nic :)

      0 0
    • TinkTink  

      Ja teda vcera videl takovou zajimavou ukazku tady tohodle – Cervas na Petruvce – DH – daval daval…a jak to jednou dal nevim jak, tak si uvolnil hadici u paky a brzda mu pomerne pekne vytekla..ale hadici jsme dotahli a jeste na tom ten zavod objel, pac mu asi neco malo zustalo v expanzce – nikdo nemel kapalinu ci injekcni strikacku…nic moc no :)…to se mi s Avidem nestalo … ale to vecko vzadu…to se teda moc nechytalo…

      0 0
    • hkek  

      Magura HS 33.. 2500 bez zavzdusneni. Jedina udrzba proplachnuti pod VAPkou. Jinak jenom zkracovani hadicky po koupi.. Tudiz odvzdusnovani. Nemuzu si stezovat.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.