Střešní nosič na Scott Genius LT 20 (2011)

20 nepřečtených
  • sleeeper

    Ahoj,

    chtěl bych Vás požádat o pomoc při výběru nosiče na kolo Scott Genius LT 20 (2011) velikost L – vidlice Rock Shox Lyrik RLR (20mm). Doteď jsem vlastnil nosič kol THULE 591 ProRide. Problém je v tom, že genius je poměrně dlouhý a hlavně bovdeny má pod spodní rámovou trubkou. Tak jsem se rozhodl zakoupit nový a napadla mě tahle varianta: THULE 561 OutRide. Byl bych rád pokud byste mi sdělili zkušenosti, nebo navrhli jiny.

    Bydlím na v Praze na sídlišti, takže kdo zaváhá na střeše ráno nic nemá :)(bohužel vlastní zkušenost). Proto Thule 591 jsem musel nalakovat na černo a trochu z něj sedřít barvu a teĎ už o něj nikdo zájem nemá.

    Pokud by někdo znal variantu nosiče Th. 561, která se nekrade. Ozvěte se prosím. Nechce se mi zas lakovat hliník, aby vypadal odpudivě :), nebo pokaždé sundavat nosiče.

    Dík moc všem.

    0 0
    • jecnak  

      THULE 561 OutRide bez problemu, par tisic jsem s nim najel, proste Thule.

      0 0
      • Jenda  

        a jde tenhle nosic i na 20mm osu?

        k zakladateli – dylku vyresis tak ze ten uchyt s ramenem na kolejnici posunes vic dozadu a optimalne do vrcholu toho hrbu co tam je – tim se ti to dostane jednak vejs a hlavne se ti cely kolo posune vic dozadu takze ti predni nebude padat z kolejnice. Vedni hadic spodem je oser, zalezi kde presne jsou – ja jsem na fritzkovi musel bovden od presmyku dole nechat plandat abych ho dostal mimo celist. Pokud by ale byly vedeny po spodku uprostred tak by to mohlo sednout do toho v-ckovyho prolisu co tam je.

        0 0
      • sleeeper  

        Díky. Vypadá to, že ho opravdu objednám, moc se mi nechce zkoušet jinou značku.

        0 0
    • mr.nikdo  

      A bowdeny mas v jednom kuse anebo mas lanka na ramu?

      Ja mam na kole tez bowdeny spodem a vubec to ProRide 591 nevadi…

      0 0
      • sleeeper  

        Bohužel jsou rozloženy po celé spodní části rámové trubky (4lanka), a ještě k tomu jsou po obou okrajích a rámová trubka je dost tlustá a když 591čku utáhnu, tak se trošku lanka mačkaj.

        0 0
        • mr.nikdo  

          Co koukam, tak podle obrazku jsou ty bowdeny v kuse – bez preruseni, tim padem by to nemelo nicemu vadit…

          Mam na ramu 2 bowdeny + hadici na brzdu (RB CRR). Hazim to do 591 normalne a v pohode – na funkci to vliv nemelo…

          0 0
          • sleeeper  

            ještě na to mrknu doma, ať nekecám blbosti. Dik.

            hlavně vyzkouším přenastavit tu 591.

            0 0
            • mr.nikdo  

              Jasne, jako nevim presne, jak to mas, ale co jsem se dival, tak by to melo byt stejne…

              A to zmacknuti tomu nevadilo nikdy (cesty na dovolenou a na zavody) a v klidu prave…

              On asi ten nosic za osu je lepsi, ale me zase celkem sedi ta 591, protoze ji casto hazim na auto ke kamosovi a manipulace je rychla…

              0 0
              • sleeeper  

                Tak nakonec i po přenastaveni 591ky jsem stejne narazil na umístění bovdenů a bohužel při pohybu se třou o držák. Takže nákup mám jasný, volím outride 561. Našel jsem ještě něco podobného od firmy Hakr, ale nechce se mi to riskovat.

                0 0
    • La Piér  

      Mám 561 OutRide, mám 20mm osu a pohoda veliká.

      Jen doporučuju pořídit vak na přední kolo, pokud nejezdíš jen za hezkého počasí :-).

      Jinak taky bydlím v Praze na sídlišti a nosič na střeše nechávám a zatím ho mám :-).

      0 0
      • Jenda  

        to jsi klikar, me 591 vydrzela na sidlisti 10 dni, starej freeride nebo jak se to jmenu tam kurvy nechali a to nebyl zamcenej :-)

        Tak 561 ma pro me dve zasadni nevyhody – jednak cena – ty asi 3 litry oproti 1500 za 591 mi prijdou prestreleny a hlane riziko ze clovek driv nebo pozdeji nekde to predni kolo zapomene :-)

        0 0
        • La Piér  

          První odkaz, který jsem našel. Když budeš sledovat slevy a výprodeje, narazíš i na menší cenu. Já koupil za 1990.

          0 0
    • kesu  

      ahoj,

      trochu offtopic, chtěl bych se zeptat jak jsi spokojený s Lyrikem RLR co máš na tom geniusu LT, nabízí se mi ji teď koupit a přemejšlím, jestli vzít lyrika či Foxe 36 float RLC (160mm). Mám ale strach, jestli to bude chodit, lyrika už jsem měl (OEM) a byla to hrůza.

      Nevíš jestli tadle verze má dual flow rebound- tedy dvourychlostní expanzi?

      díky

      0 0
      • sleeeper  

        omlouvam se za pozdni odpoved, jeste jsem ho nemel moznost poradne projet (mam zanet mekych tkani v lokti :( ). za tech par ujetych metru, zatim nemuzu soudit :/

        0 0
        • stoklas  

          je tam 2step a bída ,předělal jsem si ho na solo air a jsem spokojenej

          0 0
          • kesu  

            mám ho teď na kole a řekl bych, že to HS expanzi mít může, ikdyž jsem s tím moc nenajel. Každopádně je to docela tupý a navíc ten 2step mi funguje tak nějak napůl, do plnýho zdvihu se to nevrátí. Ale zase tomu snižování přicházím docela na chuť, tak se ho nechci vzdát.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.