Superior XP 919 vs. SCOTT SCALE 970

80 nepřečtených
  • pavliczeck

    Dobrý den,

    po víkendovém filtrování se rozhoduji mezi těmito 2 koly:

    https://superiorbikes.eu/…ite-team-red

    https://www.scott-sports.com/…970-red-bike

    Účel je v podstatě stejný, takže tam je to v podstatě jedno. Mám to na rekreační jízdu s přítelkyní.

    Je tam v podstatě souboj mezi vybavením, kdy někdo říká SRAM a někdo SHIMANO.

    Samozřejmě je tam i váhový rozdíl 12.2kg vs 13.3kg.

    Cenu až tak nehrotím, kolo nekupuji každý rok.

    Kdyby se někdo koukl na vybavenost kola a napsal mi čemu dát přednost, budu strašně rád.

    Jinak mám 188 cm, takže rám L (19") v obou případech.

    PS: Doteď jsem jezdil na 13 let starém superioru XC 840 – https://www.bike-eshop.cz/…-xc-840-2008

    Děkuji moc :)

    Anketa: Který z uvedený dvou kol?

    25x
    76%
    0 0
    • JachymP  

      Scott, ale 950, když nehrotíš cenu. To 970 má fakt mizernou výbavu, to je tak maximálně na rekreační ježdění s přítelkyní :) A velikost já bych bral XL i na 188 cm. Já mám 190 cm a jedno HT v L, a je mi to fakt malý, já tu chybu podruhý neudělám.

      0 0
      • pavliczeck  

        Současný Superior je XL a když si sednu na 19" rám kola, tak se mi sedí lépe. Samozřejmě bych to vyzkoušel i na vybraném kole, ale i proto dávám přednost L, protože mám prostě pocit, že XL jsem vzal možná zbytečně.

        Jinak cenu nehrotím = 5 – 10 tisíc neřeším, ale 46 tisíc už je zbytečně moc (na můj pocit).

        0 0
        • Lukas287  

          Velikost se současným kolem vůbec neporovnánej. Ten superior v XL bude uplně jinak velký, jak ten tvůj současný v XL. Ono i ten Scott v XL je jinak velký jak Superior v XL. Superior je delší a nižší, má strmější úhel sedlové trubky atd.

          Každé kolo je jiné.

          Jinak já letos taky koupil XP 919 v XL. Mám 190cm, noha 89cm. Zatím jsem zkoušel jen doma (čekám až dorazí komponenty na doskládání), ale první dojem je, že velikost je akorát.

          edit. spíš si zjisti, jestli ten scott nebo superior vůbec jsi chopný někde koupit. Já to bral tak před 14 dny a nebylo skoro nikde nic a další by měly dorazit září/říjen jsem obdržel info. Je ještě pár XP 939 (to je 919 s lepší výbavou).

          0 0
          • Vojtas  

            89 noha? tyjo to nemám ani já se 195 cm, ještě si po letech stojíš za tím že je ta velikost v pohodě?

            0 0
            • Vojtas  

              Tak sem si to jen blbe zapamatoval a musel to znova přeměřit protože mi to bylo divný, mám 96.

              0 0
    • Lukas287  

      Za mě je daleko lépe vybavený Superior.

      ten Sram je úplně základní model a moc chvály jsem na něj neslyšel, spíš žádnou.

      Scott má vpředu i vzadu rychloupínák, Superior má oba náboje na pevných osách a průmyslovým ložisku.

      Scott má lehce lehčí převody (vpředu převodník 32z oproti 34z u Supa.)

      Sup má lepší brzdy a lepší kotouče.

      0 0
      • pavliczeck  

        Děkuji za reakci :) doteď jsem netušil, že je něco jiného, než rychloupínák… :D

        0 0
    • indet  

      Osobně si myslím že SUP XP 12 bude mít tak 12,7 – 13Kg a ne 12,2 jak uvádějí v katalogu. Važil jsem při výběru modely 2019 a vím že to hodně nesedělo. A to jsem vážil M a bez pedálů. Pokud považuješ váhu kola za jeden z důležitých parametrů, tak na test jezdit s váhou na kufry :-).

      0 0
    • indet  

      Osobně si myslím že SUP XP 919 bude mít tak 12,7 – 13Kg a ne 12,2 jak uvádějí v katalogu. Važil jsem při výběru modely 2019 a vím že to hodně nesedělo. A to jsem vážil M a bez pedálů. Pokud považuješ váhu kola za jeden z důležitých parametrů, tak na test jezdit s váhou na kufry a kontrolně převážit :-).

      0 0
    • pavliczeck  

      Nemohl jsem reagovat kvůli novému účtu a popravdě nevím kdy budu zase moc napsat reakci, tak to napíši do jednoho.

      Dnes jsem byl zkusit Superior (byly poskládaný jiným vybavením, než je 919) XL i L a velikost L mi byla příjemnější, navíc asi mám krátké nohy, protože u XL jsem měl rám „na kule“. Jenomže velikost L u 919 zatím není a podle prodejce ji má objednanou a měla by být v dubnu, otázkou je, jestli fakt bude…

      Scott 970 je skladem (poslední 2 kusy) v Praze, takže jsem si ji mohl přímo vyzkoušet, v podstatě je to pěkné kolo, které se mi líbí, ale s ohledem na cenu mi vychází Superior s příplatkem pár tisíc lépe, takže na něj asi počkám. Zítra si ověřím, zda to kolo opravdu bude, abych nečekal jak blbec a podle toho se asi rozhodnu. Jinak paradoxně zase Scott 970 byl v XL a tam mi to nevadilo, takže prostě záleží na výrobci, někde je XL moc a někde je XL v pohodě.

      Jinak váhu až tak neřeším, kilo sem, kilo tam, já nejsem závodník a stejně mám v batohu nějaké kilo navíc. Co se týče SRAM vs. SHIMANO, tak to SHIMANO vychází lépe, než ta základní verze SRAM, to jsem od prodejců pochopil. Dnes jsem byl na 3 místech, takže to nebylo tím, že „prodali“ to, co bylo skladem.

      Díky moc za každou radu :) největší boj je teď s dostupností.

      0 0
      • Lukas287  

        Popřeji, ať to v tom dubnu vyjde. Jakou barvu máš vyhlídlou?

        0 0
    • pavliczeck  

      MATTE BLACK/WHITE/TEAM RED

      Chtěl jsem sice červené, protože se mi ta barva prostě líbí, ale červená v tomto není, to je pak až 939 a to je 39 990 Kč a ta není dostupná a nebude.

      0 0
      • perceptio  

        Tě červené je škoda. Tu má Sup parádní.

        0 0
        • pavliczeck  

          Ten Scott je v červené fakt krásnej, to kolo je všeobecně hezký, je skladem… snad se nedozvím v dubnu, že ten Sup nebude. Ta černá matná s bílo červenými prvky je taky pěkná, to zase ne že by to bylo škaredé :)

          0 0
      • Lukas287  

        pokud by jsi si to s tou červenou ještě rozmyslel, tak tady ji mají v L skladem https://www.kola-online.cz/…-2021/d74301

        0 0
        • pavliczeck  

          Jéééééj… sakra sakra sakra, jsem z Prahy, ale čestný prohlášení bych si napsal :D hmmmm

          0 0
          • perceptio  

            To by stálo za zvážení. :-)

            0 0
          • Lukas287  

            Nech si poslat poštou. Velikost máš vyzkoušenou, tak by to mělo být na jistotu. Já si chtěl taky kolo vyzvednou osobně, ale lockdown okresů změnil plány, tak taky šlo poštou. Jinak já mám modrýho.

            0 0
            • pavliczeck  

              My se na to dnes dívali s jedním prodejcem a 8 000 Kč rozdíl moc nenašli. Vidlice je o něco lepší, ale ne o 8 tisíc a pak už jenom ty přehazky… Kvůli barvě 8 tisíc nedám.

              0 0
              • Lukas287  

                oproti 919 je jiná vidlice (judy vs recon),řazení (deore vs slx), přehazka (slx vs xt), kazeta (deore vs slx), kliky (fc610 vs xt)

                0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • Martas.MB  

                Máš tam cca.4000 v dílech + něco za vidlici no a zbytek bude za červenou :-)

                0 0
                • pavliczeck  

                  Vy mi dáváte...... jsem rád za váš čas, to mega moc, jen teď fakt nevím…

                  ta červená je prostě pěkná barva, o tom žádná..... ty díly na mém ježdění asi nepoznám… ale 32 nebo 40… těch 8 tisíc asi není až tak problém… achjo achjo achjo :D

                  0 0
                  • Martas.MB  

                    Mám podobné dilema a jak sleduji nabídku kol tak to je masakr jak mizí levná, ale i ty ,,dražší,,

                    0 0
                  • AussigBiker  

                    Kdyz si udelat radost, tak se vsim vsudy, jinak ti to bude furt v hlave hlodat. Ber cervenyho :)

                    0 0
                    •  
                      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                      0 0
          • Martas.MB  

            Mníšek pod Brdy je blíže…

            https://www.bikepuzzle.cz/…-e130681.htm

            Jinak vím i o černý 919 v L

            0 0
            • pavliczeck  

              Neposlal by jsi mi odkaz ve zprávě (ať mi to někdo nevezme) na ten obchod kde ho mají? Jestli to nemáš teda pro sebe :)

              0 0
        • Tovarik  

          Kamarádka si u nich minulý týden objednávala přesně tohle v S a už jezdí. Dodání bez problémů.

          0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • pavliczeck  

      Výběr kola, den … asi třetí… je ten SRAM SX fakt takový problém? Celkem jsem si říkal, že nakonec půjdu do toho červeného Scotta, ale pak čtu, že je SRAM sra*ka… 40 tisíc za kolo nakonec nedám (vnitřní rozhodnutí), Scott je pěknej, ten Superior kdo ví jestli bude, překopávat nové kolo ze SRAM na SLX je asi nesmysl…

      Ale pokud je to svinstvo, tak to logicky nechci…

      0 0
      • Martas.MB  

        Je to boj, SX je na úrovni Deore… Zakladni brzy, určitě by jsem chtěl vzadu 10–51 a kliky asi 34…

        0 0
        • pavliczeck  

          Není to sranda. Furt si říkám, že nejsem žádný závodník a jestli mi doposud sloužil původní Superior s SRAM, tak snad ty nový nebudou nějaký úplný shity… je to těžké no…

          0 0
          •  
            Obsah tohoto příspěvku je blokován.
            0 0
          • Smazaný účet  

            Kup si koloběžku a uděláš líp.

            0 0
          • popokatepetl  

            Kdybych si chtěl pro sebe koupit levné kolo na pořízení i provoz a neměl to být jen do hospody, ale na seriózní ježdění alespoň 2000 km/rok a mělo to být horské HT. Tak chci schimanáckou sadu 1×12 (deore), Shimano brzdy s přepákováním (myslím, že to začíná na Deore nebo tam někde). Vzduchovou vidlici RS a nějaký slušivý AL rám. Kola to bude mít všechno základ.

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
      • Lukas287  

        Ohledně sramu SX tu najdeš několik vláken, namátkově tohle nebo třeba tohle

        Osobně se sramem zkušenosti nemám, ale co jsem tak nějak vyčetl, tak problém je, že SX ce takový plastový bazmek. Po chvíli se v něm udělají vůle a je problém ho pak vůbec nějak rozumně seřídit.

        Další věc je cena ND. Sram bývá dražší. Takže vlastně platíš víc za horší výrobek :D.

        0 0
        • pavliczeck  

          Tak paradoxně je ten Scott levnější, než Superior, ale asi jo, počkám si :)

          0 0
          • Lukas287  

            já to myslel tak, když až budeš měnit díly, třeba novou kazetu atd.

            Taky bych počkal na Superiora, pokud má skutečně být v tom dubnu. nebo pokud by ti nevadila ta bílá 919, tak pár jsem jich v L viděl…

            0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
            • pavliczeck  

              Bílá 919 by mi nevadila kdyby tam nebyl ten mix dalších barev, takto to kolo strašně przní… kdybych si měl nechat poskládat kolo, tak si vezmu rám Scotta a ostatní ze SUPa. Ale zase nebudu blbnout no..... Těžká doba :)

              0 0
              •  
                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                0 0
              • Martas.MB  

                ten nápis to šíleně zabíjí, je z toho pohledově dětské kolo

                0 0
                • Lukas287  

                  to dělá ten malý rám, tady je v L a myslím, že to vypadá líp.

                  0 0
                  • Martas.MB  

                    to nebylo na tebe, tohle je pěkný. Patřilo to k bílé 919 s tím limetkovým nápisem

                    0 0
    • pavliczeck  

      Asi objednám toho superiora s tím, že prodejce chce 10 tisíc zálohu, ale nechám si napsat, že pokud nebude kolo dodané do dubna, tak to padá. Zatím mám na čem jezdit. A ty 4 tisíce už je jedno, ale asi prostě vyhraje lepší osazení kola před krásou. Přítelkyně má krásné červené, tak já budu mít krásné černé.

      0 0
      • Jáchym 1  

        Já si myslím,že pokud ho nemá prodejce naskladněný,tak nebude ani za 14 dní.

        0 0
      • MatS  

        V roce 2008 jsem si koupi krasneho cerveneho Scott Scale. Vysnene kolo. No partnerka kolem nej slintala. A hned na prvni vyjizdce jsem si vsiml praskliny na hlavove trubce. Takze reklamace, mesic cekani a… dostal jsem cerny ram. No a jezdil jsem na nem 8 let.

        Takze si vyber kolo, ktere bude slusne funkcni, ono zadne z tvych vybranych nevypada vubec zle. Taky se ti muze stat, ze preberes a nebude nic. Holt blba doba.

        0 0
        • pavliczeck  

          Je blbá doba, o tom žádná. Člověk se už smiřuje s tím, co je. Naštěstí kolo mám, doteď stačilo..... Ale známe to všichni, co chceme všechno hned, na druhou stranu já kdyžtak ještě vydržím. Zase nechci brát něco, co mě bude mrzet.

          0 0
    • pavliczeck  

      Slozil jsem zalohu tak snad bude v dubnu :) to uz je jak kdyz objednavas auto :D

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • Lukas287  

        Tak přeji ať kolo v tom dubnu dorazí. Mě dnes přišel zbytek komponent, tak teď už jen počkat na pěkný počasí.

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • tomasz70  

          Nechci nějak snižovat nadšení z asi dobrého kola, ale to je snad první SUP, který se mi opravdu nelíbí. Ta zadní ohnuta stavba pokud to není chyba foto je docela děs. Chápu, že chtěli buď zkrátit zadní stavbu za každou cenu nebo jen navýšit pohodlí což by mohlo určitým způsobem i fungovat, ale není to vůbec pěkné. Pro mě spíše ošklivé. Ale jak říkám je to pohled co vidím na foto. Přeji spoustu km.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.