FOX FLOAT DPS Performance - divný zvuk

3 nepřečtené
 • Hammr

  Zdravím bikery. Mám teď čerstvě pořízeného Canyon Neuron CF 8.0 a zatím na něm mám nájezd okolo 180 km. Po dnešním mytí jsme si při mazání všiml poměrně hlasitého vrzání v tlumiči, které se ještě nedávno neozývalo (viz. video). Nedalo mi to a celý večer jsem prolézal net. Ukázalo se, že podobný problém s FOX FLOAT DPS má poměrně dost lidí. Zaznívaly názory, že je to zcela normální provozní zvuk typický pro tenhle tlumič. Moje otázka tedy zní. Je to v pořádku, když tlumič vyluzuje takovéhle zvuky v prvních milimetrech zdvihu, nebo je to na reklamaci? Díky za názory

  https://youtu.be/TIl4pshLUbc

  • novas752  

   Je to konstrukční vlastnost, na vrchním dorazu se vzduchový píst dostane na přepouštěcí kanálek mezi pozitivní a negativní komorou (nad a pod pístem, vyrovná se tim tlak), no a když píst doraz opouští, kanálek se uzavírá a vzduch proudící skrz si trochu čvachtne. Za jízdy se na spodní doraz tlumič dostane málokdy (jen když se zadní kolo úplně odlehčí a ocitne ve vzduchu) a neuslyšíš to.

   Tlumiče RockShox dělaj to samý, ale až asi v 10% zdvihu – kanálek mají umístěný výš.

   • Hammr  

    Díky za osvětlení. Nejspíš by mě to ani nenapadlo řešit, ale nedokázal jsem si vzpomenout, jestli to dělalo takový zvuk i po první nebo druhý projížďce. Přišlo mi, že tenhle „čvacht“ před 100 km slyšet nebyl.

  • Roura74  

   Je to normální, si zvykneš.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.