Středová osa na Superior XP 925

13 nepřečtených
  • mamut02

    Ahoj,

    prosím o radu, vůbec si nevím rady jaké středové složení potřebuji do rámu Superior Xp 925. http://superiorbikes.eu/…-xp-925.html

    Mám kliky shimano XT s 24 mm osou.

    půjde tam snad tohle? http://www.kupkolo.cz/…91–41_z5976/

    Předem doc díky :)

    0 0
    • Vilém  

      Ne, toto tam nepujde.

      Bud redukci BB30/BSA a k tomu BSA stred, nebo primo redukcni stredove slozeni z BB30 na HT2 kliky.

      0 0
      • mamut02  

        Díky, takže pokud jsem to dobře pochopil tam potřebuji tohle: http://www.cyklostore.cz/…b30-aerozine

        tuhle redukci vložím nebo zalisuju? Do rámu a pak jen dám moje kliky XT s 24mm osou, už bez dalších ložisek?

        0 0
        • Vilém  

          Ano, tato redukce by mela stacit.

          Nalisujes do ramu, zajistis nejakym pojistnym tmelem, do toho pak jen nasunes osu svych klik.

          Jinak blbe zkusenosti jsem tu zaregistroval pouze od majitelu Sup ramu, asi se jim moc nepodarilo trefit tolerance.

          Osobne mam cinskej ram s BB30 stredem, v tom redukci na BSA a nevim o tom.

          0 0
          • mamut02  

            Já jsem si právě koupil rám SUPa no :D Asi jsem tedy neudělal moc dobře :/

            0 0
          • tomxxx  

            JJ asi to trochu nezvládli, ale neni to u všech supů a to že tu pár lidí brečí, bych neřešil. Každej systém má něco a když se nešetří, jednou se to vysype, opraví a jezdí dál.

            0 0
      • mamut02  

        Ještě mě docela deprimuje, že tady čtu blbé zkušenosti se středy BB30…

        0 0
        • tomxxx  

          No někomu se ty středy protáčely, ale neni to podle mě problém, opravit se to dá. Podle mě jsou největší slabina u těhlech kol kliky, páč FSA má dost divně řešený prachovky.

          0 0
          • mamut02  

            Už jsem právě začal přemýšlet o prodeji toho rámu, abych neměl s těmi středy zbytečně problémy.

            Myslíš že by ten problém mohly vyřešit ty redukce a kliky shimano?

            0 0
            • tomxxx  

              No já mám xp920 a zas takovej problém v tom nevidim. Jestli chceš použít ty kliky, tak tam dej redukce a jezdit to bude. Jestli jen váháš co tam dát, tak já bych na svoje kolo dal kliky jiný značny na normální BB30 a neřešil to, nebo nechal starý a jezdil.

              Ten rám má ve středu dvě díry pro smyk na lanka, ale použiješ jen jednu a druhá je skrz až k ose. Já ji zaslepil červíkem, nebo to můžeš udělat šroubem, páč mi tam tekla voda. Jinej problém moc nevidim a až to odejde, tak to odejde, koupim nový ložiska, nějak je tam nalisuju, popř. ještě zalepim a víc neřešim. Možná mě někdo zprcá, že sem prase, lepit ložiska, ale kdyby prokluzovaly ve středu, proč ne. Rozhodně BB30 neni důvod na jinej rám, aspoň pro mě.

              0 0
            • Fran-tic  

              měl jsem taky supa 920 na BB30 a FSA a bylo to v klidu. Je pravda, že na údržbu to bylo náročnější, ale problém bych v tom neviděl.

              0 0
              • tomxxx  

                koukám na bazar…škoda mluvit

                Aneb co dokáže udělat pár nespokojených příspěvků. :D

                0 0
                • mamut02  

                  Pochop, borec co u nás spravuje kola tomu rozumí asi míň než já a vozit to někam jinam je pro mě docela náročný když auto nemám. Navíc se chci vyvarovat případným problémům s BB30.

                  0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce