• yetti

    Prosím pomoc!! Dneska jsem poprvé vyzkoušel nové hydraulické brzdy Shimano LX a málem jsem se zabil. Z kotoučů akorát létaly špony, dělalo to neuvěřitelnej kravál, ale zastavit s tím nešlo. To co na fotce vypadá jako prach jsou ocelové špony a prach z destiček po 15ti kilometrovém „švihu“. Myslel jsem, že se nedostanu domů. Můžou být kotouče s destičkama nekompatibilní? Je to jediné co mě napadá, ale koupil jsem to na netu jako komplet Shimano. Už jste zažily něco podobného?

    0 0
    • blaska.vita  

      Bych zkusil jine desticky.Jelikoz jsi uvaril kotouce ,tak i s novyma to bude asi chvili trvat nez se to obrousi.Jinak muzes kotouce vylestit rucne.

      0 0
    • pepek  

      Nemáš tam ty desky opačně?:-) Nějak mi to na tom obrázku tak přišlo, no.

      0 0
      • lidumil  

        Zkušemosti s hydrama nemám, ale to snad opačně dát nejde? :-o i když kolega narval obráceně šňůru mezi PC a tiskárnu a taky se divil, že to netiskne a my nikdo nechápali.

        0 0
        • dieegoo  

          no obracene to asi nejde, ale tobe se to ocividne povedlo

          0 0
          • vlk  

            ale jo kdyby zároveň vyměnil pravou za levou tak by to tam nacpal.Myslím, že je má na 100 procent obráceně :o)

            0 0
            • dieegoo  

              asi ano, i ten kotouc na to vypada… prece ho nemohl takhle vybrousit po 15km…

              0 0
      • pos3k  

        taky me to napadlo, vypada to ze drel „kov o kov“

        0 0
      • vlk  

        ty jo fakt, že asi jo, taky na ten obrázek koukám a připadá mi to taky tak.

        0 0
        • yetti  

          To si ze mě děláte prdel že jo.

          0 0
          • dieegoo  

            :/ tahle fotka toho moc nerika

            0 0
          • DX3,5  

            neděláme fakt to tam máš ty experte asi obráceně zkus na to mrknout ale hned si objednej nový kotouče tyhle sou kaput

            0 0
            • dieegoo  

              ty jo, ale na te fotce co poslal jako druhou to vypada, ze jsou dobre

              0 0
        • yetti  

          To si ze mě děláte srandu že jo. Myslím, že jinak by to ani nešlo.

          0 0
          • yetti  

            Mi to spadlo

            0 0
          • dieegoo  

            a pri brzdeni se ti povede paku stlacit az k riditkum?

            0 0
          • goofy  

            Desky jsou dobre, ale vypada to, ze ti chodi jenom jeden pistek. A materialu tam maji este hodne, takze zajizdej… ;o)

            0 0
            • dieegoo  

              s tim pistkem mi to delalo taky… dvakrat nebo trikrat sem ty desky roztahoval od sebe, ted uz to je docela dobry… ale je mezi deskou a kotoucem uplne minimalni mezere… na zadni brzde je vetsi.. nevim cim to

              0 0
              • goofy  

                Ja mam treba momentalne na zadni brzde mezeru mensi, pac se mi blbe vraceji pistky, tak je budu muset precistit, ale zatim este neskrtaji, tak to ma chvili cas… :o)

                0 0
            • yetti  

              Ty destičky jsou normálně vydrolený a kotouče jsou zkroucený a čumí z nich všude špony a mají v sobě zadřené kousky těch destiček. Je to docela racht když jedu.

              0 0
              • goofy  

                Z tech fotek to neni moc videt. zkus hodit foto kotouce.

                0 0
          • goofy  

            Jo a zkus este hodit fotku kotouce jak vypada.

            0 0
            • yetti  

              Tady je detail kotouče, ale neni na tom moc vidět, protože jsem to musel fotit s bleskem a dost se to leskne. Ale je vidět, že na 15 km jsou slušně obroušený

              0 0
              • goofy  

                Spony v nem zadne nevidim. Kotouc je docela dost jety, ale myslim, ze to neni zadna hruza. A jelikoz to vypada, ze ti jedna deska porad dre o kotouc, tak by to i odpovidalo.Zkus este vyfotit desky at je videt z jakeho jsou materialu, ale vypyda to jak sintrovane, a tem trva dele nez se zajedou.

                0 0
              • Haryk  

                Asi budu vypadat jako blb, ale na tom kotouči je fakt napsaný „POUZE S PRYSKYŘIČNÝM OBLOŽENÍM“?To jsou věci teda…Jinak upřímnou soustrast.Asi ještě dlouho zůstanu u véček.

                0 0
              • R.1  

                To je maekky kotuc, pouzivaj len plastove oblozenie!

                0 0
              • Jimmy137  

                Na koutouci je napsano, ze se maji pouzivat jen s organikou… a jestli si pamatuju svoje LX, tak takhle barevnej kov na destickach maji syntry :-D to co mas nejsou totiz LX kotouce…

                0 0
          • dieegoo  

            jeste jak na to koukam… na to ze to mas novy a jety 15km.. neni to nejaky moc rezaty?

            0 0
            • yetti  

              nový jsou akorát ty brzdy a nic razavého na nich není

              0 0
            • yetti  

              Jestli myslíš ty destičky tak ty mají takovouhle barvu :-)

              0 0
              • dieegoo  

                ne ne… nevim jak se ten dil jmenuje, ale myslim ty dva plisky, co na ne tlaci pistky.. ja je urcite takhle „rezaty“ nemam

                0 0
                • yetti  

                  To fakt neni rezavý, ty mají takovouhle barvu. Vypadá to jako bronz, ale je to nějakej druh pokovení. Vidím, že mi tady nikdo nevěří. To se nedá zajíždět, protože to vůbec nebrzdí. Vypadá to jako kdyby ty kotouče byli měkký na ty destičky, ale obojí je Shitmano jak už jsem napsal.

                  0 0
                  • dieegoo  

                    no zejtra az se vratim ze skoly, tak se na to mrknu a nafotim to… ale tak to vypada jinak, nez to tvoje :/

                    0 0
              • pepek  

                Na tom kotouči to máš napsaný: resin pads only. :-)Někde udělali soudruzi z netového obchodu chybu

                0 0
          • djano  

            Podla obrazku to vyzera ze zavlacka presla pruzinkou iba raz a jedno ramienko pruzinky (vonkajsie) sa dostalo medzi dosticku a kotuc. Vysledok by zodpovedal. Ak kotuc je dorasovany iba z vonkajsej strany, mohol by byt problem v tom.

            0 0
    • yetti  

      Vzdávam to! Vidím, že jsem jedinej komu se tohle stalo a tak mi nikdo nevěří. Nepřeju nikomu zažít tu hrůzu, kterou jsem dneska zažil, když jsem pod kopcem chtěl zabrzdit a ono to nešlo :-) Myslím, že teď mě nikdo na bika dost dlouho nedostane. Založil jsem tenhle thread i kvůli tomu, abyste si dali bacha, když nakoupíte něco levně jako já. Když nefunguje přehazovačka, tak je člověk maximálně nasranej, ale když nefungujou brzdy tak to je v p…

      0 0
      • goofy  

        No je mozne, ze to ma sintrovane desky a ty jsou moc tvrde na ten kotouc. Prot sem ti rikal, at hodis foto tech desek… Ty nam to neulehcujes.

        0 0
      • Lišák  

        Kontaktoval jsi prodejce?

        0 0
        • yetti  

          Nechtělo se mi teď večer ty destičky vyndavat :-) protože jsem tak naštvanej, že bych to nejradši vyhodil oknem. Prodejce jsem ještě nekontaktoval, protože jsem se vrátil v 19h a to už v pátek nikdo stejně nefunguje. To je také důvod proč jsem neuvedl od koho jsem to koupil, protože nevím jak se k tomu postaví a tak bych ho zatím nerad nějak očerňoval, protože se tady na foru taky občas vyskytuje.

          0 0
          • goofy  

            No desky nevypadaji nijak znicene.A jestli jsem to dobre poznal, tak jsou asi sintrovane, ze? Na tom kotouci bylo neco napsane v tom smyslu, ze by se mnely pouzivat pouze nesintrovane desky, jestli sem to prelozil dobre.

            0 0
            • yetti  

              Takhle jsem to koupil jako sadu. Tak nevím zda to prodejce udělal vědomě nebo omylem. Upřímě doteď jsem netušil, že na Shitmano existují dva druhy destiček. Dosud jsem jezdil Hayesy MX2 a LX jsem koupil proto, že jsem nebyl úplně spokojenej s brzdným účinkem mechanickejch kotoučovek, které tady byli navíc mnohokrát pomlouvány. Ale to co jsem si teď namontoval na kolo předčilo všechny mé očekávání.

              0 0
              • yetti  

                A můžeš mi prosím nějak popsat jak se poznají sintrované od nesintrovaných? Abych věděl co mám v pondělí blekotat.

                0 0
                • pepek  

                  Sintrované jsou ze spékaného kovu, ty druhé (resin) jsou nějaká směs pryže, nebo snad pryskyřice s něčím (osinkem?) Ty tvoje vypadají jako sintrované, tudíž nevhodné.

                  0 0
                  • yetti  

                    Díky moc všem za rady! V pondělí s tím zkusím vyrukovat na prodejce a jsem zvědavej co mi na to řekne. Určitě dám vědět jak to dopadlo. A sorry za moje podrážděné reakce, ale včera jsem byl strašně vytočenej. Do rána mi to už tak nějak přešlo a tak odjíždím s rodinou na Šumavu bez kola :-)

                    0 0
                    • Vašur  

                      Že se vyrábějí různé typy destiček, to jsem věděl, protože to výrobci i dodavatelé inzerují. Ale že jsou na ně různé kotouče, to jsem nikde nezaregistroval. To by mě zajímalo, co je to za materiál. Vždycky jsem myslel, že kotouč je jen kus nerezového plechu a hotovo. Tedy moje kotouče od Hayesů nemají ten nápis „pouze pryskyřice“ a fungují s oběma typy destiček podle popisu výrobce – účinnost, zvuky atd. Taky mě napadlo, že je to povrchovou úpravou kotouče, ale to je asi hloupost u věcí, které se opotřebovávají do hloubky.

                      0 0
                      • JSt  

                        nerez to neni…

                        0 0
                      • Jimmy137  

                        to co ma je ten nejlevnejsi sunt od shimana, co se dava na ty nejhorsi mechanicky kotouce… Takze to neni nerez…

                        0 0
    • mikin  

      Asi smula na danej kus,ja jezdim LX hydry skoro 2 roky a nemuzu si stezovat, odvadej dobrou praci.

      0 0
    • micro  

      no, kdyz tam dali kotouc , kterej davaj k mechanikam M475..ten je nevhodnej i na ty „resin“ desticky, ja sem v nem po par zabrzdenich udelal 2 ryhy – udelala se spona, ktera pak utvorila drazku v destickach… ten kotouc je snad z papiru.. Meli ti poslat LX kotouc.. ja to vidim na koupi novyho kotouce + desticek treba od A2Z. nebo zkusit reklamovat …

      0 0
    • JMT  

      fakt bych to videl ze mas anorganicky desky a kotouce na organiku… holt to v net shopu spackali…

      0 0
      • Vašur  

        Zpackali je slabý slovo. Dyť tady jde o život a nejen tomu, kdo na tom jezdí. Představ si spustit se někde po silnici, v zatáčce proti auto, snaží se uhnout a :-(((. To už smrdí kriminálem. Že to sami nemontovali by mohla být polehčující okolnost.

        0 0
        • goofy  

          Snad nejsi takovy debil, a ty brdy si pred vyjetim proste v male rychlosti testnnes, ne? Nebo jsi to hned rozjel co to slo a sel na brzdy do nejake zatacky?

          0 0
          • Vašur  

            Někdo jo a někdo ne. Yetti psal, že na tý hrůze jel 15 km. Tam už nějakej dolukopec potkat mohl. Nemůžu ale soudit, jestli zrovna on by ho za tohohle stavu dal. A taky firmy, hlavně americký, se soudním procesům brání, důkazem toho jsou nálepky na mém kole typu „nevyjíždějte na tomto kole dokud jste důkladně nepřečetli a neporozuměli návodu na použití“. Lidi s tvým označením existují…

            0 0
            • goofy  

              Pokud takovi lidi jsou, tak se divim ze este nevymreli… :o) Kdyz si prece namontuju nove brzdy, tak musim nejdriv vyzkouset jestli opravdu brzdi, a to nemluvim o tom, ze se vsechny kotoucovky musi nejdrive zajet. V te dobe clovek nemuze od brzdy cekat 100% vykon. U mne je proste logicke, ze namontuju brzdu, vytahnu pred barak, a rozslapu trochu a zkusim zabrzdit. pokud brzdi rozslapu vic, pokud ne, jdu zkoumat, kde je problem…

              0 0
            • yetti  

              Problém je v tom, že při malé rychlosti to brzdilo. Nebylo to nic moc, ale říkal jsem si, že si to teprve musí sednout. ******* nastal až když to mělo zastavit z větší rychlosti, když se kotouče zahřály a začali z nich lítat špony, šíleně se to rozvibrovalo a a pak to teprve přestalo brzdit, akorát to dělalo šílenej kravál. To jsem teprve zjistil, že jsem v pr… Chápu, že si myslíte, že jsem úplnej debil, ale zpočátku nic nenasvědčovalo, že je něco špatně. Brzdy byli odvzdušněný, pístky chodily jako po másle a nikde nic nedřelo. Zkrátka pohoda. Zajímalo by mě kolik lidí tady na fóru ví, že existuje víc druhů kotoučů a to si myslím, že tu jsou většinou lidi co jsou blázni do kol :-)

              0 0
      • Vilém  

        To slysim poprve,ze existuji kotouce na organiku a anorganiku.Moh bys to prosim upresnit?Asi mi neco uniklo.

        0 0
        • Vilém  

          Tak beru zpet,po precteni cele debaty jsem se utvrdil v tom ze Shimano opet zavadi nejaky novoty:(To ze delaji dve tvrdosti kotoucu jsem fakt nevedel.

          0 0
    • JJ  

      Podle tech vsech fotek, co sem tu videl je to stejnej problem, jako se stal me na M475, kotouc byl stejne poskrabanej a desky se drolily po 30km. Nakonec sem kotouc prebrousil jemnym smirkem a desky mi vyreklamovali ve velotrade.cz, kde sem to kupoval. Nedostal se ti nejakej bordel na nezajetej kotouc?

      0 0
    • Tomcat  
      • změnit destičky (keramika, metalika)
      • vyrovnat kotouč (upečenej asi hází)
      • možná větší kotouč
      0 0
    • yetti  

      Tak jsem si to teď přeložil a RESIN fakt znamená anglicky pryskyřice :-) Tak to asi opravdu nebude na metalic destičky. Takže pokud je někdo stejnej tupec jako já, tak destičky jsou resin nebo metalic a k nim se holt dělají extra kotouče.

      0 0
      • pepek  

        Tak uplně to neplatí, origo jsem měl na Sh 525 resinové, potom jsem dal sintrované a nic se nestalo. Spíš ten kotouč je asi měkký, možná určený jen na mechaniky (možná), proto to upozornění.

        0 0
        • yetti  

          hlavně to nikdo nezkoušejte kombinovat nebo se na tom zabijete !!!

          0 0
          • vlk  

            no vyměň kotouč a asi i desky-já bych to dal k nim na reklamaci a až budeš brát nový destičky tak v žádném případě ne goldfreny DS- na lx dělají pouze ty DS- A ty málo brzdí. Ty kotouče ze 475 jsou fakt úplně nahouby.

            0 0
            • Solis1  

              Mam mechaniky 475 a ted nedavno sem na ne dal goldfreny desticky(ten typ presne nevim,pac sem ja vul obal vyhodil) a koukam,ze sem si pekne nabehl..Brzdi to i na mechaniky hodne slabe a navic mam kotouc samou rejhu..Pokud je budu jezdit dal,tak se muzu s kotoucem asi rozloucit,co..?:(

              0 0
    • dieegoo  

      No taky si sem hodim svuj problem s LXkama… posledni dobou se mi zdalo, ze nebrzdi tak, jako ze zacatku.. koukal jsem na desticky a u predni brzdy po stisknuti packy se pohybuje pouze vrsek desticek (udelaji jako by acko). Nevite nekdo jak se toho neduhu zbavit? Jinak dokazi ty vase pri stisku jednim prstem postavit kolo na predek?

      0 0
      • vlk  

        no ty moje s a2z destičkami ano, se shimano destičkami, taky-když byly nové, teď už jsou skoro sjeté a jakoby najednou éně brzdily.

        0 0
        • dieegoo  

          no ty moje maj najeto necelych 500km, takze sjete snad nebudou… nevis co s tim divnym pohybem desticek? Zadek chodi normalne, jen ten predek me zlobi

          0 0
        • dieegoo  

          ty jo, tak sem ty desticky vyndal a nestacil se divit :/ na predku je leva deska pomerne nesoumerne sdrbana…

          0 0
    • Lister  

      no když to tak čtu tak se celkem děsím, si je chci koupit taky a stějně jako yetti budu potřebovat jiný kotouče. Myslíte, že kotouče Aligátor případně Avid budou fungovat???

      0 0
    • lubos  

      No tak to ziram. Jednak jsem dosud nevedel, ze se delaji i takovyhle kotouce, ale tohle stat se v americe , tak jse z toho soud. A vyrobce bych zavrel za takove kotouce. Btw, i ve fazi zajizdeni musi kotouce brzdit.

      0 0
      • yetti  

        Vše se vysvětlilo. Prodejce se mi omluvil, že v sadě omylem dodal kotouče určené pouze pro mechanické kotoučovky, které používají resin destičky. A slíbil, že mi obratem pošle nové kotouče i destičky.

        0 0
        • klerik  

          Tak aspon ze byl sluznej a uznal to. Mel jsi kliku.

          0 0
        • goofy  

          Sme to rikali… Ted uz muzes klidne spat. :o)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Taky jsme rikali, ze ma obracene desticky… my toho vubec nakecame :)

            0 0
            • goofy  

              No jasne, ale pak kdyz dal fotku kotouce a desticek (mimochodem trvalo mu to den), tak se problem rozlustil hned… ;o)

              0 0
        • lubos  

          Ahaaa, tak proto mechaniky tak spatne brzdi, co si tady lidi stezuji. To by leccos vysvetlovalo.

          0 0
    • klerik  

      Premejslim nad nima, ale do LXek asi nepujdu. Koukam, docela boj. :-)

      0 0
      • goofy  

        No ja to reknu asi takhle. Jednou dobou byly hodne in HFX-9 a Shimana 525. Jelikoz jich zacalo jezdit hodne (hlavne HFX-9 se dava na skoro kazde kolo), tak se semtam objevily nejake problemy. Najednou zacaly byt HFX-9 nejhorsi brzdy, a preslo se na jine znacky. Konkretne vetsinou Shimano XT a hlavne LX. No a ted je uz tech brzd mezi bikerama taky celkem dost, a zacina se ukazovat, za to taky nejsou zadne svate brzdy, ktere este maji na mne houbovity chod… A ted se rozhodni. :o)

        0 0
        • enjoy  

          no:-),musim rict,ze mas uplnou pravdu.koukam!:-) udelam ted trosku agitku:-),ale treba 525ky jsou mene houbovite nez hope.na miste.nastesti,ale v realu,pri jizde se projevy chod packy a jeji tvar,oproti deore,tak dobre,ze nic nepoznas.

          0 0
        • klerik  

          Neco vymyslim, dam dohromady nejaky prasule a nejak to dopadne. Bud budu spokojenej a nebo budu nadavat. :-)

          0 0
      • kafac  

        Ja mam na LX najeto asi 6000km desky tam mam furt origos Shimano (a jsou furt jak novy) kotouce mam Aligator 160mm (predek se pri brutalnim brzdeni prehriva – tak tam jeste dam 203mm kotouc) a nemam s nima sebemensi problem. Jak uz tady nekdo psal, nejlepsi je se o ty brzdy vubec nestarat… ziji si vlastnim zivotem a je to OK. Akorat po zime jsem vyhodil desticky, vyslapal pistky ven, vylestil, promazal silikonem a zase slozil..... sul v zime tomu dava celkem zabrat

        0 0
    • UCHI  

      Když tak sleduji debatu tak se taky zeptam, jelikož chci zítra kupovat taky LX hydry (zatím mám mechanický Deore)a na kotouči BBB 180 mm mám napsaný – power stop stainless, tak to budu potřebovat asi ty kovový destičky,(meta­lic,sintrované) nebo jak se jim říká,že jo? .Díky za radu.

      0 0
    • ferdiš  

      Já mám LX-ový hydry asi 3 týdny a jsem max. spokojenej,když jsem je poprvé zmáčknul, tak to bylo asi jako s véčkama,když máš obalený ráfky sněhem.Asi po 5 km už to bylo celkem dobrý.Teď na nich mám asi 200 km a nemaj chybu.Mám originál kotouče od Shimana na centerlock a věděl jsem ,že jsou 2 druhy kotoučů.Ty na obyč desky stojí polovic tak jsem vzal radši drašší,jaký jsou tam destičky nevím zatím jsem je raději nevyndaval.

      0 0
    • zmolko  

      mam brzdy Hayes HMX-1, ked budem menit kotuce a dosticky, dam tam ten novsi Hayes kotuc a dosticky BBB organicke. len pre istotu: bude to v poriadku? dik

      0 0
      • zmolko  

        nikto nevie? :-(

        0 0
        • Vilém  

          Ne nic se nestane.Otazkou vsak je, zda ma smysl kupovat drahy Hayes kotouce, jestli by nebylo lepsi bud koupit nejaky min znackovy, nebo koupit rovnou poradny brzdy.

          0 0
        • kubad  

          na tu meridu 203mm kotouč??? ses zbláznil?

          kup radši pořádné brzdy místo těch co máš

          0 0
    • die.catana  

      Před dvouma dnama sem se vrhnul na mou nebrzdící zadní LX mrchu. Důvod nebrzdění:

      • zaprasený
        • zapeklý destičky
      • třmen nakřivo
      • zavzdušněný
      • a světe div se, úplně povolená nába :)

      Oprava, sundal sem plastový kryt od vyrovnávací nádržky na páce. Dolil olej. Vzal klíř povolil dole šroub na třmenu, vybublalo. Pak jsem doplnil olej. Utáhl šroub, zmáčkl fest brzdu, trochu povolil ten šroub a než sem úplně zamáčkl brzdu, tak bylo parádně odvzdušněno. Tak asi 10min Asi tak 15min mi zabralo nastavení třmenu. Vyjel sem ven, obstaral sem si jemné bahno, napaplal na kotouč a sjel sem si pořádnej kopec.

      Oprava, sundal sem plastový kryt od vyrovnávací nádržky na páce. Dolil olej. Vzal klíř povolil dole šroub na třmenu, vybublalo. Pak jsem doplnil olej. Utahl sroub, zmáčkl fest brzdu, trochu povoli ten šroub a neš sem úplně zamáčkl brzdu, tak bylo parádně odvzdušněno. Tak asi 10min Asi tak 15min mi zabralo nastavení třmenu. Vyjel sem ven, obstaral sem si jemné bahno, napaplal na kotouč a sjel sem si pořádnej kopec.

      Tohle byla první údržba po celoročním ježdění, tak mi nevykládejte, že LX brzdy sou problémový!!!!!

      0 0
      • yetti  

        Jezdil jsem rty LX brzdy dva roky a muzu rict, ze od chvile co mi vymenily ty naprosto nevhodny kotouce za obycejny Aligatory, tak jsem na ty brzdy v podstate nemusel sahnout. Ted jezdim XT, ktery tady spousta lidi chvali a proto LX jsem nezaznamenal zadnej rozdil. Takze ja osobne muzu hydraulicky LX jedine doporuciit.

        0 0
      • Vhalasta  

        Ad 1) Proč jsi to všechno prováděl dvakrát?

        Ad 2) Po roce odvzdušňovat je podle tebe jednoduchá údržba?

        0 0
        • Vilém  

          ad ad2) rozhodne jednodussi, nez treba menit spalky na celym kole, mazat, pripadne menit, k tomu lanka a bowdeny.

          0 0
        • MlokCZ  
          1. Ono hlavně normálně po roce brzdy odvzdušňovat nepotřebují.
          0 0
          • Mr.Data  

            Mel bych tady dotaz k tematu…odvzdus­noval jsem zadni, ale odspodu. Navod jsem zadny nenasel, pouze shora. Abych mohl pres ventilek dostat olej do trmenu, musel jsem na brzdove pacce uplne vysroubovat imbus na krok paky. Pak se naplnila exp. nadrzka. Pocitove mi to prislo jako cistsi reseni. Cekal jsem, ze krok paky bude kratky, ale byl celkem dlouhy, musel jsem ten imbus dost zase zasroubovat. Je to v brzdach nebo v rukach? Prijde mi, jako by tam bylo malo oleje, tlaku, ze je dlouhy chod.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.