Střešní nosič Thule pro RM Blizzard 2017+?

14 nepřečtených
 • Svonč

  Zdravím pánové,

  Sháním střešní nosič pro Rock Machine Blizzard, modelový rok 2018.

  Vidím to na Thule ProRide 598, ale v místě, kde dle propagačních fotek bude rám uchycen, jsou vyvedeny bowdeny.

  Nemáte někdo s touto kombinací nosič x kolo zkušenost, případně tip na jiný nosič pro toto kolo (tažné nemám, prosím řešit jen střešní nosič)?

  Moc díky, Jiří.

  • figur  

   Pokud ta brzdová hadice a bowden hazky jsou volnější, tak by to neměl být problém. Důležitý je, aby se ty hadice dostaly při upnutí k boku ty rámovky. Pak na ně upínací hlava nebude tlačit a bude sedět na trubce, jak má. A třeba přidat slabší mirelon. U 598 je ta hlava už dobře řešená (na rozdíl od 591).

   • Svonč  

    Právě že volný vůbec nejsou, k boku rámovky to dostat je bez šance :-/.

  • citroen15  

   A chytnout to výše,to nevychází? /mimo bovdeny sm.k řídítkům na rámu/

   Já mám sice nosič na tažné,ale tam to lze nasměrovat/uchy­tit,kam potřebuji

   • Svonč  

    To je právě cíl mého dotazu, zda to někdo nemá vyzkoušené :). Doufám, že to výše chytit půjde.. Dá se přizpůsobit i poloha misek pro úchyt pneu, to by s úhlem uchycení rámu mohlo taky trochu pomoct.

    • tomas.nov8  

     Upřímně nevím co za model od Thule mám já. Ale než jsem pořídil větší auto, tak jsem takhle vozil kola pravidelně i Blizzardy 29, 27 a dokonce i 27+. Prostě se to posunulo výš a drželo. Myslím, že to problém nebude.

  • Breakpain  

   Neboj, vozím takhle kamarádovi kolo, opatrně přivřeš hlavici a podsuneš pod hadice;-) … Je to trochu oser… takže je můžeš povolit, aby to šlo líp, nebo si s tím vždy pohrát ;)…

  • Slavik  

   U ProRide budeš ten bowden vždycky skřípat. Bowdeny na spodní rámové trubce jsou vždycky peklo (zdravím RB).

   Vyber buď UpRide nebo FreeRide…

   • Breakpain  

    Přivření bovdenu, pokud to za něj nebude tahat ničemu nevadí – vozím tak kola 2 sezóny a žádný náznak poškození… V průměru to vozím 0,75krát týdně na střeše po celý rok ;) a v sezóně si to při jednom dni posedí 4–6h na střeše ;)… při rychlostech kolem kila.

    UpRide řeší hodně, ale přední kolo v tom lítá trochu víc, než je zdrávo (asi jde jen o pocit), konstrukce je širší (zabere více místa na příčníku) a je to těžší ⇒ hmotnostní limit střech (záleží, kolik a jakých kol vozí).

    • Svonč  

     Za bowden to tahat bude, jsou nad úrovní spodní trubky a vůle je na nich minimální. Muselo by se to chytit nad bowdeny, což právě potřebuji vědět, jestli to u toho kola jde. FreeRide by byl ekonomické řešení, ale musím změřit trubku, u Blizzardu je masivní, tak uvidíme, jestli se do čelistí vejde. Poslední možnost bude UpRide, vozit budu max. 2 kola a střecha to unese ;-), mám ještě poctivý železo (auto).

     Diky!

     • Breakpain  

      Ty se bojíš, že se to nevejde do čelistí? :-), to snad ne ;) … hele, na ofiko stránkách je napsaný, kolik to pojme … ale dej si jen pozor, aby Ti nesjíždělo rameno dolů ;)…

      Zkus nadhodit bydliště a poprosit domorodce… ozkoušej ProRide, FreeRide a podle mě si vybereš… Pokud to jen jde, chceš ProRide ;) …

      • Svonč  

       Co jsem koukal, jaký max. rozměry oválné trubky se tam vejdou, tak to bylo na hraně. ProRide je určitě číslo jedna ;-). Zkusím půjčovnu a jinak objednám jeden kousek přes net, když by to nešlo, pošlu do 14 dní zpátky a jinak doobjednám i druhý kousek.

     • Auditor  

      Viz co psal Breakpain.

      Popr, co ti brani si ten nosc na den proste pujcit v pujcovne..? Bude to stat min nez investice do nosice, kterej pak nebudes moct pouzit.

  • Dave13  

   Řešil jsem tímhle.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.