• marios

    Nevědějí místní, jaký je stav trati? Nechystá se někdo na průzkum před závodem? letos asi konečně pojedu, ale ještě trošku váhám s přihláškou, se současnou formou to bude utrpení, ale někdy se začít s rychlu jízdou musí.

    0 0
    • karliner  

      Mno, vzhledem k tomu, že snad polovina trasy je vyasfaltována, tak bych její stav zase tak nehrotil :-)

      0 0
      • tulda  

        i asfalt umí překvapit

        0 0
      • Smazaný účet  

        :-O cože? no, aspoň to bude zajímavý kontrast asfalt/kořeny…

        0 0
      • marios  

        Dík, já závod nikdy nejel, takže to nevím. Takže HT+FF dozadu?

        0 0
        • Smazaný účet  

          esli ty kořenovatý pasáže furt jsou zachovány, tak zamykatelnej full + FF by mohl být OK

          0 0
          • marios  

            Tak to se mi hodí, ten mám.Stejně ale pojedu s rozvahou. Hlavně aby už bylo trošku tepleji

            0 0
        • karliner  

          No, s tou půlkou jsem to přehnal, ale drtivá většina je asfalt nebo šotolina, kde týdenní déšť nezanechá téměř stopy..

          0 0
          • McBlacky  

            přesně a čím víc lidí obuje slick, tím líp (pro mě)

            0 0
            • Ondry  

              rád bych někdy v budoucnu nasadil tyhle ,,slicky" můj osobní výherce na nejpěknější vzorek :)

              0 0
              • McBlacky  

                už jsem na tom viděl jezdit, myslím kluci z Budvaru to jednu dobu vozily na tufo kolech.

                osobně moc nevidím prostor pro galdy mimo XC

                0 0
                • Ondry  

                  Celkem jsem čuměl když, jsem na Kulhavýho stránkách v popisu kola našel řádek DUŠE.

                  Já jsem s galuskama celkem spokojenej hlavně váha, obě kola váží o 1,5kg míň než moje crossridy a další velkej bonus je jejich blbuvzdornost proti cvaknutí, až si někdy budu moc vybírat tak bych se duše nebál, akorát vždycky po zimě asi přicházím o ,,cit" a to by bylo abych zas necvakl…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    duše vůbec, já myslím UST a TR systémy.

                    galdy pro závod z A do B kde nemáš depo jsou riziko, navíc ta cena. Váhově se TR systémem dostaneš pod váhu setu na galdy

                    0 0
                    • Ondry  

                      nemohl by jsi nahodit něco konkrétně s čím máš vlastní zkušenost? jezdil jsem bezdušáky od geaxu a nic moc, bylo to tím že ráfky byly jen crossridy takže váha strašná navíc vůle mezi ráfkem a pláštěm téměř nula, takže si nedokážu představit, že bych se snažil zpravovat nějaký říznutí v terénu

                      0 0
                      • JakeF  

                        ZTR + Schwalbe TLR, nahodil jsem je i malou pumpou po tom, co jsem říznutí zevnitř podlepil záplatou na duše. Ale třeba tuším o5majkl, kterej jezdil i ZTR (a podobný) a Tufo karbony, tady psal, že u galuskovejch kol se dá dosáhnout lepší tuhosti. V ZTR řešení vidím hlavní výhodu, že při menším defektu to pobere tmel, co už je v plášti a nemusím zastavovat a něco tam lejt, mezi tim unikne spousta tlaku, takže i dofukovat, ale prostě jedu :). U říznutí je to skoro jedno, tam je na kratších trasách z pohledu výsledku konečná obojí.

                        0 0
                        • Ondry  

                          Třeba když jsem měnil teď bez dušák tak mi nechtěl sednout k ráfku bez kompresoru co to tam nahrne bych to nebyl schopnej ani nafouknout, nejsou to ráfky přímo na bez dušáky takže tam mám ještě těsnící pásku, která tomu možná vůbec nepomáhá.

                          Navíc zkoušel jsem tmel od geaxu nic extra teď o slimu to je úplně na hovno, za tím co do galusek liju tufo tmel a ten bílej je celkem v poho a ten hnědej ten se snažil zalepit 5mm díru.

                          Jako hodně dobře vypadá tohle, jestli to tak je???

                          http://www.kupkolo.cz/…473ml_z3613/

                          0 0
                          • JakeF  

                            Chce to ráfky přímo udělaný na bezduše, nejlepší jsou asi ZTR, tam jsem nikdy neměl problém. Tmel jsem jinej, než NoTubes ani nezkoušel, reference jsou na něj nejlepší.

                            0 0
                            • Ondry  

                              Já si zatím vybírat nemůžu, ale někdy ve vzdálené budoucnosti uvidím, každopádně galusky bych si na nějakej výlet nikdy nevzal. Zas nějak extra jim nevěřím.

                              0 0
                              • marios  

                                Nešlo by hovořit k původnímu tématu?

                                O pláštích a NT systémech je to sice zajímavé, ale je tady mnoho dalších vláken, k tomu určených.

                                0 0
                                • Smazaný účet  

                                  buď rád, že je to aspoň o cyklistice ;-)

                                  0 0
                                • Ondry  

                                  Trans brdy nejspíš jedu jestli mě nesestřelí auto, ponorka nebo stádo splašenejch mravenců, budu závodit s JakeF-em jenže on bude mít pěknější kolo, tak ho nejspíš neporazím, po staru je kopec jak sviňa kde se to zaaseká, jsou tam kořeny na který je fajn celopéro a fajn by mohla být i 29" minulej rok jsem tam řízl galusku, buchtičky s krémem měli dobrý a to je podle mě vše k tématu TRANS BRDY

                                  0 0
                      • McBlacky  

                        já vozím ted ZTR Alpine s plášti schwalbe TLR

                        vozil jsem pár ZTR Olympic, poté ZTR Crest. Používáno s plášti Nanoraptor i starší schwalbe (ne TLR) vše těsněno Notubes tmelem.

                        vozím i mavic 717 konvertované na použití bez duší s plášti Rubena top design 127tpi grey.

                        nově mám i Fulcrum Red metal 1XL s obyč staršími (ne TLR) schwalbe.

                        Šárce dávám na crosmaxx SL schwalbe UST pláště.

                        jediný problém byl s kombinací Crest/schwalbe (ne TLR) kde mi to prásklo v pokoji :) plášt byl starší a vytahaný nejspíš.

                        váhově jsi na plášť+ 60–80gr těsnícího tmelu.

                        0 0
                  • karliner  

                    Počkej, obuté crossridy váží o fous přes 3 kila, to mi nějak ta úspora neštymuje, když si vezmu, že jen galusky budou skoro kilo..

                    0 0
                    • Ondry  

                      Je možný že jsem se nějak sekl, ale v hlavě mám uložený tohle. Asi když jsem to měl obutý tak jsem tam měl dost masivní dráťáky do všech sraček, jinak tam mám od geaxu barro mountain 2,1 Až budu doma tak bych mohl převážit kdyby to někoho moc zajímalo.

                      0 0
                      • karliner  

                        Ne, to není zase tak důležitý, já jen myslel, že váhová úspora není to nejdůležitější, proč lidi vozí galuskáče. ale je to jedno, vážit nemusíš.

                        0 0
                        • Ondry  

                          hlavní je váhá a dobrá trakce a říká se že co gram na kole to tři gramy na rámu jestli je to pravda netuším ale rád tomu budu věřit

                          0 0
              • Smazaný účet  

                taková motokrosová zásada – prostě čtverečky…a čím větší bordel, tím větší čtverečky :-)

                0 0
      • McBlacky  

        z trati závodu je imho asfalt tak 7km, do 15% určitě se vejdeš. Leda by to v zimě zásadně upravili

        0 0
    • mcking  

      pořád se rozhoduji jestli jet nebo ne. Ale mám ten pocit, že závod podle propozic začíná v 12:00 takže se asi až v pátek rozhodnu jestli to pojedu a nebo ne a v sobotu bych dorazil.

      0 0
    • pee.tr  

      Taky bych rád letos vyrazil. Je tu někdo, pro zajímavost, kdo jel teď Okolobudějc (Kleť) a dokáže to porovnat s Brdy? Co je náročnější? Abych aspoň trochu tušil. ;-)

      0 0
    • tonik666  

      Chci to dát na singlu. To bude legrace:)

      0 0
      • Smazaný účet  

        a běháš dobře? :-)

        0 0
        • Medunka  

          stejně mu víc jak 80% lidí nebude stačit :-(

          0 0
        • tonik666  

          Proč bych měl běhat? Vždyť tam moc stojek není :)

          0 0
          • fousac  

            jestli myslis tohlencto tvoje http://www.bike-forum.cz/…il-7369.html

            tak prijemnou prochazku… ;)

            sem tam tuhle zabloudil na CX a bohate stacilo…

            ten kus nad pavianem z ty velky krizovatky nad kytinem na hranici sjizdnosti i s prevodem 34/32 a par useku i po rovinne sem si dal pekne pravoverne cyklokrosove s kolem na rameni… okopany sutry a pily zatnuty do korenu ani nepocitam…

            tam fakt neni teren na takhle hubeny gumy a bez odpruzeni…

            ale jestli to das, tak ti koupim kindervajicko… ;)

            0 0
            • tonik666  

              Eh..na fixce to nedám. Měl jsem na mysli tohleto, z kopce přes kořeny to bude zřejmě pomalejší, ale cyklokroska to není:)

              0 0
      • Smazaný účet  

        tak mě napadá – co na singlu nějakej rovinatej závod?

        http://youtu.be/Y2X4TfBczgQ

        0 0
    • prvniodkonce  

      V pátek bylo docela i pseudosucho, to ale teď po deštích určitě neplatí.

      0 0
    • fyja  

      Zdarec, jel sem to minulou sobotu. Nesouhlasim s tim, že by hodně trati pookrýval asfalt. Je tam hodně kořenů, na hodně místech leží listí, co zakrývá šutry, takže nevíš kam ti kolo zrovna skočí a nevim jak to tam vypadalo dřív, ale zdá se mi, že dodali nový zásoby šotoliny v podobě tvrdých kamínků, ve kterejch to plave a dřeš jako blázen. Zdálo se mi, že dvě kratší pasáže se vyplatí spíš vyběhnout než vyjet.

      0 0
      • Zlatka  

        Myslíš ten úsek cca. 2km nahoře po hřebeni ?

        0 0
        • fyja  

          Jo to bude ono, takový hnědý kamínky to sou.

          0 0
          • Zlatka  

            Dočervena, to nebylo nikdy tak hrozné a je to tam dva roky.

            0 0
            • fyja  

              Je to lepší než většina ostatního, jen sem tak napsal co mi utkvělo v paměti, aby to podalo co nejlepší obraz :) Paměť není moje silná stránka.

              0 0
              • Zlatka  

                Naopak po této šotolině se to dá docela valit, pokud najdeš dobrou stopu, ale vím, že jsou tam úseky ve kterých se to boří. A také vím, jaké jsou to šoky při zbrždění, když do toho vletíš.. :))

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.