tlumič Fox float performance DPS POMOC!!!!

21 nepřečtených
 • Raddek

  Zdravím, mám na kole giant trance 1.5 GE 2018 tento tlumič… Jsou na něm tři polohy… Vypnuto, střed, zapnuto.. Je možné že mi kamarád včera strhnul páčku při přepínání jednotlivých poloh?? Mohl by to někdo na svém kole zkusit?? Mám ten problém, že poloha vypnuto je na cca 8 hodinách, střed na šesti hodinách (svisle) a zapnuto naplno na čtyřech hodinách… Jenže od té doby co na to kamarád sáhl mám polohu "zapnuto,, volnou tak, že s ní mohu volně otáčet asi o 90 stupňů, čili cca od jedné hodiny do čtyř… Je to normální???

  • lukas aka mitro  

   Jak na to kamarad sahnul? Nekdy se poloha packy zaaretuje po propruzeni tlumice. Pokud s tim jenom potocil a ted je to rizbity, tak asi aktivoval kurvitko.

   • Raddek  

    vždycky když jsem pustil tlumič do polohy open tak jsem měl páčku cca na čtyřech hodinách a cítil jsem lupnutí, tak jem dál přestal kroutit… ale obávám se, že mi to strhnul až přibližně na jednu hodinu.. tlumič otevřený funguje, SAG je stejný, ale zdá se mi, že už moc nepoznám rozdíl mezi polohou FIRM a MEDIUM… ale možná je to jen můj stres stav…

    • lukas aka mitro  

     A co s tim delal, jenom tocil packou, nebo si koli pujcil a blbnul na nem?

     • Raddek  

      pod dohledem na tom jel… ale páčkou točil už sám.. dá se to strhnout v ruce?

      • lukas aka mitro  

       Neda…nebo by nemelo, ale nikdo nevylouci, ze se neco nepodrbalo v tlumici…proste asi osud. Takze bych to poslal do servisu, bo pokud s tim neco je, tak s tim stejne nic neudelas.

  • Raddek  

   nikdo nic? :-(

   • theedge  

    Mě to chodí normálně a zkoušet za to rvát jako slon nebudu …

    Tak zavolej do servisu FOX → http://www.cyklosvec.cz/ tam ti něco řeknou.

    • Raddek  

     myslel jsem jestli to dostaneš v poloze open až do té polohy jako na druhém obrazku… nechci aby si za to rval… .

     • Raddek  

      tohle je obrázek vůle v poloze open

      • MnemonicJ  

       asi je nejzásadnější, jestli to funguje… taky jsem řešil vůli v chodu páčky, nicméně ta moje normálně funguje. Když mi bylo řečeno, že náhradní díl je za kilo a práce za 1500, tak jsem se s tím smířil. Až budu dělat další servis tlumiče, tak mrknu, co je tam za to kurvítko (teď když jsem to měl rozhozený, tak jsem to zase rychle splácal dohromady, abych mohl jezdit) a případně to zkusím opravit, nicméně na funkci to u mě nemá vliv

       • Raddek  

        hm.. já mám 2 kola, takže jezdit na čem by bylo.. Tohle je 14 dnů staré kolo a to prostě nasere.. myslím že funkce tlumiče bude jinak ok..

      • theedge  

       Takhle vysoko to nedostanu. Jak píše nademnou … musíš zjistit jestli ta změna funguje a je uvolněná jen ta páčka a nebo se nějak pokazil celý ten systém zatím. Já rozdíl mezi Open a Medium fakt poznám, Firm je téměř úplnej lock. Řekl bych že to je tak 100%-50%-5%.

       • Raddek  

        jo… díky… asi budu chvilku jezdit jen na otevřeno, abych něco nedosral a pak to pošlu na servis.. Venku je léto a já jsem mentálně blokovaný teď dávat tlumič pryč a nemít kolo… Jinak Open a medium poznám jasně a firm mě příjde měkčí než předtím…

        • theedge  

         Myslím si že tím že se ti uvolnila páčka na Open režimu tak by se neměl ovlivnit Firm režim.

         Tlumiče DPS mají dva nezávislé okruhy – jeden je pro režimy Open a Medium a druhý je právě pro onen pevný lock a nebyl zavislý na tom jak nafoukáš tlumák pro režimy Open a Medium.

         Víc ti k tomu ale řeknou v servise.

   • Pain  

    Polohu mezi firm a medium bys mel pocitit.Firm alespon u me na Trancu je hodne tvrda poloha a medium uz pohodicka.Proto Firm vubec nepouzivam.Tlumic mam stejnej.

  • Johny_r  

   Přidám se s dotazem. Měnil jsem páčku a mám pocit, že po tom zásahu není chod tlumiče plnulý. S tlumičem samotným jsem nedělal nic, kromě toho, že jsem ho vyndal z rámu, přidělal na něj nový lanko a zase ho tam vrátil. Je tam nějaký trik, co jsem mohl udělat špatně? Ovládání funguje správně, jen mám pocit, že otevřený tlumič v jednom místě jakoby „povolí“. Prostě průběh toho zdvihu není plynulý. Mohlo by to souviset s jeho upnutím do rámu? Třeba moc utažený šrouby, kvůli kterým by se to správně nehýbalo? Se samotným tlumičem jsem nedělal vůbec nic, takže bych se divil, kdyby byl problém v něm.

   Díky

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.