SR Suntour EPICON RLD 100 mm disc

36 nepřečtených
  • KarY.1

    Ahoj. Mam od kamarada moznost koupit SR Suntour EPICON RLD 100 mm DISC,model 2010 , kterou chci na sve kolo ( mam RST Gila TnL), akorat ze delka trubky se seriznuta na 17,5 cm , tak nevim jestli mi pujde namontovat. Mam kellys salamander dsc 2008 vel. 21,5 .Moc diky za odpovedi.

    0 0
    • pustipav  

      To je nejlepsi to zmerit… jak to mame vedet my?:)

      0 0
    • vikicek  

      Tak si to změř, ne asi? :)

      0 0
    • Vilém  

      175mm dlouhej krk, na 21" ram tezko dostanes. Proc si to nezmeris, jak je dlouhej ted?

      0 0
    • KarY.1  

      protoze nevim od ceho se to meri,proto vas prosim o radu .Kdybych to vedel urcite bych tady nepsal. Bohuzel na bike-foru jsou i amateri,kteri o komponentech atd moc nevi..Taky jste byli ze zacatku takovy.

      0 0
      • Butters  

        Vždyť to máš namalovaný na tom obrázku.

        0 0
      • vikicek  

        Prostě vemeš svůj bajk, změříš si jak je dlouhá hlavová trubka plus výška představce a uvidíš. Pokud by to vycházelo tak tak, tak bys to měl bez podložek, představec naraženej na hlavovku v „chrtí“ poloze, ale vozit bys to v poho mohl.

        Pokud bys chtěl ale stejnou výšku řidítek(představce) jak máš teď, tak bys tam prostě musel ještě připočítat i ty podložky .. a kdyby to pak vycházelo delší, než krk vidle, tak bys holt musel nějakou podložku obětovat.

        0 0
        • KarY.1  

          Jo diky moc.Uz jsem to meril a je to od predstavce 25 cm. takze tato vidle je pro me dost kratka. Moc diky za navod. Mejte se pekne a hodne najetych km.

          0 0
          • vikicek  

            Snad jsi to měřil dobře :o) .. jestli ti od spodku hlavový trubky až k vršku představce vychází 25cm, tak bys asi tu vidli mít nemoh .. protože ty tvoje podložky takhle od oka rozhodně 7,5cm nepřidávaj.

            0 0
            • KarY.1  

              no presne takhle me to vyslo. meril jsem to radej 3× a vzdy to vyslo stejne. Aspon tedka vim jak se to meri a jsem zase o neco chytrejsi.Jeste jednou diky za trpelivost a radu.Ahoj

              0 0
        • stan99  

          Je to kamarádova vidlice.Tak si ji půjčím a vyzkouším.

          0 0
    • mr.antik  

      Nevíte jak odstranit tu věc pro přidělání dálkáče z Epicona RLD? Nejde na to nějaká krytka nebo páčka z LOD? Zachytává se mi za to bowden a nelíbí se mi to.

      http://www.bike-forum.cz/…/pevnak4.jpg

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak ten bovden zkrat. Stejne se mi zda ze ho mas nejak divne vedenej.

        0 0
        • mr.antik  

          Vzhledem k použití už je i takhle dost krátkej, řidítka jdou cca do pravýho úhlu. Vedení mi přijde normální, resp. nevim jak to udělat líp.

          0 0
          • Luma  

            To ti jako zachytává bovden od přesmyku-trochu ho zkrátit.

            0 0
            • mr.antik  

              když zatočím řidítka hodně doprava, tak to riziko je dost velký, nechtěl bych aby se mi to stalo za jízdy :-)

              Naopak, když je zatočim o 90 stupňu doleva, tak už bowden vytahuju z úchytů, takže zkracovat se mi to nechce.

              Navíc ten RLD nevypadá nijak úchvatně a k ničemu ho nepotřebuju.

              0 0
              • Luma  

                Máme podobně vedené bovdeny a ještě se mi to nestalo.Pak jedině si něco udělat doma,nějakou krytku,anebo vyhodit ten plast a nechat to jakoby otevřené.Mělo by tam zůstat akorát to ozubené kolečko na hřídeli zamykání.

                0 0
        • mr.antik  

          takhle to maj z výroby http://www.bikenet.cz/…gang_LRG.jpg

          (maj trošku jinak navářky, ale to je jedno)

          0 0
      • oddie  

        Chceš předělat RLD na LOD, nebo jak? Nebo zcela zrušit zamykání? Sundat to jde jednoduše, kryt je na malý imbus a to pod tím je na jeden šroub, teď to předělávám u NRX RLD.

        0 0
        • mr.antik  

          Rozdělané jsem to měl, ale zas koukat do otevřené nohy s ozubenýma kolečkama se mi nechce, bude to hned plný bahna. Myslel jsem jesli se místo toho nedá sehnat třeba LOD páčka, která tam pasuje nebo nějaká krytka.

          0 0
          • oddie  

            Dá se sehnat LOD páčka, stojí dvě stovky, akorát se mezi to musí vyrobit nějaký mezikus. Budu to řešit asi o víkendu, když budu mít jo náladu, možná to i vyfotím.

            0 0
          • fousek  

            Ja mam vysoustruzenou takovou krytku, treba si vzpomenu a vyfotim to.

            0 0
            • mr.antik  

              no, tak nějak si to představuju…

              0 0
              • lutte1  

                Byl bys pak ochotný prodat tu přužinku co je uvnitř toho mechanizmu lockoutu?Už před rokem jsem ji ztratil a za boha ji nemohu sehnat.Leda koupit celý mechanizmus vč. pružinky za 500 a to se mi nechce.

                Dík.:)

                0 0
          • Smazaný účet  

            no tak nejakou krytku by jsi na to snad nekde mohl sehnat nebo zbastlit, ne? a nalepit ji tam treba necim.

            0 0
            • mr.antik  

              No původně jsem myslel na nějaké elegantnější řešení, že třeba suntour něco takového vyrábí.

              Ale asi to tak dopadne, že pohledám různé víčka, krytky apod. a tím šroubkem to tam přišroubuju. Nebo ten výběžek uříznu, díru zatmelim a přelakuju.

              0 0
              • Lada,s  

                A co tohle? http://www.kupkolo.cz/…ici682.html

                teoreticky by to tam mělo pasovat místo toho mechanismu co tam máš teď

                0 0
                • Kublaj  

                  ale jenom teoreticky, podle toho co sem videl na videu od Suntour ten vrsek patrony je u LOD a RLD kapku jinej.

                  0 0
                  • Lada,s  

                    Tak to jsem netušil, a dobře že to vím, protože jsem se chystal LOD předělat na RLD. Tak ještě že jsem nekoupil ten mechanismus :-)

                    0 0
                • oddie  

                  Už jsem psal výše, že k tomu je třeba vyrobit mezikus, v té páčce samotné jaksi nic není.

                  0 0
              • mr.antik  

                Nakonec stačilo to stačilo opár mm pootočit aby to nemířilo kolmo dopředu ale na střed gumy.

                Jinak zachytávání nebylo uzpůsobený pouze bowdenem přesmykače jak jsem původně myslel, ale on se tam svezl po přední hadici :-))

                Estetiku budu řešit až bude víc času…

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.