• Petr305

  Zdravím. Manželka shání kolo a v užším výběru skončil Trek Procaliber 9.8 sl 2018 a BMC Teamelite 01 XT 2017.Pročítal jsem zde diskuze k těmto kolům,ale nemůžeme se rozhodnout. Roční nájezd je v průměru 4–5000 km a nemáme vubec představu po kolika hodinách se servisuje mikroodpruženi u BMC a zda pružící element vydrží aspoň jednu sezonu. BMC má nového výhradního dovozce,takže ani netušíme,jak se bude řešit třeba prasklý rám. Sada pružících elementů by mělo stát 2400 a v sadě jsou 3 kusy různé tvrdosti.Pred­pokladam,ze si manzelka oblibi jednu tvrdost a nedověděl jsem se ,jestli bude možnost koupit jen ten jeden kus. Odpružení u Treka by mělo být bezúdržbové,ale moc tématu jsem k tomu nenašel. Prosím tedy majitele těchto kol o radu,abych věděl, které bude to pravé. Diky

  Anketa: Trek či BMC

  • roman II  

   bezúdržbové odpružení? nevím, nevím

  • milan.v  

   Nenašel? Je toho tady dost… :-o

   • Petr305  

    U Treka jsem zde našel radu,že je dobré na začátku maznout ložisko odpružení,ale to bylo dost staré téma. Čas pokročil,tak předpokládám ,že budou nějaké další poznatky. A BMC bude mít jiné podmínky ,ale jaké přesně,to ještě neví ani nový dovozce,proto jsem založil toto téma. Ale díky za reakci

    • milan.v  

     Když dám vyhledat Trek Procaliber 2016, 2017, 2018, je to jedno, až na vybavení stejná kola, dočtu se nějakých postřehů k pružení a co s tím kdo dělá/nedělá. Pod koly v Našich bajcích je také něco.

     Jinak bych se spíše informoval v seriózních krámech, např Krabcycles, pokud se ti nechce hledat a pročítat haldy příspěvků.

     https://www.bike-forum.cz/hledani?…

  • Doktorzet  

   U toho Treka se musí jednou za čas vyměnit ložiska. Ale jestli je potřeba měnit i tu gumu to nevím. Teď jsem koupil 9.7 tak jsem sám zvědavej.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse