Trek Fuel EX 7 29 2018 vs. Canyon Neuron AL 07 2018

13 nepřečtených
  • pietro83

    Ahojte,

    rád bych si koupi fulla na jízdu v lehčím terénu – zejména XC 70%, sem tam Kouty nad Desnou (mám to kousek), občas výlet (Praděd, Dlouhé Stráně)…cca 80km. Finančním limit okolo 55 tis. Kč.

    Našel jsem 2 kousky…

    1." Trek Fuel EX 7 29 2018":https://www.trekbikes.com/…29/p/21522//

    2. Canyon Neuron AL 07 2018

    …a prosím vás zkušenější o posouzení, případně návrh něčeho jiného v dané cenové hladině.

    Měřím 174cm, vážím 78kg. Vzhledem k zádům preferuji spíše pohodlnější geometrii.

    Děkuji za zhodnocení.

    0 0
    • gemini  

      Mám EX8 cca měsíc…v mé velikosti 21,5 je to celkem těžkej macek, navíc zdvih je oproti Neuronu ( 130/110 mm ) o 2 cm vyšší. Do kopce je to občas makačka, ale na pohodový poježdění krajinou a na dojezd k trailům fajn. Traily z kopce pak vyloženě za odměnu:-)

      Když to srovnám čistě subjektivně podle toho, jak na mě obě kola působí, tak Trek je víc do těžšího terénu a canyon takový xcčko s vyšším zdvihem…

      0 0
    • palo7  

      za tu cenu bych si představoval kola s váhou max. okolo 13kg a lepším osazením než 1×11 NX. U Canyonu si zkontroluj rozkrok, mně by při 174cm bylo špatně

      0 0
      • pietro83  

        No…já bych si taky představoval.. :)…jestli máš ma mysli něco konkrétního, tak se prosím podě, uvítám.

        Dá se canyon někde vyzkoušet? Skrz Tvá zmínka o rozkroku..nebo mám jen měřit a srovnávat s tabulkami?

        0 0
        • palo7  

          Buď si najdeš majitele a domluvíš si svezení a nebo jen tabulka

          0 0
        • palo7  

          Tak nelsevuj z představ a hledej ;-)

          Koukni na Meridy, letos jsou cenově na tom dost dobře. A pak hledej výprodeje loňských a starších modelů, jseš na 29 taky spíš malej a ty malý rámy by mohly být dostupny

          0 0
        • oldaka  

          Na akci Kopřivná Bajk Fest 2–3.6. budou mít na testovaní Canyon, včetně Neuron

          0 0
    • vapenna  

      Myslím,že praskaly hlavně starší spektraly,co jsem vyčetl zde BF ,a při tvém použití se prasknutí neuronu určitě bát nemusíš ,já ho mám a jsem 100% spokojený a jezdím to,co chceš jezdit i ty.s trekem srovnávat nemůžu,nikdy jsem ma něm neseděl ,určitě to bude taky slušné kolo

      0 0
      • MatS  

        Spectraly bohužel praskají furt, i letošní modely. Je tu o tom celé vlákno. Ale Neuron naštěstí je v pohodě.

        0 0
    • albertcz  

      Mám zkušenost s oběma bajky, (viz profil) měl jsem (stále mám) Neurona (tedy 2015 to byl Nerve), trochu změnili geošku, ale ne zas tak moc. Teď mám Fuela EX, najeto asi 600km. Moje srovnání je přesně jak píše v druhém postu gemini – Fuel je do těžšího terénu, traily, sjezdíky atd. Do těhle podmínek bomba stroj. Na lehčí terén a silnici, tedy takový to klasický XC, jede líp Nerve. Je tedy třeba si ujasnit jak a kde budeš jezdit a co od toho čekáš. A určitě v téhle cenovce před koupí pořádně vyzkoušet.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.