SPECIALIZED EPIC EXPERT 2023 nebo CANNONDALE SCALPEL CARBON 2

27 nepřečtených
  • LukasCB

    Ahoj, mám dilema co zvolit. Mám to 50–50. Jezdím polní – lední cesty a klasika občas stezka. Které z těchto dvou variant bude lepší volba? Mám nabídku na nove za skoro totožné peníze. SPECIALIZED EPIC EXPERT 2023 nebo CANNONDALE SCALPEL CARBON 2. Podle toho co jsem cetl tak ten Spešl co? Díky moc

    0 1
    • novas752  

      Podle toho jak se ti zamlouvá princip funkce brain tlumiče.

      0 0
      • LukasCB  

        Mel jsem to pujceni na 25 km a brain mi úplně nevadil. Mám 73 kilo a docela sem byl spoko jak to funguje. Cannondale mi bohužel půjčí jen kolem prodejny a to toho moc nepoznám…

        0 0
      • LukasCB  

        Mel jsem to pujceni na 25 km a brain mi úplně nevadil. Mám 73 kilo a docela sem byl spoko jak to funguje. Cannondale mi bohužel půjčí jen kolem prodejny a to toho moc nepoznám…

        0 0
        • JakeF  

          Ja je testoval oboji a jde o to, co od toho cekas… Epic s Brainem pusobi vic jako hardtail, co pozere nejhorsi rany.

          Scalpel je proti nemu vic aktivni.

          Ja si vybral Scalpela.

          0 0
        • ladys  

          Na tom Brainu je ta výhoda, že z cesty přelítneš do terénu, nemusíš nic řešit. A třeba i na šotkách to žehlí cestu oproti HT je to podstatný rozdíl. A dolu z kopce záleží kolik máš odvahy. A jestli budou stačit ty Sram brzdy.

          0 0
          • JakeF  

            No s žehlením šotoliny nevím nevím. Tam mi zrovna přišlo, že se ani nehne… Ale to už podle vkusu každýho soudruha, leckomu to právě může vyhovovat.

            0 0
            • ladys  

              Tak si projeď s Epikem a pak na HT… Reaguje to i na záplaty na asfaltu. Nevím kolik si na tom najel, ale asi to budou desítky tisíc km :)

              0 0
              • JakeF  

                No proti HT je to možný, na HT už jsem nejel skoro 10 let :)). Ale proti normálnímu fullu bych tomu na šotolině fakt „žehlení“ neřekl.

                Ale jak říkám, není to nic proti ničemu, leckomu to vyhovovat může. Na hardtailech jsem Brain a Fox Terralogic vidle vozil několik let a taky mi to vyhovovalo, zvlášť na závody. Na turistiku v tom moc smyslu nevidím.

                0 0
                • ladys  

                  Já HT mám, a je to podstatný rozdíl. Oproti „normálnímu“ nejsem na té šotce nijak limitován. Spíše naopak, méně se to na lepších úsecích pohupuje.

                  Já to používám na turistiku :D Přemýšlím, kterou turistickou jsem v okolí ještě nejel ;)

                  0 0
              • novas752  

                Ale oproti klasickýmu otevřenýmu fullu – např. tomu Scalpelu je to při použitelnym nastavení prostě trochu tupější. Je to něco za něco.

                0 0
                • ladys  

                  Ani ten otevřený full nemůže reagovat na vše, jinak by se na tom bez zavřeného tlumiče nedalo v tempu jet.

                  0 0
              • J1RKA  

                FULLa srovnavat s HT? asi pred 2 roky, jsem odpoledne stridal intense a epica, okruh mel tak 300m, ale bylo tam vsechno, nato nemusis najizdet 10kkm abys poznal rozdil

                0 0
    • Chlebovnik  

      Epic.

      0 0
    • tomxxx  

      Ja bych vycházel z toho, jestli na tom plánuješ závodit, pokud ne, což jsem tak pochopil, brain je zbytečná ptákovina. 2 roky a 3 servisy brainu máš při nákupu nového kola v ceně, to je celkem fajn. Pak je ale servis brainu pěkný opruz (dneska je to cca 6 tisíc)

      Cannondale carbon 2 má už lefty vidlici, pokud se nepletu, to taky neni pro každého a taky trochu otrava sehna, kde ti to udělají.

      Já osobně nejsem fanda nestandardních věci na kole, brain jsem měl na závodění je to vlastně celkem fajn, ale pro 99% lidí je to jen zbytečná věc za kterou připlácí.

      0 0
      • J1RKA  

        servis Lefty je srovnatelnej se servisem FOXu

        0 0
        • tomxxx  

          A servis foxu dneska není srovnatelnej se sercisem rock shoxu? Ty vidlice jsou dneska už tak podobný…

          0 0
          • J1RKA  

            tomu ja nerozumim, ale kamos daval supercalibera < tlumic > neco tam vrzalo, do servisu, a cekal na nejak gufero ci co vic jak 2 mesice, bral jsem to z pohledu dostupnosti < ND >

            0 0
            • tomxxx  

              Jenže supercaliber má custom tlumič. To je stejný, jako když se ti vysype tlumič na Epicu WC nebo s Brainem v blbej moment, taky můžeš čekat.

              0 0
        • JakeF  

          Nepotrebuje nahodou Lefty nekolik atyp naradi, ktery malokde maji? Ja mam zato, ze jo…

          Ale tak Brain taky nehodis do prvniho vesnickyho servisu, co narazis, takze tady bych to videl na plichtu :))

          0 0
          • roud  

            Co pamatuju tak lefty jsem vždycky posílal na servis do Prahy a byli asi jen dva servisy kam jsem se nebál ji poslat aby ji nedojebali :/

            0 0
            • J1RKA  

              jj jeden servisak je kamos mojho servisaka a ten dela i FOXe

              1 0
          • tomxxx  

            Atyp nářadí teď už potřebuje snad úplně každý tlumič a vidlice.

            0 0
      • roud  

        Ještě přidám jeden postřeh dával jsem teď epica s brainem na předsézoní servis a bylo mi řečeno že si kvůli brainu počkám 3–4 týdny :/ Jinak za mě volil bych spíš podle terénu ve kterém člověk jezdí :)

        0 0
    • zderes  

      Kup si to co se ti líbí a co ti sedne. Vůbec nemá cenu řešit které z těchto kol je lepší. Syn závodil na obou ( vždy nejvyšší model, ale bude to podobný) servis srovnatelně drahej, jen ten Scalpel vyžadoval servis pořád a neustále. Proto jsme ho celkem hned prodali ( mám ho v profilu) Jinak na jízdu jestli neřešíš nějak hodně jen závody a budeš chtít i kolo nastavit víc do pohodlí, tak ber Scalpel.

      Kola jsou to obě super, sedl bych a projel bych se co mi sedne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.