Trek Top Fuel 9.7 2018 vs Procaliber 9.8 SL 2018

20 nepřečtených
  • riven

Mám Treka Superfly Comp 2013, je to dobrý hardtail, ale jak jsem starší, tak zvažuju něco více pohodného,

poslední dobou mě z něho bolí zadek :)

http://archive.trekbikes.com/…uperfly_comp#…

Zvažuju svého prvního fulla, Trek Top Fuel 9.7 2018 nebo hardtail Trek Procaliber 9.8 SL 2018,

s tím IsoSpeed kloubem, který dovoluje propružení sedlovky a zřejmě větší komfort u hartailu.

http://www.kola-visek.cz/…top-fuel-97/?s=10

http://www.kola-visek.cz/…iber-9-8-sl/?s=9

Hledám rychlého XC maratónce, nehodlám skákat, takže stačí 100mm zdvihy.

Budu vozit Eagla 1×12, pravděpodně páčku + přehazku X01, kazetu, kliky a řetěz GX.

Bude to dobrá volba? Může někdo srovnat?

• riven  

Hledám pohodlného rychlého XC maratónce… :)

• jecnak  

Oboje kola jsou vyborna, ale ber to tak, ze Procaliber je proste jen pohodlnejsi HT. Nic vic nic min. Jestli te boli nejen zadek ale i zada, tak full to nevyresi. Vyresi to cviceni a posilovani. Jezdim 9.8 TopFuela druhym rokem a je to vyborne kolo. Pocitej s vahovym narustkem cca 0,75kg proi stejne osazenemu HT a nutnosti mit zamykani tlumice i vidle na riditkach abys mel moznost rychle vse zamknout na asfalte ci prudkem vyjezdu na sotce.

• riven  

Záda zatím drží, jen už člověk nemládne. Jinak mám 193cm/103kg, jezdím převážně polní a lesní cesty, ale i asfalt, poměr asi 40/60., žádný skoky.

Hodně je to znát na loukách, tam zadní partie trpí.Možná zkusim nejdřív nějaké měkčí gelové sedlo a uvidim.

Jinak TopFuela 9.8 budu moci vyzkoušet a ProCalibra 9.7 taky /ne 9.8 ale Isospeed by měl být asi stejný/.

Ale nevim, jestli by mělo cenu měnit hardtaila za hardtaila. Když už tak přechod na full dává větší smysl.

• brundibar  

Ja jezdim Procaliber 9.8 SL 2017 a je to parada. Za me doposud nejlepsi HT, ktery kdy od Treku vzeslo, je to mega rychly a na trailech hodne jisty kolo. Obstojne na tom jdou sjet i tezsi traily. Uplne nejvic jsem pocitil vyhodu isospeedu na polnich, lehce rozbitych cestach, kde to funguje opravdu dost dobre.

• riven  

A co třeba louka, jak tam Isospeed funguje? Lze to jet v sedle?

• jecnak  

Mám ISOspeed na Boonovi , tak to ber trochu s rezervou. Ano na drnech a hrbolate ceste odfiltruje neco navic. Primarne je ale dulezite vozit sirsi plaste a nizke tlaky = bezduse. To bezme na HTcku nejvic otresu. ISOspeed je uz jen maly pridavek. Pro tvou vysku bych doporucil Lko velikost, pokud ti nevadi agresivnejsi posed – dlouha sedlovka v kombinaci s ISOspeedem bude pekne pruzit.

• riven  

Bezduše jsou jasný, velká spokojenost i na tom mojem současným Treku :)

Foukám 28/34PSI na pláštích 29×2.2.

• Dablik888  

Jaký máte názor na Canyon Lux – chci si koupit fulla, cca kolem 80k, spíše závodní zaměření, než projíždění trailů atd.. Chtěl bych, aby kolo mělo 1×12 a bylo karbonové. Srovnával sem si nabídky a trek topfuel 9.7 má 1×11, navíc hliníkové vzpěry (to by byl ten nejmenší problém). Scott a Giant podobně – první kolo v karbonu s eaglem je anthem advanced pro za 117k. Nabídka canyonu s kompletem v karbonu s 1×12 za 80k (https://www.canyon.com/…ro-race.html) se zdá značně levnější než konkurence. Na fóru jsem ale nenašel moc informací se zkušenostmi s tímto kolem. Dokážete prosím poradit jak si stojí ve srovnání s konkurencí a případně mně doporučit srovnatelné kolo klidně od jiné značky? Díky.

• riven  

Přestrojit trek topfuel 9.7 na 1×12 Eagle nebude problém, stačí kazeta, přehazka a páka, kliky lze použít hliníkové, co tam jsou, jen dát 32 nebo 34 převodník. Plus vyhodit brzdy Sram a dát tam osvědčený XT nebo XTR.

Rám by měl být slušnej karbon + hlína na vzpěrách. Budu ho mít šanci vyzkoušet, tak poreferuju.

• riven  

Tak vyzkoušeno Top Fuel 9.7 a musím říct, že paráda. Žádný houpání, kterého jsem se bál, váha v pohodě.

Moje první zkušenost s fullem, luxus pro zadní partie… :) Jen předělat na Eagla, přidat karbonovou sedlovku a řidítka, plus asi jiná kola, zřejmě Kovee karbonová.

Jasný kandidát na koupy…

• riven  

A protože jsem zkoušel Top Fuel 9.7, tak nakonec je z toho Top Fuel 9.8 SL 2018… :D

• McBlacky  

dobrá volba. snad uz poladili tu dvoupáčku zamykání. 2017 to moc dobre udelaný nemá

• riven  

Páčka je v pohodě, ale abych řekl pravdu, moc ji nepoužívám, mám pružení stále otevřený,

není to žádná houpačka. Jen si každý musí poladit tlaky, ty předepsaný jsou zbytečně vysoký :)

• jonti  

Predepsane tlaky jsou uplny nesmysl. Me se osvedcilo to ladit podle doporuceneho sagu – 9mm na tlumici.

• Gustaf 81  

Přehlédl si lapierre XR 729 ultimate… ;)

• riven  

Lapierra jsem zvažoval, ale na předtím jsem měl hardtaila Trek, plná spokojenost,

a dostupná předváděčka byla taky Trek.

Jen nakonec z Top Fuel 9.7 2018 je to Top Fuel 9.8 SL 2018 :D

• nick183  

Pokud by někdo ze zdejšího osazenstva přecházel na nový model, tak rád odkoupím Top Fuel 9.8 SL 2018 či 2017 ve velikosti 21.5.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.