Doporučte prosím střešní nosič + příčníky

8 nepřečtených
 • vasek80

  Vůbec se vtéto problematice neorientuju a nerad bych šáhnul vedle.

  Mám Astru kombi G s hagusama, takže potřebuju koupit nejdříve příčníky. Chtěl bych raději koupit nějaké univerzální, které použiju i na případným dalším autě s hagusama. Každopádně je asi potřeba kupovat uzamykatelné?

  Pak samotný nosič na kolo. Patrně zatím jeden, protože přítelkyně na dovolenou kolo nepotřebuje a druhej by se případně dokoupil časem. Předběžně se mi zamlouvají ThuleHakr

  Cenu bych chtěl max cca 3500,–- (za příčníky + jeden nosič). Pokud se dá kvalitně pořídit levněji budu rád. Budu s tím jezdit po ČR, SR, do Chorvatska a Itálie, takže zase nechci kupovat to nejlevnější univerzální co je třeba na Aukru. Víc jak 130km/h nejezdím.

  V potaz beru i použité, pokud by jste někdo něco prodával, nebo věděl o nabídce, tak se tomu vůbec nebráním.

  • vasek80  

   Zapoměl jsem dát odkaz na příčníky, koukal jsem na tyto levnější na Aukru, nebo je lepší koupit obojí od jedné značky?

  • jIrI___  

   Máme 2 kousky těch Hakrů, používané asi 3 roky (ale jen výjimečně, zhruba 4× do roka, moc s kolem necestuju) a bez problémů. Není problém s nimi jet 160 km/h (resp. kola ještě neuletěly :) ), běžných dálničních 130 km/h zvládají s přehledem. Do boků jsou pevné, kolo v nich nevlaje jako v úplně těch obyčejných plecháčích. Za ty peníze myslím fajn, ale Thule 591 je ještě o kus dál, hlavně v komfortu připevňování ať už samotného nosiče nebo kola. Tohle já osobně neřeším, nosiče z příčníků vůbec neodmontovávám, vždycky to sundá komplet. Ale i ta cena 591 je někde jinde :).

  • camlost  

   mám klasiku – 591 a 757 + 961.

   když se tak dívám na tvé kolo, tak si říkám, proč nevsadit na osvědčenou variantu, byť dražší.

   • Lister  

    Někdy to fakt není na škodu.

    Na 591 nedám dopustit, používám sice jen na krátké trasy, ale zase na druhou stranu právě proto se hodí rychlá a jednoduchá obsluha – často sednu do auta, hodím na střechu 1–2 kola, popojedu cca 30km, tam pojezdím a jedu zase zpátky. Příčníky jsme bral Hakr, ale když jsem to pak montoval a následující den si mohl náhodou prohlédnout Thule, tak jsme se celkem mlátil do hlavy. Mám příčníky do přípravy ve střeše. Na hagusy to může zase vypadat jinak.

  • vasek80  

   Koukal jsem na cenu 591 a je to reálné se vejít do 4000,– i s příčníkama, tak bych do nich šel. Co myslíte na tuto kombinaci? Bude to k sobě pasovat a na hagusy na Astře?

   http://www.stresni-nosice.cz/…-alu-4210-cz?wizz

   http://www.stresni-nosice.cz/…nosic-kol-cz

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse