• Lucas19

  Čau všem,

  potřeboval bych poradit s výběrem kola. Koukám se po Trek Fuel EX 8, Remedy a Canyon Strive 7.0… Chci kolo na traily do lesa a vyjížďky s rodinou. Mám 183cm, 79kg. U Treka EX 8 mě odrazuje velikost kol a to 29", doposud jsem jezdil na 26" a myslím si, že 29" bude taková neohrabaná. Co se týká Remedyho, je to už čistě Enduro, ale na 27,5" – tady by mi vyhovovala velikost kol. U Canyonu se mi líbí výbava, shapeshifter. Ale velké mínus je distribuční síť a mám obavy jak dlouho shapeshifter vydrží.

  Budu rád za každou zkušenost, díky!

  • Auditor  

   Na každé kolo tu máš vlastní téma – Canyon, tam se dovíš o Strivu… a pak Trek

   Nicmene, 29" bych se fakt nebal … zkus si to nekde vyzkouset.

  • theedge  

   Proč sis dal do výběru 2 kola s 29 když tě to odrazuje ? Strive je taky 29?

   Musíš se rozhodnout jestli 29 nebo 27,5 a to za tebe asi nikdo neudělá. Pokud nechceš jezdit vyloženě technické enduro tak bych šel rozhodně do 29 kol. Líp to jede.

   V 27,5 je už dneska menší výběr než v 29. Doporučuju ti ty 29 kola vyzkoušet. Obáváš se něčeho co jsi nikdy nezkusil. Myslet znamená hovno vědět :-)

  • stenli  

   Nazdar. Přecházel jsem ze starého Haibike 26 na letošniho Neurona CF 9.0 SL ve 29. Paráda, krásně to jede, hbité v točivých pasážích.

   Jezdím podobně pohodové lesní traily.

   Vůbec se 29 neobávej. Dnes se používají kratší představce a širší řídítka.

   Pokud nebudeš jezdit náročné sjezdy s prudkými změnami směru, lehčí a pohodovější Neuron ti vyhoví více.

   29 v kombinaci s bezdušemi je pak nádhera v terénu a hlavně technických výjezdech. Začneš je mít rád, vyjedeš mnohem více než dříve.

  • TheJD  

   „na traily do lesa a vyjížďky s rodinou“ bych z tohoto uvazoval jen o Fuel Ex, coz je mimochodem skvele kolo. 27.5" kola jsou podle me uz prekonana, pokud clovek neni maly, coz ty nejsi.

   Canyon Neuron je mimochodem hodne podobny Fuel Ex a je take vyborny.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.