Tiagra nebo 105 pro začátečníka

24 nepřečtených
  • Ticháč

    Ahoj, chci začít se silnicí. Vybírám kolo asi začnu s hliníkem, ale nevím, jestli SH Tiagra nebo SH 105.

    Nechci zatím nic drahého, představuju si tak 35k.

    Nemám žádného favorita, jen mě zajímá rozdíl Tiagra x 105.

    Díky

    0 0
    • Velomiwookie  

      ja bych doporucil za 35 nejakej jetej karbon na ultegre :) Je toho plnej internet

      0 0
    • novas752  

      Když 105 tak verzi R7000, jestli zvažuješ starší sady tak klidně Tiagru, tam je jedinej rozdíl v 2×11 vs 2×10.

      0 0
    • mr.antik  

      na silnici dělá nejvíc rám a kola, takže za mě je to uplně jedno

      0 0
    • Cavendish  

      Bradský měl za 38k karbonového Focuse na Ultegře :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      na první silničce jsem kdysi měl Tiagru a pak jsem to upgradoval na 105…po funkční stránce mi to přišlo stejný

      0 0
      • zarkow  

        Nová Tiagra bude funkčně v pohodě, ale určitě bych chtěl 2 × 11 pro jemnější odstupňování kazety. Na silnici je to hodně znát i když jezdím jen pro radost.

        0 0
        • novas752  

          Záleží co tam bude mít za kazetu, kudy bude jezdit a jak moc je na to citlivej. Já mám 2×10 s kazetou 11–32 (tedy z pohledu silnice fakt hrubý odstupňování) a nijak mi to nevadí.

          0 0
          • plzakj  

            Ja jsem na 2×10 silnici vozit 12–28 a 50–34. Odstupnovany dobre a prevody nechybi.

            0 0
            • bodlak2  

              Mám to stejně, nejdřív 11–32, zkusil jsem 11–34 (děs), teď spokojen s 12–28.

              0 0
              • zarkow  

                Taky mám 2×10 12–25 (před tím 11–28) a 50/34, vadil mi hlavně skok 17–15. Do začátku to nijak vadit nutně nemusí, zejména když přechází z biku. Ale u nového kola bych už 2×10 nebral, bazar na zkoušku je něco jiného.

                0 0
              • Canyon325  

                nebol problém s radením pri tak veľkých pastorkoch? mám starú 105ku rady 5700 (2×10) s kazetou 11–28, v pláne je túto sezónu dať everesting, kde to imho bude málo, takže aspoň 30z pastorok bude nutný, najlepšie 32

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Pokud máš na té 5700 krátké ramínko, tak ten 32 zubový pastorek asi nerozchodíš. Tiagra 4700 i 105 R7000 mají pro větší kazety střední ramínko.

                  0 0
    • Alojs01  

      Tak hlavme mistr Tichac nenapsal, jak moc na tom chce jezdit. Informace, ze zacina na silnici, nic nerika… :-)

      0 0
      • Ticháč  

        Pravda :-) Je to na občasné vyjížďky tak cca 2000 km, když mě to chytne, tak i víc. :-)

        0 0
        • adam1  

          Teď to přivezl synátor za 20k vše na 105 ,aksia kola

          Taky to má jako doplněk a za ty peníze ok,ale mají jen v M ?dame ještě Carbon sedlovku .

          To máš ještě košíčky,lahve,spd,bo­ty,dresy ,ponožky,gely-ty hlavně,koňské masti,pěnu na holení,žiletky ,.....a jsi na 30–35k:))))

          0 0
          • mr.antik  

            na co gely? Jinak silnička pěkná za ty prachy

            0 0
            • adam1  

              :),ze začátku skvělé placebo:),jinak to jídlo nepodceňovat aspoň ze začátku.

              Jako těžší jak karbon,ale trochu jsem pojezdil a fajne.

              0 0
    • Mender  

      Jestli opravdu začínáš, tak uděláš nejlépe to co už ti někdo radil výše – za 35 litrů koupíš krásnou ojetinu v karbonu. Do hlíny bych už dnes vůbec nechodil. A když koupíš kolo s dobrým rámem a slabší výbavou, tak pak můžeš postupne vylepšovat :-)

      0 0
    • JH1  

      Ahoj, Já šel do GIANT TCR ADVANCED 3 a zatím spokojenost. Rám je karbon, vybavení komplet Tiagra. Se silničkou také začínám, takže srovnání nemám :-). Nevýhoda je výběr velikostí, heureka už Ti najde jen poslední kolo…

      https://www.adroit.cz/…etallic-blue?…

      0 0
    • Platypus2  

      Stopětku s jedenácti kvaltama.

      0 0
    • roupik  

      tiagra stačí, já začínal na řadě 4600, 3×10 ještě s opratěma, dodnes slouží na zimáku…na hlavní silnici mám ultegru a ta je proti té starší tiagře určitě přesnější a lehčeji se ovládá

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.