Trek X-Caliber 29" 2012 vs Radon ZR Race 29" 2013

28 nepřečtených
  • Pan.Fazole

    Ahoj

    Jak byste viděli tyhle dvě kola proti sobě ?

    Trek Gary Fisher X-Caliber 29'' za 26700,–

    VS

    Radon ZR Race 29er 6.0 SRAM za 999€,–

    Má vůbec cenu přemýšlet nad tím radonem, když vemu v potaz » čekání jestli a kdy bude k dispozici 22" rám, objednání z německa, doprava, čekání, případná reklamace a hlavně v reálu sem ho vůbec neviděl ani na něm neseděl. Ten Radon se mi zase zdá, že má o chlup lepší osazení (ale moc do toho nevidim) a moc jich tu v ČR jezdit nebude :).

    Chci bike hlavně na cestu do práce (10km asfalt, pole, …), s ženskou o víkendech „výlety“ ( :) ) a s kámošema kořeny apod.

    191cm , 85kg

    • případně toto co postavil SCALAR za mám pocit 25000,–

    Ale moc se mi tam zase nelíbí ten MRX rám (ale to je čistě subjektivní názor). Nedalo by se to postavit na jinym rámu s podobnou cenou ?

    Vím že tu je těhle dotazů mraky, (většinu sem asi viděl), ale bude to 1. „normální“ bike co bych měl, prachů je samozřejmě málo a tak bych byl vděčný za nějaký názor.

    Díky

    0 0
    • AussigBiker  

      Radona mam cerstve v cerno-bily, ram je na zivo pecka, vypada o sto pro lip, nez na fotkach. Geometrie vypada, ze mi bude skvele sedet, jeste jsem na nem ale nejel. Meli ho na sklade, dorazil za ctyri dny od objednani a vypada to, ze kolo je sestelovany, jeste musim trochu projet, nez vyjedu. Stacilo nahodit predni kolo a riditka otocit (namontovany uz byly).

      0 0
    • Azmir  

      Šel bych do radona, je hezčí, o sadu vyšší výbava, pokud sedne, tak proč ne.

      0 0
    • bluma  

      Tady není o čem – Gary Fisher, výbava sice horší, ale geometrie, zkušenosti s 29" a jako drobný bonus doživotní záruka, to převažují.

      0 0
      • Azmir  

        Nevím co furt všude berou tu GF geometrii jako nějakou modlu, jel jsem pár 29" kol včetně snad všech 29 treků a že by to bylo v něčem lepší říct nemůžu, ale jako marketingový tah asi dobré.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Taky bych řek, že min. S a Scott jsou s tou geo někde jinde…

          0 0
          • bluma  

            Proti tomuhle ani půl slova, ale GF vs. Radon…

            0 0
            • Azmir  

              Sice jsem ho nejel, ale ty jo, že od pohledu víš, že bude špatný?

              0 0
              • bluma  

                OK, dostals mě, je tu určitá teoretická možnost, že německá pseudoznačka bude lepší než tradiční výrobce s dlouhodobým vývojem.

                Takže finální rada zakladateli: pokud můžeš, vyzkoušej oboje, pokud ne, kup si jedno a pak už na jiný nesedej, abys náhodou nezjistil, žes udělal chybu.

                0 0
                • MlokCZ  

                  GF vs. Radon. Ať si každý vybere co uzná za vhodné.

                  Já bych z těhle dvou okamžitě sáhnul po Radonu a nevzal GF. A hlavním důvodem by byla právě geometrie.

                  Sice bych si dokázal pro svoje potřeby představit ještě mírně jinak geometrii než má ten Radon, ovšem pořád mnohem lepší než ten GF.

                  Radon je o třídu točivější a hravější než GF.

                  PS: Jel jsem na obou dvou.

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    U Radonu bych si akorát pohlídal zda sedne délkou. Jsou to spíše kratší rámy, což pro někoho bude dobře, pro někoho špatně.

                    0 0
      • MlokCZ  

        Radon má záruku 5 let (a stejně jako u Cubu to opravdu funguje), takže podle záruky bych nepreferoval ani jedno.

        0 0
    • Luk029  

      Já bych šel do Treka. Doživotní záruka na rám. A hlavně si to kolo můžeš vyzkoušet. :-)

      A ta G2 :-))))

      0 0
    • tom hart  

      TREK

      0 0
    • mikaso  

      No ja sem vybiral stejne loni. Ale mam 197cm a tak me velke obavy o velikost ramu nakonec dovedly ke GF. Radon je kratsi. Zkousel sem si i RB (taky kratkej), ale nakonec sem poridil GF, a to hlavne pro to, ze mam prodejce tam, kde bydlim. Servis 300m od baraku je proste silnej argument. Objednal mi dve varianty 21,5 a 23 na odzkouseni a ja si vybral podle jeho rady tu vetsi, i kdyz se mi vic libilo na na mensim. Ale protoze jezdim zhruba to co ty, nakonec mi turistictejsi posed nevadi a sem spokojenej. Na osazeni bych se vykaslal, pokud jezdis co pises tak jediny co budes chtit vymenit budou gumy, pac na koreny to fakt neni :) a mozna zuzis riditka.

      0 0
    • Pan.Fazole  

      Dík všem za odpovědi. Nevyřešili ste mi nic :).

      Chtěl bych se zeptat MLOKA (někde tu na foru sem viděl žes vcelku rozumně někomu radil s rozměrama právě pro radona) –

      mam :

      výška = 191,5cm

      délka paže (po tužku v pěsti :) ) = 63cm

      šířka ramen = 49cm

      rozkrok = 89cm

      Na jakej rám bys to viděl? Ten jejich výpočet na www sem jaksi nepochopil. Ta vejška je tak nějak mezi 20" a 22".

      A ještě jedna věc – která geometrie dostupných značek v CR je nejblizsi radonu? CUBE ?

      dík

      Petr

      0 0
      • AussigBiker  

        Radon ma na strankach pro jako vejsku postavy jaky kolo. Mrkni na geometrii, je tam vejska horni ramovy trubky, abys sis nenabyl…

        0 0
      • Azmir  

        Tebe bych viděl jako celkem jasnou 22" ale třeba někdo navrhne něco jiného, ale 20" b ti podle tvých rozměrů byla asi malá.

        0 0
      • Ruprt2  

        Radon 22

        GF 21

        0 0
    • BLACK1E  

      Je to těžký, tohohle Radona vlastnim půl roku (cca. 5000 km) kamarád má tohohle Treka a ani teď netušim, který kolo bych si vybral. Trek vypadá od pohledu malinko hezčí a při jízdě působí pevněji, jistěji. Když si ale sednu zpět na Radona okouzlí mě Magury, zvuk zadní náby a nakonec zjistim, že se na tom jede stejně dobře jen jinak :) Asi jsem ti nepomohl :D

      0 0
    • robert.s  

      Ahoj, oživím tohle starý téma, snad se mi někdo ozve, než založím nový.

      Měřím 175cm, váha 70kg a rozhoduje se ke koupi tohoto kola

      http://www.bike-discount.de/…-29–7–0.html?…

      Ale nejsem si ani za mák jistej velikostí – 16" nebo 18" palců?

      škoda, že nenabízej i velikost 17" to by byla jasná volba.

      Má tu někdo z Brna zkušenosti s nákupem z německa?

      Díky za radu.

      0 0
      • Vilém  

        Snad tu tech zminek o Radonu neni vic. Stacilo mi blokovat pet vlaken, 20 by se mi nechtelo.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.